Rubriek 'Homo Universalis' uit 'Iedereen Beroemd' krijgt remake in Nederland als primetime programma

maandag 14 oktober 2019

Mooi nieuws: de populairste spelrubriek van Vlaanderen, 'Homo universalis' uit het Eén-programma 'Iedereen Beroemd', krijgt een remake in Nederland. Daar wordt het geen rubriek binnen een programma, maar zal het als volwaardig programma 'De Alleskunner' op zich staan.

'De Alleskunner' wordt in prime time uitgezonden op SBS6 vanaf 27 december. Verschillende andere landen, zoals Nieuw-Zeeland, Australië, Duitsland, De Verenigde Staten en Noorwegen, namen intussen ook een optie op het format en gaan na of ze het kunnen maken.


Dorien Laseure van Content partnerships van VRT vertelt: 'Heel fijn om te zien dat een rubriek uit zo'n succesvol en druk bekeken programma als 'Iedereen Beroemd', dat we samen met productiehuis De Chinezen maken voor Vlaanderen, nu ook een versie krijgt in Nederland. En wie weet nadien nog in andere landen. Als openbare omroep investeren we, samen met de Vlaamse productiesector, er al een hele tijd in om de Vlaamse creativiteit internationaal verder op de kaart te zetten. In het buitenland valt die originaliteit en deskundigheid duidelijk op! Het betekent ook goed nieuws voor de Vlaamse creatieve sector, want de inkomsten die de VRT uit dit akkoord met Nederland haalt, worden opnieuw geïnvesteerd in creativiteit van eigen bodem.'

Voor de Nederlandse versie 'De Alleskunner' zoekt zender SBS6 momenteel kandidaten. Het programma volgt het concept van 'Homo universalis': vijftig mannen en vijftig vrouwen doen mee aan een afvalrace met 100 opdrachten. Die opdrachten testen alledaagse vaardigheden, en gaan van rennen met een dienblad over het zo snel mogelijk uitrollen van een wc-rol tot het letterlijk zoeken naar een speld in een hooiberg. Na elke ronde moet de kandidaat die het slechtst presteerde, het programma verlaten. Wie op het einde van het programma als enige overblijft, wordt gekroond tot alleskunner.

'Homo universalis' is een format van VRT en productiehuis De Chinezen. In Nederland wordt 'De Alleskunner' geproduceerd door Fabiola. De internationale distributie gebeurt door Primitives in samenwerking met Talpa network.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

K3 Originals Karen, Kristel en Kathleen

Voor het eerst in jaren staan Karen, Kristel en Kathleen weer samen in de repetitieruimte. Kennen ze de pasjes en teksten nog? Eén blik in de spiegel tijdens de make-uptest en het is duidelijk: ze zijn opnieuw K3.

'K3 Originals: Het verhaal van Karen, Kristel en Kathleen', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 22:55
    Sporza: FIFA WK voetbal 2026: preview series
    23:20
    Keno
  • 22:30
    Shetland
    23:30
    The Gymnasts
  • 22:15
    VRT NWS journaal met VGT
    23:00
    Geen uitzending
  • 21:45
    Hetty Helsmoortel - Missie 2025
    23:05
    So You Think You Can Dance
  • 22:45
    I Am Wrath
    00:30
    Mr. Frank Visser Doet Uitspraak
  • 20:35
    Apollo 13
    23:10
    Basic Instinct
  • 22:20
    Legionnaire
    00:10
    All New Traffic Cops
  • 22:45
    ER
    00:15
    Suits
  • 22:25
    Airwolf
    23:25
    Nonkel Jef
  • 20:40
    You've Got Mail
  • 22:25
    CIA
    00:10
    Fire Country
  • 22:50
    Space Jam: A New Legacy
    01:05
    Blue Bloods
  • 22:25
    48 Hours to Buy
    23:25
    Hello Goodbye
  • 22:40
    Without a Trace
    23:30
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 22:59
    Z-Nieuws
    23:10
    Z-Beurs
  • 22:49
    De perfecte tuin
    23:00
    Sorry Night
  • 22:25
    Meat Timon
    23:00
    Loïc zot van koken weekmenu
  • 22:05
    Silent Witness
    23:20
    McDonald and Dodds
  • 22:25
    The Watch
    00:25
    Scrubs
  • 22:20
    Ons Droomproject in Wales
    23:15
    NOS Journaal Laat
  • 22:35
    Stand van Nederland: Aangehaakt
    23:05
    Crime: Emma's Secret
  • 22:40
    NOS Voetbal
    23:10
    Gelijkspel - transvrouwen in de sport