Chantal Pattyn wordt manager Cultuur VRT

maandag 21 maart 2016

Chantal Pattyn wordt manager Cultuur bij de openbare omroep. In deze nieuwe functie zal zij een toekomstgerichte visie uittekenen over het cultuuraanbod van de VRT over de netten heen, de werking van de verschillende cultuurredacties en de partnerships met de culturele sector.

Chantal Pattyn blijft nethoofd van Klara en behoudt ook haar eigen programma 'Pompidou'.


'Het artistiek aanbod in Vlaanderen en Brussel is van een unieke kwaliteit. Zowel op het gebied van theater, dans, beeldende kunst, muziek, architectuur, literatuur, design, mode, ... zijn we gezegend met kunstenaars die vaak tot de internationale top behoren. Die artistieke dynamiek en klasse willen we ook op VRT laten horen en zien. Op de openbare omroep is een pak culturele expertise aanwezig. Samen met mijn team wens ik deze kennis in kaart te brengen en te laten renderen op de verschillende netten. Ik maak me sterk dat we samen een sterk cultureel verhaal kunnen brengen. Mét impact voor de sector, die ons als openbare omroep erg nodig heeft', zegt Chantal Pattyn.

Peter Claes, directeur Media en Productie VRT: Wij zijn bijzonder verheugd dat Chantal deze opdracht wil opnemen. Ze wordt binnen en buiten VRT zeer gewaardeerd voor haar expertise en haar kracht om samen te werken met de cultuursector. Zo hebben haar visie en inspirerend leiderschap geleid tot succesvolle initiatieven als het Klarafestival, Klara in deSingel, Klara4 kids en Iedereen Klassiek. We wensen haar alle succes toe.'

Chantal Pattyn studeerde kunstgeschiedenis aan de UGent en is sinds 2007 nethoofd van Klara. Op Klara presenteert Pattyn het kunstprogramma 'Pompidou'. Zij treedt ook regelmatig op als expert in andere media. Zij is als Solvay-fellow verbonden aan de VUB en zetelt voor de VRT in het Steering Committee van de Prix Europa. Zij is tevens voorzitter van de Raad van bestuur van het Kaaitheater en bestuurslid bij Bl!ndman en Cultuurinvest. Pattyn neemt haar nieuwe functie als manager Cultuur op na het Klarafestival, dat nog tot 24 maart loopt in Brussel, Brugge en Antwerpen.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Flikken Maastricht' (AVROTROS)

Vreemdgaan leidt in de drugswereld meteen tot afrekeningen. Ook onschuldigen zijn niet veilig voor hun wraak. Wolfs en Eva achterhalen de gebeurtenissen en blijven zitten met een bijzondere getuige, die bij gebrek aan beter een kamer krijgt in De Ponti. Marion en Romeo krijgen te maken met agressieve, homofobe mensen. Vooral Marion is niet zomaar van ze af.

'Flikken Maastricht', om 20.40 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:30
    Clips
    14:40
    Recht op recht
  • 13:00
    Lentebeelden
    15:00
    Halve Finale Koningin Elisabethwedstrijd cello 2026
  • 14:35
    Bing
    14:40
    Odo
  • 14:15
    Wittekerke
    15:20
    The Good Doctor
  • 14:00
    MasterChef Australië - Back to Win
    15:15
    Urk!
  • 09:20
    Geen uitzending
    14:40
    Bel-Air
  • 13:00
    Geen uitzending
    15:10
    Police Interceptors
  • 08:45
    Geen uitzending
    16:05
    Baywatch
  • 10:00
    Joe
    15:15
    Geen uitzending
  • 14:25
    Komen Eten
    15:10
    Junior Bake Off Vlaanderen
  • 14:00
    The Spencer Sisters
    14:45
    Watson
  • 14:00
    The First 48
    14:50
    Seal Team
  • 14:35
    Zoete Zonde
    14:55
    DIY
  • 14:10
    Killer at the Crime Scene
    15:00
    Snapped
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 14:35
    Wonen
    14:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 14:15
    Chris Cooks Cymru
    14:50
    Vlaamse Klassiekers
  • 14:05
    The Madame Blanc Mysteries
    15:05
    Murdoch Mysteries
  • 13:55
    NCIS
    14:50
    Rivals
  • 14:30
    NOS Journaal
    15:30
    FIFA WK Voetbal 2026 Magazine
  • 14:05
    Close Up: Jean Paul Goude - Buiten het kader
    14:55
    Jongstof
  • 14:30
    Bob de Bouwer
    14:40
    Agent Binky