Oliver wint 'Junior Eurosong' met 'Shut up'

Oliver heeft 'Junior Eurosong 2008' gewonnen. Zoals verwacht speelden Guust en Didier & Charlotte een bijrol en werd de finale van 'Junior Eurosong' een duel tussen de twee kandidaten van 'supercoach' Wim Soutaer.
D
e Vlamingen kregen de finale keuze tussen een meisje met een traditionele ballade volgens het traditionele Belgische tweetalig model of een pure Vlaamse jongen met een steviger nummer. De keuze was duidelijk: de televoters snoerden iedereen de mond en kozen voor 'Shut up' van Oliver.
De finale van 'Junior Eurosong' leverde vier aardige optredens op, die bovendien werden ingeleid door geestige postkaartjes. Een overzicht:
Guust mocht als benjamin de avond op gang trekken. 'Overtuigend, cameravast en vertederend', vond André. 'Het zelfvertrouwen van een winnaar', dixit Stijn en Pascale werd verleid door Guusts 'aanstekelijk enthousiasme'.
Chloé is de favoriete van Stijn Kolacny. 'Ze moet naar Cyprus', zei hij hardop terwijl hij ook de andere superlatieven niet schuwde: 'Volwassen en vocaal superieur aan alle anderen. Hors catégorie!'
Oliver mocht rekenen op de steun van Pascale en André. 'Podiumbeest en creatief talent', vond Stijn. 'Stoer, vol charisma en goed omringd', dixit Pascale. André gaf pluimen voor 'Shut up': 'Het stevigste lied en bovendien overtuigend gebracht'.
Didier & Charlotte waren de enige finalisten die mindere kritieken van de vakjury kregen. 'Te voorspelbaar, maar er is aan gewerkt', oordeelde Pascale. 'Professioneel uitgevoerd maar te lichtvoetig voor Cyprus', dacht Stijn. 'Te Vlaams en het klopt niet voor de volle 100%', vond Vermeulen.
Als kers op de taart mochten de Juniorkandidaten nog opdraven voor een toemaatje: een songfestivalmedley, waarin men gewoontegetrouw niet verder kwam dan een handvol klassiekers als 'La det swinge', 'Eres tu', 'Wild dances', 'Ein bisschen Frieden' en 'J'aime la vie'.
Het atomium had al ballen genoeg, dus voor 'Stars of Europe' werd Natalia niet opgevorderd, maar bij 'Junior Eurosong' konden ze nog wat extra 'culot' gebruiken. En 't is prima promotie voor 'Drop a little', dat intussen wat van zijn pluimen heeft gelaten in de hitparade.
Voorspelbaar duel
Het verdict van de televoters verliep voorspelbaar. Guust-Chloé? Guust valt af. Didier & Charlotte vs. Oliver? Even spannend, want er is nog nooit voor de jongen gestemd, maar hij maakt zijn favorietenrol waar.
Het finale duel werd vaneigens een strijd tussen Chloé en Oliver. Meisje vs jongen, ballade vs. mid tempo, Vlaams vs. tweetalig. Vlaanderen koos voor het meest stevige nummer en schonk Oliver de overwinning. 'Shut up' wordt onze inzending voor Limassol. Geluk bestaat, maar hopelijk ook voor ons in Limassol.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
DOSSIER: Junior Eurosong 2008
volledig dossierTVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Michaël Moens, finalist van ‘De Mol’ 2024, overleden
- Froukje, Dione de Graaff, Yentl en de Boer, Loes Luca en Fidan Ekiz in 'Opium op Oerol'
- Laatste week om je kans te wagen: schrijf je nu in voor 'De Mol' 2027
- Dit zijn de WK-afspraken van de Rode Duivels bij Sporza: wanneer België in actie komt
- VTM zoekt kandidaten voor nieuw seizoen van ‘Huis Gemaakt’
- Ontdek de zomerprogrammering van de Proximus-zenders
- Zoete triomfen en bittere teleurstellingen in 'The Great British Bake Off'
- Maandag in 'Close Up': Kho Liang Ie, ontwerper van zijn tijd
- 'Dagelijkse Kost' sluit het seizoen in schoonheid af aan de Belgische kust
- Dit zie je deze week in 'Home and Away' - PREVIEW
Multimedia SPOTLIGHT
-
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+ -
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was -
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling
Kijktip van de dag

Wanneer een jongeman geëxecuteerd op straat wordt gevonden en een tweede slachtoffer in de buurt wordt neergeschoten, doen rechercheurs er alles aan om de gevaarlijke schutter op te sporen voordat hij opnieuw iemand doodt.
'The First 48', om 20.35 uur op Play Actie.
































