Jeroen Meus trekt eropuit voor nieuwe gerechten en lokale verhalen in 'De Mosterd van Meus'

dinsdag 23 mei 2023
Foto: VRT 1 - © VRT 2023

In het nieuwe programma 'De Mosterd van Meus' gaat Vlaanderens meest geliefde kok Jeroen Meus op reis, op zoek naar heerlijke lokale gerechten, speciale kooktechnieken en ongekende ingrediënten, maar vooral naar bijzondere culinaire verhalen uit de keuken van alledaagse mensen van over heel de wereld.

Jeroen Meus: 'Ik heb een passie voor dagelijkse kost, van waar ook ter wereld. Maar wie de ‘plat national’ echt wil begrijpen, moet eerst het land en de mensen beleven.'


De opnames voor 'De Mosterd van Meus' zijn onlangs gestart in Italië. Later trekt Jeroen onder andere nog naar Georgië en Schotland.

Passie voor het vak
Na meer dan 3.000 afleveringen van zijn populaire kookprogramma 'Dagelijkse Kost' op VRT 1 is het tijd voor Jeroen om op zoek te gaan naar nieuwe, internationale inspiratie. Tijdens zijn zoektocht naar de beste lokale producten en kooktechnieken wordt hij telkens geholpen door een gerenommeerde en bekende chef-kok uit het land dat hij bezoekt. Die koks delen hun eigen inspiratie met hem en zetten hem vooral - letterlijk en figuurlijk - op weg: voor een trip door hun land, waar Jeroen via de bevolking lokale ingrediënten en gerechten leert kennen. En zo bezorgen Jeroen, zijn buitenlandse collega's en de lokale bevolking heerlijke kookinspiratie aan de Vlaming.

Jeroen heeft altijd al een speciale interesse in de lokale keuken gehad, waar met veel passie eenvoudig wordt gekookt. Zijn zoektocht mondt uit in een groots voedselavontuur dat hem langs onverwachte hoeken van 's werelds meest fascinerende culinaire regio's voert. De lokale keuken was nog nooit zo tastbaar, dankzij de verhalen die hij van de plaatselijke bevolking verzamelt.

Aan het einde van deze inspirerende reis zal Jeroens notitieboekje hopelijk vol staan met nieuwe recepten. Naast zijn buitenlandse avontuur in 'De Mosterd van Meus' blijft Jeroen uiteraard op post in zijn keuken van 'Dagelijkse Kost'.

'De Mosterd van Meus' is later te zien op VRT 1 en VRT MAX.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

Het is 1976. De zomer is heet en zwoel. Ondertussen draait het terras van café De sportvriend op volle toeren. Willy baat dat café al jaren uit, samen met zijn middelste zoon Achiel. Zijn oudste zoon Arthur is vooral bezig met muziek en probeert door te breken met zijn rockbandje. Maar Willy's hoop is vooral gevestigd op zijn jongste zoon en oogappel Albert. Hij zou dit jaar de kermiskoers wel eens kunnen winnen. Maar dan komt de mysterieuze Barbara in het dorp wonen.

'Vergeet Barbara', om 20.00 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 09:05
    Hoodie: compilatie
    07:00
    De week van Karrewiet met VGT
  • 07:00
    De Tijdloze Countdown
    23:50
    Nachtlus
  • 09:00
    Pluisje durf te vliegen
    06:00
    Tik Tak
  • 09:15
    Jokie
    07:00
    LEGO Friends: The Next Chapter
  • 08:00
    Geen uitzending
    07:15
    Filthy House SOS
  • 08:50
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 07:00
    Willy
    10:00
    Geen uitzending
  • 09:00
    Everything Christmas
    05:30
    The Santa Class
  • 06:00
    Joe
    00:25
    The X-Files
  • 07:55
    Geen uitzending
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:35
    FBI
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:45
    Seal Team
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:15
    Happy Howlidays
    06:55
    De Eregast
  • 09:00
    Carrot Cake Murder: A Hannah Swensen Mystery
    05:00
    Play kerst haardvuur 2025
  • 09:00
    Trends Talk
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:05
    Aan de wand
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:50
    Loïc zot van koken weekmenu
    06:40
    Chris Cooks Cymru
  • 08:55
    The Chelsea Detective
    01:20
    London Kills
  • 08:15
    First Dates Australia
    06:45
    Shipping Wars
  • 08:50
    De Gezonken Meesters
    07:00
    NOS Journaal 07.00 uur
  • 09:00
    Ik mis je
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 09:05
    Jippie No More!
    07:00
    Sneeuwpret