VTM besluit om 'Ik Wil Een Kind' niet te maken

vrijdag 25 februari 2022
Foto: VTM - © DPG Media 2021

Het programma 'Ik Wil Een Kind', waarvoor VTM in oktober een oproepaflevering uitzond, zal niet gemaakt worden. Dat besliste de zender op basis van gesprekken met de wensouders die zich hebben aangemeld voor het programma.

Vier maanden geleden lanceerde VTM een oproep voor 'Ik Wil Een Kind', een programma dat bewust co-ouderschap onder de aandacht wilde brengen. Deze vorm van ouderschap bestaat, maar er is een enorm gebrek aan informatie en regelgeving. Het programma zou wensouders volgen in hun zoektocht naar elkaar en naar de juiste omstandigheden voor het samen krijgen en opvoeden van een kind. In een oproepaflevering werd het thema op de kaart gezet en ging de zender op zoek naar wensouders. Aan dit verhaal komt nu een einde.


Maarten Janssen, channel manager VTM: 'Met 'Ik Wil Een Kind' wilden we heel graag het taboe rond bewust co-ouderschap doorbreken. Daar zijn we voor een stukje in geslaagd met de lancering van de oproepaflevering, die stevig over de tongen ging. Daar wilden we graag een integer en respectvol programma uit laten voortvloeien waarin het traject van de wensouders werd begeleid en gevolgd. Uit gesprekken met mensen die zich hebben aangemeld stellen we momenteel vast dat de nood aan informatie en begeleiding heel hoog is, maar dat de meeste wensouders het traject liever niet voor de camera’s afleggen.'

VTM heeft van bij de start gezegd een respectvol programma te willen maken, in overleg met de wensouders. Het krijgen van een kind is immers een levensbelangrijke beslissing. Nu blijkt dat de meeste wensouders hun zoektocht naar de juiste ouderschapsvorm liever niet op tv afleggen, heeft de zender dan ook besloten het project stop te zetten.

Maarten Janssen, channel manager VTM: 'We hebben steeds rekening gehouden met de wensen, vragen en bezorgdheden van de wensouders. Het was nooit het uitgangspunt om het programma koste wat het kost te maken. Wat we wel wilden doen, is bewust co-ouderschap onder de aandacht te brengen. We blijven het thema dan ook een warm hart toedragen en laten de mensen die zich hebben aangemeld voor het programma niet in de kou staan.'

De makers van 'Ik Wil Een Kind' deden maandenlang research voor het programma. Zij zullen alle informatie die ze bij elkaar konden puzzelen, delen met de mensen die zich hebben ingeschreven. Daarnaast kunnen de wensouders terecht bij de experten die zouden meewerken aan het programma. Wie dat wenst, kan ook in contact komen met de andere mensen die zich hebben aangemeld. Zo worden zij alsnog zo goed mogelijk geïnformeerd en begeleid om deze levensbelangrijke beslissing te nemen.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'22/3: Tien Jaar Geleden' (VRT)

Tien jaar na de aanslagen van 22 maart 2016 brengt VRT NWS een unieke historische en maatschappelijke documentaire op basis van een zorgvuldige selectie van beelden van bewakingscamera's. VRT NWS bekijkt de beelden van deze gitzwarte dag met elf slachtoffers, nabestaanden, speurders en hulpverleners. Welke impact hebben de aanslagen gehad op hun leven en waar staan ze vandaag? Hoe houden we de collectieve herinnering in stand voor de huidige en toekomstige generaties?

'22/3 Tien Jaar Geleden', om 20.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 07:10
    Hallo Kroket
    06:00
    Mr. Magoo
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    09:00
    Lentebeelden
  • 07:20
    Samson en Marie
    05:00
    Geen uitzending
  • 07:10
    De avonturen van Lolly Lolbroek
    01:20
    Geen uitzending
  • 07:15
    Random Breath Test
    00:55
    Geen uitzending
  • 06:00
    Qmusic
    01:40
    Geen uitzending
  • 07:00
    Willy
    01:35
    Geen uitzending
  • 01:05
    Geen uitzending
    15:30
    Baywatch
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 06:00
    Nostalgie: The Warming-up Show & Sta Op! met Véronique De Kock
    02:35
    Geen uitzending
  • 07:15
    Friends
    02:25
    Neighbours: A New Chapter
  • 07:05
    Brooklyn Nine-Nine
    02:30
    Bar Rescue
  • 07:10
    The Block Australia
    02:45
    Geen uitzending
  • 06:55
    Killer Couples
    02:15
    Geen uitzending
  • 01:03
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:19
    Publireportage
    00:00
    Oh What A Night
  • 07:05
    A la carte
    02:15
    Taste of Australia met Hayden Quinn
  • 07:00
    Ghosts
    02:20
    The Count of Monte Cristo
  • 07:20
    The Kardashians
    02:15
    Grey's Anatomy
  • 07:00
    NOS Nederland Kiest: De Uitslagen
    02:20
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 07:00
    NOS Nederland Kiest: De Uitslagen met gebarentaal
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 07:22
    Zin in Zappelin
    02:10
    Eva