'Ciao Rudi': VRT zwaait conflictreporter Rudi Vranckx uit met bijzonder portret

woensdag 27 november 2024

Het is nauwelijks te geloven en toch is het waar: Rudi Vranckx gaat met pensioen. Op 15 december wordt hij 65 jaar. En al zal Rudi wellicht nooit stilzitten, zijn pensioen is wel degelijk een mijlpaal.

Want Rudi in oorlogsgebied als reporter voor VRT NWS, dat gaan we vanaf volgend jaar niet meer zien.


Rudi Vranckx is een journalistiek icoon. Hij heeft verslag uitgebracht van bijna alle grote conflicten van de afgelopen 35 jaar: van de val van het communisme in Roemenië in ’89 tot de Gaza-oorlog nu. Hij was er telkens bij wanneer er geschiedenis werd geschreven. Iederéén kent Rudi, jong en oud, ook als je niet elke dag naar VRT NWS kijkt, of als je Nederlander bent: ‘De beste oorlogsverslaggever in het Nederlands taalgebied’, schreef NRC ooit.

Hoe neem je passend afscheid van zo iemand? Wel, door een indringend portret op een bijzondere locatie: Rudi’s ‘refugio’, de plek waar hij tot rust komt, op zijn berg in het Italiaanse Todi.

Kobe Ilsen praat er met Rudi uitgebreid over zijn leven, zijn werk, en zijn drijfveren: ‘Never give up, blijven doorgaan. Ik ben niet groot, ik ben niet sterk, maar in je hoofd moet je sterk zijn.‘

Over het gevaar en de gruwel van de oorlog: ‘Ik moet opletten hoe ik dit zeg, maar voor mij is dat ook een vorm van geluk. Omdat je op de plekken bent waar je wilt zijn.’

Over de prijs die hijzelf en het thuisfront betaalt voor al dat werk. En natuurlijk ook over de herkomst van zijn sjaaltjes. Een handige kleermaker in Todi blijkt zowaar een eigen ​ ‘collezione Rudi Vranckx’ te hebben. ​

Naast een openhartig gesprek in het wondermooie Todi en veel beklijvend archiefbeeld, zorgt Kobe ook voor een paar verrassingen. Zo confronteert hij Rudi met zijn mama. Hoe kijkt zij naar zijn soms gevaarlijke avonturen? ‘Ik heb maar één zoon en dan is het er nog zo één’.

'Ciao Rudi': de oorlogsreporter zoals u hem allicht nog nooit gezien hebt.
'Ciao Rudi' is een programma van Wim Van Waesberghe, Mario Mertens en Kobe Ilsen.

Rudi is op zondag 15 december ook te gast in Touché met Friedl' Lesage.

'Ciao Rudi', zondag 15 december om 21.50 uur op VRT 1.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Got Talent' (VTM)

Een accordeonensemble verrast de jury met een gedurfde keuze. Een jonge illusionist zet alles op alles met een persoonlijke act. Louis en Seppe raken iedereen met een intense choreografie. Collective X knalt het podium af met bakken energie. Grote dromen botsen op keiharde keuzes. Wie verovert een plek in de volgende ronde?

'Got Talent', om 20.45 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:50
    Vele hemels boven de zevende
    22:45
    VRT NWS laat
  • 21:30
    Midsomer Murders
    23:00
    The Night Caller
  • 22:15
    VRT NWS journaal met VGT
    23:00
    Time: out
  • 22:35
    Happy Hour
    23:25
    Mijn Restaurant
  • 22:25
    Regi in het Sportpaleis: Regi vs. Milk Inc
    00:50
    Mr. Frank Visser: hoe is het nu met?
  • 20:35
    Once Upon a Time... In Hollywood
    23:35
    The Outfit
  • 22:35
    American Pie 2
    00:35
    Police Interceptors
  • 22:15
    The Town Christmas Forgot
    23:55
    Lucky Christmas
  • 22:40
    Slisse & Cesar
    23:10
    'Allo 'Allo!
  • 20:35
    The Apprentice
    22:55
    Nonkels
  • 22:30
    NCIS: Sydney
    00:25
    Superman & Lois
  • 22:20
    RoboCop
    00:25
    World's Most Dangerous Prisoners
  • 21:55
    Kopen Of Slopen?
    00:35
    Love It or List It
  • 22:25
    Without a Trace
    23:20
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 22:12
    Trends Talk
    22:43
    Business Branding
  • 22:31
    De perfecte oprit
    22:55
    Sorry Music Classics
  • 22:10
    Indian Summer
    23:00
    Winterse Kost
  • 21:55
    McDonald and Dodds
    23:45
    Vienna Blood
  • 22:25
    NCIS
    00:10
    NCIS: Los Angeles
  • 22:15
    Keuringsdienst van Waarde
    22:50
    NOS Studio Sport Voetbal
  • 22:35
    Stand van Nederland: Generatie Next
    23:05
    Crime: Grace
  • 22:30
    Sluipschutters
    23:05
    Een huis vol