VRT en Streamz sluiten structureel akkoord over investeringen in Vlaamse topfictie

maandag 22 mei 2023
Streamz, het streamingplatform van Telenet en DPG Media

De Vlaamse publieke omroep VRT en het Vlaamse streamingplatform Streamz hebben een akkoord bereikt over een structurele samenwerking. Ze bundelen concreet de krachten om samen minstens twee fictiereeksen per jaar te maken, reeksen in preview op Streamz aan te bieden en het aantal VRT-klassiekers op Streamz uit te breiden.

Door de handen in elkaar te slaan, is de Vlaamse kijker verzekerd van nieuwe toptitels én vloeien tegelijk heel wat investeringen naar lokale productiehuizen en facilitaire bedrijven. Het partnership loopt voor minstens 3 jaar.


VRT en Streamz staan klaar om deze zomer een ambitieuze en structurele samenwerking op te starten. Beide partijen bundelen de krachten om Vlaamse topfictie te maken en op een duurzame manier betaalbaar te houden.

Concreet gaan Streamz en VRT samen minstens twee fictiereeksen per jaar uitbrengen, met als doel zoveel mogelijk kijkers te bereiken. Een nieuwe serie kan bijvoorbeeld wekelijks verschijnen op VRT1 en VRT MAX, en meteen als volledig seizoen beschikbaar zijn op Streamz. Er zal vanuit VRT MAX ook doorverwezen worden naar Streamz. Door een slimme aanbodstrategie op hun complementaire platformen willen beide partijen inspelen op het veranderend kijkgedrag van de consument en zo het bereik van Vlaamse fictie vergroten.

VRT en Streamz maken vandaag al bekend dat ze samen de vervolgseizoenen van twee publieksfavorieten gaan uitbrengen: 'Chantal' seizoen 2 (humoristische reeks met Maaike Cafmeyer in de hoofdrol) rond de jaarwisseling, en 'Onder Vuur' seizoen 3 (dramareeks over een brandweerkorps in Oostende) volgend voorjaar. ​

Daarnaast zijn Streamz en VRT op dit moment ook aan het werken aan splinternieuwe reeksen. Beide spelers gaan samen met de creatieve productiesector aan de slag om nieuwe toptitels te creëren voor de Vlaamse kijker. Hier wordt pas later meer informatie over vrijgegeven.

Tot slot zullen de VRT-klassiekers op Streamz worden uitgebreid. Oude favorieten zoals 'FC De Kampioenen' en 'Witse' worden stelselmatig aangevuld met meer recente reeksen zoals 'Twee Zomers' en de originele reeks van 'Dertigers'.

De VRT is verheugd om dit akkoord aan te kondigen: 'Met dit akkoord versterkt VRT haar missie om de Vlaamse creatieve sector te ondersteunen. Streamz en VRT delen een belangrijke ambitie met elkaar: de Vlaamse kijker herkenbare en kwaliteitsvolle lokale fictiereeksen aanbieden. Door de samenwerking met Streamz zullen we dit aanbod verder kunnen uitbreiden en verbreden', aldus Frederik Delaplace, CEO VRT.

Ook voor Streamz is dit partnership een belangrijke stap: 'Wij zijn blij dat VRT en Streamz elkaar gevonden hebben. We zijn vandaag twee sterke spelers in Vlaanderen, met complementaire kijkmodellen. Door de krachten te bundelen kunnen we op een duurzame manier kwaliteitsfictie blijven maken én betaalbaar houden. Dit vormt zowel een meerwaarde voor de Vlaamse kijker als voor de sector', zegt Bart de Groote, CEO Streamz.

Impact op de lokale audiovisuele productiesector
Dit partnership is goed nieuws voor de Vlaamse audiovisuele sector. Om fictiereeksen van hoog niveau te kunnen blijven brengen, is een samenwerking tussen beide huizen in deze kleine Vlaamse markt essentieel. Het partnership bouwt verder op de complementariteit van allebei de spelers.

'We volgen het kijkgedrag van de consument. De kijker combineert vandaag lineaire TV met digitale platformen zoals Streamz en het gratis platform VRT MAX. Door deze kijkmodellen te combineren, houden we Vlaamse kwaliteitsfictie sterk en betaalbaar. En is onze fictie van eigen bodem zichtbaar aanwezig op de verscheidene lokale platformen', vertelt Lieven Vermaele, directeur partnerships, VRT.

'Door dit lange termijn partnership verzekeren we dan ook duurzame investeringen in de lokale audiovisuele sector. Door de handen op lokaal niveau in elkaar te slaan kunnen we de onvoorspelbaarheid van internationale spelers beter opvangen', aldus Dorien Rausch, directeur programmatie en productie Streamz.

Daarnaast gaan beide partijen ook hun expertise en kennis van de Vlaamse markt bundelen, om nieuwe topfictie te maken die zo goed mogelijk inspeelt op wat er leeft in Vlaanderen.

'Dankzij het immens talent in onze Vlaamse productiesector is de Vlaamse kijker steengoede fictie gewoon geraakt. Door onze expertise te bundelen willen we de lat hoog blijven leggen, en de kijker verrassen met vernieuwende producties', besluit Dorien Rausch.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

Van rekkenvuller in de Colruyt tot megacomedyster in Vlaanderen en ver daarbuiten: dat is de switch die Philippe Geubels op enkele jaren tijd heeft gemaakt. De impact van die plotse bekendheid op zijn leven was de inspiratiebron voor zijn theatershow 'Hoe moet het nu verder?'. Goed voor talloze hilarische beslommeringen over het BV-schap, en zoals het iemand betaamt die eenzaam aan de top staat, over de wanhopige zoektocht naar liefde. 'Hoe moet het nu verder?': na 210 uitverkochte voorstellingen overal te lande, nu eindelijk op tv.

'Philippe Geubels - Hoe moet het nu verder ?', om 21.50 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 06:45
    Dodo
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:30
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 06:45
    Sarah leest voor
    05:15
    Geen uitzending
  • 06:45
    Hallo K3
    06:55
    Sprookjes van Klaas Vaak
  • 03:40
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:45
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 01:10
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:15
    JOE XMAS
    05:40
    Sugarplummed
  • 06:00
    Joe
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:20
    Geen uitzending
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:45
    Coroner
    01:00
    Fire Country
  • 06:25
    Heavy Rescue: 401
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 05:00
    Play kerst haardvuur 2025
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:40
    Cold Case
    05:00
    Geen uitzending
  • 06:00
    Herhalingslus
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:41
    Zo doe je het!
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:20
    Bon Appetit
    07:00
    Loïc zot van koken weekmenu
  • 06:00
    Rosemary and Thyme
    01:30
    London Kills
  • 06:00
    Below Deck Adventure
    06:50
    Storage Wars
  • 06:20
    Bij ons in de Dierentuin
    07:00
    NOS Journaal 07.00 uur
  • 06:30
    Rail Away
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 06:45
    Pieter Konijn
    06:55
    Ta-daaa!