'Aya' helpt meer dan 49.000 kleuters veilig door het verkeer

Vanaf woensdag 16 september gaat de Week van de Mobiliteit van start en trekt verkeersheld 'Aya' opnieuw alle registers open. Met de nieuwe 'Aya'-campagne, van VTM KIDS, de Vlaamse overheid en Mobiel 21, leren kleuters dankzij het knalgele animatiefiguurtje opnieuw over de basisregels in het verkeer.
In totaal gaan 2.330 Vlaamse kleuterklassen, goed voor zo’n 49.212 kleuters, met 'Aya' aan de slag. Er zijn lesfiches, vertelplaten en een spaaractie. De kleuters kunnen bovendien meedoen aan de 'Aya'-kleurwedstrijd. Daarnaast zijn de drie seizoenen van de animatiereeks 'Aya' dagelijks te zien bij VTM KIDS in het ochtendblok en zijn alle afleveringen ook terug te vinden via VTM GO.
Minister van mobiliteit Lydia Peeters: 'Vision Zero, geen slachtoffers in het verkeer, blijft onze absolute ambitie. Niet in 2050, maar als het even kan vandaag al. Om deze doelstelling te bereiken, is verkeerseducatie een essentiële schakel. De kleuters van vandaag, zijn de tieners van morgen en de volwassenen van overmorgen. De basis die ze meekrijgen is dan ook van cruciaal belang. Jaarlijks raken 2.500 kinderen betrokken bij een verkeersongeval op weg van en naar school. Ik hecht dan ook heel veel belang aan de ludieke en educatieve manier waarop 'Aya' de basisbeginselen van het verkeer aanleert aan de allerkleinsten. Ik hoop dat ze zo gemotiveerd worden én blijven om op een zeer bewuste manier aan het verkeer deel te nemen. Ik roep alle ouders op om Aya samen met hun kinderen te 'beleven' want ook zij spelen uiteraard een niet onbelangrijke rol in de verkeersopvoeding.'
'Aya' is er het hele jaar door
Vanaf dit schooljaar is 'Aya' er het hele jaar door. Scholen kiezen zelf wanneer ze een Aya-campagneweek organiseren en ontvangen elke maand een digitale nieuwsbrief van 'Aya' met coronaproof spelideeën, een verkeersveiligheidstip en een kleurplaat die past bij de periode van het jaar. Zo kan 'Aya' een vaste waarde worden in de klas en kleuters een heel jaar door iets bijleren over veilig verkeer.
De week van de Mobiliteit blijft een ideaal moment om 'Aya' voor te stellen in de lessen rond verkeer en mobiliteit. Leerkrachten kunnen hiervoor 10 vertelplaten en een heleboel spelideeën integreren in hun les. Ook de afleveringen van 'Aya' op VTM GO zijn een mooie aanvulling om de lessen nog boeiender te maken.
Ook het thuisfront geeft 'Aya' mee kleur
Niet alleen op school, maar ook thuis zijn Aya, Otto en Belle de verkeersvriendjes van kleuters. Ouders bepalen mee hoe hun kind zich dagelijks naar school verplaatst, en spelen een belangrijke rol in de verkeersopvoeding van kinderen. Om het thuisfront te betrekken, is er dit jaar een kleurwedstrijd. Kinderen kunnen hun kleurplaat downloaden via www.aya.be. Alle kinderen die hun tekening opsturen via de website of per post maken elke maand kans op 1 van de 50 Minerva-steps.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- VRT MAX pakt uit met nieuwe podcasts: Willem De Schrijver sluit pact met de duivel in 'Maestro'
- Arnout Hauben trekt in nieuw wandelavontuur voor VRT 1 'Dwars door de Pyreneeën'
- Bockie in volle stress op eerste schooldag: 'Ik heb precies heel weinig adem'
- 'Prijzenjacht' keert terug op SBS6
- Van taxidermist tot tweekoppige schildpad: 'Beestenboel' gaat van start
- Dit zie je in september op BBC Belgium
- Joris Linssen volgt het pad van Boeddha in een drieluik van 'Boeddha in de Polder'
- Open badkamer verdeelt gasten in laatste week van 'Met Vier in Bed': 'Douchen geen probleem, maar naar het toilet...'
- Dit zie je deze week in 'Home and Away'!
- Sigrid Kaag zondag te gast in 'Zomergasten'
- Radio 10 start nieuw digitaal station voor liefhebbers van Soul & Jazz
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit havenervaringscentrum Portlantis op de Maasvlakte
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- 3FM schrapt nachtelijke presentatie en zet extra in op nieuw radiotalent
- Dit hoor je zaterdag in 'FM op 5'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Check de trailer van 'Good Luck Guys: Overleven Zonder Filter' seizoen 4 -
Bockie in volle stress op eerste schooldag -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
Ontstaat er een romantische klik tussen Steven en Greet? -
De cast van 'De Verraders' is compleet! -
Streamz lost een eerste teaser van 'Breendonk' -
Kijk de eerste beelden van 'Bockie Gaat Naar School' -
Iconisch spelprogramma 'Zeg eens Euh!' is terug! -
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school' -
Kijk nu de trailer van 'Blind Getrouwd', seizoen 11! -
'Kotmadam Sarafian' is terug bij VTM! -
Ruben Van Gucht windt er geen doekjes om in 'De Verraders' -
Streamz deelt trailer van 'Naked Attraction Vlaanderen' -
Slapen in de kamer van ex-wielrenner Peter Van Petegem in 'Met Vier In Bed' -
Prime Video kondigt nieuw seizoen aan van 'Young Sherlock' -
Nieuwe trailer voor derde seizoen van 'Percy Jackson and the Olympians' -
CAMILLE geeft exclusieve inkijk achter de schermen van 'Tien Om Te Zien' -
Netflix deelt officiële trailer van 'De Eetclub' -
Kijk nu de podcast 'Vik & Marie: Studio 100 Rewind' bij Play -
Netflix deelt officiële teaser van 'Animals' -
'Topgangster' vertelt hoe hij grootste diamantroof ooit minutieus voorbereidde -
'De Kabouterdans'... 'Ik Weet Er Alles Van' -
De lat ligt letterlijk en figuurlijk hoog in 'Met Vier in Bed' -
Jamine vertelt over haar transitie in 'B&B Zoekt Lief' -
Prime Video deelt officiële trailer van 'L*VE KLEINE' -
Check nu de officiële trailer van 'The Last Sunrise' -
Neem samen met VTM een kijkje op 'Kamping Kitsch' -
Goedele Liekens zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
'Niet opnemen!': de nepagent die 30 staten in zijn greep hield
Kijktip van de dag

Ronaldinho wordt door Boma en Goedele klaargestoomd als nieuwe PDG van de Boma Vleesindustrie nv, maar zijn hart ligt meer bij het voetbal - en bij Niki, zijn nieuwe vlam. Terwijl de Kampioenen een promotiestunt voorbereiden om de Viva Boma-worst te lanceren tijdens Aalst Carnaval, zien eeuwige vijanden Fernand en DDT hun kans schoon om de Kampioenen voorgoed uit te schakelen.
'F.C. De Kampioenen 4: Viva Boma', film uit 2019 met oa. Johny Voners, om 19.50 uur op VRT 1.



































