Wie maakt er kans op een MIA? Dit zijn de genomineerden!

De genomineerden voor de Music Industry Awards (MIA's) 2024 zijn bekend! Twee artiesten halen zeven nominaties binnen en kronen zich zo tot topfavorieten: Pommelien Thijs en Glints. Die laatste is drie keer genomineerd als Glints en vier keer met Glintsal, zijn project met Faisal.
Andere grote kanshebbers zijn Sylvie Kreusch (zes nominaties) en Bolis Pupul en Maksim (ieder vijf nominaties). Oscar and the Wolf is vier keer genomineerd. De MIA’s zijn een initiatief van VRT en VI.BE, het steunpunt voor artiest en muzieksector.
Een uitgebreide jury van Vlaamse muziekprofessionals bij radio, televisie, geschreven pers en online-muziekmedia heeft per categorie vijf kanshebbers geselecteerd. Daarbij heel wat namen die nog nooit genomineerd waren voor een MIA, waaronder Aili, Eefje de Visser, Günther Neefs, Jazz Brak, Maksim, Meltheads, Omdat het kan & Average Rob en Sam Gooris. Nieuw dit jaar: de genomineerden in de categorieën ‘Muzikant’ en ‘Auteur/Componist’ werden deze keer bepaald door de leden van respectievelijk PlayRight en Sabam, twee partners van de MIA’s.
Het is nu aan het publiek en de muzieksector om hun favorieten te kiezen. Stemmen voor de publieksprijzen kan vanaf vandaag tot en met zondag 8 december 2024 via mias.be. De feestelijke awardshow vindt plaats op woensdag 29 januari 2025 in het Sportpaleis in Antwerpen. Wil je erbij zijn? Dan kun je tickets kopen via mias.be.
De MIA’s zijn live te beleven in het Sportpaleis of live te volgen op VRT 1 en VRT MAX op woensdag 29 januari 2025.
Wie scoort de meeste nominaties?
Pommelien Thijs is zeven keer genomineerd: voor de publiekscategorieën ‘Nederlandstalig’, ‘Pop’, ‘Solo artiest’ en ‘Hit van het jaar 2024’ (twee keer) en voor de sectorcategorieën ‘Live act’ en ‘Videoclip’. Met zeven prijzen naar huis gaan zal níet lukken, want Pommelien is twee keer genomineerd in dezelfde categorie. Zowel ‘Hou mij vast’, haar samenwerking met Bazart, als haar solonummer ‘Het beste moet nog komen’ maken kans op de award voor ‘Hit van het jaar 2024’.
Ook Glints scoort zeven nominaties. Drie keer als Glints: voor de publiekscategorieën ‘Hiphop’ en ‘Solo artiest’ en voor de sectorcategorie ‘Live act’. En vier keer als Glintsal, zijn project met Faisal: voor de publiekscategorieën ‘Doorbraak’, ‘Groep’ en ‘Hiphop’ en voor de sectorcategorie ‘Artwork’. Ook Glints kan maximaal zes prijzen mee naar huis nemen, want hij is twee keer genomineerd in de categorie ‘Hiphop’: één keer onder zijn eigen naam en eenmaal met Glintsal.
Grote concurrent van Pommelien en Glints is Sylvie Kreusch. Zij is genomineerd in zes categorieën: ‘Album’ (‘Comic Trip’), ‘Alternative’ en ‘Solo artiest’ (publieksprijzen) en ‘Artwork’, ‘Auteur/componist’ en ‘Videoclip’ (sectorprijzen).
Bolis Pupul en Maksim zijn vijf keer genomineerd. Maksim in de publiekscategorieën ‘Doorbraak’, ‘Nederlandstalig’, ‘Pop’, ‘Solo artiest’ en ‘Hit van het jaar 2024’ (‘Ik wil dat je liegt’). Bolis Pupul is genomineerd voor ‘Album’ (‘Letter to Yu’), ‘Dance’ en ‘Doorbraak’ (publieksprijzen) en ‘Artwork’ en ‘Videoclip’ (sectorprijzen).
Oscar and the Wolf kan met vier prijzen naar huis gaan, in de publiekscategorieën ‘Album’ (‘Taste’), ‘Pop’ en ‘Hit van het jaar 2024’ (‘Angel Face’) en de sectorcategorie ‘Artwork’.
Ook voor Brutus, Compact Disk Dummies, Eefje de Visser en Loverman wordt het spannend: zij zijn elk drie keer genomineerd.
