Het 'Rad van Fortuin' is na jaren weer terecht

dinsdag 12 februari 2019

Dinsdagavond begint bij VTM de langverwachte nieuwe fictiereeks 'Studio Tarara' over de beginjaren van de commerciële zender. Eén van dé paradepaardjes in die tijd was natuurlijk 'Het Rad van Fortuin'. Dat werd speciaal voor de gelegenheid minitieus nagebouwd.

'Het Rad van Fortuin' kan uiteraard niet ontbreken in 'Studio Tarara', de fictiereeks die zich afspeelt in 1993, de glorietijd van VTM. Maar de makers werden met een serieus probleem geconfronteerd. Er was namelijk geen kat meer die nog wist waar dat grote 'Rad' en de legendarische lettermuur ergens verzeild waren geraakt. Voor productiehuis Shelter zat er dus niets anders op dan het hele decor volledig na te maken.


Het Nieuwsblad onthult dinsdag dan toch het mysterie van het 'verdwenen Rad'. Het volledige decor van het spelprogramma uit de jaren '90 blijkt onderdak gevonden te hebben bij een Oost-Vlaamse elektrohandelaar. Het 'Rad' zelf hangt in de garage van de man en de andere decorstukken inclusief de lettermuur heeft hij netjes opgeborgen.

Dirk Mouton kocht het volledige decor van 'Het Rad van Fortuin' voor goed 1500 euro bij de uitverkoop na het faillissement van de VTS-studio's in Londerzeel. Hij heeft er zelfs officiële eigendomspapieren van. Eén keer heeft hij met het decor groots uitgepakt op een dorpsfeest en het 'Rad van Fortuin' laten herleven, mét Walter Capiau en bordjesdraaister Aurore er ook bij. Daarna heeft hij het spel nooit meer gespeeld omdat je effectief de rechten op het spel moet hebben én je moet vergunningen hebben omdat 'Het Rad van Fortuin' nu eenmaal een kansspel is. Mouton is ook niet van plan om het 'Rad' ooit te verkopen. Het is en blijft voor de man een pure brok nostalgie.

Bron: Het Nieuwsblad

Meer nostalgie, vanaf dinsdag 12 februari om 20.35 uur in 'Studio Tarara' op VTM.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Noodcentrale' (Eén)

De calltakers krijgen te maken met onder meer een bootje in nood op zee, een acute longembolie, een carjacking met een baseballbat, een elektrische fiets die tegen een lantaarnpaal knalt en een colonne buitenlandse brandweervoertuigen op weg naar Oekraïne.

'De Noodcentrale', om 20.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:00
    VRT NWS journaal 19u
    19:45
    Iedereen zomert
  • 19:10
    De Campus Cup
    20:00
    Terzake
  • 19:20
    Dance Academy
    19:45
    Karrewiet
  • 19:00
    VTM Nieuws
    19:55
    Het Weer
  • 18:35
    Blind getrouwd: Australië
    20:00
    Premier League Darts
  • 19:05
    The Simpsons
    19:35
    How I Met Your Mother
  • 18:40
    Ultimate Police Interceptors
    20:35
    American Gangster
  • 19:10
    S.W.A.T.
    20:50
    Condor
  • 19:20
    De keuken van Sofie
    19:35
    David
  • 19:05
    De Container Cup
    20:00
    De Tafel van Gert
  • 18:45
    The Rookie
    19:40
    FBI: International
  • 19:15
    Pawn Stars
    19:40
    Lost Car Rescue
  • 19:00
    Next Level Chef
    19:50
    Chateau Meiland: En Route
  • 18:45
    Killer at the Crime Scene
    19:40
    Snapped
  • 19:00
    Z-Extra
    20:00
    Z-Nieuws
  • 19:17
    Lifestyle en wonen
    19:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 19:15
    Chris Cooks Cymru
    19:50
    De Dagschotel
  • 19:10
    Father Brown
    20:05
    Hudson & Rex
  • 18:55
    Grey's Anatomy
  • 19:05
    Eva
    20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
  • 19:10
    BinnensteBuiten
    19:50
    Met het Mes op Tafel
  • 19:25
    First Dates
    20:25
    Daten in het Dorp op Texel