Chantal Pattyn wordt manager Cultuur VRT

maandag 21 maart 2016

Chantal Pattyn wordt manager Cultuur bij de openbare omroep. In deze nieuwe functie zal zij een toekomstgerichte visie uittekenen over het cultuuraanbod van de VRT over de netten heen, de werking van de verschillende cultuurredacties en de partnerships met de culturele sector.

Chantal Pattyn blijft nethoofd van Klara en behoudt ook haar eigen programma 'Pompidou'.


'Het artistiek aanbod in Vlaanderen en Brussel is van een unieke kwaliteit. Zowel op het gebied van theater, dans, beeldende kunst, muziek, architectuur, literatuur, design, mode, ... zijn we gezegend met kunstenaars die vaak tot de internationale top behoren. Die artistieke dynamiek en klasse willen we ook op VRT laten horen en zien. Op de openbare omroep is een pak culturele expertise aanwezig. Samen met mijn team wens ik deze kennis in kaart te brengen en te laten renderen op de verschillende netten. Ik maak me sterk dat we samen een sterk cultureel verhaal kunnen brengen. Mét impact voor de sector, die ons als openbare omroep erg nodig heeft', zegt Chantal Pattyn.

Peter Claes, directeur Media en Productie VRT: Wij zijn bijzonder verheugd dat Chantal deze opdracht wil opnemen. Ze wordt binnen en buiten VRT zeer gewaardeerd voor haar expertise en haar kracht om samen te werken met de cultuursector. Zo hebben haar visie en inspirerend leiderschap geleid tot succesvolle initiatieven als het Klarafestival, Klara in deSingel, Klara4 kids en Iedereen Klassiek. We wensen haar alle succes toe.'

Chantal Pattyn studeerde kunstgeschiedenis aan de UGent en is sinds 2007 nethoofd van Klara. Op Klara presenteert Pattyn het kunstprogramma 'Pompidou'. Zij treedt ook regelmatig op als expert in andere media. Zij is als Solvay-fellow verbonden aan de VUB en zetelt voor de VRT in het Steering Committee van de Prix Europa. Zij is tevens voorzitter van de Raad van bestuur van het Kaaitheater en bestuurslid bij Bl!ndman en Cultuurinvest. Pattyn neemt haar nieuwe functie als manager Cultuur op na het Klarafestival, dat nog tot 24 maart loopt in Brussel, Brugge en Antwerpen.


TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'The Real Housewives of Antwerp' (Play)

De dames blikken samen met Jani Kazaltzis terug op een bewogen seizoen vol glamour, vriendschap en drama.

'The Real Housewives of Antwerp', om 20.00 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:30
    Sporza: golf
    13:50
    Clips
  • 10:00
    Lentebeelden
    16:55
    Wild Pyrenees
  • 13:35
    Buddybot
    13:45
    De WieWats
  • 13:35
    De Branche-Expert
    14:35
    Cheers
  • 13:25
    Kitchen Nightmares
    14:15
    Killer College Scandal
  • 13:35
    Geen uitzending
    14:45
    The Irrational
  • 13:00
    Geen uitzending
    15:20
    Baywatch Hawaii
  • 09:15
    Geen uitzending
    16:00
    Accused
  • 10:00
    Joe
    15:30
    Geen uitzending
  • 13:15
    Beach Barbecue
    13:40
    De Smaaktoerist
  • 12:55
    Fire Country
    14:25
    NCIS
  • 13:20
    Pawn Stars
    14:40
    Two and a Half Men
  • 13:25
    Million Dollar Listing Los Angeles
    16:35
    Chateau Meiland
  • 13:10
    Snapped
    17:00
    World's Most Evil Killers
  • 13:22
    Z-Weekoverzicht
    13:55
    Trends Talk
  • 13:37
    Zelf gedaan, goed gedaan
    13:50
    Mijn tuin
  • 12:50
    Loïc zot van koken weekmenu
    13:40
    Becoming Meewis
  • 13:00
    Midsomer Murders
    15:00
    Beyond Paradise
  • 13:10
    Scrubs
    16:25
    Station 19
  • 13:25
    NOS Sport: Hoofdklasse Hockey Vrouwen
    14:30
    Andere Tijden Sport
  • 13:10
    2 voor 12
    13:55
    Meldpunt Actueel
  • 13:30
    Studio Snugger
    13:45
    Mees Kees