Van voetbaldroom naar muziekicoon: 'Liefde voor Muziek' trapt af met repertoire van Maksim Stojanac

Van beloftevolle voetballer tot beloftevolle zanger. In de eerste aflevering van het nieuwe seizoen van 'Liefde voor Muziek' duiken de artiesten in het repertoire van Vlaanderens rijzende ster: Maksim Stojanac.
Na zijn carrière bij de populaire Ketnet-reeks '#LikeMe' ging de bal aan het rollen en is hij intussen niet meer weg te denken van de Vlaamse podia en radio’s. Al had het ook anders kunnen lopen, want tot zijn achttiende speelde Maksim voetbal op hoog niveau, maar de muziek won het pleit. 'Voetbal was altijd al mijn eerste liefde. Ik heb dat lang gedaan, maar ik heb diep vanbinnen altijd gedroomd en gehoopt dat ik iets met muziek en acteren zou kunnen doen', vertelt Maksim. 'In onze wereld zijn er weinig kansen en ik ben één van de weinigen die zo’n kans heeft gekregen, dus ik heb er volop voor gekozen.'
Frank Vander linden trapt het nieuwe seizoen af met een stevige portie funk. Hij steekt Dat Hadden Wij Moeten Zijn in een heel ander jasje en dat kan Maksim alleen maar smaken: 'Ik ben blij dat je er iets helemaal anders van gemaakt hebt, want ik vond die song zo droevig dat ik die niet meer wou uitbrengen.' Een nummer waarin de twee werelden van Hooverphonic en Maksim samenkomen? De band maakt het waar met de betoverende stem van Geike Arnaert in Without Me, hun Engelstalige cover van Zonder Mij. Luc Steeno zorgt dan weer voor een dansbare casanova-vibe met zijn versie van Als Ik Voor Jou Kon Kiezen.
De jongste artiesten van de groep, Kids With Buns, wisten meteen welk nummer van Maksim ze zouden aanpakken. 'Dat staat in onze tourbus heel vaak op. De band is het beu gehoord, maar ze gaan het nog langer moeten aanhoren nu', lachen de dames. Ze pakken uit met hun krachtige vertolking van Onder Invloed, dat bij hen de titel Under Influence krijgt. Als enige Nederlander in het gezelschap drukt Guus Meeuwis meteen zijn stempel met zijn vrolijke versie van Alleen Met Mij. 'Ik denk dat ik jouw versie vaker ga spelen!', klinkt het bij Maksim. Barbara Dex gooit met haar dijk van een stem een pittig sausje over Maksims Radio 2 Zomerhit Ik Wil Dat Je Liegt, in haar Engelse versie Need You To Lie.
Dit seizoen sluit elke artiest zijn of haar aflevering af met een tribute song van een overleden icoon. Maksim koos voor I Lie And I Cheat van Won Ton Ton met zangeres Bea Van der Maat, een nummer dat volgens hem smeekt om herontdekt te worden: 'Die song zit ver, maar als je het hoort, kent iedereen het. Het is mooi om er als jonkie terug wat leven in te blazen.'
'Liefde Voor Muziek', woensdag 26 maart om 20.40 uur bij VTM.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Na Gert Verhulst en Tine Embrechts: Play zoekt derde host voor ‘De Tafel’
- Volg zaterdag live en exclusief de uitreiking van De Ensors op Proximus
- Play Media, Telenet en Kinepolis lanceren nieuwe en versterkte 'film on demand' zone
- Kijkcijfers: 29, 30 en 31 januari & 1 februari 2026
- Sportjournalist en VRT NWS-gezicht Chris Van den Abeele (61) overleden
- Warm deze winter lekker op met de heetste MTV-shows in februari
- Dit zie je dinsdag in 'Vier Handen Op Eén Buik'
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- 21-jarige voetballer riskeert schorsing van drie jaar in 'De Rechtbank'
- 'Focus' duikt in de wereld van de ruimtevaart
- NPO Radio 1 zit boven op de Spelen met 'RadiOlympia'
- Radiozender JOE en NS lanceren exclusieve Singalong Trein met ABBA-tribute
- NPO FunX front row bij iconische concertreeks New Wave
- Belgian Music Matters: DAAN, Portland, High Hi, ‘t Hof van Commerce en Das Pop kapen de avond van Willy
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit de kantine van FC Aalsmeer
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Potverdikke, wie smijten ze hier binnen?' -
'Becoming Meewis' vanaf 1 februari nieuw op njam! -
Eerste bommetje in 'Konvooi' -
Dit is de jury van 'So You Think You Can Dance' -
Het nieuwe seizoen van 'The Voice van Vlaanderen' komt eraan! -
'Help, Mijn Man Is Klusser' nieuw op VTM 2 -
Maakt Kurt Rogiers de overstap naar Play? -
De Jordy kaapt wekelijks de Q-Foute Radio -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Wrecking Crew' -
Komt 'grapje' van 'Bestemming X'-kandidaat hem duur te staan? -
Koen Wauters en Wesley Sonck presenteren 'De Box' -
K3 eert Karen, Kristel en Kathleen tijdens de Kastaars -
'Stukken Van Mensen' viert feest in het KMSKA -
De Lach van JOE is geraden! -
Jens Dendoncker maakt acteerdebuut als hofnar Diederik in 'ZOT!' -
Kijk 'Heated Rivalry' vanaf vrijdag op HBO Max -
'Loena Hendrickx - Chasing Grace' nu te bekijken op VTM GO -
Peter Van de Veire openhartig in 'Maison Verhulst' -
'A Knight of the Seven Kingdoms' vanaf maandag te streamen op HBO Max -
Zelfs de bus heeft twee gezichten in 'Bestemming X' -
Even slikken voor Bart Appeltans in 'Een Echte Job' -
Verdubbel je jaarloon in 60 seconden! -
Zijn Q-gezichten Gerben Tuerlinckx en Clémentine Caron 'Twins?!' -
Disney+ onthult teaser voor tweede seizoen van 'Paradise' -
Derde seizoen van 'Euphoria' binnenkort op HBO Max -
Eric Goens laat professionele huurmoordenaar aan het woord -
Exclusieve kijk achter de schermen van BK-winst Thibau Nys -
'De Tafel van Gert' is terug vanaf 19 januari -
Aster Nzeyimana bekent: 'Bestemming X' blijft in België
Kijktip van de dag

De groep zet haar eerste stappen op de eeuwige sneeuw. Met crampons onder de voeten wordt elke beweging precair. De Andes eist volledige aandacht. De klim wordt zo steil dat zelfs Toby naar adem hapt. Op deze hoogte krijgt Rob een onverwachte ontroering wanneer zijn oudste zoon opduikt. Regula wordt intussen door hoogteziekte op de knieën gedwongen. Hier, in ijs en ijle lucht, blijkt hoe prachtig maar meedogenloos de Andes is.
'De Rugzak', om 20.50 uur op VRT 1.



































