Wie maakt er kans op een MIA? Dit zijn de genomineerden!

De genomineerden voor de Music Industry Awards (MIA's) 2024 zijn bekend! Twee artiesten halen zeven nominaties binnen en kronen zich zo tot topfavorieten: Pommelien Thijs en Glints. Die laatste is drie keer genomineerd als Glints en vier keer met Glintsal, zijn project met Faisal.
Andere grote kanshebbers zijn Sylvie Kreusch (zes nominaties) en Bolis Pupul en Maksim (ieder vijf nominaties). Oscar and the Wolf is vier keer genomineerd. De MIA’s zijn een initiatief van VRT en VI.BE, het steunpunt voor artiest en muzieksector.
Een uitgebreide jury van Vlaamse muziekprofessionals bij radio, televisie, geschreven pers en online-muziekmedia heeft per categorie vijf kanshebbers geselecteerd. Daarbij heel wat namen die nog nooit genomineerd waren voor een MIA, waaronder Aili, Eefje de Visser, Günther Neefs, Jazz Brak, Maksim, Meltheads, Omdat het kan & Average Rob en Sam Gooris. Nieuw dit jaar: de genomineerden in de categorieën ‘Muzikant’ en ‘Auteur/Componist’ werden deze keer bepaald door de leden van respectievelijk PlayRight en Sabam, twee partners van de MIA’s.
Het is nu aan het publiek en de muzieksector om hun favorieten te kiezen. Stemmen voor de publieksprijzen kan vanaf vandaag tot en met zondag 8 december 2024 via mias.be. De feestelijke awardshow vindt plaats op woensdag 29 januari 2025 in het Sportpaleis in Antwerpen. Wil je erbij zijn? Dan kun je tickets kopen via mias.be.
De MIA’s zijn live te beleven in het Sportpaleis of live te volgen op VRT 1 en VRT MAX op woensdag 29 januari 2025.
Wie scoort de meeste nominaties?
Pommelien Thijs is zeven keer genomineerd: voor de publiekscategorieën ‘Nederlandstalig’, ‘Pop’, ‘Solo artiest’ en ‘Hit van het jaar 2024’ (twee keer) en voor de sectorcategorieën ‘Live act’ en ‘Videoclip’. Met zeven prijzen naar huis gaan zal níet lukken, want Pommelien is twee keer genomineerd in dezelfde categorie. Zowel ‘Hou mij vast’, haar samenwerking met Bazart, als haar solonummer ‘Het beste moet nog komen’ maken kans op de award voor ‘Hit van het jaar 2024’.
Ook Glints scoort zeven nominaties. Drie keer als Glints: voor de publiekscategorieën ‘Hiphop’ en ‘Solo artiest’ en voor de sectorcategorie ‘Live act’. En vier keer als Glintsal, zijn project met Faisal: voor de publiekscategorieën ‘Doorbraak’, ‘Groep’ en ‘Hiphop’ en voor de sectorcategorie ‘Artwork’. Ook Glints kan maximaal zes prijzen mee naar huis nemen, want hij is twee keer genomineerd in de categorie ‘Hiphop’: één keer onder zijn eigen naam en eenmaal met Glintsal.
Grote concurrent van Pommelien en Glints is Sylvie Kreusch. Zij is genomineerd in zes categorieën: ‘Album’ (‘Comic Trip’), ‘Alternative’ en ‘Solo artiest’ (publieksprijzen) en ‘Artwork’, ‘Auteur/componist’ en ‘Videoclip’ (sectorprijzen).
Bolis Pupul en Maksim zijn vijf keer genomineerd. Maksim in de publiekscategorieën ‘Doorbraak’, ‘Nederlandstalig’, ‘Pop’, ‘Solo artiest’ en ‘Hit van het jaar 2024’ (‘Ik wil dat je liegt’). Bolis Pupul is genomineerd voor ‘Album’ (‘Letter to Yu’), ‘Dance’ en ‘Doorbraak’ (publieksprijzen) en ‘Artwork’ en ‘Videoclip’ (sectorprijzen).
Oscar and the Wolf kan met vier prijzen naar huis gaan, in de publiekscategorieën ‘Album’ (‘Taste’), ‘Pop’ en ‘Hit van het jaar 2024’ (‘Angel Face’) en de sectorcategorie ‘Artwork’.
Ook voor Brutus, Compact Disk Dummies, Eefje de Visser en Loverman wordt het spannend: zij zijn elk drie keer genomineerd.
Iedereen geniet mee
Tijdens de MIA’s werkt VRT met MobileConnect voor luisterondersteuning voor doven en slechthorenden. Mensen met een hoorapparaat of implantaten kunnen zo de presentaties én optredens glashelder streamen via hun gsm naar hun apparaten. Of scherm je jezelf liever wat af van het lawaai met je hoofdtelefoon? Dan kun je ook via je eigen smartphone streamen. Met deze nieuwe technologie maakt VRT het voor een bredere groep mensen mogelijk om volwaardig deel te nemen aan studio-opnames en evenementen. Deze vooruitgang onderstreept de voortdurende inzet van de publieke omroep voor inclusie en toegankelijkheid, zodat iedereen, ongeacht gehoorcapaciteit, van VRT-programma’s en evenementen kan genieten. Kom er alles over te weten op deze pagina met meer info over de toegankelijkheid van de MIA’s.
