Na meer dan 17 jaar is Marie Van Goethem terug van weggeweest in 'Thuis'!

maandag 10 maart 2025
Foto: VRT 1 - © VRT 2025

Begin dit jaar kondigde de productie van 'Thuis' al aan dat er een personage terug thuis zou komen na meer dan 15 jaar. Wekenlang braken fans zich het hoofd over wie dat wel kon zijn en verschillende namen passeerden de revue.

Nu is er dus eindelijk duidelijkheid: het gaat om Marie Van Goethem. Marie zal net zoals 17 jaar geleden vertolkt worden door Patsy Van der Meeren. Dat kondigde Patsy deze ochtend zelf aan bij Sander Gillis, de host van de podcast 'Welkom Thuis', op MNM.


Familie van Lowie
In de aflevering van vanavond zal Marie nog niet te zien zijn, maar wordt ze wel vernoemd in een gesprek tussen Lowie (Mathias Vergels) en Frank (Pol Goossen). In de zoektocht naar zijn dochtertje Polly botste Lowie namelijk op een zekere Marie Van Goethem die beweert dat ze hem nog gekend heeft toen hij jong was. En er is meer: Marie heeft een zoon die wel eens familie van Lowie kan zijn!

Die zoon heet Andreas en zal gespeeld worden door Pepijn Huysman. Andreas en Marie zullen voor het eerst te zien zijn in de dubbele midseasonaflevering van 20 maart.

Wie was Marie Van Goethem?
Marie Van Goethem was voor het eerst te zien in seizoen 4 van 'Thuis' als de dochter van Jean-Pierre ‘den antiquair’ (Herbert Flack). De relatie met haar vader is gespannen, omdat Marie blind werd door een dronken auto-ongeval dat hij veroorzaakte. Dankzij een gulle gift van Marianne (Leah Thys) die op dat moment met Jean-Pierre samen is, kan Marie een peperdure oogoperatie ondergaan en krijgt ze uiteindelijk haar zicht terug.

De relatie met haar vader wordt er helaas niet beter op, wanneer hij opnieuw een dronken ongeluk veroorzaakt. Bovendien komt Marie erachter dat niet Jean-Pierre haar vader is, maar wel André ‘dokter Dré’ Van Goethem (Nolle Versyp). Marie beslist zich te laten adopteren door Dré en gaat vanaf dan door het leven als Marie Van Goethem.

Marie maakte carrière als interieurarchitect en richtte het succesvolle Marie Design op. Haar liefdesleven kende veel ups en downs, en vooral haar buitenechtelijke relatie met Luc veroorzaakte de nodige commotie. Na een misgelopen plan om Leontien uit de weg te ruimen en problemen met schuldeisers, verdween Marie in 2008 uiteindelijk uit 'Thuis'.

'Thuis', elke weekdag om 20.20 uur op VRT 1 en VRT MAX
'Welkom Thuis', elke vrijdag na 'Thuis' op VRT MAX.


Thuis op tv
Zondag 24 mei 2026 om 23u45  »
VRT 1
De frustraties van Thilly stapelen zich op. Peter kan eindelijk wat interessante informatie vinden in zijn speurtocht naar C?zar al lijkt die ook te komen met nogal ambetante consequenties. Wanneer Kaat Sunny opzoekt, krijgt ze de wind van voren.
Maandag 25 mei 2026 om 14u15  »
VRT 1
Thilly doet Ilias een voorstel. Lowie zit in zak en as. Gelukkig kan Tamara hem toch een beetje gemoedsrust geven. Eddy is helemaal van slag wanneer Ang?le hem met zijn neus op de feiten drukt.
Maandag 25 mei 2026 om 20u15  »
VRT 1
Het verhaal van verschillende families die met elkaar samenleven in liefde en ruzie. Ze ontmoeten elkaar op het werk, in de bar, maar vooral ook 'Thuis'. De uiteenlopende verhalen worden aan elkaar geweven tot een geheel.
Maandag 25 mei 2026 om 23u35  »
VRT 1
Het verhaal van verschillende families die met elkaar samenleven in liefde en ruzie. Ze ontmoeten elkaar op het werk, in de bar, maar vooral ook 'Thuis'. De uiteenlopende verhalen worden aan elkaar geweven tot een geheel.
Dinsdag 26 mei 2026 om 13u55  »
VRT 1
Frank kan het niet laten om Dirk te plagen met zijn idee. Rosa en Waldek moeten blokken voor hun examen van sommelier. De twijfels komen boven bij Niels. Karin brengt moeilijk nieuws. Peter geeft Vicky een complimentje.

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

De leden van het cryptozoölogische instituut Monarch nemen het op tegen immens grote monsters, waaronder de machtige Godzilla, die in botsing komt met Mothra, Rodan en zijn grootste aartsvijand: de driekoppige koning Ghidorah. Wanneer deze eeuwenoude monsters weer opstaan, strijden ze allemaal om de macht, waardoor het bestaan van de mensheid in gevaar komt.

'Godzilla: King of the Monsters', film uit 2019 met oa. Millie Bobby Brown, om 20.35 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:45
    Flikken Maastricht
    21:30
    Dwars door de Lage landen
  • 20:35
    De Afspraak op vrijdag
    21:30
    Shetland
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 20:35
    The Voice van Vlaanderen
    22:40
    So You Think You Can Dance
  • 20:30
    Angel Has Fallen
    00:40
    Mr. Frank Visser Doet Uitspraak
  • 20:35
    Jumanji: Welcome to the Jungle
    22:40
    Panic Room
  • 20:35
    Bird on a Wire
    22:40
    Rev
  • 20:50
    Narcos
    22:55
    ER
  • 20:35
    Columbo
    22:25
    Baywatch
  • 20:35
    Godzilla: King of the Monsters
    22:50
    Vik & Gert
  • 20:35
    Matlock
    22:20
    FBI: International
  • 20:35
    A Clockwork Orange
    23:10
    Contagion
  • 20:35
    Junior Bake Off Vlaanderen
    21:20
    48 Hours to Buy
  • 20:30
    Murders in Paradise: The Byron Bay Killings
    22:10
    Without a Trace
  • 21:10
    Z-Beurs
    21:23
    Trends Talk
  • 21:10
    Het appartement
    22:00
    More Than A Feeling
  • 20:40
    Loïc zot van koken weekmenu
    21:35
    Lekker Messy
  • 21:00
    Lynley
    22:50
    McDonald and Dodds
  • 20:35
    NCIS
    22:25
    Wild
  • 20:35
    Ik Vertrek
    21:25
    Jan-Willem Ruimt Op!
  • 21:05
    Café Kockelmann
    22:00
    Nieuwsuur
  • 20:25
    Holland Zingt Hazes
    22:05
    Sluipschutters