Wie maakt er kans op een MIA? Dit zijn de genomineerden!

woensdag 27 november 2024
Foto: © VRT 2023

De genomineerden voor de Music Industry Awards (MIA's) 2024 zijn bekend! Twee artiesten halen zeven nominaties binnen en kronen zich zo tot topfavorieten: Pommelien Thijs en Glints. Die laatste is drie keer genomineerd als Glints en vier keer met Glintsal, zijn project met Faisal.

Andere grote kanshebbers zijn Sylvie Kreusch (zes nominaties) en Bolis Pupul en Maksim (ieder vijf nominaties). Oscar and the Wolf is vier keer genomineerd. De MIA’s zijn een initiatief van VRT en VI.BE, het steunpunt voor artiest en muzieksector.


Een uitgebreide jury van Vlaamse muziekprofessionals bij radio, televisie, geschreven pers en online-muziekmedia heeft per categorie vijf kanshebbers geselecteerd. Daarbij heel wat namen die nog nooit genomineerd waren voor een MIA, waaronder Aili, Eefje de Visser, Günther Neefs, Jazz Brak, Maksim, Meltheads, Omdat het kan & Average Rob en Sam Gooris. Nieuw dit jaar: de genomineerden in de categorieën ‘Muzikant’ en ‘Auteur/Componist’ werden deze keer bepaald door de leden van respectievelijk PlayRight en Sabam, twee partners van de MIA’s.

Het is nu aan het publiek en de muzieksector om hun favorieten te kiezen. Stemmen voor de publieksprijzen kan vanaf vandaag tot en met zondag 8 december 2024 via mias.be. De feestelijke awardshow vindt plaats op woensdag 29 januari 2025 in het Sportpaleis in Antwerpen. Wil je erbij zijn? Dan kun je tickets kopen via mias.be.

De MIA’s zijn live te beleven in het Sportpaleis of live te volgen op VRT 1 en VRT MAX op woensdag 29 januari 2025.

Wie scoort de meeste nominaties?
Pommelien Thijs is zeven keer genomineerd: voor de publiekscategorieën ‘Nederlandstalig’, ‘Pop’, ‘Solo artiest’ en ‘Hit van het jaar 2024’ (twee keer) en voor de sectorcategorieën ‘Live act’ en ‘Videoclip’. Met zeven prijzen naar huis gaan zal níet lukken, want Pommelien is twee keer genomineerd in dezelfde categorie. Zowel ‘Hou mij vast’, haar samenwerking met Bazart, als haar solonummer ‘Het beste moet nog komen’ maken kans op de award voor ‘Hit van het jaar 2024’.

Ook Glints scoort zeven nominaties. Drie keer als Glints: voor de publiekscategorieën ‘Hiphop’ en ‘Solo artiest’ en voor de sectorcategorie ‘Live act’. En vier keer als Glintsal, zijn project met Faisal: voor de publiekscategorieën ‘Doorbraak’, ‘Groep’ en ‘Hiphop’ en voor de sectorcategorie ‘Artwork’. Ook Glints kan maximaal zes prijzen mee naar huis nemen, want hij is twee keer genomineerd in de categorie ‘Hiphop’: één keer onder zijn eigen naam en eenmaal met Glintsal.

Grote concurrent van Pommelien en Glints is Sylvie Kreusch. Zij is genomineerd in zes categorieën: ‘Album’ (‘Comic Trip’), ‘Alternative’ en ‘Solo artiest’ (publieksprijzen) en ‘Artwork’, ‘Auteur/componist’ en ‘Videoclip’ (sectorprijzen).

Bolis Pupul en Maksim zijn vijf keer genomineerd. Maksim in de publiekscategorieën ‘Doorbraak’, ‘Nederlandstalig’, ‘Pop’, ‘Solo artiest’ en ‘Hit van het jaar 2024’ (‘Ik wil dat je liegt’). Bolis Pupul is genomineerd voor ‘Album’ (‘Letter to Yu’), ‘Dance’ en ‘Doorbraak’ (publieksprijzen) en ‘Artwork’ en ‘Videoclip’ (sectorprijzen).

