De drie Verraders zijn gekozen: het spel vol manipulatie en verraad barst los

maandag 18 september 2023
Foto: VTM - © DPG Media 2023

Vanavond was de spanning duidelijk af te lezen op het gezicht van 20 bekende Vlamingen. Tijdens de eerste ronde tafel van 'De Verraders' steeg hun hartslag naar een hoogtepunt op het moment waarop Staf Coppens de drie verraders aanduidde met een tik op de schouder.

Hij hield uiteindelijk halt bij zangeres Klaasje Meijer, burgemeester Walter De Donder en interieurarchitect Bart Appeltans. Voor hen nam het spel zo plots een hele andere wending. Lukt het de bondgenoten om de verraders uit te schakelen, voor ze zelf worden vermoord? En kunnen de verraders hun duistere rol verborgen houden voor de bondgenoten?


'What the fuck, ik ben gewoon een verrader', klonk het toen Klaasje een tik op de schouder kreeg. 'Alright, we gaan het doen. Vanbinnen ben ik zo aan het shaken! Ik moet sowieso spelen dat ik super opgelucht ben, want ik speel natuurlijk een bondgenoot. Dat is mijn rol en dat wordt als verrader mijn grootste strategie. Het moet lijken alsof ik net als zij het spel kan spelen en ga helpen om te ontcijferen wie de verraders zijn. Vanaf het moment dat ik door Staf werd aangeraakt heb ik besloten: dit is mijn lot, ik ga dit doen. Je voelt je meteen heel machtig en je denkt: ik ga het spel in de hand hebben. Dat is echt heel spannend!'

Voor Walter kwam de tik van Staf minder onverwacht. 'Ik had een licht voorgevoel en dacht: zo meteen voel ik zijn hand. Dat was ook zo', klonk het. 'Ik ga moeite moeten doen om niet door de mand te vallen, want we hebben een heel diverse en behoorlijk grote groep. Ik zal gewiekst moeten zijn, maar onbewogen. Ik had gedacht dat het iets bij mij zou teweegbrengen als ik werd aangeduid als verrader. Dat het mij uit mijn lood zou slagen, mij zenuwachtig zou maken en ik van alle strategieën zou beginnen bedenken. Dat is niet zo. Ik blijf er tot mijn verbazing heel kalm en rustig bij. Je voelt een zekere macht vanaf het moment dat je die mantel aantrekt omdat je beslist wie wordt vermoord.'

Bij collega-verrader Bart was de verrassing groot toen hij door Staf werd uitgekozen. 'Ineens die hand, heel snel en kort op mijn schouder', reageerde hij in de aflevering. 'Ik dacht: ok, ik ben het. Ja, ik vind het echt wel tof. Spannend! Ik ben in mijn hoofd al bezig… de motor is in gang gezet. Een plan van aanpak, het is aan het broeden. Ik zie het zitten! Onderschat mij niet. Het is een spel en als het er hard aan toe zal moeten gaan, dan zal het hard zijn.'


Wanneer de nacht viel, kwamen de verraders voor het eerst samen in de torenkamer van het kasteel. Daar dachten ze een eerste moord te moeten plegen, maar het spel nam meteen een verrassende wending. 'Ik heb nog nieuws voor jullie: vanavond wordt er niet gemoord. Jullie krijgen een andere opdracht', onthulde Staf. 'Ik geef jullie dit lege blad en dat wordt een dodenlijst. Jullie moeten vier namen op deze lijst zetten en volgende nacht sowieso één van deze vier vermoorden.' Nieuws dat de tactiek meteen deed losbarsten. Welke vier bondgenoten prijken volgende week op de beruchte dodenlijst?

'De Verraders', iedere zondag om 19.55 uur op VTM.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play Actie logo

Wanneer een jongeman geëxecuteerd op straat wordt gevonden en een tweede slachtoffer in de buurt wordt neergeschoten, doen rechercheurs er alles aan om de gevaarlijke schutter op te sporen voordat hij opnieuw iemand doodt.

'The First 48', om 20.35 uur op Play Actie.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 06:20
    Sisters
    04:00
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    04:10
    Terzake
  • 06:30
    Kaatje kan het
    06:00
    Tik Tak
  • 06:25
    Heidi
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:40
    Geen uitzending
    01:25
    Mr. Frank Visser Doet Uitspraak
  • 06:00
    Qmusic
    01:35
    Geen uitzending
  • 01:25
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:20
    Geen uitzending
    15:35
    La Brea
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
    04:50
    Geen uitzending
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:40
    Manifest
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:00
    Blue Bloods
  • 06:10
    First on Scene
    02:30
    Gold Coast Ocean Rescue
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:35
    FBI: International
  • 05:18
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:26
    Jong geleerd
    05:55
    Sixties To Six
  • 06:20
    De Gezonde Goesting
    02:00
    Lekker Messy - Weekmenu
  • 06:30
    Call the Midwife
    02:40
    Inspector George Gently
  • 06:00
    Blowing LA
    02:10
    Below Deck
  • 06:30
    NOS Journaal
    02:30
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
  • 02:40
    NOS Journaal met gebarentaal
    02:35
    Nieuwsuur
  • 06:25
    Sesamstraat
    02:20
    NOS FIFA WK Voetbal 2026