Rubriek 'Homo Universalis' uit 'Iedereen Beroemd' krijgt remake in Nederland als primetime programma

maandag 14 oktober 2019

Mooi nieuws: de populairste spelrubriek van Vlaanderen, 'Homo universalis' uit het Eén-programma 'Iedereen Beroemd', krijgt een remake in Nederland. Daar wordt het geen rubriek binnen een programma, maar zal het als volwaardig programma 'De Alleskunner' op zich staan.

'De Alleskunner' wordt in prime time uitgezonden op SBS6 vanaf 27 december. Verschillende andere landen, zoals Nieuw-Zeeland, Australië, Duitsland, De Verenigde Staten en Noorwegen, namen intussen ook een optie op het format en gaan na of ze het kunnen maken.


Dorien Laseure van Content partnerships van VRT vertelt: 'Heel fijn om te zien dat een rubriek uit zo'n succesvol en druk bekeken programma als 'Iedereen Beroemd', dat we samen met productiehuis De Chinezen maken voor Vlaanderen, nu ook een versie krijgt in Nederland. En wie weet nadien nog in andere landen. Als openbare omroep investeren we, samen met de Vlaamse productiesector, er al een hele tijd in om de Vlaamse creativiteit internationaal verder op de kaart te zetten. In het buitenland valt die originaliteit en deskundigheid duidelijk op! Het betekent ook goed nieuws voor de Vlaamse creatieve sector, want de inkomsten die de VRT uit dit akkoord met Nederland haalt, worden opnieuw geïnvesteerd in creativiteit van eigen bodem.'

Voor de Nederlandse versie 'De Alleskunner' zoekt zender SBS6 momenteel kandidaten. Het programma volgt het concept van 'Homo universalis': vijftig mannen en vijftig vrouwen doen mee aan een afvalrace met 100 opdrachten. Die opdrachten testen alledaagse vaardigheden, en gaan van rennen met een dienblad over het zo snel mogelijk uitrollen van een wc-rol tot het letterlijk zoeken naar een speld in een hooiberg. Na elke ronde moet de kandidaat die het slechtst presteerde, het programma verlaten. Wie op het einde van het programma als enige overblijft, wordt gekroond tot alleskunner.

'Homo universalis' is een format van VRT en productiehuis De Chinezen. In Nederland wordt 'De Alleskunner' geproduceerd door Fabiola. De internationale distributie gebeurt door Primitives in samenwerking met Talpa network.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Ontdek de programma's van vandaag in onze tv-gids.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 22:40
    Lost luggage
    23:33
    Keno
  • 22:00
    Maigret
    22:55
    Steeltown Murders
  • 21:45
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 22:25
    So You Think You Can Dance
    00:20
    The Good Doctor
  • 22:40
    Die Hard 2
    00:45
    Mr. Frank Visser doet uitspraak
  • 22:05
    Wild Things: Foursome
    23:45
    The Big Bang Theory
  • 20:35
    Public Enemies
    23:05
    10.0 Earthquake
  • 22:45
    ER
    00:20
    Suits
  • 22:45
    Nonkel Jef
    23:15
    Pa heeft een lief
  • 20:40
    The Dark Knight Rises
    23:35
    Vik & Gert
  • 22:20
    FBI: International
    00:10
    Fire Country
  • 20:35
    The Fugitive
    23:05
    Noah
  • 22:25
    48 Hours to Buy
    23:25
    Million Dollar Listing Los Angeles
  • 22:30
    Shades of Blue
    23:20
    Alaska Daily
  • 22:17
    Transport & Van.TV
    22:50
    Alle Zaken op een Rijtje
  • 22:35
    Roger
    22:55
    Sorry Music Classics
  • 22:25
    Meat Timon
    23:05
    Loïc zot van koken weekmenu
  • 22:45
    Murder in Provence
    00:25
    Harry Wild
  • 22:25
    Glory Road
    00:35
    NCIS: Los Angeles
  • 22:25
    Keuringsdienst van Waarde
    23:00
    NOS Journaal Laat
  • 22:35
    Stand van Nederland: Aangehaakt
    23:05
    The Bay
  • 22:10
    Podium ZWART: Frenna
    23:50
    First Dates