De drie Verraders zijn gekozen: het spel vol manipulatie en verraad barst los

maandag 18 september 2023
Foto: VTM - © DPG Media 2023

Vanavond was de spanning duidelijk af te lezen op het gezicht van 20 bekende Vlamingen. Tijdens de eerste ronde tafel van 'De Verraders' steeg hun hartslag naar een hoogtepunt op het moment waarop Staf Coppens de drie verraders aanduidde met een tik op de schouder.

Hij hield uiteindelijk halt bij zangeres Klaasje Meijer, burgemeester Walter De Donder en interieurarchitect Bart Appeltans. Voor hen nam het spel zo plots een hele andere wending. Lukt het de bondgenoten om de verraders uit te schakelen, voor ze zelf worden vermoord? En kunnen de verraders hun duistere rol verborgen houden voor de bondgenoten?


'What the fuck, ik ben gewoon een verrader', klonk het toen Klaasje een tik op de schouder kreeg. 'Alright, we gaan het doen. Vanbinnen ben ik zo aan het shaken! Ik moet sowieso spelen dat ik super opgelucht ben, want ik speel natuurlijk een bondgenoot. Dat is mijn rol en dat wordt als verrader mijn grootste strategie. Het moet lijken alsof ik net als zij het spel kan spelen en ga helpen om te ontcijferen wie de verraders zijn. Vanaf het moment dat ik door Staf werd aangeraakt heb ik besloten: dit is mijn lot, ik ga dit doen. Je voelt je meteen heel machtig en je denkt: ik ga het spel in de hand hebben. Dat is echt heel spannend!'

Voor Walter kwam de tik van Staf minder onverwacht. 'Ik had een licht voorgevoel en dacht: zo meteen voel ik zijn hand. Dat was ook zo', klonk het. 'Ik ga moeite moeten doen om niet door de mand te vallen, want we hebben een heel diverse en behoorlijk grote groep. Ik zal gewiekst moeten zijn, maar onbewogen. Ik had gedacht dat het iets bij mij zou teweegbrengen als ik werd aangeduid als verrader. Dat het mij uit mijn lood zou slagen, mij zenuwachtig zou maken en ik van alle strategieën zou beginnen bedenken. Dat is niet zo. Ik blijf er tot mijn verbazing heel kalm en rustig bij. Je voelt een zekere macht vanaf het moment dat je die mantel aantrekt omdat je beslist wie wordt vermoord.'

Bij collega-verrader Bart was de verrassing groot toen hij door Staf werd uitgekozen. 'Ineens die hand, heel snel en kort op mijn schouder', reageerde hij in de aflevering. 'Ik dacht: ok, ik ben het. Ja, ik vind het echt wel tof. Spannend! Ik ben in mijn hoofd al bezig… de motor is in gang gezet. Een plan van aanpak, het is aan het broeden. Ik zie het zitten! Onderschat mij niet. Het is een spel en als het er hard aan toe zal moeten gaan, dan zal het hard zijn.'


Wanneer de nacht viel, kwamen de verraders voor het eerst samen in de torenkamer van het kasteel. Daar dachten ze een eerste moord te moeten plegen, maar het spel nam meteen een verrassende wending. 'Ik heb nog nieuws voor jullie: vanavond wordt er niet gemoord. Jullie krijgen een andere opdracht', onthulde Staf. 'Ik geef jullie dit lege blad en dat wordt een dodenlijst. Jullie moeten vier namen op deze lijst zetten en volgende nacht sowieso één van deze vier vermoorden.' Nieuws dat de tactiek meteen deed losbarsten. Welke vier bondgenoten prijken volgende week op de beruchte dodenlijst?

'De Verraders', iedere zondag om 19.55 uur op VTM.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm2 logo

Vluchtgedrag op het openbaar vervoer van Rotterdam zorgt voor verwondingen, een dakloze man misdraagt zich in Amsterdam Centraal Station en in Leiden denkt een foutparkeerder ertussenuit te kunnen knijpen.

'Overtreders', om 20.30 uur op VTM 2.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 08:35
    De Hoppers
    04:07
    Het weer
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    06:00
    Sta op met Radio 2
  • 08:35
    Mr. Magoo
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:30
    VLOGLAB Drama #Stories
    01:20
    Geen uitzending
  • 02:20
    Geen uitzending
    10:50
    Rich Kids Go Skint
  • 06:00
    Qmusic
    01:25
    Geen uitzending
  • 07:00
    Willy
    01:35
    Geen uitzending
  • 00:45
    Geen uitzending
    15:25
    Matlock
  • 06:00
    Joe
    01:30
    Geen uitzending
  • 06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
    04:50
    Geen uitzending
  • 08:35
    This Is Us
    02:05
    Geen uitzending
  • 08:25
    Seal Team
    03:40
    Geen uitzending
  • 08:15
    First on Scene
    02:25
    The Real Housewives van het Zuiden
  • 08:35
    Without a Trace
    02:05
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 02:09
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:33
    Kan ik het ook?
    05:55
    Sixties To Six
  • 08:25
    Veggie!
    02:20
    Vanavond bij ons
  • 08:05
    Midsomer Murders
    03:35
    Agatha Raisin
  • 07:45
    First Dates Australia
    02:00
    Grey's Anatomy
  • 08:30
    Goedemorgen Nederland
    04:50
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 08:30
    NOS WK Ontbijt
    06:45
    MAX Geheugentrainer
  • 08:30
    Charlie en Lola
    02:30
    Danny in de medicijnmaffia