'Aya' helpt meer dan 49.000 kleuters veilig door het verkeer

dinsdag 15 september 2020

Vanaf woensdag 16 september gaat de Week van de Mobiliteit van start en trekt verkeersheld 'Aya' opnieuw alle registers open. Met de nieuwe 'Aya'-campagne, van VTM KIDS, de Vlaamse overheid en Mobiel 21, leren kleuters dankzij het knalgele animatiefiguurtje opnieuw over de basisregels in het verkeer.

In totaal gaan 2.330 Vlaamse kleuterklassen, goed voor zo’n 49.212 kleuters, met 'Aya' aan de slag. Er zijn lesfiches, vertelplaten en een spaaractie. De kleuters kunnen bovendien meedoen aan de 'Aya'-kleurwedstrijd. Daarnaast zijn de drie seizoenen van de animatiereeks 'Aya' dagelijks te zien bij VTM KIDS in het ochtendblok en zijn alle afleveringen ook terug te vinden via VTM GO.


Minister van mobiliteit Lydia Peeters: 'Vision Zero, geen slachtoffers in het verkeer, blijft onze absolute ambitie. Niet in 2050, maar als het even kan vandaag al. Om deze doelstelling te bereiken, is verkeerseducatie een essentiële schakel. De kleuters van vandaag, zijn de tieners van morgen en de volwassenen van overmorgen. De basis die ze meekrijgen is dan ook van cruciaal belang. Jaarlijks raken 2.500 kinderen betrokken bij een verkeersongeval op weg van en naar school. Ik hecht dan ook heel veel belang aan de ludieke en educatieve manier waarop 'Aya' de basisbeginselen van het verkeer aanleert aan de allerkleinsten. Ik hoop dat ze zo gemotiveerd worden én blijven om op een zeer bewuste manier aan het verkeer deel te nemen. Ik roep alle ouders op om Aya samen met hun kinderen te 'beleven' want ook zij spelen uiteraard een niet onbelangrijke rol in de verkeersopvoeding.'


'Aya' is er het hele jaar door
Vanaf dit schooljaar is 'Aya' er het hele jaar door. Scholen kiezen zelf wanneer ze een Aya-campagneweek organiseren en ontvangen elke maand een digitale nieuwsbrief van 'Aya' met coronaproof spelideeën, een verkeersveiligheidstip en een kleurplaat die past bij de periode van het jaar. Zo kan 'Aya' een vaste waarde worden in de klas en kleuters een heel jaar door iets bijleren over veilig verkeer.

De week van de Mobiliteit blijft een ideaal moment om 'Aya' voor te stellen in de lessen rond verkeer en mobiliteit. Leerkrachten kunnen hiervoor 10 vertelplaten en een heleboel spelideeën integreren in hun les. Ook de afleveringen van 'Aya' op VTM GO zijn een mooie aanvulling om de lessen nog boeiender te maken.

Ook het thuisfront geeft 'Aya' mee kleur
Niet alleen op school, maar ook thuis zijn Aya, Otto en Belle de verkeersvriendjes van kleuters. Ouders bepalen mee hoe hun kind zich dagelijks naar school verplaatst, en spelen een belangrijke rol in de verkeersopvoeding van kinderen. Om het thuisfront te betrekken, is er dit jaar een kleurwedstrijd. Kinderen kunnen hun kleurplaat downloaden via www.aya.be. Alle kinderen die hun tekening opsturen via de website of per post maken elke maand kans op 1 van de 50 Minerva-steps.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT 1 logo

Italië, 1948. De tienjarige Rocco groeit op in een bergdorp in Calabrië, tot zijn vader Salvatore, die in de steenkoolmijnen in België werkt, op een dag beslist om zijn gezin te laten overkomen naar Waterschei. Zo komt de jonge Rocco in Limburg terecht, in een vreemde omgeving met een rare taal en een andere cultuur. Rocco wil zijn zoals de andere jongeren en iets betekenen in het leven. Als rebellerende jongeman zoekt hij tegen de wil en overtuiging van zijn vader een uitweg in de muziek én in de liefde.

'Marina', film uit 2013 met oa. Matteo Simoni en Evelien Bosmans, om 20.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 02:05
    Journaallus
    01:15
    Dagelijkse kost
  • 00:05
    Nachtlus
    08:00
    Radio 2: Weekwatchers
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 02:40
    Geen uitzending
    01:30
    Gooische Vrouwen
  • 02:30
    Geen uitzending
    07:15
    Ik Vertrek
  • 01:15
    Geen uitzending
    00:40
    The Big Bang Theory
  • 01:45
    Geen uitzending
    00:05
    Xena: Warrior Princess
  • 00:55
    Geen uitzending
    15:30
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
  • 01:05
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 03:20
    Geen uitzending
    10:15
    De kunstenaar
  • 02:50
    Geen uitzending
    01:20
    Wordt aangekondigd
  • 02:25
    Geen uitzending
    02:05
    The Winter King
  • 02:35
    Geen uitzending
    01:45
    Botched
  • 01:50
    Geen uitzending
    01:30
    Family Law
  • 04:23
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 04:32
    Ver Gevorderd
    05:55
    Sixties To Six
  • 04:40
    Becoming Meewis
    01:15
    Puur Oosters - Japans
  • 04:20
    Midsomer Murders
    01:05
    Harry Wild
  • 04:10
    Below Deck Sailing Yacht
    01:25
    Grey's Anatomy
  • 03:00
    NOS Journaal
    00:20
    NOS Paralympische Winterspelen
  • 04:00
    Suhoor Stories
    01:00
    Nieuwsuur
  • 04:30
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal
    01:40
    Carrie op Vrijdag