Antiheld 'Boerke' stuntelt opnieuw

maandag 27 november 2023
Foto: VRT CANVAS - © VRT 2023

'Boerke' is de universele loser die het ongeluk steevast aan zijn kant heeft. De ene keer een boer of een clown, de andere keer een artiest of een superheld: het loopt sowieso fout af.

In dit tweede seizoen van 'Boerke' volgen we de avonturen van de antiheld met de grote snor, 52 afleveringen lang. ​ De tekortkomingen en zwaktes van Boerke zijn vaak ​ herkenbaar voor de kijker waardoor er naast leedvermaak ook vaak medelijden en sympathie is voor Boerke. Er zit een beetje Boerke in elk van ons. Boerke heeft geen idee hoe je sociaal wenselijk gedrag vertoont en hoe de maatschappij in elkaar zit. Hij bekijkt de ​ wereld als het ware als een alien. Hij start altijd met de beste intenties, maar de zaken draaien steeds anders uit dan hij had gehoopt of verwacht.


De reeks is gebaseerd op het stripfiguur Boerke, van de hand van Pieter De Poortere. De bijna kinderlijke tekenstijl contrasteert vaak zeer hard met de directe humor. Maar de soms bijtende humor is niet vrijblijvend. Boerke houdt de maatschappij vaak een spiegel voor en met de harde humor worden vaak hete hangijzers in de maatschappij aangekaart zoals de vluchtelingenproblematiek, #metoo, milieuvervuiling, discriminatie, gevangenisstraffen, …

De reeks, geproduceerd door De Hofleveranciers, werd geanimeerd en geregisseerd door animatiestudio Fabrique Fantastique. Het stemmenwerk is van Jos Dom (Boerke), Maaike Cafmeyer (vrouwelijke rollen) en Peter Van Gucht (mannelijke rollen). Flip Kowlier componeerde en speelde de muziek. Met Boerke zet VRT CANVAS het animatiegenre extra in de kijker.

'Boerke' kwam tot stand met steun van het Vlaams Audiovisueel Fonds en werd gerealiseerd met de steun van de Tax Shelter maatregel van de Belgische federale overheid via Flanders Tax Shelter.

'Boerke', vanaf 4 december in de vooravond en na 'Winteruur' op VRT CANVAS en op VRT MAX. Elke aflevering duurt 2 minuten.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Radio 2 Eregalerij 2025

Isabelle A wordt geëerd voor ‘Een leven vol muziek’. Daarnaast zijn er optredens van Bart Peeters, K3, Gustaph en Nathalie Meskens. Ook het iconische nummer ‘Je t’adore’ van Kate Ryan kreeg zijn verdiende plekje in de Eregalerij. Het slotmoment is een pakkend eerbetoon aan Fred Bekky van The Pebbles met een gezamenlijke uitvoering van 'Seven Horses in the Sky'.

'Radio 2 Eregalerij 2025', om 21.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:55
    Radio 2 Top 2000
    01:55
    Live live live: de strafste optredens
  • 09:00
    De Tijdloze 100
    01:00
    Pet Shop Boys Dreamworld: The Greatest Hits Live at the Royal Arena Copenhagen
  • 16:25
    Draken: Rijders van Berk
    04:50
    Geen uitzending
  • 16:20
    Gerben & Steffi De Leven
    01:25
    Kan ik het ook?
  • 15:50
    Kitchen Nightmares
    02:45
    Geen uitzending
  • 15:50
    Miss You Already
    01:00
    S.W.A.T.
  • 16:15
    Zorro
    01:20
    Geen uitzending
  • 16:05
    Christmas, Love and Fudge
    01:35
    JOE XMAS
  • 16:25
    Geen uitzending
    01:05
    SOS Piet
  • 16:05
    Oogappels
    01:45
    Play kerst haardvuur 2025
  • 16:05
    Grey's Anatomy
  • 15:55
    NCIS: Los Angeles
    01:20
    The Simpsons
  • 15:45
    The Christmas Card
    02:20
    Play kerst haardvuur 2025
  • 16:00
    World's Most Evil Killers
  • 13:26
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 16:24
    Diy on wheels
    05:55
    Sixties To Six
  • 15:50
    De Eregast
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 16:00
    Father Brown
    01:25
    Beyond Paradise
  • 15:50
    Below Deck Mediterranean
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 16:20
    NOS De Oranjes in 2025
    01:15
    Peter Pannekoek: Oudejaarsconference 2025
  • 16:25
    Bromet over de schutting
    01:35
    MAX Muziekspecial - Bouke & The ElvisMatters Band
  • 15:25
    Flow
    02:35
    Muziekfeest van het Jaar 2025