Rubriek 'Homo Universalis' uit 'Iedereen Beroemd' krijgt remake in Nederland als primetime programma

maandag 14 oktober 2019

Mooi nieuws: de populairste spelrubriek van Vlaanderen, 'Homo universalis' uit het Eén-programma 'Iedereen Beroemd', krijgt een remake in Nederland. Daar wordt het geen rubriek binnen een programma, maar zal het als volwaardig programma 'De Alleskunner' op zich staan.

'De Alleskunner' wordt in prime time uitgezonden op SBS6 vanaf 27 december. Verschillende andere landen, zoals Nieuw-Zeeland, Australië, Duitsland, De Verenigde Staten en Noorwegen, namen intussen ook een optie op het format en gaan na of ze het kunnen maken.


Dorien Laseure van Content partnerships van VRT vertelt: 'Heel fijn om te zien dat een rubriek uit zo'n succesvol en druk bekeken programma als 'Iedereen Beroemd', dat we samen met productiehuis De Chinezen maken voor Vlaanderen, nu ook een versie krijgt in Nederland. En wie weet nadien nog in andere landen. Als openbare omroep investeren we, samen met de Vlaamse productiesector, er al een hele tijd in om de Vlaamse creativiteit internationaal verder op de kaart te zetten. In het buitenland valt die originaliteit en deskundigheid duidelijk op! Het betekent ook goed nieuws voor de Vlaamse creatieve sector, want de inkomsten die de VRT uit dit akkoord met Nederland haalt, worden opnieuw geïnvesteerd in creativiteit van eigen bodem.'

Voor de Nederlandse versie 'De Alleskunner' zoekt zender SBS6 momenteel kandidaten. Het programma volgt het concept van 'Homo universalis': vijftig mannen en vijftig vrouwen doen mee aan een afvalrace met 100 opdrachten. Die opdrachten testen alledaagse vaardigheden, en gaan van rennen met een dienblad over het zo snel mogelijk uitrollen van een wc-rol tot het letterlijk zoeken naar een speld in een hooiberg. Na elke ronde moet de kandidaat die het slechtst presteerde, het programma verlaten. Wie op het einde van het programma als enige overblijft, wordt gekroond tot alleskunner.

'Homo universalis' is een format van VRT en productiehuis De Chinezen. In Nederland wordt 'De Alleskunner' geproduceerd door Fabiola. De internationale distributie gebeurt door Primitives in samenwerking met Talpa network.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT 1 logo

Emma en Gerard komen elkaar na meer dan vijftig jaar weer tegen. Ooit waren ze geliefden, maar het leven liep anders. Zij trouwde met zijn beste vriend. Vijftig jaar later vinden ze elkaar terug en worden opnieuw verliefd. Kan je aanknopen met wat je vijftig jaar eerder achterliet?

'Achter de Wolken', film uit 2016 met oa. Chris Lomme en Jo De Meyere, om 20.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:45
    Achter de Wolken
    22:30
    VRT NWS laat
  • 21:30
    Lynley
    23:00
    Sthlm Requiem: Hostage
  • 20:00
    Sporza: Paralympics Milaan Cortina 2026
    22:00
    VRT NWS journaal met VGT
  • 20:40
    The Voice van Vlaanderen
    22:30
    Zot!
  • 20:00
    Darts
    00:00
    3 Days to Kill
  • 20:35
    Baywatch
    22:45
    Fatale
  • 20:35
    Never Back Down: Revolt
    22:15
    Barb Wire
  • 20:50
    Narcos
    22:45
    ER
  • 21:45
    Zorro
    22:05
    Baywatch
  • 20:40
    Barbie
    22:55
    Konvooi
  • 21:25
    Found
    22:25
    FBI: Most Wanted
  • 20:35
    Analyze This
    22:35
    Live by Night
  • 21:45
    Extreme Makeover: Home Edition
    23:40
    A Place in the Sun
  • 21:35
    Monster in the Shadows
    23:35
    Cold Case
  • 21:21
    Trends Talk
    21:56
    Z-Nieuws
  • 21:40
    Het appartement
    22:00
    More Than A Feeling
  • 21:20
    Meesterlijke Klassiekers
    22:00
    Bon Appetit
  • 21:00
    Harry Wild
    22:00
    Death in Paradise
  • 21:30
    NCIS
    22:25
    NCIS: Los Angeles
  • 21:30
    De slimste mens
    22:20
    Keuringsdienst van Waarde
  • 21:05
    Café Kockelmann
    22:00
    Nieuwsuur
  • 20:05
    NOS Sport: Schaatsen
    22:40
    Nieuw Zeer