'True Crime Belgium: De Fatale Klap' belicht femicide
In een nieuwe aflevering van 'True Crime Belgium' wordt een schokkende zaak van femicide belicht. In september 2018 mishandelde Danny Smets zijn partner Sonja Mertens zo ernstig dat zij aan haar verwondingen overleed.
Na een herziening van de aanklacht werd hij in juni 2021 veroordeeld tot vijftien jaar gevangenisstraf. Met gedetailleerde reconstructies en interviews met betrokkenen en nabestaanden, biedt 'True Crime Belgium: De Fatale Klap' een indringende kijk op deze aangrijpende zaak.
In september 2018 mishandelde Danny Smets (52) uit Herentals zijn partner Sonja Mertens (56) zo ernstig dat zij aan haar verwondingen overleed. Aanvankelijk werd hij aangeklaagd voor opzettelijke slagen en verwondingen met de dood tot gevolg, waarvoor een maximale straf van vijf jaar cel stond.
Na zijn voorlopige vrijlating in juli 2020 begon Danny Smets een nieuwe relatie met Susy uit Nijlen, met wie hij later trouwde. In maart 2021 werd hij opnieuw gearresteerd op verdenking van mishandeling van zijn nieuwe echtgenote. Hoewel zijn partner de beschuldigingen ontkende en haar man bleef steunen, leidde dit tot een herziening van de aanklacht in de zaak van Sonja Mertens.
Het Openbaar Ministerie herkwalificeerde de feiten naar onmenselijke behandeling met de dood tot gevolg, wat resulteerde in een hogere maximale straf. In juni 2021 veroordeelde de rechtbank in Turnhout Danny Smets tot vijftien jaar gevangenisstraf, gevolgd door een terbeschikkingstelling van vijftien jaar aan de strafuitvoeringsrechtbank.
In 'True Crime Belgium: De Fatale Klap' komen heel wat getuigen aan bod, waaronder de dochter van Sonja en de dochter van Danny maar ook andere betrokkenen bij het proces zoals onder andere Marlies Vercammen, de advocate van het slachtoffer, wetsarts Diona D'Hondt en Valerie Swennen, experte in intrafamiliaal geweld. Hun getuigenissen, samen met archiefbeelden, brengen een beklijvende vertelling van de gebeurtenissen in Herentals in 2018.
'True Crime Belgium' is een productie van Lecter Scripted & Docu voor Streamz en Play Media. Aimée Van Meensel is de showrunner. De zes nieuwe cases zullen maandelijks bij Streamz verschijnen, op elke tweede donderdag van de maand. Bij Play4 en GoPlay zijn deze later te zien.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Wijzigingen bij 'Holland's Got Talent': nieuwe samenwerking en andere presentatoren
- Queen Pommelien Thijs! Dit zijn alle winnaars van de MIA's 2025
- Kijk vanaf vrijdag 'Ed Stafford's Rite of Passage' op Discovery
- Jurre Geluk is op zoek naar deelnemers voor nieuw tv-programma
- 'Kindig Customs: Road to the Ridler' vanaf donderdag op Discovery
- Jani Kazaltzis openhartig in 'Maison Verhulst'
- De tijd dringt voor Lisa in 'Help, Mijn Man is Klusser'
- Hoe een drugsbaron de touwtjes in handen heeft in de Antwerpse haven
- Warm deze winter lekker op met de heetste MTV-shows in februari
- Dit zie je dinsdag in 'Vier Handen Op Eén Buik'
- Luistercijfers: Qmusic start 2026 als de grootste radiozender van Nederland
- Internationale ster Myles Smith komt naar 'Qmusic Top 40 Live'
- Chauffeur Stijn verdubbelt zijn netto jaarloon bij Maarten & Dorothee
- NPO Radio 1 zit boven op de Spelen met 'RadiOlympia'
- Radiozender JOE en NS lanceren exclusieve Singalong Trein met ABBA-tribute
Multimedia SPOTLIGHT
-
Netflix toont eerste beelden van tweede deel van 'Bridgerton' seizoen 4 -
De tijd dringt voor Lisa in 'Help, Mijn Man is Klusser' -
Stijn uit Oosterzele verdubbelde zijn jaarloon -
Zon, luxe en totale chaos in 'All In' op Streamz -
'Potverdikke, wie smijten ze hier binnen?' -
'Becoming Meewis' vanaf 1 februari nieuw op njam! -
Eerste bommetje in 'Konvooi' -
Dit is de jury van 'So You Think You Can Dance' -
Het nieuwe seizoen van 'The Voice van Vlaanderen' komt eraan! -
'Help, Mijn Man Is Klusser' nieuw op VTM 2 -
Maakt Kurt Rogiers de overstap naar Play? -
De Jordy kaapt wekelijks de Q-Foute Radio -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Wrecking Crew' -
Komt 'grapje' van 'Bestemming X'-kandidaat hem duur te staan? -
Koen Wauters en Wesley Sonck presenteren 'De Box' -
K3 eert Karen, Kristel en Kathleen tijdens de Kastaars -
'Stukken Van Mensen' viert feest in het KMSKA -
De Lach van JOE is geraden! -
Jens Dendoncker maakt acteerdebuut als hofnar Diederik in 'ZOT!' -
Kijk 'Heated Rivalry' vanaf vrijdag op HBO Max -
'Loena Hendrickx - Chasing Grace' nu te bekijken op VTM GO -
Peter Van de Veire openhartig in 'Maison Verhulst' -
'A Knight of the Seven Kingdoms' vanaf maandag te streamen op HBO Max -
Zelfs de bus heeft twee gezichten in 'Bestemming X' -
Even slikken voor Bart Appeltans in 'Een Echte Job' -
Verdubbel je jaarloon in 60 seconden! -
Zijn Q-gezichten Gerben Tuerlinckx en Clémentine Caron 'Twins?!' -
Disney+ onthult teaser voor tweede seizoen van 'Paradise' -
Derde seizoen van 'Euphoria' binnenkort op HBO Max
Kijktip van de dag

Vastbesloten zijn leven te beteren, vertrekt Kamal vanuit België naar Syrië om oorlogsslachtoffers te helpen. Maar eenmaal daar wordt hij ingelijfd in het leger. Thuis valt ondertussen zijn jongere broer Nassim ten prooi aan radicalisten. Hun moeder Leila wil koste wat het kost voorkomen dat Nassim in de voetsporen van Kamal treedt.
'Rebel', film uit 2022 van Adil El Arbi en Bilall Fallah met oa. Aboubakr Bensaihi, om 21.25 uur op VRT Canvas.



































