'Ten Oorlog': een reis langs het front van de Eerste Wereldoorlog op Eén

dinsdag 26 maart 2013

In het avontuurlijke reisprogramma 'Ten Oorlog' trekken tv-makers Arnout Hauben, Jonas Van Thielen en Mikhael Cnops in negen afleveringen langs de Europese frontlijn van de Eerste Wereldoorlog.

Te voet vertrekken zij van op het strand van Nieuwpoort en volgen de frontlijn door Frankrijk, Italië, Slovenië, Albanië, Macedonië en Griekenland om uiteindelijk bij de legendarische slagvelden van Gallipoli te komen.


'Ten Oorlog' past perfect binnen de herdenking van honderd jaar Grote Oorlog. De geschiedenis van deze oorlog raakt nog steeds veel mensen. Honderd jaar na het uitbreken van WO I ondernemen de tv-makers een 1500 kilometer lange, gedurfde, ondernemingstocht langs het Europese front. Zij komen langs kleine dorpjes en langs bekende en minder bekende steden op de frontlijn. Arnout praat met mensen die hij toevallig ontmoet en registreert hun verhalen.

Wereldoorlog I wordt op deze manier opnieuw tot leven geroepen door deze persoonlijke verhalen. Het is een mix van geschiedenis en avontuur en wordt door de makers op een unieke manier gebracht. Soms is een kwinkslag niet ver te zoeken.

In elke aflevering plaatsen Arnout en Jonas verschillende herdenkingspaaltjes voor mensen die aan het front gestationeerd waren tijdens de Eerste Wereldoorlog. Acteur Jonas brengt hen via unieke dagboekfragmenten, ontroerende oorlogsbrieven en zeldzame foto’s weer tot leven.

Naast het tv-programma loopt er ook een kleine tentoonstelling 'Ten Oorlog' van 12 april tot 1 september in het Flanders Field Museum te Ieper. De tentoonstelling (gratis te bezoeken) volgt de afgelegde reisroute aflevering na aflevering en biedt op deze manier de bezoeker een chronologisch overzicht van de reis. De tentoonstelling toont foto's, kaarten en historische personages, die door Arnout, Jonas en Mik worden herdacht, evenals uittreksels uit de gesprekken en voorwerpen die ze van hun tocht hebben meegebracht.

In de voorbereiding voor het programma heeft het Flanders Fields Museum mee de reisroute uitgestippeld en waar nodig het historisch kader geschetst en gecheckt.

Ook verschijnt er het boek 'Ten Oorlog. Een reis langs het front van WO I' bij uitgeverij De Bezige Bij. Voor dit boek werkte Arnout Hauben samen met schrijfster Johanna Spaey. Het boek is geen blauwdruk van de serie, maar kan gerust er naast gelezen worden.

'Ten Oorlog', vanaf maandag 8 april om 20.35 uur op Eén.

Foto: © Roger Mortelmans 2013


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Arnout Hauben trekt 'Dwars door de Pyreneeën'

Arnout Hauben start zijn gloednieuwe wandeltocht aan de woeste Atlantische kust. Hij ontmoet er roeiers van wie de sport onlosmakelijk verbonden is met de historische walvisvaart en voelt meteen het vurige Baskische verlangen naar onafhankelijkheid.

'Dwars door de Pyreneeën', om 20.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:20
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 00:15
    Het weer
    08:00
    Radio 2: Weekwatchers
  • 22:15
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 02:20
    Geen uitzending
    05:30
    Plop & de Peppers
  • 01:15
    Geen uitzending
    10:35
    Een huis vol
  • 01:45
    Geen uitzending
    13:30
    Grosse Pointe Garden Society
  • 01:40
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 02:00
    Geen uitzending
    15:10
    La Brea
  • 02:05
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 02:05
    Geen uitzending
    01:40
    De Tafel van de Week
  • 02:00
    Geen uitzending
    02:00
    Criminal Minds
  • 02:05
    Geen uitzending
    06:30
    NCIS: Los Angeles
  • 02:50
    Geen uitzending
    07:35
    Meesterlijke Klassiekers
  • 01:15
    Geen uitzending
    02:05
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 00:36
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 03:37
    Tooldokter
    05:55
    Sixties To Six
  • 03:35
    De Dagschotel
    02:25
    De Garde van Gert
  • 03:15
    Agatha Raisin
    02:35
    Murdoch Mysteries
  • 03:30
    Wat eten we vandaag?
    02:00
    NCIS
  • 03:00
    NOS Journaal
    02:00
    EenVandaag
  • 00:30
    Buitenhof
    08:00
    Petrus in het land
  • 02:40
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal
    02:20
    De Grannies van Amsterdam