Het 'Rad van Fortuin' is na jaren weer terecht

dinsdag 12 februari 2019

Dinsdagavond begint bij VTM de langverwachte nieuwe fictiereeks 'Studio Tarara' over de beginjaren van de commerciële zender. Eén van dé paradepaardjes in die tijd was natuurlijk 'Het Rad van Fortuin'. Dat werd speciaal voor de gelegenheid minitieus nagebouwd.

'Het Rad van Fortuin' kan uiteraard niet ontbreken in 'Studio Tarara', de fictiereeks die zich afspeelt in 1993, de glorietijd van VTM. Maar de makers werden met een serieus probleem geconfronteerd. Er was namelijk geen kat meer die nog wist waar dat grote 'Rad' en de legendarische lettermuur ergens verzeild waren geraakt. Voor productiehuis Shelter zat er dus niets anders op dan het hele decor volledig na te maken.


Het Nieuwsblad onthult dinsdag dan toch het mysterie van het 'verdwenen Rad'. Het volledige decor van het spelprogramma uit de jaren '90 blijkt onderdak gevonden te hebben bij een Oost-Vlaamse elektrohandelaar. Het 'Rad' zelf hangt in de garage van de man en de andere decorstukken inclusief de lettermuur heeft hij netjes opgeborgen.

Dirk Mouton kocht het volledige decor van 'Het Rad van Fortuin' voor goed 1500 euro bij de uitverkoop na het faillissement van de VTS-studio's in Londerzeel. Hij heeft er zelfs officiële eigendomspapieren van. Eén keer heeft hij met het decor groots uitgepakt op een dorpsfeest en het 'Rad van Fortuin' laten herleven, mét Walter Capiau en bordjesdraaister Aurore er ook bij. Daarna heeft hij het spel nooit meer gespeeld omdat je effectief de rechten op het spel moet hebben én je moet vergunningen hebben omdat 'Het Rad van Fortuin' nu eenmaal een kansspel is. Mouton is ook niet van plan om het 'Rad' ooit te verkopen. Het is en blijft voor de man een pure brok nostalgie.

Bron: Het Nieuwsblad

Meer nostalgie, vanaf dinsdag 12 februari om 20.35 uur in 'Studio Tarara' op VTM.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Blind Gekocht' (Play)

Sophie en Daan ontmoeten Fenna en Quinten. Al acht jaar vormen ze een koppel, maar ze schipperen nog steeds tussen vier verschillende plekken: het appartement van haar papa, het huis van haar mama, dat van haar stiefvader en het huis van Quintens ouders. Vooral Fenna voelt zich daardoor nergens écht thuis, en daar willen ze nu verandering in brengen. Hun droom? Een (half)open bebouwing in Bonheiden, met minstens drie slaapkamers, gelegen in een rustige straat.

'Blind Gekocht', om 21.15 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 17:05
    Witse
    18:02
    VRT NWS Update
  • 17:20
    Stock Aitken Waterman: Legends of Pop
    18:25
    Secret Safari: Into the Wild
  • 17:25
    Zee in zicht
    17:40
    Ongezien
  • 16:35
    So You Think You Can Dance
    18:25
    Florentina
  • 17:20
    MasterChef Australië - Back to Win
    18:25
    De Pfaffs
  • 17:25
    S.W.A.T.
    18:20
    The Goldbergs
  • 16:50
    24
    17:50
    Police Interceptors
  • 16:55
    Suits
    17:40
    ER
  • 17:10
    SOS Piet
    17:40
    Nonkel Jef
  • 17:05
    Huizenjagers
    18:00
    De Mol
  • 17:05
    Sullivan's Crossing
  • 17:15
    Brooklyn Nine-Nine
    17:45
    3rd Rock From the Sun
  • 17:10
    Love Island UK
    18:05
    A Place in the Sun
  • 17:10
    The Crossbow Cannibal
    18:50
    Fear Thy Neighbour
  • 15:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 17:32
    Zo doe je het!
    17:55
    Sixties To Six
  • 17:30
    KLAAR IN 20 minuten
    17:55
    Meat Timon
  • 17:05
    Death in Paradise
    19:10
    Hope Street
  • 16:55
    Below Deck Down Under
    18:50
    Grey's Anatomy
  • 17:10
    Tijd voor Max
    17:56
    Politieke Partijen
  • 17:05
    De slimste mens
    18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
  • 17:35
    Silverpoint
    18:00
    De Proefkeuken