Jeroen Meus trekt eropuit voor nieuwe gerechten en lokale verhalen in 'De Mosterd van Meus'

dinsdag 23 mei 2023
Foto: VRT 1 - © VRT 2023

In het nieuwe programma 'De Mosterd van Meus' gaat Vlaanderens meest geliefde kok Jeroen Meus op reis, op zoek naar heerlijke lokale gerechten, speciale kooktechnieken en ongekende ingrediënten, maar vooral naar bijzondere culinaire verhalen uit de keuken van alledaagse mensen van over heel de wereld.

Jeroen Meus: 'Ik heb een passie voor dagelijkse kost, van waar ook ter wereld. Maar wie de ‘plat national’ echt wil begrijpen, moet eerst het land en de mensen beleven.'


De opnames voor 'De Mosterd van Meus' zijn onlangs gestart in Italië. Later trekt Jeroen onder andere nog naar Georgië en Schotland.

Passie voor het vak
Na meer dan 3.000 afleveringen van zijn populaire kookprogramma 'Dagelijkse Kost' op VRT 1 is het tijd voor Jeroen om op zoek te gaan naar nieuwe, internationale inspiratie. Tijdens zijn zoektocht naar de beste lokale producten en kooktechnieken wordt hij telkens geholpen door een gerenommeerde en bekende chef-kok uit het land dat hij bezoekt. Die koks delen hun eigen inspiratie met hem en zetten hem vooral - letterlijk en figuurlijk - op weg: voor een trip door hun land, waar Jeroen via de bevolking lokale ingrediënten en gerechten leert kennen. En zo bezorgen Jeroen, zijn buitenlandse collega's en de lokale bevolking heerlijke kookinspiratie aan de Vlaming.

Jeroen heeft altijd al een speciale interesse in de lokale keuken gehad, waar met veel passie eenvoudig wordt gekookt. Zijn zoektocht mondt uit in een groots voedselavontuur dat hem langs onverwachte hoeken van 's werelds meest fascinerende culinaire regio's voert. De lokale keuken was nog nooit zo tastbaar, dankzij de verhalen die hij van de plaatselijke bevolking verzamelt.

Aan het einde van deze inspirerende reis zal Jeroens notitieboekje hopelijk vol staan met nieuwe recepten. Naast zijn buitenlandse avontuur in 'De Mosterd van Meus' blijft Jeroen uiteraard op post in zijn keuken van 'Dagelijkse Kost'.

'De Mosterd van Meus' is later te zien op VRT 1 en VRT MAX.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Code van Coppens' (VTM)

Vergeet de Oscars, de MIA's en de Kastaars!: het is tijd voor de Code van Coppens Awards. Staf en Mathias huldigen de crème de la crème met prijzen als 'Most Iconic Look' en 'Beste Comedy'. Heel de familie Coppens is van de partij om prijzen uit te reiken, maar wie wint de felbegeerde 'Carrièreprijs'?

'Code van Coppens', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 09:00
    Radio 2 op VRT 1: WinWin
    02:25
    Journaallus
  • 09:00
    Herfstbeelden
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 09:40
    Stoppeltje
    06:00
    Tik Tak
  • 09:35
    Open keuken met Sandra Bekkari
    07:00
    Jabaloe
  • 08:00
    Geen uitzending
    00:15
    Blind Getrouwd UK
  • 09:00
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 07:00
    Willy
    10:00
    Geen uitzending
  • 08:55
    A Country Christmas Harmony
    05:30
    Holiday Road Trip
  • 09:30
    Geen uitzending
    01:00
    SOS Piet
  • 09:00
    Geen uitzending
    06:00
    Radio Nostalgie
  • 09:40
    How to Get Away With Murder
    00:50
    Wordt aangekondigd
  • 09:10
    Les Sentinelles
    05:00
    Geen uitzending
  • 09:35
    Comfort Food
    06:55
    Botched
  • 09:25
    Demons and Saviors
    06:55
    Cold Justice
  • 08:00
    De Tafel van Athumi
    06:00
    Herhalingslus
  • 09:34
    Badkamerwand
    05:55
    Sixties To Six
  • 09:40
    Snel, Makkelijk & Lekker
    05:45
    Sarah's Sweet Table
  • 09:10
    Death in Paradise
    01:05
    Smother
  • 09:20
    Below Deck
    06:40
    Storage Wars
  • 09:30
    NOS Journaal
    07:00
    NOS Journaal 07.00 uur
  • 09:30
    Zentijd
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 09:40
    Teletubbies
    06:55
    Pop Papierstad