'Ciao Rudi': VRT zwaait conflictreporter Rudi Vranckx uit met bijzonder portret

woensdag 27 november 2024
Foto: VRT 1 - © VRT 2024

Het is nauwelijks te geloven en toch is het waar: Rudi Vranckx gaat met pensioen. Op 15 december wordt hij 65 jaar. En al zal Rudi wellicht nooit stilzitten, zijn pensioen is wel degelijk een mijlpaal.

Want Rudi in oorlogsgebied als reporter voor VRT NWS, dat gaan we vanaf volgend jaar niet meer zien.


Rudi Vranckx is een journalistiek icoon. Hij heeft verslag uitgebracht van bijna alle grote conflicten van de afgelopen 35 jaar: van de val van het communisme in Roemenië in ’89 tot de Gaza-oorlog nu. Hij was er telkens bij wanneer er geschiedenis werd geschreven. Iederéén kent Rudi, jong en oud, ook als je niet elke dag naar VRT NWS kijkt, of als je Nederlander bent: ‘De beste oorlogsverslaggever in het Nederlands taalgebied’, schreef NRC ooit.

Hoe neem je passend afscheid van zo iemand? Wel, door een indringend portret op een bijzondere locatie: Rudi’s ‘refugio’, de plek waar hij tot rust komt, op zijn berg in het Italiaanse Todi.

Kobe Ilsen praat er met Rudi uitgebreid over zijn leven, zijn werk, en zijn drijfveren: ‘Never give up, blijven doorgaan. Ik ben niet groot, ik ben niet sterk, maar in je hoofd moet je sterk zijn.‘

Over het gevaar en de gruwel van de oorlog: ‘Ik moet opletten hoe ik dit zeg, maar voor mij is dat ook een vorm van geluk. Omdat je op de plekken bent waar je wilt zijn.’

Over de prijs die hijzelf en het thuisfront betaalt voor al dat werk. En natuurlijk ook over de herkomst van zijn sjaaltjes. Een handige kleermaker in Todi blijkt zowaar een eigen ​ ‘collezione Rudi Vranckx’ te hebben. ​

Naast een openhartig gesprek in het wondermooie Todi en veel beklijvend archiefbeeld, zorgt Kobe ook voor een paar verrassingen. Zo confronteert hij Rudi met zijn mama. Hoe kijkt zij naar zijn soms gevaarlijke avonturen? ‘Ik heb maar één zoon en dan is het er nog zo één’.

'Ciao Rudi': de oorlogsreporter zoals u hem allicht nog nooit gezien hebt.
'Ciao Rudi' is een programma van Wim Van Waesberghe, Mario Mertens en Kobe Ilsen.

Rudi is op zondag 15 december ook te gast in Touché met Friedl' Lesage.

'Ciao Rudi', zondag 15 december om 21.50 uur op VRT 1.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

De neurotische Mr. Bean zit ook met de kerstdagen niet stil. Zo maakt hij vrienden bij het Leger des Heils, rijdt hij naar huis met de grootste kerstboom die hij maar kan vinden en koopt hij een mooi cadeau voor zijn vriendinnetje. Dat over smaak niet valt te twisten, ondervindt Mr. Bean dan ook aan den lijve als hij met kerst door zijn vriendin wordt verlaten. Ondanks dat sluit Mr. Bean de feestdagen af met een feestelijke knal.

'Mr. Bean', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:31
    De Warmste Week
    01:10
    Het weer (laat)
  • 13:35
    Herfstbeelden
    06:00
    De Warmste Week
  • 14:55
    Cirkelhoek
    04:55
    Geen uitzending
  • 14:55
    America's Funniest Home Videos
  • 13:30
    WK Darts 2026
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 14:45
    Snow White and the Huntsman
    01:55
    Geen uitzending
  • 14:25
    Baywatch
    00:55
    Geen uitzending
  • 14:25
    If I Only Had Christmas
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 14:55
    Geen uitzending
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 14:55
    Friends
    01:35
    De Tafel van de Week
  • 14:50
    NCIS
    01:00
    Criminal Minds
  • 14:45
    Storage Wars
    02:45
    Play kerst haardvuur 2025
  • 14:05
    A Christmas Angel Match
    06:40
    Het feestmenu van ..
  • 14:45
    Snapped
    06:20
    Cold Case
  • 14:40
    Logistics TV
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 14:56
    Publireportage
    05:55
    Sixties To Six
  • 14:50
    Bon Appetit
    02:20
    Het Weekmenu
  • 14:30
    Midsomer Murders
    03:05
    Ripper Street
  • 14:55
    Storage Wars
    06:55
    Below Deck Mediterranean
  • 14:40
    Rob de Nijs - Het is mooi geweest
    03:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 14:40
    Hila voorbij de Taliban
    01:45
    Nieuwsuur
  • 14:55
    De Faker Feestmaand
    06:55
    Laura's Ster