Red Sebastian lost videoclip van Songfestival-nummer 'Strobe lights'

dinsdag 11 maart 2025
Foto: VRT 1 - © VRT 2025

Zonet stelde Red Sebastian, die in mei ons land vertegenwoordigt op het Eurovisiesongfestival, de videoclip van zijn nummer Strobe lights voor. De videoclip is vanaf nu te vinden op het officiële Youtubekanaal van Eurovision. Net als de song Strobe lights zelf brengt ook de videoclip een ode aan de energie van ravecultuur.

Een filmische koortsdroom
De videoclip van Strobe lights combineert surrealisme, energieke visuals en opvallende cinematografie om een filmische koortsdroom te creëren. De video is een trip door een steeds veranderende wereld waarin realiteit en illusie vervagen. Centraal in de video staat Red Sebastian, die een lift instapt en onbewust aan een hallucinerende reis begint door alternatieve realiteiten.
 
Op elke verdieping ontdekt hij een nieuwe, opwindende wereld. Zijn mysterieuze alter ego ‘Rave Sebastian’ is zowel een gids als uitdager. Hij trekt Red Sebastian steeds dieper in de onbekende werelden. Met elke stop stijgt de spanning en wordt de sfeer intenser. Tot Red Sebastian niet langer een passagier in de lift is, maar zelf deel wordt van de waanzin.
 
Het idee voor de videoclip kwam van Red Sebastian - Seppe Herreman - zelf: "In het nummer Strobe lights speel ik vocaal met hoogtes en laagtes, en dat wilde ik visueel doortrekken—zoals ik eerder in de finale van Eurosong 2025 deed. Maar deze keer met een échte lift waarin we ook écht konden feesten. Daarnaast vond ik het leuk om te spelen met het contrast tussen de alledaagse Seppe en het showbeest dat Red Sebastian is. Ik hoop dat iedereen de clip net zo epic vindt als ik!" ​

Het nummer Strobe lights is qua sound een ode aan de dreunende beats van de ravecultuur. Strobe lights beschrijft het relaas van een opwindende en spannende clubnacht waarvan je weet waar hij begint maar niet waar hij eindigt. In de videoclip komen deze verschillende elementen terug: de clip werd geïnspireerd door de ravecultuur, de symboliek van Alice in wonderland en de desoriënterende opwinding van met stroboscoop verlichte plekken.
 
De videoclip werd geregisseerd door Pascal Baillien, die eerder al de videoclip van The hum van Dimitri Vegas en Like Mike regisseerde. Yves Ruth was creative director en verzorgde de choreografie. De opnames van de videoclip vonden volledig plaats op VRT.



 


 

Strobe lights werd geschreven door Seppe Herreman, Billie Bentein, Ameerah A. Roelants en Willem Vanderstichele.

 

De halve finales van het Eurovisiesongfestival zijn op dinsdag 13 en donderdag 15 mei live te volgen op VRT 1 en via VRT MAX, de finale wordt uitgezonden op zaterdag 17 mei. Red Sebastian treedt voor ons land aan in de eerste halve finale, op dinsdag 13 mei.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play Crime logo

In de zomer van 1976 zit de NYPD een man achterna die op koppels in geparkeerde auto's schiet. Hij tart de stad met angstaanjagende brieven totdat de politie een tip krijgt over een verdachte die de hond van een buurman heeft doodgeschoten.

'The Mark of a Serial Killer', om 20.30 uur op Play Crime.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 02:25
    Journaallus
    13:00
    VRT NWS journaal 13u
  • 00:25
    Nachtlus
    13:00
    Winterbeelden
  • 21:00
    Geen uitzending
    12:55
    Mega Mindy
  • 02:20
    Geen uitzending
    19:00
    VTM Nieuws
  • 02:55
    Geen uitzending
    12:30
    Ambulance
  • 01:25
    Geen uitzending
    18:35
    Animal Control
  • 00:55
    Geen uitzending
    14:00
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 01:05
    Geen uitzending
    15:10
    Baywatch
  • 01:25
    Geen uitzending
    10:00
    Joe
  • 02:30
    Geen uitzending
    12:30
    De Tafel van Gert
  • 03:10
    Geen uitzending
    12:25
    NCIS
  • 02:40
    Geen uitzending
    12:30
    See
  • 02:35
    Geen uitzending
    12:35
    Body Shockers
  • 02:15
    Geen uitzending
    11:45
    Amish Affair
  • 02:55
    Herhalingslus
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 03:28
    Roger
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 03:20
    Bon Appetit
    13:50
    Chris Cooks Cymru
  • 03:20
    Blue Lights
    12:10
    Darby and Joan
  • 03:30
    The Resident
    12:40
    Storage Wars
  • 03:10
    NOS Journaal
    13:10
    NOS Sportjournaal
  • 01:45
    Nieuwsuur
    13:00
    NOS Journaal
  • 03:35
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal
    13:00
    Saïd & Anna