De drie Verraders zijn gekozen: het spel vol manipulatie en verraad barst los

Vanavond was de spanning duidelijk af te lezen op het gezicht van 20 bekende Vlamingen. Tijdens de eerste ronde tafel van 'De Verraders' steeg hun hartslag naar een hoogtepunt op het moment waarop Staf Coppens de drie verraders aanduidde met een tik op de schouder.
Hij hield uiteindelijk halt bij zangeres Klaasje Meijer, burgemeester Walter De Donder en interieurarchitect Bart Appeltans. Voor hen nam het spel zo plots een hele andere wending. Lukt het de bondgenoten om de verraders uit te schakelen, voor ze zelf worden vermoord? En kunnen de verraders hun duistere rol verborgen houden voor de bondgenoten?
'What the fuck, ik ben gewoon een verrader', klonk het toen Klaasje een tik op de schouder kreeg. 'Alright, we gaan het doen. Vanbinnen ben ik zo aan het shaken! Ik moet sowieso spelen dat ik super opgelucht ben, want ik speel natuurlijk een bondgenoot. Dat is mijn rol en dat wordt als verrader mijn grootste strategie. Het moet lijken alsof ik net als zij het spel kan spelen en ga helpen om te ontcijferen wie de verraders zijn. Vanaf het moment dat ik door Staf werd aangeraakt heb ik besloten: dit is mijn lot, ik ga dit doen. Je voelt je meteen heel machtig en je denkt: ik ga het spel in de hand hebben. Dat is echt heel spannend!'
Voor Walter kwam de tik van Staf minder onverwacht. 'Ik had een licht voorgevoel en dacht: zo meteen voel ik zijn hand. Dat was ook zo', klonk het. 'Ik ga moeite moeten doen om niet door de mand te vallen, want we hebben een heel diverse en behoorlijk grote groep. Ik zal gewiekst moeten zijn, maar onbewogen. Ik had gedacht dat het iets bij mij zou teweegbrengen als ik werd aangeduid als verrader. Dat het mij uit mijn lood zou slagen, mij zenuwachtig zou maken en ik van alle strategieën zou beginnen bedenken. Dat is niet zo. Ik blijf er tot mijn verbazing heel kalm en rustig bij. Je voelt een zekere macht vanaf het moment dat je die mantel aantrekt omdat je beslist wie wordt vermoord.'
Bij collega-verrader Bart was de verrassing groot toen hij door Staf werd uitgekozen. 'Ineens die hand, heel snel en kort op mijn schouder', reageerde hij in de aflevering. 'Ik dacht: ok, ik ben het. Ja, ik vind het echt wel tof. Spannend! Ik ben in mijn hoofd al bezig… de motor is in gang gezet. Een plan van aanpak, het is aan het broeden. Ik zie het zitten! Onderschat mij niet. Het is een spel en als het er hard aan toe zal moeten gaan, dan zal het hard zijn.'
Wanneer de nacht viel, kwamen de verraders voor het eerst samen in de torenkamer van het kasteel. Daar dachten ze een eerste moord te moeten plegen, maar het spel nam meteen een verrassende wending. 'Ik heb nog nieuws voor jullie: vanavond wordt er niet gemoord. Jullie krijgen een andere opdracht', onthulde Staf. 'Ik geef jullie dit lege blad en dat wordt een dodenlijst. Jullie moeten vier namen op deze lijst zetten en volgende nacht sowieso één van deze vier vermoorden.' Nieuws dat de tactiek meteen deed losbarsten. Welke vier bondgenoten prijken volgende week op de beruchte dodenlijst?
'De Verraders', iedere zondag om 19.55 uur op VTM.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Emotionele eerste beelden van 'Bockie Gaat Naar School': 'Ik ben mijn ouders op jonge leeftijd veloren'
- Ruben Van Gucht trakteert op een vat vol actualiteit en ongefilterde anekdotes in zijn nieuwe talkshow 'Happy Hour'
- Dan keert 'Goede Tijden, Slechte Tijden' terug bij RTL 4 en Videoland!
