'Ciao Rudi': VRT zwaait conflictreporter Rudi Vranckx uit met bijzonder portret

Het is nauwelijks te geloven en toch is het waar: Rudi Vranckx gaat met pensioen. Op 15 december wordt hij 65 jaar. En al zal Rudi wellicht nooit stilzitten, zijn pensioen is wel degelijk een mijlpaal.
Want Rudi in oorlogsgebied als reporter voor VRT NWS, dat gaan we vanaf volgend jaar niet meer zien.
Rudi Vranckx is een journalistiek icoon. Hij heeft verslag uitgebracht van bijna alle grote conflicten van de afgelopen 35 jaar: van de val van het communisme in Roemenië in ’89 tot de Gaza-oorlog nu. Hij was er telkens bij wanneer er geschiedenis werd geschreven. Iederéén kent Rudi, jong en oud, ook als je niet elke dag naar VRT NWS kijkt, of als je Nederlander bent: ‘De beste oorlogsverslaggever in het Nederlands taalgebied’, schreef NRC ooit.
Hoe neem je passend afscheid van zo iemand? Wel, door een indringend portret op een bijzondere locatie: Rudi’s ‘refugio’, de plek waar hij tot rust komt, op zijn berg in het Italiaanse Todi.
Kobe Ilsen praat er met Rudi uitgebreid over zijn leven, zijn werk, en zijn drijfveren: ‘Never give up, blijven doorgaan. Ik ben niet groot, ik ben niet sterk, maar in je hoofd moet je sterk zijn.‘
Over het gevaar en de gruwel van de oorlog: ‘Ik moet opletten hoe ik dit zeg, maar voor mij is dat ook een vorm van geluk. Omdat je op de plekken bent waar je wilt zijn.’
Over de prijs die hijzelf en het thuisfront betaalt voor al dat werk. En natuurlijk ook over de herkomst van zijn sjaaltjes. Een handige kleermaker in Todi blijkt zowaar een eigen ‘collezione Rudi Vranckx’ te hebben.
Naast een openhartig gesprek in het wondermooie Todi en veel beklijvend archiefbeeld, zorgt Kobe ook voor een paar verrassingen. Zo confronteert hij Rudi met zijn mama. Hoe kijkt zij naar zijn soms gevaarlijke avonturen? ‘Ik heb maar één zoon en dan is het er nog zo één’.
'Ciao Rudi': de oorlogsreporter zoals u hem allicht nog nooit gezien hebt.
'Ciao Rudi' is een programma van Wim Van Waesberghe, Mario Mertens en Kobe Ilsen.
Rudi is op zondag 15 december ook te gast in Touché met Friedl' Lesage.
'Ciao Rudi', zondag 15 december om 21.50 uur op VRT 1.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Discipelen 'The Passion' bekend én nieuw programma 'Op weg naar The Passion'
- 'Flikken Maastricht' is terug!
- Kijkcijfers: dinsdag 24 en woensdag 25 februari 2026
- 'De Warmste Week 2026' trekt naar Mechelen: De Nekker als warm kloppend hart
- 'IFTAR around the world': een serie van Hassnae Bouazza op NPO 2
- 'Ziggo Sport Race Café' opent weer zijn deuren
- Conrad Janssens openhartig over mama Ilse De Meulemeester in 'Maison Verhulst'
- FilmBox zendt César Awards uit in Nederland
- Donderdag in 'Zembla': Gas in de gevel
- 'Dees is gênant!’: de Goorissen wagen zich aan de doedelzak in Edinburgh
- A Moment van Kensington wint eerste 3FM Award van 2026
- 'De Twintigers' van Klara zijn terug! Dit jong talent kleurt de toekomst van klassieke muziek, jazz en global
- Genomineerden Qmusic Top 40 Awards bekend
- JOE lanceert spannend radiospel 'Coen & Sander: Verstopt!'
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanuit Cafe Bistro Rijnbar
Multimedia SPOTLIGHT
-
Netflix kondigt start opnames 'Wednesday' S3 aan -
Conrad Janssens openhartig over mama Ilse De Meulemeester -
Kijk naar 'The Bluff' op Prime Video -
'Datenight' nu ook te bekijken op VTM GO -
Koen Wauters zet zijn medecoaches een hak! -
Kijk de emotionele finale van 'Winter Vol Liefde' -
Kijk het tweede seizoen van 'Paradise' op Disney+ -
Geen tijd voor een knuffel in 'Bestemming X' -
Jeroom krijgt niet mis te verstane boodschap -
Poetshulp Michelle brengt opera naar 'The Voice' -
Netflix onthult trailer van 'Peaky Blinders: The Immortal Man' -
Sam Gooris doet meteen 'een Sammeke' -
Kijk nieuwe afleveringen van 'Lil" Kleine: Geen Rem' op Prime Video -
Kijk vanaf 3 maart naar 'De Box' -
Wie verdient zijn eigen droomhuis in 'Huis Gemaakt'? -
Wat doet Jonathan Medart in de backstage van 'The Voice'? -
De tweede Lach van JOE is geraden! -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Ruzie bij de Badi’s in 'Konvooi' -
Vanaf dan zie je 'Rooster' op HBO Max -
Verrassing van formaat in 'Stukken Van Mensen' -
Nieuw seizoen van 'Komen Eten' op Play! -
Planckendael ontwaakt in 'Het Echte Leven in de ZOO' -
Hilarisch! Familie Gooris waagt zich aan de doedelzak. -
De coaches trappen 'The Voice' zélf zingend op gang -
Kijk het tweede seizoen van 'Cross' bij Prime Video -
Siska Schoeters overmand door emoties in 'Een Echte Job' -
Tinneke trekt ten strijde in 'Bestemming X' -
Konvooi-families op proef gesteld met 'schimmelteenwijn' van Bockie -
'Paul McCartney: Man on the Run' binnenkort te zien op Prime Video
Kijktip van de dag

Italië, 1948. De tienjarige Rocco groeit op in een bergdorp in Calabrië, tot zijn vader Salvatore, die in de steenkoolmijnen in België werkt, op een dag beslist om zijn gezin te laten overkomen naar Waterschei. Zo komt de jonge Rocco in Limburg terecht, in een vreemde omgeving met een rare taal en een andere cultuur. Rocco wil zijn zoals de andere jongeren en iets betekenen in het leven. Als rebellerende jongeman zoekt hij tegen de wil en overtuiging van zijn vader een uitweg in de muziek én in de liefde.
'Marina', film uit 2013 met oa. Matteo Simoni en Evelien Bosmans, om 20.45 uur op VRT 1.



