Iedereen geniet mee
Tijdens de MIA’s werkt VRT met MobileConnect voor luisterondersteuning voor doven en slechthorenden. Mensen met een hoorapparaat of implantaten kunnen zo de presentaties én optredens glashelder streamen via hun gsm naar hun apparaten. Of scherm je jezelf liever wat af van het lawaai met je hoofdtelefoon? Dan kun je ook via je eigen smartphone streamen. Met deze nieuwe technologie maakt VRT het voor een bredere groep mensen mogelijk om volwaardig deel te nemen aan studio-opnames en evenementen. Deze vooruitgang onderstreept de voortdurende inzet van de publieke omroep voor inclusie en toegankelijkheid, zodat iedereen, ongeacht gehoorcapaciteit, van VRT-programma’s en evenementen kan genieten. Kom er alles over te weten op deze pagina met meer info over de toegankelijkheid van de MIA’s.
Nog meer muziek
De MIA’s vallen midden in de Week van de Belgische muziek, die vanaf maandag 27 januari tot en met zondag 2 februari 2025 volop te beleven is. VI.BE en VRT slaan voor het vijfde jaar op rij de handen in elkaar met verschillende spelers uit de brede muzieksector en diverse media om muziek van bij ons te vieren.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Tien nieuwe amigo’s, één Mol: dit zijn de kandidaten van ‘De Mol’ seizoen 14
- Alea iacta est: dit is de winnaar van het eerste seizoen 'Konvooi'
- Derde seizoen voor 'De Grannies van Amsterdam'
- 'De Instagram Moord: indringend portret van gezin dat probeert te overleven na onvoorstelbare tragedie
- '2050': indringende docureeks rond klimaat met Eric Goens op Antarctica
- Dit zie je maandag in 'Radar'
- Oplossingen en nieuwe zaken in 'Kunnen we Overeenkomen?'
- Pijnlijke ballen en belachelijke pranks in de finale van 'Konvooi'
- Dansende vuilnisman Yusri grijpt zijn kans in 'So You Think You Can Dance'
- Deze gerechten heeft 'Dagelijkse Kost' deze week in petto
- Kobe Ilsen presenteert 'Verstand van Zaken' op Radio 1
- 'Dijkstra & Evenblij ter Plekke' zondag live vanuit gemeente West Betuwe
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- 'Pointer' zet onderzoek naar AI-chatbots verder
- Alex Warren, Roxy Dekker en Suzan & Freek grote winnaars tijdens Qmusic Top 40 Live in Rotterdam Ahoy
Multimedia SPOTLIGHT
-
Deze familie wint de finale van 'Konvooi' -
Dit zijn de 10 kandidaten van 'De Mol' seizoen 14 -
HBO Max lanceert teaser van DC Studios-serie 'Lanterns' -
Kijk 'The Comeback' seizoen 3 op HBO Max -
Bockie en Jeroom pranken elkaar nog eens goed in finale 'Konvooi' -
Dansende vuilnisman Yusri grijpt zijn kans in 'SYTYCD' -
Carlo Bonte kan Olga Leyers niet bekoren -
De prijs van de De Jacht op Vincent Live is pure luxe -
Zita Wauters verrast vader Koen in 'The Voice' -
Ontdek de trailer van 'The Chestnut Man: Hide and Seek' -
Jean-Marie Pfaff verrast een Griekse taxichauffeur -
Kandidaten staan voor spectaculaire uitdaging in 'De Box' -
HOO-RAY! Ray 'Albert' Verhaeghe wordt 100! -
Willy duikt (letterlijk) in de jaren '90 -
'En dan zeggen ze dat ne sjotter dom is' -
'De Trein' is een exclusieve rit achter de schermen van NMBS -
Helmut Lotti over zijn 'verborgen' huwelijk -
Jeroom en Bockie verdwalen op rond punt in Italië -
Jury 'So You Think You Can Dance' overspoeld door danstalent -
'De Mol': Tweedracht maakt macht. -
Kijk de trailer van 'Máxima', seizoen 2 -
Zita Wauters verrast papa Koen in 'The Voice' -
Niels Destadsbader sluit bijzondere deal in 'Stukken van Mensen' -
Mathieu Terryn en Laura Tesoro aan het zingen in 'The Voice' -
De Goorissen zijn onder de indruk in Athene -
Wordt Ward Lemmelijn wereldkampioen HYROX? -
'So You Think You Can Dance' is terug! -
'The Secret Lives Of Mormon Wives' op Disney+ -
'The Real Housewives of Antwerp' zijn terug! -
Kijk Pieter Verelsts absurdistische comedyshow 'Ten Aarzel' op Streamz
Kijktip van de dag

In oktober 2004 wordt Katherine Schelfhout (21) gewurgd nabij het Gentse Citadelpark. Aanvankelijk vermoedt men een serieverkrachter, maar haar stille vriendje blijkt verdacht en beroept zich op geheugenverlies tot aan zijn proces.
'Moordzaken: Liefde is geen Alibi', om 21.50 uur op VTM.



