- Kijkcijfers: woensdag 19 augustus 2026
- November wordt 'Boer zoekt Vrouw'-maand op NPO 1
- 'Andere Tijden': eerste demonstratie in Nederland tegen femicide al in 1982
- Ziggo Sport zwaait Dutch GP uit met speciaal 'Race Café' op Zandvoort
- 'NPO Cultuur' met Rachel Pouwer live op Lowlands
- Een verzwegen verleden in de KRO-NCRV documentaire 'Mijn Broer'
- Slapen in de kamer van ex-wielrenner Peter Van Petegem én dineren op topniveau in 'Met Vier In Bed'
- Verrassing bij De Tijdloze: Joris Hessels krijgt ochtendshow
- Peter Van de Veire, Brahim en de 'Radio 2 Dansathon': dit is het najaar van Radio 2
- MNM onthult najaarsplannen: 'Sander tegen de tijd' en 'MNM 1000' keren terug, Maureen Vanherberghen verhuist
- Studio Brussel zet na festivalzomer koers naar 'De Warmste Week' en 'De Tijdloze 100'
- VRT zet vol in op audio: dit mag je verwachten van Radio 1, Radio 2, MNM, Studio Brussel en Klara dit najaar
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk de eerste beelden van 'Bockie Gaat Naar School' -
Iconisch spelprogramma 'Zeg eens Euh!' is terug! -
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school' -
Kijk nu de trailer van 'Blind Getrouwd', seizoen 11! -
'Kotmadam Sarafian' is terug bij VTM! -
Ruben Van Gucht windt er geen doekjes om in 'De Verraders' -
Streamz deelt trailer van 'Naked Attraction Vlaanderen' -
Slapen in de kamer van ex-wielrenner Peter Van Petegem in 'Met Vier In Bed' -
Prime Video kondigt nieuw seizoen aan van 'Young Sherlock' -
Nieuwe trailer voor derde seizoen van 'Percy Jackson and the Olympians' -
CAMILLE geeft exclusieve inkijk achter de schermen van 'Tien Om Te Zien' -
Netflix deelt officiële trailer van 'De Eetclub' -
Kijk nu de podcast 'Vik & Marie: Studio 100 Rewind' bij Play -
Netflix deelt officiële teaser van 'Animals' -
'Topgangster' vertelt hoe hij grootste diamantroof ooit minutieus voorbereidde -
'De Kabouterdans'... 'Ik Weet Er Alles Van' -
De lat ligt letterlijk en figuurlijk hoog in 'Met Vier in Bed' -
Jamine vertelt over haar transitie in 'B&B Zoekt Lief' -
Prime Video deelt officiële trailer van 'L*VE KLEINE' -
Check nu de officiële trailer van 'The Last Sunrise' -
Neem samen met VTM een kijkje op 'Kamping Kitsch' -
Goedele Liekens zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
'Niet opnemen!': de nepagent die 30 staten in zijn greep hield -
'Niets houdt me tegen' door Celien Hermans, Siska, Niels & Zita tijdens VRT Zomerhit -
100-jarige Annie Geeraerts wordt verrast op de set van 'Familie' -
Tara heeft een zaadje geplant -
CAMILLE & MAKSIM zingen nummer uit Circus Camille exclusief in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk vanaf maandag naar 'Furious' op Disney+ -
Kijk naar de bijzondere kasteelweek van 'Met Vier In Bed' -
Wouter laat het strand spreken in 'B&B Zoekt Lief'
Kijktip van de dag

Florreke is een schat van een meisje en iedereen is over haar in de wolken. Jef en Ida's geluk kan niet meer op als Pierre en Marleen aan Jef vragen om peter te worden. Tot blijkt dat Jef geen peter kan zijn zolang hij niet getrouwd is met Ida.
'Lili en Marleen', om 19.55 uur op VTM.



































