'Ten Oorlog': een reis langs het front van de Eerste Wereldoorlog op Eén

In het avontuurlijke reisprogramma 'Ten Oorlog' trekken tv-makers Arnout Hauben, Jonas Van Thielen en Mikhael Cnops in negen afleveringen langs de Europese frontlijn van de Eerste Wereldoorlog.
Te voet vertrekken zij van op het strand van Nieuwpoort en volgen de frontlijn door Frankrijk, Italië, Slovenië, Albanië, Macedonië en Griekenland om uiteindelijk bij de legendarische slagvelden van Gallipoli te komen.
'Ten Oorlog' past perfect binnen de herdenking van honderd jaar Grote Oorlog. De geschiedenis van deze oorlog raakt nog steeds veel mensen. Honderd jaar na het uitbreken van WO I ondernemen de tv-makers een 1500 kilometer lange, gedurfde, ondernemingstocht langs het Europese front. Zij komen langs kleine dorpjes en langs bekende en minder bekende steden op de frontlijn. Arnout praat met mensen die hij toevallig ontmoet en registreert hun verhalen.
Wereldoorlog I wordt op deze manier opnieuw tot leven geroepen door deze persoonlijke verhalen. Het is een mix van geschiedenis en avontuur en wordt door de makers op een unieke manier gebracht. Soms is een kwinkslag niet ver te zoeken.
In elke aflevering plaatsen Arnout en Jonas verschillende herdenkingspaaltjes voor mensen die aan het front gestationeerd waren tijdens de Eerste Wereldoorlog. Acteur Jonas brengt hen via unieke dagboekfragmenten, ontroerende oorlogsbrieven en zeldzame foto’s weer tot leven.
Naast het tv-programma loopt er ook een kleine tentoonstelling 'Ten Oorlog' van 12 april tot 1 september in het Flanders Field Museum te Ieper. De tentoonstelling (gratis te bezoeken) volgt de afgelegde reisroute aflevering na aflevering en biedt op deze manier de bezoeker een chronologisch overzicht van de reis. De tentoonstelling toont foto's, kaarten en historische personages, die door Arnout, Jonas en Mik worden herdacht, evenals uittreksels uit de gesprekken en voorwerpen die ze van hun tocht hebben meegebracht.
In de voorbereiding voor het programma heeft het Flanders Fields Museum mee de reisroute uitgestippeld en waar nodig het historisch kader geschetst en gecheckt.
Ook verschijnt er het boek 'Ten Oorlog. Een reis langs het front van WO I' bij uitgeverij De Bezige Bij. Voor dit boek werkte Arnout Hauben samen met schrijfster Johanna Spaey. Het boek is geen blauwdruk van de serie, maar kan gerust er naast gelezen worden.
'Ten Oorlog', vanaf maandag 8 april om 20.35 uur op Eén.
Foto: © Roger Mortelmans 2013
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijk vanaf maandag naar 'Extreme Buyers Club' op HGTV
- 'De Ideale Wereld' begint maandag aan het nieuwe seizoen
- 'Fawlty Towers'-vervolg definitief van de baan
- Erik Van Looy trapt het nieuwe seizoen van 'De Slimste Mens ter Wereld' op gang
- 'In Transit' toont de strijd van Indigo voor een leven buiten genderhokjes
- Geduld van 'Kamp Jeroom'-duo's wordt op de proef gesteld door bejaarden
- Nieuw seizoen van 'The Wizards Beyond Waverly Place' in oktober op Disney Channel
- Deze onderwerpen brengt 'Radar' maandag onder de aandacht
- Maandag in 'Close Up': Street Art Frankey
- 'Man en Kunst' is terug op NPO 2
- Giel Beelen keert terug in vaste programmering Radio Veronica
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Peter Van de Veire danst opnieuw 24 uur tegen kanker
- Na het verhaal van zussen Femke en Janne in Q-studio: opbrengst van Dorothees Doordenkers Scheurkalender 2027 gaat naar Bednet
Multimedia SPOTLIGHT
-
De groep valt uiteen in 'De Verraders' -
Erik Van Looy trapt nieuw seizoen 'De Slimste Mens ter Wereld' op gang -
Paniek bij Karen Damen in 'Got Talent' -
Kijk nu 'Toy Story 5' op Disney+ -
Bekijk de trailer van 'Het Bestaat', aflevering 1 -
Willy Sommers verklapt zijn bezoek aan 'Maison Verhulst' -
Man van Ingeborg op bezoek in 'Kotmadam Sergeant' -
'Ochtendstond heeft granola in de mond' -
'Florentina' verwelkomt onverwachte nieuwkomer -
Tweestrijd barst los in 'De Verraders' -
'#LikeMe'-actrice Lotte De Clerck maakt pittige entree in 'Familie' -
Hangt er liefde in de lucht bij 'Blind Getrouwd'? -
Koningin Mathilde steunt STIP IT -
'Slechte chipolata' breekt Bockie zuur op -
Op startfeest 'De Slimste Mens' duikt plots een mysterieuze gast op -
Koop Dorothees Doordenkers Scheurkalender 2027 tvv Bednet! -
Videoland lost trailer van 'Gooische Vrouwen' seizoen 8 -
De eerste verrader ontmaskerd: exit Marc-Marie -
HBO Original-serie 'Youth' vanaf 21 september op HBO Max -
Duo's gooien alles in de strijd om kinderen spruitjes te laten eten -
Onderling verraad in 'De Verraders'? Marc-Marie neemt Kürt onder vuur! -
Annelien Coorevits scherp voor Sydney Sweeney in 'Happy Hour' -
Koor zonder stembanden maakt indruk in 'Got Talent'
-
Netflix onthult nieuwe trailer van 'Animals' met Ben Affleck -
Kotmadam Sergeant zet de puntjes op de i -
Chantal neemt oud recreatiepark onder de loep in 'De Inspecteurs' -
YES DAY bij 'Vincent Live'! -
Vincent Fierens en Emma Salden praten in 'Kraamkost' over maatschappelijke druk op ouderschap -
Margriet en Celien Hermans herbeleven hun eigen ingreep in 'De Operatiekamer' -
Axel Daeseleire wordt dikke zeemeermin
Kijktip van de dag

Een Syrische academica in Amsterdam ontvangt beelden van een bloedbad onder burgers, gepleegd door een onbekende officier tijdens de oorlog in Syrië. De beelden laten haar niet los. Ze spoort de dader op en doet zich voor als 'Anna' om via Facebook contact te leggen, waarna ze hem verleidt tot een reeks onthullende gesprekken.
'Killing Anna', om 22.40 uur op VRT Canvas.




































