Jens Dendoncker geeft een persoonlijke boodschap in het teken van Rode Neuzen Dag

woensdag 24 november 2021

Jens Dendoncker heeft een moeilijk jaar achter de rug. Hij worstelde met paniekaanvallen, kwam in een depressie terecht en liet zich even opnemen. Nu gaat het stilaan beter en wil hij in het kader van Rode Neuzen Dag een heel duidelijk signaal geven.

'Het kan iedereen overkomen, praat erover en zoek professionele hulp.'


Bij de start van het vierde seizoen van 'Hoe Zal Ik Het Zeggen?' blikte Jens Dendoncker in een korte video terug op de manier waarop hij de opnames van het programma had ervaren. Hij vertelde ook over zijn depressie, iets waar hij nog steeds mee worstelt, al gaat het ondertussen beter.

In het kader van Rode Neuzen Dag doet Jens uitgebreider zijn verhaal aan zijn goede vriend Johan Terryn. Samen reconstrueren ze wat er een jaar geleden gebeurde toen Jens bewust uit de schijnwerpers stapte. Hoe hij de controle over zijn lichaam kwijtraakte, hoe hij omging met angstaanvallen en hoe hij zich voelde tijdens zijn opname in een instelling. Jens werd er gedurende drie maanden intensief begeleid. 'In het kader van de Rode Neuzen Dag-campagne van vorig jaar vond ik het heel belangrijk om hiermee naar buiten te komen. Als ambassadeur van Rode Neuzen Dag vond ik het niet kunnen om even van de aardbol te verdwijnen zonder erover te communiceren. Dat voelde heel verkeerd aan voor mij.'

Naar aanleiding van Rode Neuzen Dag 2021 wil hij vooral een boodschap meegeven aan mensen die in een gelijkaardige situatie zitten: 'Het kan écht iedereen overkomen. Spreek erover en wacht niet om professionele hulp in te roepen. Want het helpt niet om de eerste signalen te negeren, integendeel: dan krijg je het later dubbel en dik terug. Dus probeer om de eerste signalen niet te verdoezelen of weg te moffelen maar er net heel goed naar te luisteren.'

Bekijk hier het gesprek tussen Jens en Johan Terryn:



Persbericht Rode Neuzen Dag
https://www.rodeneuzendag.be/
Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Margriet Hermans overleden - Zomerhit 2002

Aan de hand van fragmenten uit haar meest memorabele televisie- en muziekoptredens blikken we terug op Margriets rijkgevulde carrière. Vrienden en collega's delen persoonlijke verhalen en getuigen over haar sprankelende persoonlijkheid en haar impact op het Vlaamse showbizzlandschap. 'Margriet' wordt een hartverwarmende en meeslepende ode aan een vrouw die moeiteloos verschillende generaties wist te raken.

'Margriet', om 20.40 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 06:05
    Ninja Express
    04:00
    Journaallus
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    08:00
    Zomerbeelden
  • 06:10
    Timbalo
    06:00
    Tik Tak
  • 06:10
    Kabouter Plop
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:05
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:00
    Qmusic
    01:40
    Breeders
  • 01:35
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 00:40
    Geen uitzending
    15:20
    La Brea
  • 06:00
    Joe
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
    04:50
    Geen uitzending
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:05
    Criminal Minds
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:30
    Blue Bloods
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:45
    Billion Dollar Playground
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:15
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 02:15
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:12
    Lifestyle & Wonen
    05:55
    Sixties To Six
  • 06:05
    Vanavond bij ons
    03:00
    Meat Timon
  • 06:00
    Death in Paradise
    02:30
    Midsomer Murders
  • 06:00
    Hot Yachts
    02:25
    Grey's Anatomy
  • 06:05
    MAX Geheugentrainer
    02:25
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
  • 01:10
    Nieuwsuur
    08:00
    Petrus in het land
  • 06:05
    Angelina Ballerina
    04:30
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal