Wie maakt er kans op een MIA? Dit zijn de genomineerden!

woensdag 27 november 2024
Foto: © VRT 2023

De genomineerden voor de Music Industry Awards (MIA's) 2024 zijn bekend! Twee artiesten halen zeven nominaties binnen en kronen zich zo tot topfavorieten: Pommelien Thijs en Glints. Die laatste is drie keer genomineerd als Glints en vier keer met Glintsal, zijn project met Faisal.

Andere grote kanshebbers zijn Sylvie Kreusch (zes nominaties) en Bolis Pupul en Maksim (ieder vijf nominaties). Oscar and the Wolf is vier keer genomineerd. De MIA’s zijn een initiatief van VRT en VI.BE, het steunpunt voor artiest en muzieksector.


Een uitgebreide jury van Vlaamse muziekprofessionals bij radio, televisie, geschreven pers en online-muziekmedia heeft per categorie vijf kanshebbers geselecteerd. Daarbij heel wat namen die nog nooit genomineerd waren voor een MIA, waaronder Aili, Eefje de Visser, Günther Neefs, Jazz Brak, Maksim, Meltheads, Omdat het kan & Average Rob en Sam Gooris. Nieuw dit jaar: de genomineerden in de categorieën ‘Muzikant’ en ‘Auteur/Componist’ werden deze keer bepaald door de leden van respectievelijk PlayRight en Sabam, twee partners van de MIA’s.

Het is nu aan het publiek en de muzieksector om hun favorieten te kiezen. Stemmen voor de publieksprijzen kan vanaf vandaag tot en met zondag 8 december 2024 via mias.be. De feestelijke awardshow vindt plaats op woensdag 29 januari 2025 in het Sportpaleis in Antwerpen. Wil je erbij zijn? Dan kun je tickets kopen via mias.be.

De MIA’s zijn live te beleven in het Sportpaleis of live te volgen op VRT 1 en VRT MAX op woensdag 29 januari 2025.

Wie scoort de meeste nominaties?
Pommelien Thijs is zeven keer genomineerd: voor de publiekscategorieën ‘Nederlandstalig’, ‘Pop’, ‘Solo artiest’ en ‘Hit van het jaar 2024’ (twee keer) en voor de sectorcategorieën ‘Live act’ en ‘Videoclip’. Met zeven prijzen naar huis gaan zal níet lukken, want Pommelien is twee keer genomineerd in dezelfde categorie. Zowel ‘Hou mij vast’, haar samenwerking met Bazart, als haar solonummer ‘Het beste moet nog komen’ maken kans op de award voor ‘Hit van het jaar 2024’.

Ook Glints scoort zeven nominaties. Drie keer als Glints: voor de publiekscategorieën ‘Hiphop’ en ‘Solo artiest’ en voor de sectorcategorie ‘Live act’. En vier keer als Glintsal, zijn project met Faisal: voor de publiekscategorieën ‘Doorbraak’, ‘Groep’ en ‘Hiphop’ en voor de sectorcategorie ‘Artwork’. Ook Glints kan maximaal zes prijzen mee naar huis nemen, want hij is twee keer genomineerd in de categorie ‘Hiphop’: één keer onder zijn eigen naam en eenmaal met Glintsal.

Grote concurrent van Pommelien en Glints is Sylvie Kreusch. Zij is genomineerd in zes categorieën: ‘Album’ (‘Comic Trip’), ‘Alternative’ en ‘Solo artiest’ (publieksprijzen) en ‘Artwork’, ‘Auteur/componist’ en ‘Videoclip’ (sectorprijzen).

Bolis Pupul en Maksim zijn vijf keer genomineerd. Maksim in de publiekscategorieën ‘Doorbraak’, ‘Nederlandstalig’, ‘Pop’, ‘Solo artiest’ en ‘Hit van het jaar 2024’ (‘Ik wil dat je liegt’). Bolis Pupul is genomineerd voor ‘Album’ (‘Letter to Yu’), ‘Dance’ en ‘Doorbraak’ (publieksprijzen) en ‘Artwork’ en ‘Videoclip’ (sectorprijzen).

Oscar and the Wolf kan met vier prijzen naar huis gaan, in de publiekscategorieën ‘Album’ (‘Taste’), ‘Pop’ en ‘Hit van het jaar 2024’ (‘Angel Face’) en de sectorcategorie ‘Artwork’.

Ook voor Brutus, Compact Disk Dummies, Eefje de Visser en Loverman wordt het spannend: zij zijn elk drie keer genomineerd.

Iedereen geniet mee
Tijdens de MIA’s werkt VRT met MobileConnect voor luisterondersteuning voor doven en slechthorenden. Mensen met een hoorapparaat of implantaten kunnen zo de presentaties én optredens glashelder streamen via hun gsm naar hun apparaten. Of scherm je jezelf liever wat af van het lawaai met je hoofdtelefoon? Dan kun je ook via je eigen smartphone streamen. Met deze nieuwe technologie maakt VRT het voor een bredere groep mensen mogelijk om volwaardig deel te nemen aan studio-opnames en evenementen. Deze vooruitgang onderstreept de voortdurende inzet van de publieke omroep voor inclusie en toegankelijkheid, zodat iedereen, ongeacht gehoorcapaciteit, van VRT-programma’s en evenementen kan genieten. Kom er alles over te weten op deze pagina met meer info over de toegankelijkheid van de MIA’s.

Nog meer muziek
De MIA’s vallen midden in de Week van de Belgische muziek, die vanaf maandag 27 januari tot en met zondag 2 februari 2025 volop te beleven is. VI.BE en VRT slaan voor het vijfde jaar op rij de handen in elkaar met verschillende spelers uit de brede muzieksector en diverse media om muziek van bij ons te vieren.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Lili en Marleen' (VTM)

De nieuwe sauna van nonkel Frans is een succes: Stavros helpt, Nieke krijgt de winst en Franske geniet stiekem van masseuse Sue Ling. Alles loopt op rolletjes, tot Jef besluit dat hij ook wel een massage wil.

'Lili en Marleen', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:00
    Tom & Harry
    15:50
    Flikken Maastricht
  • 13:00
    Zomerbeelden
    17:25
    Rebirth
  • 15:20
    Mojo Wisseltop
    15:30
    Lu en de dolle boel minis
  • 15:05
    NYPD Blue
    16:05
    Sara
  • 14:40
    Filthy House SOS
    15:30
    Achter gesloten deuren
  • 15:05
    Total Recall
    17:05
    9-1-1
  • 14:55
    Stargate SG-1
    15:50
    Xena: Warrior Princess
  • 15:25
    Matlock
    16:20
    Suits
  • 15:20
    Joe
    15:50
    Geen uitzending
  • 15:15
    Oogappels
    16:15
    Lang Leve de Liefde
  • 15:00
    Best Medicine
    16:35
    Grey's Anatomy
  • 14:30
    Ice Airport Alaska
    15:30
    Pawn Stars
  • 15:05
    Big Miracles
    15:55
    Property Brothers
  • 15:05
    Death of the Party
    16:00
    World's Most Evil Killers
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 15:08
    De perfecte badkamer
    15:55
    Sorry Music Classics
  • 15:05
    Vlaamse Klassiekers
    15:45
    De Wereldkeuken
  • 15:10
    Murdoch Mysteries
    16:05
    The Madame Blanc Mysteries
  • 15:20
    Burn Notice
    17:00
    Below Deck
  • 15:20
    NOS Journaal
    16:05
    Goedenavond Nederland
  • 15:05
    Rail Away
    15:35
    Jongstof
  • 15:25
    Binti
    16:50
    Brugklas marathon