VTM besluit om 'Ik Wil Een Kind' niet te maken

vrijdag 25 februari 2022
Foto: VTM - © DPG Media 2021

Het programma 'Ik Wil Een Kind', waarvoor VTM in oktober een oproepaflevering uitzond, zal niet gemaakt worden. Dat besliste de zender op basis van gesprekken met de wensouders die zich hebben aangemeld voor het programma.

Vier maanden geleden lanceerde VTM een oproep voor 'Ik Wil Een Kind', een programma dat bewust co-ouderschap onder de aandacht wilde brengen. Deze vorm van ouderschap bestaat, maar er is een enorm gebrek aan informatie en regelgeving. Het programma zou wensouders volgen in hun zoektocht naar elkaar en naar de juiste omstandigheden voor het samen krijgen en opvoeden van een kind. In een oproepaflevering werd het thema op de kaart gezet en ging de zender op zoek naar wensouders. Aan dit verhaal komt nu een einde.


Maarten Janssen, channel manager VTM: 'Met 'Ik Wil Een Kind' wilden we heel graag het taboe rond bewust co-ouderschap doorbreken. Daar zijn we voor een stukje in geslaagd met de lancering van de oproepaflevering, die stevig over de tongen ging. Daar wilden we graag een integer en respectvol programma uit laten voortvloeien waarin het traject van de wensouders werd begeleid en gevolgd. Uit gesprekken met mensen die zich hebben aangemeld stellen we momenteel vast dat de nood aan informatie en begeleiding heel hoog is, maar dat de meeste wensouders het traject liever niet voor de camera’s afleggen.'

VTM heeft van bij de start gezegd een respectvol programma te willen maken, in overleg met de wensouders. Het krijgen van een kind is immers een levensbelangrijke beslissing. Nu blijkt dat de meeste wensouders hun zoektocht naar de juiste ouderschapsvorm liever niet op tv afleggen, heeft de zender dan ook besloten het project stop te zetten.

Maarten Janssen, channel manager VTM: 'We hebben steeds rekening gehouden met de wensen, vragen en bezorgdheden van de wensouders. Het was nooit het uitgangspunt om het programma koste wat het kost te maken. Wat we wel wilden doen, is bewust co-ouderschap onder de aandacht te brengen. We blijven het thema dan ook een warm hart toedragen en laten de mensen die zich hebben aangemeld voor het programma niet in de kou staan.'

De makers van 'Ik Wil Een Kind' deden maandenlang research voor het programma. Zij zullen alle informatie die ze bij elkaar konden puzzelen, delen met de mensen die zich hebben ingeschreven. Daarnaast kunnen de wensouders terecht bij de experten die zouden meewerken aan het programma. Wie dat wenst, kan ook in contact komen met de andere mensen die zich hebben aangemeld. Zo worden zij alsnog zo goed mogelijk geïnformeerd en begeleid om deze levensbelangrijke beslissing te nemen.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'The Floor' - Bruno Wyndaele (VTM)

In deze finale wordt het hard tegen hard tussen de laatste twaalf kandidaten. De hoofdprijs ligt binnen handbereik, maar slechts één kandidaat kan het ultieme quizduel winnen en het prijzengeld mee naar huis nemen. Wie wint het tweede seizoen van 'The Floor'?

'The Floor', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:10
    F.C. De Kampioenen
    20:45
    Daar zijn beelden van
  • 20:00
    Finale Koningin Elisabethwedstrijd cello 2026
    01:02
    Het weer
  • 20:15
    VRT NWS journaal met VGT
    20:50
    Geen uitzending
  • 19:55
    Expeditie Pairi Daiza
    20:40
    The Floor
  • 20:30
    Bad Boys for Life
    22:50
    Max Payne
  • 20:25
    Mean Girls
    22:30
    Scary Movie
  • 20:35
    Ultimate Police Interceptors
    22:30
    The Night House
  • 20:35
    S.W.A.T.
    00:30
    Suits
  • 20:30
    Nonkel Jef
    22:25
    De Planckaerts
  • 20:00
    Blind Gekocht NL
    21:15
    Blind Gekocht
  • 20:20
    NCIS
    23:05
    Criminal Minds
  • 20:35
    Space Jam: A New Legacy
    22:40
    The Specialist
  • 20:35
    The Real Housewives of Amsterdam
    22:35
    Paradise Hotel
  • 20:30
    Murder 360
    22:05
    He's Not Worth Dying For
  • 20:16
    Fleet TV
    20:40
    Alle Zaken op een Rijtje
  • 20:30
    Zelf gedaan, goed gedaan
    21:00
    Play That Song
  • 20:05
    Vanavond bij ons
    21:15
    Meat Timon
  • 20:00
    Silent Witness
    21:00
    Foyle's War
  • 20:00
    The Watch
    21:55
    Bob's Burgers
  • 20:30
    The Connection
    21:25
    Christel de Laat: En door!?
  • 20:35
    Over Leven
    21:25
    De Bibliotheek
  • 20:30
    Blinded
    22:05
    Pacifica.