Chantal Pattyn wordt manager Cultuur VRT

Chantal Pattyn wordt manager Cultuur bij de openbare omroep. In deze nieuwe functie zal zij een toekomstgerichte visie uittekenen over het cultuuraanbod van de VRT over de netten heen, de werking van de verschillende cultuurredacties en de partnerships met de culturele sector.
Chantal Pattyn blijft nethoofd van Klara en behoudt ook haar eigen programma 'Pompidou'.
'Het artistiek aanbod in Vlaanderen en Brussel is van een unieke kwaliteit. Zowel op het gebied van theater, dans, beeldende kunst, muziek, architectuur, literatuur, design, mode, ... zijn we gezegend met kunstenaars die vaak tot de internationale top behoren. Die artistieke dynamiek en klasse willen we ook op VRT laten horen en zien. Op de openbare omroep is een pak culturele expertise aanwezig. Samen met mijn team wens ik deze kennis in kaart te brengen en te laten renderen op de verschillende netten. Ik maak me sterk dat we samen een sterk cultureel verhaal kunnen brengen. Mét impact voor de sector, die ons als openbare omroep erg nodig heeft', zegt Chantal Pattyn.
Peter Claes, directeur Media en Productie VRT: Wij zijn bijzonder verheugd dat Chantal deze opdracht wil opnemen. Ze wordt binnen en buiten VRT zeer gewaardeerd voor haar expertise en haar kracht om samen te werken met de cultuursector. Zo hebben haar visie en inspirerend leiderschap geleid tot succesvolle initiatieven als het Klarafestival, Klara in deSingel, Klara4 kids en Iedereen Klassiek. We wensen haar alle succes toe.'
Chantal Pattyn studeerde kunstgeschiedenis aan de UGent en is sinds 2007 nethoofd van Klara. Op Klara presenteert Pattyn het kunstprogramma 'Pompidou'. Zij treedt ook regelmatig op als expert in andere media. Zij is als Solvay-fellow verbonden aan de VUB en zetelt voor de VRT in het Steering Committee van de Prix Europa. Zij is tevens voorzitter van de Raad van bestuur van het Kaaitheater en bestuurslid bij Bl!ndman en Cultuurinvest. Pattyn neemt haar nieuwe functie als manager Cultuur op na het Klarafestival, dat nog tot 24 maart loopt in Brussel, Brugge en Antwerpen.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'IFTAR around the world': een serie van Hassnae Bouazza op NPO 2
- Alle MotoGP-races ook in 2026 exclusief op Ziggo Sport
- Landelijke intocht Sinterklaas dit jaar in Grave (Land van Cuijk)
- Dit zijn de deelnemers van het nieuwe seizoen van 'De Verraders'
- Eric Goens op pad met ex-dealer en koerier in West-Vlaanderen: 'Soms 16 uren per dag leveren'
- Donderdag in 'Zembla': Gas in de gevel
- Dit zie je woensdag in 'Ik Vertrek'
- Deze opvallende zaken zie je dinsdag in 'De Rechtbank'
- James Cooke sluit seizoen van 'JAMES & co' af met spectaculaire finale
- Dinsdag in 'Focus': zwanger dankzij de wetenschap
- 'De Twintigers' van Klara zijn terug! Dit jong talent kleurt de toekomst van klassieke muziek, jazz en global
- Genomineerden Qmusic Top 40 Awards bekend
- JOE lanceert spannend radiospel 'Coen & Sander: Verstopt!'
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanuit Cafe Bistro Rijnbar
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk naar 'The Bluff' op Prime Video -
'Datenight' nu ook te bekijken op VTM GO -
Koen Wauters zet zijn medecoaches een hak! -
Kijk de emotionele finale van 'Winter Vol Liefde' -
Kijk het tweede seizoen van 'Paradise' op Disney+ -
Geen tijd voor een knuffel in 'Bestemming X' -
Jeroom krijgt niet mis te verstane boodschap -
Poetshulp Michelle brengt opera naar 'The Voice' -
Netflix onthult trailer van 'Peaky Blinders: The Immortal Man' -
Sam Gooris doet meteen 'een Sammeke' -
Kijk nieuwe afleveringen van 'Lil" Kleine: Geen Rem' op Prime Video -
Kijk vanaf 3 maart naar 'De Box' -
Wie verdient zijn eigen droomhuis in 'Huis Gemaakt'? -
Wat doet Jonathan Medart in de backstage van 'The Voice'? -
De tweede Lach van JOE is geraden! -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Ruzie bij de Badi’s in 'Konvooi' -
Vanaf dan zie je 'Rooster' op HBO Max -
Verrassing van formaat in 'Stukken Van Mensen' -
Nieuw seizoen van 'Komen Eten' op Play! -
Planckendael ontwaakt in 'Het Echte Leven in de ZOO' -
Hilarisch! Familie Gooris waagt zich aan de doedelzak. -
De coaches trappen 'The Voice' zélf zingend op gang -
Kijk het tweede seizoen van 'Cross' bij Prime Video -
Siska Schoeters overmand door emoties in 'Een Echte Job' -
Tinneke trekt ten strijde in 'Bestemming X' -
Konvooi-families op proef gesteld met 'schimmelteenwijn' van Bockie -
'Paul McCartney: Man on the Run' binnenkort te zien op Prime Video -
Kijk de trailer van Guy Ritchie's 'Young Sherlock' -
Netflix toont eerste beelden van tweede deel van 'Bridgerton' seizoen 4
Kijktip van de dag

Axelle en Ivo vliegen naar Barcelona en vermijden bij de landing nipt een birdstrike. Op Brussels Airport loopt de planning vertraging op wanneer een technieker naar de EHBO moet. Intussen bereiden Jef en Laurens zich voor op een mistige vlucht naar Akra.
'Welkom aan Boord', om 20.40 uur op VTM.



