Nog meer muziek
De MIA’s vallen midden in de Week van de Belgische muziek, die vanaf maandag 27 januari tot en met zondag 2 februari 2025 volop te beleven is. VI.BE en VRT slaan voor het vijfde jaar op rij de handen in elkaar met verschillende spelers uit de brede muzieksector en diverse media om muziek van bij ons te vieren.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Jesse Klaver, Britt Dekker en John de Bever te gast in 'Vier Linkerhanden' met Wilfred Genee
- Roxeanne Hazes, Nick Schilder, Jim Bakkum, Diggy Dex en Zoë Livay in eerste editie van 'Nationale Lichtjesavond'
- Mis de start van 'Expeditie Robinson 2026' niet
- 'Kamp Fly': Acht jongeren op avontuur met Tom Waes en Fly
- 'Over De Oceaan'-bemanning ontdekt nieuwe zeilboot: 'Kleiner dan gedacht!'
- Dit zie je deze week in 'Florentina'
- Dit zie je deze week in 'Thuis'
- Dit zie je deze week in 'Familie'
- Play Sports zet je op de eerste rij bij Bayern München – Borussia Dortmund
- Viktor en Sarah tonen de werf van hun nieuwe huis in 'De Verhulstjes'
- Hoe doet hij het?! Sander stapt om 16.22 uur uit zijn studio zonder tijd en breekt eigen record
- 'Qmusic Top 40 Live' brengt The Bausa, The Opposites en Suzan & Freek samen in Rotterdam Ahoy
- Libelle krijgt eigen radiozender: dit mag je vanaf 1 december verwachten
- Barend van Deelen, Wijnand Speelman en nieuwkomer Nellie Benner in Glazen Huis
- Samen op stap voor een warmere kerst: JOE lanceert De Grote Pakjestocht
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Ik vind hem kleiner dan gedacht!' -
'Expeditie Robinson' start met stevige realitycheck -
Nieuwe vodcast 'Alloo Jambers – de Jambers tapes' -
Repetitie gaat mis voor Double Trouble in 'Got Talent' -
Oostende pakt allereerste vrijstelling in 'Mijn Restaurant' -
'Marc, mag ik uw onderbroeken?' -
'Blind Getrouwd'-koppel Mattias en Marjan nog steeds madly in love -
Netflix deelt de officiële trailer van 'Pride and Prejudice' -
Christina en Thira strijden om Donny in 'Love Island VIPS' -
Bekijk de trailer van 'Anastasya op een Ander' -
'Boer zkt Vrouw' sexier en spannender dan ooit -
Shauna: van euforie naar bittere exit in 'De Verraders' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'The Mob' op Disney+ -
Wie blijft samen? Wie vraagt de scheiding aan? -
'Reputatieschade? Je m’en fous!' -
'De Verhulstjes' gaan bowlen! -
'Monsters: The Truth Behind the Myths' nieuw op National Geographic -
'Freak circus' zet podium van 'Got Talent' in vuur en vlam -
Stream de nieuwe mysterieserie'Phony' op Disney+ -
Eerste service legt pijnpunten bloot in 'Mijn Restaurant' -
'Taken: Natalee Holloway' in november nieuw op Netflix
-
Margriet Hermans gelooft Shauna Dewit voor geen haar -
Graaft Femke haar eigen graf in 'Thuis'? -
'De carwash draaide op mijn kosten' -
Mattias en Marjan nemen afscheid van elkaar voor het beslissingsmoment -
Streamz onthult trailer voor nieuwe dramareeks 'Omerta' -
Repetitie loopt mis voor Golden Buzzer Amoukanama -
Isabelle A getuigt over haar kankerdiagnose in 'Radio 2 Dansathon' -
Karolien Debecker komt toe in Zottegem voor Radio 2 Dansathon -
Verspreekt Kürt Rogiers zich in 'De Verraders'?
Kijktip van de dag

Aan het begin van zijn vierde jaar op Zweinstein wordt Harry Potter door de Vuurbeker uitgekozen om zijn school te vertegenwoordigen op een belangrijk tovertoernooi. Hij moet het in allerlei gevaarlijke proeven opnemen tegen de beste studenten van drie verschillende tovenaarsscholen. Gelukkig kan hij zoals altijd rekenen op de steun van zijn beste vrienden Hermelien Griffel en Ron Wemel. Ondertussen begint ook de kracht van zijn aartsvijand Voldemort toe te nemen.
'Harry Potter and the Goblet of Fire', film uit 2005 met oa. Daniel Radcliffe en Emma Watson, om 20.00 uur op Play.




































