'Mijn Eerste Reis': het levensverhaal in een reiskoffer

donderdag 13 maart 2025
Foto: VRT 1 - © VRT 2025

In 'Mijn Eerste Reis' trekt een bekende gast samen met Siska Schoeters naar een betekenisvolle reisbestemming. Een plek die een grote indruk op hem of haar heeft nagelaten om de meest uiteenlopende redenen: een familiale link, de confrontatie met de volwassenheid, de grote cultuurshock of een bijzonder lief.

Zo bezoekt comedy- en televisiemaker Lieven Scheire zijn gastgezin in Reykjavik (IJsland), waar hij 25 jaar geleden studeerde en geïntrigeerd raakte door het land. Actrice Kim Van Oncen herbeleeft haar jaarlijkse zomervakantie met de grootouders in Blankenberge.


Vaste reisgezel is dit seizoen Siska Schoeters. Ze koppelt het wonderbaarlijke reisverhaal aan het levensverhaal van de gast. Hoe groot is de impact van zo’n reis geweest en wat is er veranderd aan de reismus van weleer?

Siska: 'Het is een eer om met deze fijne mensen op stap te gaan en zo’n kostbare herinneringen op te halen. Iedereen heeft zich opengesteld en zijn mooie, grappige, maar soms ook pijnlijke herinneringen gedeeld. Daar ben ik heel dankbaar voor.'

Aflevering 1: Wim Opbrouck
Acteur, presentator en zanger Wim Opbrouck reist na meer dan 40 jaar terug naar Ramsau am Dachstein. Jarenlang reisde de kleine Wim in de paasvakantie naar dit dorpje samen met een bende kinderen onder toeziend oog van turnleraars Gino en Christine. Hier, aan de voet van de Alpen, maakte hij kennis met de wintersport en het toneelspelen, tot op vandaag twee van zijn grote liefdes.


'Mijn Eerste Reis' is een programma van Bargoens voor VRT 1.

'Mijn Eerste Reis', vanaf 14 maart elke vrijdag om 20.40 uur op VRT 1 en al vanaf 6.00 uur 's ochtends op VRT MAX.



DOSSIER: Voorjaar 2025: alle plannen, alle zenders (BE)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm3 logo

Wanneer reclameman Charles de knappe Lucinda ontmoet in het treinstation, beseft hij nog niet dat deze ontmoeting zijn hele leven zal veranderen. Ondanks het feit dat ze beiden getrouwd zijn en kinderen hebben, is de aantrekkingskracht langs beide kanten ontembaar groot. Hun zakenlunches veranderen al snel in dates, die op hun beurt al weer snel eindigen in de dichtstbijzijnde hotelkamer. Op een wilde nacht staat echter plots de onbekende crimineel LaRoche met een geweer in hun hotelkamer. De romantische bubbel waarin Charles en Lucinda leefden, verandert meteen in gevaarlijke en gewelddadige realiteit, erger dan hun ergste nachtmerrie.

'Derailed', film uit 2005 met oa. Jennifer Aniston, om 20.35 uur op VTM 3.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:50
    Ik vraag het aan
    01:05
    Journaallus
  • 20:35
    De Afspraak
    01:20
    Nachtlus
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 20:40
    Huis Gemaakt
    01:50
    Geen uitzending
  • 20:35
    UEFA Champions League
    01:05
    Geen uitzending
  • 20:35
    Derailed
    00:30
    American Horror Story: NYC
  • 20:35
    King of Thieves
    00:05
    Mee met de Flikken
  • 20:50
    Red Light
    08:45
    Geen uitzending
  • 20:35
    Lang Leve
    01:30
    Geen uitzending
  • 21:15
    Komen Eten
    01:15
    De Tafel van de Week
  • 20:35
    Crash
    01:00
    Criminal Minds
  • 20:35
    The First 48
    01:00
    MacGyver
  • 20:35
    Bake Off Vlaanderen
    01:40
    Kinderen kopen een huis
  • 20:30
    Killer Couples
    01:20
    C.S.I. New York
  • 21:11
    Z-Beurs
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 21:17
    Zelf gedaan, goed gedaan
    05:55
    Sixties To Six
  • 20:55
    Bon Appetit
    01:25
    Becoming Meewis
  • 21:00
    Father Brown
    01:00
    Murdoch Mysteries
  • 20:35
    Hudson & Rex
    01:00
    Below Deck Down Under
  • 20:35
    Ik Vertrek
    01:15
    MolTalk
  • 20:30
    Fukushima, een kernramp van binnenuit
    01:25
    De Nachtzoen
  • 20:25
    Meiden die rijden
    01:25
    First Dates