Oscar and the Wolf kan met vier prijzen naar huis gaan, in de publiekscategorieën ‘Album’ (‘Taste’), ‘Pop’ en ‘Hit van het jaar 2024’ (‘Angel Face’) en de sectorcategorie ‘Artwork’.

Ook voor Brutus, Compact Disk Dummies, Eefje de Visser en Loverman wordt het spannend: zij zijn elk drie keer genomineerd.

Iedereen geniet mee
Tijdens de MIA’s werkt VRT met MobileConnect voor luisterondersteuning voor doven en slechthorenden. Mensen met een hoorapparaat of implantaten kunnen zo de presentaties én optredens glashelder streamen via hun gsm naar hun apparaten. Of scherm je jezelf liever wat af van het lawaai met je hoofdtelefoon? Dan kun je ook via je eigen smartphone streamen. Met deze nieuwe technologie maakt VRT het voor een bredere groep mensen mogelijk om volwaardig deel te nemen aan studio-opnames en evenementen. Deze vooruitgang onderstreept de voortdurende inzet van de publieke omroep voor inclusie en toegankelijkheid, zodat iedereen, ongeacht gehoorcapaciteit, van VRT-programma’s en evenementen kan genieten. Kom er alles over te weten op deze pagina met meer info over de toegankelijkheid van de MIA’s.

Nog meer muziek
De MIA’s vallen midden in de Week van de Belgische muziek, die vanaf maandag 27 januari tot en met zondag 2 februari 2025 volop te beleven is. VI.BE en VRT slaan voor het vijfde jaar op rij de handen in elkaar met verschillende spelers uit de brede muzieksector en diverse media om muziek van bij ons te vieren.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play Actie logo

Nick Bannister heeft een manier ontdekt om mensen hun herinneringen te laten herbeleven. Zijn leven neemt een drastische wending wanneer hij zijn nieuwe cliënte, de aantrekkelijke exotische danseres Mae, ontmoet. De twee beginnen een passionele affaire, die abrupt stopt wanneer Mae plots van de aardbol verdwijnt. Nick besluit gebruik te maken van zijn eigen technieken om haar op te sporen.

'Reminiscence', film uit 2021 met oa. Hugh Jackman, om 20.30 uur Play Actie.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:20
    F.C. De Kampioenen
    21:05
    Urbanus van binnen
  • 20:50
    Irvine Welsh's Crime
  • 20:50
    Sporza: FIBA 3x3 Europe Cup 2026
    21:50
    Geen uitzending
  • 20:45
    Bullet Train
    23:10
    Helden van hier: De MUG heli
  • 19:00
    Darts
    23:00
    Jackass Forever
  • 20:30
    IF
    22:30
    The Craft
  • 20:30
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 20:35
    24
    00:50
    Suits
  • 20:30
    Slisse & Cesar
    02:10
    Geen uitzending
  • 20:10
    Kijken en Kijken Kijken
    21:20
    Bockie Gaat Naar School
  • 20:20
    NCIS
    23:05
    Criminal Minds
  • 20:30
    Reminiscence
    22:40
    Murder at 1600
  • 20:35
    De Hanslers: van de Piste naar de Playa
    22:25
    Naked Attraction
  • 20:30
    World's Most Evil Women
  • 20:43
    Z-Weekoverzicht
    21:17
    Trends Talk
  • 20:39
    Hobbyklus
    21:00
    Play That Song
  • 20:40
    Open Vuur
    21:30
    Becoming Meewis
  • 20:00
    Silent Witness
    21:00
    Luther
  • 20:00
    Iron Man 2
    22:20
    A Murder at the End of the World
  • 20:30
    Wolven
    21:25
    Beste Zangers
  • 20:25
    Andere Tijden presenteert: Door Vrouwenogen
    21:15
    Maarten & Philip op het spoor
  • 19:55
    NOS Sport: Atletiek
    21:10
    The Sommerdahl Murders