Red Sebastian vertegenwoordigt België op het Eurovisiesongfestival in Bazel met 'Strobe Lights'

zaterdag 1 februari 2025
Foto: VRT 1 - © VRT 2025

Red Sebastian zal België vertegenwoordigen op het 69ste Eurovisiesongfestival in Bazel (Zwitserland). Met de song 'Strobe lights' wist hij de kijkers thuis en de jury het meest te overtuigen in de preselectie Eurosong 2025 live vanuit EMG Studio's in Vilvoorde. Red Sebastian kreeg 132 punten van de vakjury en 291 van het stemmende publiek, in totaal 423 punten.

Red Sebastian, dat is de artiestennaam van Seppe Herreman (25 jaar) uit Gent. Met zijn song 'Strobe lights' zal hij ons land vertegenwoordigen op het grote Songfestivalpodium in mei. ‘Strobe lights’ is qua sound een ode aan de dreunende beats van de ravecultuur uit de jaren 90. 'Strobe lights' beschrijft het relaas van een opwindende en spannende clubnacht waarvan je weet waar hij begint maar niet waar hij eindigt.
 
Het nummer is op zangtechnisch vlak een huzarenstukje: het toont heel bewust alles van het vocale kunnen van Red Sebastian, zowel in de hoge als lage registers. Met zijn verbazingwekkende stem wil de zanger in Bazel dus graag het verschil maken. Red Sebastian schreef het nummer zelf, samen met Billie Bentein, Ameerah A. Roelants en Willem Vanderstichele.
 
Red Sebastian: "Ik ben helemaal aan het trillen. Ik wil graag mijn ouders, manager en iedereen achter de schermen bedanken. Maar vooral mijn oma: zij overleed net toen ik hoorde dat ik mocht deelnemen aan Eurosong. Maar ze is er sowieso bij."

Wie is Red Sebastian?

Seppe Herreman (Gent, 25 jaar) was op 14-jarige leeftijd al finalist bij Belgium’s got talent (2014). Hij bleef gepassioneerd door muziek en studeerde verder aan het Conservatorium van Gent waar hij onder andere zangles kreeg van Eurosong-winnaar Gustaph. Op het conservatorium ontwikkelde hij zijn alter ego van Red Sebastian. Seppe werd in 2024 finalist in het VTM-programma Sing Again, waarin hij zowel opviel door zijn fantastisch stembereik als zijn opmerkelijke outfits. Zanger Koen Wauters noemde hem al dé ontdekking van het jaar.
 
Wat is zijn band met het Eurovisiesongfestival?
Red Sebastian was van kleins af aan al grote fan van het Eurovisiesongfestival:
 
“Als kind bracht het Eurovisiesongfestival altijd heftige emoties met zich mee. Toen ik de monsters van Lordi voor het eerst zag, dook ik van schrik achter de zetel. Ik was ook helemaal gefascineerd door Alexander Rybak, die met zijn enthousiasme en meesterlijke vioolspel indruk op me maakte. Op mijn twaalfde blies Loreen me volledig omver, en toen wist ik het zeker: daar wil ik ook staan. Vanaf dat moment repeteerde ik urenlang in mijn slaapkamer met een microfoon in de hand, en eigenlijk ben ik nooit gestopt.”

Het Eurovisiesongfestival vindt dit jaar plaats in Bazel, Zwitserland. Vorig jaar ging de overwinning naar de Zwitserse artiest Nemo. De twee halve finales staan geprogrammeerd op dinsdag 13 en donderdag 15 mei, de grote finale op zaterdag 17 mei. Red Sebastian treedt voor België op in de eerste halve finale.


Kijk hier zijn optreden tijdens de grote finale van Eurosong 2025:



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Blind Getrouwd' - Hyndi & Valentin (VTM)

De koppels groeien dichter naar elkaar toe tijdens hun huwelijksreis in Zuid-Tirol. Elke deelt een belangrijk geheim met Denzel. Marjan en Mattias praten over hun relatie, terwijl Hyndi Valentin uitdaagt. Ellen en Matti hervinden hun speelsheid.

'Blind Getrouwd', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 18:30
    Blokken
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 17:55
    Earth
    18:50
    Sporza: EK Volleybal Mannen 2026
  • 18:30
    Hallo Kroket
    18:45
    Wrapper met een W videoclip
  • 18:20
    Florentina
    19:00
    VTM Nieuws
  • 17:35
    B&B zoekt Lief NL
    18:55
    Home and Away
  • 18:40
    Ghosts
    19:10
    The Simpsons
  • 18:35
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 18:10
    ER
    19:05
    24
  • 18:30
    Slisse & Cesar
    19:10
    De keuken van Sofie
  • 17:55
    Kijken en Kijken Kijken
    19:00
    Kamp Jeroom
  • 17:55
    FBI: Most Wanted
    19:40
    Superman & Lois
  • 18:35
    Storage Wars
    19:40
    Most Outrageous Crimes
  • 18:05
    Love It or List It UK
    19:05
    Lang Leve de Liefde
  • 18:40
    Accident, Suicide, or Murder
    19:35
    Snapped
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 18:32
    Voor u getest
    18:55
    Seventies To Seven
  • 18:40
    Chris Cooks Cymru
    19:20
    De Garde van Gert
  • 18:10
    Death in Paradise
    19:10
    Father Brown
  • 17:55
    Below Deck Down Under
    18:50
    Grey's Anatomy
  • 18:30
    EenVandaag
    19:05
    Eva
  • 18:30
    Expeditie Nederland
    19:10
    BinnensteBuiten
  • 18:30
    De Faker
    18:45
    Het Klokhuis