Het 'Rad van Fortuin' is na jaren weer terecht

dinsdag 12 februari 2019

Dinsdagavond begint bij VTM de langverwachte nieuwe fictiereeks 'Studio Tarara' over de beginjaren van de commerciële zender. Eén van dé paradepaardjes in die tijd was natuurlijk 'Het Rad van Fortuin'. Dat werd speciaal voor de gelegenheid minitieus nagebouwd.

'Het Rad van Fortuin' kan uiteraard niet ontbreken in 'Studio Tarara', de fictiereeks die zich afspeelt in 1993, de glorietijd van VTM. Maar de makers werden met een serieus probleem geconfronteerd. Er was namelijk geen kat meer die nog wist waar dat grote 'Rad' en de legendarische lettermuur ergens verzeild waren geraakt. Voor productiehuis Shelter zat er dus niets anders op dan het hele decor volledig na te maken.


Het Nieuwsblad onthult dinsdag dan toch het mysterie van het 'verdwenen Rad'. Het volledige decor van het spelprogramma uit de jaren '90 blijkt onderdak gevonden te hebben bij een Oost-Vlaamse elektrohandelaar. Het 'Rad' zelf hangt in de garage van de man en de andere decorstukken inclusief de lettermuur heeft hij netjes opgeborgen.

Dirk Mouton kocht het volledige decor van 'Het Rad van Fortuin' voor goed 1500 euro bij de uitverkoop na het faillissement van de VTS-studio's in Londerzeel. Hij heeft er zelfs officiële eigendomspapieren van. Eén keer heeft hij met het decor groots uitgepakt op een dorpsfeest en het 'Rad van Fortuin' laten herleven, mét Walter Capiau en bordjesdraaister Aurore er ook bij. Daarna heeft hij het spel nooit meer gespeeld omdat je effectief de rechten op het spel moet hebben én je moet vergunningen hebben omdat 'Het Rad van Fortuin' nu eenmaal een kansspel is. Mouton is ook niet van plan om het 'Rad' ooit te verkopen. Het is en blijft voor de man een pure brok nostalgie.

Bron: Het Nieuwsblad

Meer nostalgie, vanaf dinsdag 12 februari om 20.35 uur in 'Studio Tarara' op VTM.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Ik Vraag Het Aan' (VRT 1)

Ellen Callebout, Dominique Persoone, Patricia Kargbo, Amelie Albrecht en Frank Boeckx zijn deze week de gasten van Niels Destadsbader. Amelie vertelt hoe ze haar verloofde leerde kennen via een datingapp. Ozark Henry en tenor Denzil Delaere brengen een beklijvende versie van 'Miss Sarajevo' van Bono en Pavarotti. Isabelle A, Mayorga, Dina Ayada en Stijn Meuris staan ook op het podium. Voor het publiek steekt Niels het nummer 'Roller Coaster' van Danny Vera in een 'eigen' jasje.

'Ik Vraag Het Aan', om 20.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:30
    Sporza: Dwars door Vlaanderen
    18:04
    VRT NWS Update
  • 17:40
    Joni Mitchell: Lady Blue
    18:35
    Tattoorist
  • 17:40
    Nerdland voor Kleine Nerds
    17:55
    Karrewiet
  • 17:10
    Helden van hier: Politie Aalst
    18:20
    Florentina
  • 17:25
    MasterChef Australië - Back to Win
    18:30
    De Pfaffs
  • 17:30
    S.W.A.T.
    18:20
    The Goldbergs
  • 17:00
    24
    17:55
    All New Traffic Cops
  • 17:35
    ER
    19:10
    Alert: Missing Persons Unit
  • 17:40
    Nonkel Jef
    18:15
    Sturm der Liebe
  • 16:45
    Achter de schermen
    18:05
    Komen Eten
  • 17:05
    SkyMed
    17:55
    So Help Me Todd
  • 17:15
    Brooklyn Nine-Nine
    17:45
    Family Matters
  • 17:35
    A Place in the Sun
    18:30
    MasterChef UK
  • 17:15
    The Body in the Locker
    18:45
    Fear Thy Neighbour
  • 16:01
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 17:33
    Het zelfbouwhuis
    17:55
    Sixties To Six
  • 17:30
    KLAAR IN 20 minuten
    17:50
    Apero - Dining
  • 17:05
    Death in Paradise
    19:05
    Hope Street
  • 16:55
    Below Deck Down Under
    18:50
    Grey's Anatomy
  • 17:10
    Tijd voor Max
    17:55
    Politieke Partijen
  • 17:10
    De slimste mens
    18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
  • 17:40
    Klaas Kan Alles Kort
    18:00
    De Proefkeuken