Canvas schrapt omstreden 'Plat Préféré' over Hitler

maandag 27 oktober 2008

De directie van de VRT heeft beslist om het geplande programma 'Plat Préféré' rond de figuur van Adolf Hitler dinsdag niet uit te zenden. Afgelopen week kwam er luid protest van de vereniging van Belgische politiek gevangenen en Joods Actueel.

In de reeks 'Plat Préféré' gaat Jeroen Meus op zoek gaat naar culinaire verhalen uit het leven van beroemde en beruchte personen uit de geschiedenis. Eén van de afleveringen ging over de eetgewoonten van Adolf Hitler.


De VRT-directie blijft achter de inhoud van deze aflevering staan. Het is een evenwichtig programma geworden, waarin Jeroen Meus de historische context juist schetst en de figuur van Adolf Hitler correct kadert.

Maar het was een foute inschatting om deze documentaire in een reeks te plaatsen waarin alle andere protagonisten beroemdheden zijn in de positieve zin van het woord, zoals Roald Dahl en Jacques Brel. Daardoor is ten onrechte de perceptie ontstaan dat het programma Hitler zou vermenselijken of - erger nog - zou verheerlijken. Uit het programma blijkt integendeel erg duidelijk Jeroen Meus’ afschuw voor Adolf Hitler en het nazisme.

De afgelopen dagen werd het voor de VRT dan ook duidelijk dat de controverse over dit programma te groot is om er als openbare omroep geen rekening mee te houden. Het onderwerp is te gevoelig om het in deze omstandigheden te behandelen.

Daarom heeft de omroep beslist om het programma niet uit te zenden. De VRT wil het onderliggende debat over de berichtgeving rond de Tweede Wereldoorlog en zijn hoofdrolspelers in een serene sfeer aangaan, los van dit ene programma.

LEES OOK:
- Canvas wil met 'Plat Préféré' Hitler niet vermenselijken
- Opschudding rond Hitler-aflevering van 'Plat Préféré'


TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



DOSSIER: Rel rond 'Hitler'-aflevering 'Plat Préféré' (Canvas)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Huis Gemaakt' - Dina Tersago (VTM)

De koppels werken tegen de deadline aan hun tuin in Kessel en Aalst, met hulp van familie en vrienden. In Kessel helpen Dieters papa en beste vriend, in Aalst Marthes zus en papa. De jury komt de tuinen beoordelen.

'Huis Gemaakt', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 01:30
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 23:55
    Nachtlus
    08:00
    Lentebeelden
  • 22:05
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:50
    Geen uitzending
    06:15
    Plop & de Peppers
  • 01:15
    Geen uitzending
    10:30
    GPs: Behind Closed Doors
  • 01:25
    Geen uitzending
    13:45
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
  • 01:35
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:20
    Geen uitzending
    15:20
    Accused
  • 01:20
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 02:10
    Geen uitzending
    02:00
    De Tafel van de Week
  • 01:35
    Geen uitzending
    02:00
    Criminal Minds
  • 02:50
    Geen uitzending
    02:40
    Blood & Treasure
  • 02:30
    Geen uitzending
    02:30
    48 Hours to Buy
  • 02:00
    Geen uitzending
    02:15
    The Spencer Sisters
  • 02:56
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 03:52
    Het appartement
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 03:25
    Becoming Meewis
    02:20
    Karola's Kitchen
  • 03:40
    Scott & Bailey
    02:35
    Midsomer Murders
  • 03:40
    American Pickers
    02:30
    NCIS
  • 03:05
    NOS Journaal
    02:00
    EenVandaag
  • 01:55
    Nieuwsuur
    08:10
    Petrus in het land
  • 03:15
    NOS Studio Sport Voetbal
    02:25
    First Dates