Jeroen Meus trekt eropuit voor nieuwe gerechten en lokale verhalen in 'De Mosterd van Meus'

dinsdag 23 mei 2023
Foto: VRT 1 - © VRT 2023

In het nieuwe programma 'De Mosterd van Meus' gaat Vlaanderens meest geliefde kok Jeroen Meus op reis, op zoek naar heerlijke lokale gerechten, speciale kooktechnieken en ongekende ingrediënten, maar vooral naar bijzondere culinaire verhalen uit de keuken van alledaagse mensen van over heel de wereld.

Jeroen Meus: 'Ik heb een passie voor dagelijkse kost, van waar ook ter wereld. Maar wie de ‘plat national’ echt wil begrijpen, moet eerst het land en de mensen beleven.'


De opnames voor 'De Mosterd van Meus' zijn onlangs gestart in Italië. Later trekt Jeroen onder andere nog naar Georgië en Schotland.

Passie voor het vak
Na meer dan 3.000 afleveringen van zijn populaire kookprogramma 'Dagelijkse Kost' op VRT 1 is het tijd voor Jeroen om op zoek te gaan naar nieuwe, internationale inspiratie. Tijdens zijn zoektocht naar de beste lokale producten en kooktechnieken wordt hij telkens geholpen door een gerenommeerde en bekende chef-kok uit het land dat hij bezoekt. Die koks delen hun eigen inspiratie met hem en zetten hem vooral - letterlijk en figuurlijk - op weg: voor een trip door hun land, waar Jeroen via de bevolking lokale ingrediënten en gerechten leert kennen. En zo bezorgen Jeroen, zijn buitenlandse collega's en de lokale bevolking heerlijke kookinspiratie aan de Vlaming.

Jeroen heeft altijd al een speciale interesse in de lokale keuken gehad, waar met veel passie eenvoudig wordt gekookt. Zijn zoektocht mondt uit in een groots voedselavontuur dat hem langs onverwachte hoeken van 's werelds meest fascinerende culinaire regio's voert. De lokale keuken was nog nooit zo tastbaar, dankzij de verhalen die hij van de plaatselijke bevolking verzamelt.

Aan het einde van deze inspirerende reis zal Jeroens notitieboekje hopelijk vol staan met nieuwe recepten. Naast zijn buitenlandse avontuur in 'De Mosterd van Meus' blijft Jeroen uiteraard op post in zijn keuken van 'Dagelijkse Kost'.

'De Mosterd van Meus' is later te zien op VRT 1 en VRT MAX.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT 1 logo

Italië, 1948. De tienjarige Rocco groeit op in een bergdorp in Calabrië, tot zijn vader Salvatore, die in de steenkoolmijnen in België werkt, op een dag beslist om zijn gezin te laten overkomen naar Waterschei. Zo komt de jonge Rocco in Limburg terecht, in een vreemde omgeving met een rare taal en een andere cultuur. Rocco wil zijn zoals de andere jongeren en iets betekenen in het leven. Als rebellerende jongeman zoekt hij tegen de wil en overtuiging van zijn vader een uitweg in de muziek én in de liefde.

'Marina', film uit 2013 met oa. Matteo Simoni en Evelien Bosmans, om 20.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:12
    Euromillions
    23:15
    Het weer (middag)
  • 23:00
    Nightsleeper
    00:30
    Het weer (middag)
  • 23:05
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 23:05
    9-1-1
    00:05
    Een Echte Job
  • 21:55
    The Lord of the Rings: The Rings of Power
    01:00
    Geen uitzending
  • 22:30
    Ride Along
    00:15
    The Big Bang Theory
  • 22:30
    Shark Bait
    00:05
    Xena: Warrior Princess
  • 23:00
    ER
    23:45
    Suits
  • 22:55
    Nonkel Jef
    23:20
    Are You Being Served?
  • 20:40
    Ferrari
    23:15
    Konvooi
  • 22:25
    FBI: Most Wanted
    00:20
    FBI
  • 22:30
    King Arthur: Legend of the Sword
    00:55
    The Winter King
  • 22:45
    Extreme Makeover: Home Edition
    23:40
    A Place in the Sun
  • 22:30
    The Murderous Scissor Sisters
    23:25
    Cold Case
  • 22:35
    Trends Talk
    23:17
    Z-Nieuws
  • 23:08
    Mijn tuin
    23:55
    5-voor-12
  • 23:00
    Loïc zot van koken weekmenu
    00:00
    Winterse Kost
  • 23:00
    Silent Witness
    01:00
    Harry Wild
  • 22:25
    NCIS: Los Angeles
    23:15
    Dodgeball: A True Underdog Story
  • 22:55
    NOS Studio Sport Voetbal
    23:20
    NOS Journaal Laat
  • 23:00
    Crime: The Gold
    01:00
    De Nachtzoen
  • 22:05
    Micha Wertheim: Nergens anders
    23:30
    Nieuw Zeer