Jens Dendoncker geeft een persoonlijke boodschap in het teken van Rode Neuzen Dag

woensdag 24 november 2021

Jens Dendoncker heeft een moeilijk jaar achter de rug. Hij worstelde met paniekaanvallen, kwam in een depressie terecht en liet zich even opnemen. Nu gaat het stilaan beter en wil hij in het kader van Rode Neuzen Dag een heel duidelijk signaal geven.

'Het kan iedereen overkomen, praat erover en zoek professionele hulp.'


Bij de start van het vierde seizoen van 'Hoe Zal Ik Het Zeggen?' blikte Jens Dendoncker in een korte video terug op de manier waarop hij de opnames van het programma had ervaren. Hij vertelde ook over zijn depressie, iets waar hij nog steeds mee worstelt, al gaat het ondertussen beter.

In het kader van Rode Neuzen Dag doet Jens uitgebreider zijn verhaal aan zijn goede vriend Johan Terryn. Samen reconstrueren ze wat er een jaar geleden gebeurde toen Jens bewust uit de schijnwerpers stapte. Hoe hij de controle over zijn lichaam kwijtraakte, hoe hij omging met angstaanvallen en hoe hij zich voelde tijdens zijn opname in een instelling. Jens werd er gedurende drie maanden intensief begeleid. 'In het kader van de Rode Neuzen Dag-campagne van vorig jaar vond ik het heel belangrijk om hiermee naar buiten te komen. Als ambassadeur van Rode Neuzen Dag vond ik het niet kunnen om even van de aardbol te verdwijnen zonder erover te communiceren. Dat voelde heel verkeerd aan voor mij.'

Naar aanleiding van Rode Neuzen Dag 2021 wil hij vooral een boodschap meegeven aan mensen die in een gelijkaardige situatie zitten: 'Het kan écht iedereen overkomen. Spreek erover en wacht niet om professionele hulp in te roepen. Want het helpt niet om de eerste signalen te negeren, integendeel: dan krijg je het later dubbel en dik terug. Dus probeer om de eerste signalen niet te verdoezelen of weg te moffelen maar er net heel goed naar te luisteren.'

Bekijk hier het gesprek tussen Jens en Johan Terryn:



Persbericht Rode Neuzen Dag
https://www.rodeneuzendag.be/
Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Ann Tuts als Doortje in 'F.C. De Kampioenen'

Pascale zou graag eens alleen zijn met Maurice en stelt hem voor om samen een weekendje weg te gaan. Maurice kan echter niet omdat hij zijn moeder niet alleen kan laten. Fernand zet Boma aan om Pascale mee te nemen naar Spanje. Hij hoopt zo Maurice te ontmoedigen nog in het café te komen. Pascale stemt toe, maar enkel om Maurice jaloers te maken en het er eens goed van te nemen. Carmen heeft een auditie gedaan voor een film en heeft een hoofdrol gekregen.

'FC De Kampioenen', om 20.10 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:50
    Spoed 24/7
    21:50
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
  • 21:10
    Terzake
    21:40
    Het weer
  • 20:55
    Geen uitzending
    22:30
    VRT NWS Journaal
  • 20:35
    Met Vier in Bed
    21:25
    Welkom Aan Boord
  • 20:30
    Doctor Odyssey
    22:15
    Will Trent
  • 20:30
    Arrival
    22:35
    West Side Story
  • 20:35
    Mrs. Doubtfire
    22:50
    Ozark Law
  • 20:50
    La Brea
    22:25
    ER
  • 21:05
    Wat Als?
    21:35
    Tegen de Sterren Op
  • 20:35
    Komen Eten bij De Zussen Coorevits
    21:40
    Blind Gekocht NL
  • 20:35
    Free Willy
    22:35
    Friends
  • 20:35
    Detective Knight: Rogue
    22:35
    Leverage: Redemption
  • 20:35
    Het Blok
    21:30
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
  • 20:30
    Spring Break Murders
    21:20
    World's Most Evil Killers
  • 21:10
    Trends@ Work Smarter
    21:25
    Z-Extra
  • 21:12
    Kan ik het ook?
    22:55
    Sorry Music Classics
  • 21:05
    Peppe's Toscane
  • 21:00
    Miss Scarlet
    22:00
    Grantchester
  • 20:35
    From
    21:35
    Prison Break
  • 21:10
    NOS WK Avond
    22:20
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
  • 21:15
    Opsporing Verzocht
    22:00
    Nieuwsuur
  • 20:35
    De slimste mens België
    21:50
    Who's that girl