Na meer dan 17 jaar is Marie Van Goethem terug van weggeweest in 'Thuis'!

maandag 10 maart 2025
Foto: VRT 1 - © VRT 2025

Begin dit jaar kondigde de productie van 'Thuis' al aan dat er een personage terug thuis zou komen na meer dan 15 jaar. Wekenlang braken fans zich het hoofd over wie dat wel kon zijn en verschillende namen passeerden de revue.

Nu is er dus eindelijk duidelijkheid: het gaat om Marie Van Goethem. Marie zal net zoals 17 jaar geleden vertolkt worden door Patsy Van der Meeren. Dat kondigde Patsy deze ochtend zelf aan bij Sander Gillis, de host van de podcast 'Welkom Thuis', op MNM.


Familie van Lowie
In de aflevering van vanavond zal Marie nog niet te zien zijn, maar wordt ze wel vernoemd in een gesprek tussen Lowie (Mathias Vergels) en Frank (Pol Goossen). In de zoektocht naar zijn dochtertje Polly botste Lowie namelijk op een zekere Marie Van Goethem die beweert dat ze hem nog gekend heeft toen hij jong was. En er is meer: Marie heeft een zoon die wel eens familie van Lowie kan zijn!

Die zoon heet Andreas en zal gespeeld worden door Pepijn Huysman. Andreas en Marie zullen voor het eerst te zien zijn in de dubbele midseasonaflevering van 20 maart.

Wie was Marie Van Goethem?
Marie Van Goethem was voor het eerst te zien in seizoen 4 van 'Thuis' als de dochter van Jean-Pierre ‘den antiquair’ (Herbert Flack). De relatie met haar vader is gespannen, omdat Marie blind werd door een dronken auto-ongeval dat hij veroorzaakte. Dankzij een gulle gift van Marianne (Leah Thys) die op dat moment met Jean-Pierre samen is, kan Marie een peperdure oogoperatie ondergaan en krijgt ze uiteindelijk haar zicht terug.

De relatie met haar vader wordt er helaas niet beter op, wanneer hij opnieuw een dronken ongeluk veroorzaakt. Bovendien komt Marie erachter dat niet Jean-Pierre haar vader is, maar wel André ‘dokter Dré’ Van Goethem (Nolle Versyp). Marie beslist zich te laten adopteren door Dré en gaat vanaf dan door het leven als Marie Van Goethem.

Marie maakte carrière als interieurarchitect en richtte het succesvolle Marie Design op. Haar liefdesleven kende veel ups en downs, en vooral haar buitenechtelijke relatie met Luc veroorzaakte de nodige commotie. Na een misgelopen plan om Leontien uit de weg te ruimen en problemen met schuldeisers, verdween Marie in 2008 uiteindelijk uit 'Thuis'.

'Thuis', elke weekdag om 20.20 uur op VRT 1 en VRT MAX
'Welkom Thuis', elke vrijdag na 'Thuis' op VRT MAX.


Thuis op tv
Maandag 11 mei 2026 om 00u00  »
VRT 1
Robin beproeft zijn geluk op een datingapp. Rosa spreekt Femke aan over een vermoeden dat ze heeft. Brik maakt van zijn oren na een infosessie van het ziekenhuis. Tim werpt een nieuw licht op een lopende zaak.
Maandag 11 mei 2026 om 13u55  »
VRT 1
De nieuwsgierigheid van Lowie wordt aangewakkerd. Adil heeft opnieuw de moed gevonden om door te gaan. Vince en Femke leggen het bij, maar dan krijgen ze onverwacht bezoek. De strubbelingen tussen Dries en Silke ebben langzaam weg.
Maandag 11 mei 2026 om 20u15  »
VRT 1
Het ongenoegen van Brik is nog altijd niet gaan liggen en dat zal Therese geweten hebben. Frank doet een lugubere ontdekking en is enorm aangedaan. Robin maakt zijn vader duidelijk dat hij ook noden heeft.
Maandag 11 mei 2026 om 23u30  »
VRT 1
Het ongenoegen van Brik is nog altijd niet gaan liggen en dat zal Therese geweten hebben. Frank doet een lugubere ontdekking en is enorm aangedaan. Robin maakt zijn vader duidelijk dat hij ook noden heeft.
Dinsdag 12 mei 2026 om 13u55  »
VRT 1
Dieter zorgt voor frustratie bij Femke en Vicky. Lowie verjaart en krijgt gratis advies van Viv. Bovendien staat Lowie bij Bowie een verrassing te wachten. Ang?le wil dat Eddy zich nuttig maakt. Karin weet Waldek te verbazen.

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Alex neemt contact op met de politie. Hij heeft cruciale informatie: er staat nóg een aanslag gepland, vandaag nog. Het team schakelt in hoogste versnelling, maar Commander Francis waarschuwt: vertrouw Alex niet te snel. Terwijl de seconden wegtikken, moet Lana beslissen hoeveel ze durft te geloven van een man die alles te verliezen heeft.

'Trigger Point', om 21.00 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:00
    VRT NWS journaal 19u
    19:37
    Het weer
  • 18:25
    The Brokenwood Mysteries
    20:00
    VRT NWS Update
  • 19:30
    De regels van Floor
    19:40
    Stresskippen
  • 19:00
    VTM Nieuws
    19:45
    Het Weer
  • 18:45
    Kees van der Spek: Oplichters Aangepakt
    19:40
    Mr. Frank Visser Doet Uitspraak
  • 18:35
    Georgia Rule
    20:30
    Spider-Man: Homecoming
  • 19:05
    Police Interceptors
    22:30
    Emmanuelle, l'Antivierge
  • 18:55
    Allegiance
    19:45
    S.W.A.T.
  • 19:25
    Pa heeft een lief
    20:00
    Nonkel Jef
  • 19:10
    Huizenjagers
    20:00
    The Real Housewives of Antwerp
  • 19:30
    NCIS
    22:45
    Criminal Minds
  • 19:35
    Two and a Half Men
    20:35
    Tom Clancy's Without Remorse
  • 18:55
    Chateau Meiland
    20:35
    Zo Man Zo Vrouw
  • 19:35
    World's Most Evil Killers
  • 19:30
    De CFO podcast
    20:02
    CEO van mijn leven
  • 19:22
    Alles over je terras
    19:40
    Hallo Roger
  • 19:15
    Guillaume's Paris
  • 18:55
    Call the Midwife
    20:00
    Silent Witness
  • 19:05
    Law & Order: Organized Crime
    20:00
    Gifted
  • 19:05
    Het echte leven in de dierentuin
    20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
  • 19:00
    Woonkoorts
    19:55
    Blauw Bloed
  • 19:20
    Bommetje!
    19:45
    Vlogmania