Wie wordt de trotse eigenaar van de 69ste Gouden Schoen?

dinsdag 24 januari 2023
Foto: VTM - © DPG Media 2023

De Gouden Schoen staat te wachten op een nieuwe eigenaar. Woensdag reiken HLN en VTM voor de 69ste keer 's lands meest prestigieuze voetbalprijs uit.

Wordt voor het eerst sinds 1989 nog eens een doelman tot de beste voetballer op de Belgische grasvelden bekroond? Simon Mignolet wordt door velen getipt als topfavoriet bij uitstek. Al liggen er ook heel wat spelers uit de eigen rangen van Club Brugge op de loer… Of gaat de Gouden Schoen dit jaar toch naar Union? En wie wordt de opvolger van Janice Cayman bij de vrouwen? Tessa Wullaert kan weer schitterende statistieken voorleggen en is na drie Gouden Schoenen weer één van de favorieten.


Niet alleen de beste mannelijke en beste vrouwelijke voetballer worden bekroond. Ook de trofeeën voor de Beste Belg in het Buitenland, de Doelman van het Jaar, de Belofte van het Jaar, de Coach van het Jaar en de Comeback van het Jaar krijgen een laureaat. Welke goal de allermooiste was wordt bepaald door de voetballiefhebbers zelf. Kiezen ze voor de omhaal van Hong, de knal van De Laet of nog een ander pareltje?

Het Gala van de Gouden Schoen is om 20.35 uur integraal te volgen bij VTM. VTM-sportankers Lies Vandenberghe en Maarten Breckx gidsen de voetballiefhebbers samen met Gilles De Bilde, die in 1994 zelf nog de Gouden Schoen mee naar huis nam, doorheen de avond. Aan het eind van de wervelende en spannende show wordt de 69ste Gouden Schoen uitgereikt.

Maarten Breckx: 'Na twee corona-edities wordt het eindelijk nog eens een echt groots voetbalfeest met de crème de la crème van het Belgisch voetbal. Zowel bij de vrouwen als bij de mannen zal de top 3 en hun entourage opnieuw centraal staan. Dat gaf een hele spannende vibe vorig jaar en dat zal dit jaar niet anders zijn.'

Lies Vandenberghe: 'Bij de vrouwen vraagt iedereen zich af of Tessa Wullaert opnieuw de Gouden Schoen zal binnen halen. Ze krijgt volgens mij wel concurrentie van Nicky Evrard en Tine De Caigny. Als Evrard het haalt zouden we wel eens een echt keepersfestijn kunnen krijgen want Thibaut Courtois is de grote favoriet om tot 'Beste Belg in het Buitenland' te worden verkozen en Simon Mignolet is dé topfavoriet voor de Gouden Schoen bij de mannen. Maar ook de Genkies gaan stemmen krijgen, door hun riante koppositie in de competitie… Ook voor Teuma verwacht ik heel wat stemmen.'

De ontvangst van de beau monde uit de Belgische voetbalwereld is al vanaf 18.45 uur live te volgen en te bekijken op HLN.be. Qmusic-dj Vincent Fierens en ex-Miss België Celine Van Ouytsel zullen de gasten op de rode loper verwelkomen. Mogelijk wordt tijdens deze livestream al ergens een tipje van een sluier opgelicht…

'De Gouden Schoen', woensdag 25 januari om 20.35 uur live bij VTM.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'The Masked Singer' (VTM)

De maskers staan klaar voor een spectaculaire duetspecial. Elk van hen brengt een verrassend duet met een topartiest en een solo-optreden. Het belooft een spannende avond te worden, want er wordt opnieuw iemand ontmaskerd.

'The Masked Singer', om 20.30 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 22:50
    VRT NWS laat
    07:00
    Karrewiet met VGT
  • 22:45
    The Long Shadow
    06:00
    Radio 2 Top 2000
  • 20:50
    Geen uitzending
    07:00
    Sam & Julia
  • 22:35
    Lotti Goes Classic
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:35
    Forrest Gump
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 22:50
    Jackass Forever
    12:15
    Geen uitzending
  • 22:05
    Rumble in the Bronx
    10:00
    Geen uitzending
  • 21:55
    Rediscovering Christmas
    08:40
    Christmas Plus One
  • 22:20
    Zomerrust
    06:00
    Joe
  • 21:15
    Harry Potter and the Order of the Phoenix
    05:00
    Play kerst haardvuur 2025
  • 22:25
    FBI: Most Wanted
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:35
    The Godfather
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 22:20
    Holiday Heritage
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 22:30
    Cold Case
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 23:01
    Trends Talk
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 22:58
    Publireportage
    07:00
    Good Morning Sunshine
  • 23:00
    Loïc zot van koken weekmenu
    06:15
    Snel, Makkelijk & Lekker - Het Weekmenu
  • 22:00
    Call the Midwife
    06:55
    Ghosts
  • 22:55
    NCIS: New Orleans
    12:40
    Storage Wars
  • 23:00
    NOS Journaal Laat
    13:00
    NOS Journaal
  • 21:50
    Downton Abbey
    13:00
    NOS Journaal
  • 22:35
    NPO Radio 2 Top 2000
    12:55
    De scheepsjongens van Bontekoe