'Bestemming X' wint prestigieuze Gouden Roos in Londen! VTM-baas: 'Ongelooflijk trots'

Fantastisch nieuws uit Londen: 'Bestemming X' is internationaal in de prijzen gevallen tijdens de prestigieuze Rose d'Or Awards. Dat zijn dé prijzen voor beste internationale televisie- en onlinereeksen in Europa. Het misleidende spelprogramma van VTM ging aan de haal met de felbegeerde Gouden Roos in de categorie 'Competition Reality', waarbij het de concurrentie van vijf andere inzendingen overtrof.
‘Bestemming X’ haalde het zo van de internationale titels Stars On Mars (Australië), Tempting Fortune (UK), The Devil’s Lot: So Help Me Cod! (Canada), The Piano (UK) en Wedding Fighters (Korea). In ons land was Bestemming X goed voor gemiddeld 731.000 kijkers en 36% marktaandeel. Het succesvolle format werd intussen aan vijf landen verkocht, onder andere het Verenigd Koninkrijk (BBC) en de Verenigde Staten (NBC) maken hun eigen versie van het programma.
Maarten Janssen, channel manager VTM: “We zijn ongelooflijk trots op de Gouden Roos voor Bestemming X! Dat is het resultaat van toegewijd teamwork, grensverleggende creativiteit en het lef om te innoveren. Wat begon als een gewaagd idee, heeft nu ook internationaal erkenning gekregen. Dat een klein productieteam uit Vlaanderen het kan afleggen tegen grote internationale spelers is echt straf. Deze erkenning zet ons nog meer op de kaart in de internationale televisiemarkt. We kijken dan ook vol vertrouwen naar de toekomst met de vastberadenheid om grenzen te blijven verleggen en onvergetelijke verhalen te blijven vertellen.”
In ‘Bestemming X’ trekken 10 onbekende Vlamingen op avontuur door Europa in een geblindeerde bus. Bij elke tussenstop moeten de deelnemers raden waar ze zijn. Onderweg spelen ze avontuurlijke games op adembenemende locaties waarbij ze hints kunnen vergaren die hen stap voor stap dichter bij de juiste locatie brengen. Wie alle eliminatierondes overleeft en als eerste de mysterieuze ‘Bestemming X’ kan onthullen, wint het spel. Na het succesvolle eerste seizoen bereiden VTM en Geronimo intussen een gloednieuw, tweede seizoen voor.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'Familie' schrijft geschiedenis met ongeziene seizoensfinale
- Michaël Moens, finalist van ‘De Mol’ 2024, overleden
- Froukje, Dione de Graaff, Yentl en de Boer, Loes Luca en Fidan Ekiz in 'Opium op Oerol'
- Laatste week om je kans te wagen: schrijf je nu in voor 'De Mol' 2027
- Dit zijn de WK-afspraken van de Rode Duivels bij Sporza: wanneer België in actie komt
- Ontdek de zomerprogrammering van de Proximus-zenders
- Zoete triomfen en bittere teleurstellingen in 'The Great British Bake Off'
- Maandag in 'Close Up': Kho Liang Ie, ontwerper van zijn tijd
- 'Dagelijkse Kost' sluit het seizoen in schoonheid af aan de Belgische kust
- Dit zie je deze week in 'Home and Away' - PREVIEW
Multimedia SPOTLIGHT
-
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+ -
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was -
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling
Kijktip van de dag

Wanneer een jongeman geëxecuteerd op straat wordt gevonden en een tweede slachtoffer in de buurt wordt neergeschoten, doen rechercheurs er alles aan om de gevaarlijke schutter op te sporen voordat hij opnieuw iemand doodt.
'The First 48', om 20.35 uur op Play Actie.




































