'Mijn Eerste Reis': het levensverhaal in een reiskoffer

donderdag 13 maart 2025
Foto: VRT 1 - © VRT 2025

In 'Mijn Eerste Reis' trekt een bekende gast samen met Siska Schoeters naar een betekenisvolle reisbestemming. Een plek die een grote indruk op hem of haar heeft nagelaten om de meest uiteenlopende redenen: een familiale link, de confrontatie met de volwassenheid, de grote cultuurshock of een bijzonder lief.

Zo bezoekt comedy- en televisiemaker Lieven Scheire zijn gastgezin in Reykjavik (IJsland), waar hij 25 jaar geleden studeerde en geïntrigeerd raakte door het land. Actrice Kim Van Oncen herbeleeft haar jaarlijkse zomervakantie met de grootouders in Blankenberge.


Vaste reisgezel is dit seizoen Siska Schoeters. Ze koppelt het wonderbaarlijke reisverhaal aan het levensverhaal van de gast. Hoe groot is de impact van zo’n reis geweest en wat is er veranderd aan de reismus van weleer?

Siska: 'Het is een eer om met deze fijne mensen op stap te gaan en zo’n kostbare herinneringen op te halen. Iedereen heeft zich opengesteld en zijn mooie, grappige, maar soms ook pijnlijke herinneringen gedeeld. Daar ben ik heel dankbaar voor.'

Aflevering 1: Wim Opbrouck
Acteur, presentator en zanger Wim Opbrouck reist na meer dan 40 jaar terug naar Ramsau am Dachstein. Jarenlang reisde de kleine Wim in de paasvakantie naar dit dorpje samen met een bende kinderen onder toeziend oog van turnleraars Gino en Christine. Hier, aan de voet van de Alpen, maakte hij kennis met de wintersport en het toneelspelen, tot op vandaag twee van zijn grote liefdes.


'Mijn Eerste Reis' is een programma van Bargoens voor VRT 1.

'Mijn Eerste Reis', vanaf 14 maart elke vrijdag om 20.40 uur op VRT 1 en al vanaf 6.00 uur 's ochtends op VRT MAX.



TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



DOSSIER: Voorjaar 2025: alle plannen, alle zenders (BE)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm3 logo

Door zijn moeilijke thuissituatie verblijft de veertienjarige Johnny in een instelling. Hij maakt deel uit van de bende van Luca en dealt drugs, maar stiekem droomt hij van een beter leven. Op een dag krijgt hij de beroemde acteur Antony als vaste klant. Er ontstaat een bijzondere band tussen de twee.

'Dealer', film uit 2021 met oa. Ben Segers en Veerle Baetens, om 20.35 uur op VTM 3.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:45
    Pommelien Thijs - AFAS Dome
    22:50
    VRT NWS laat
  • 21:30
    Sweetpea
    22:19
    Het weer
  • 21:15
    Flikken Maastricht
    22:05
    Geen uitzending
  • 21:45
    Philippe Geubels: Made In Belgium
    23:25
    Wetsdokters
  • 21:45
    De Trein
    22:45
    De Wereld Van De Marechaussee
  • 20:35
    Dealer
    22:20
    9-1-1
  • 21:35
    Police Interceptors
    22:30
    Bugsy
  • 21:20
    ER
    00:40
    Suits
  • 21:30
    Tien Om Te Zien
    22:35
    Pa heeft een lief
  • 21:20
    Café De Mol
    22:00
    Brieven aan Samson
  • 21:10
    FBI: International
    22:00
    Matlock
  • 20:35
    Blade Runner
    22:45
    Kong: Skull Island
  • 21:20
    Junior Bake Off Vlaanderen
    00:25
    Zo Man Zo Vrouw
  • 21:20
    Serial Killer Wives
    22:10
    Garage Sale Mystery: All That Glitters
  • 21:31
    Trends Talk
    22:05
    De CFO podcast
  • 21:37
    Mijn tuin
    22:00
    Knuffel Pop
  • 21:05
    Open Vuur
    22:00
    Apero - Dining
  • 21:00
    All Creatures Great and Small
    22:00
    Lynley
  • 20:55
    From
    21:55
    Law & Order: Organized Crime
  • 21:00
    Over Mijn Lijk
    22:00
    NOS Studio Voetbal
  • 21:25
    Bureau Buitenland
    22:35
    NPO Doc: De MOB methode
  • 21:20
    Die Andere Late Night
    21:50
    Mocros