Docuserie 'Steve Stevaert, de schaduw van de macht' nieuw op VRT Canvas

Op 2 april 2025 zal het tien jaar geleden zijn dat minister van staat Steve Stevaert zich van het leven benam. Hij was 61. De dagen voor z'n dood waren de geruchten rond zijn grensoverschrijdend gedrag alsmaar luider gaan klinken.
Rond z’n vijftigste was Stevaert nog de populairste politicus van het land, die haast op z’n eentje de zieltogende socialistische partij terug op de kaart zette. ‘Steve is God’, kopte de pers na de historische verkiezingsoverwinning van 2004, en zo leek het ook even.
Stevaert was een selfmade man, een Hasseltse cafébaas die geen diploma had maar de taal sprak van het volk. Maar Steve Stevaert was ook een machtspoliticus, een man die geen 'nee' kon aanvaarden. Niet van collega-politici tijdens onderhandelingen, en niet van vrouwen op wie hij z’n oog had laten vallen.
In deze vierdelige reeks praat Luc Haekens met mannen en vrouwen die Stevaert van dichtbij hebben meegemaakt. Bert Anciaux, Willy Claes, Frieda Brepoels, Patrick Janssens, Johan Van de Lanotte, Noël Slangen, Brigitte Vermeersch, Siegfried Bracke, Anissa Temsamani, en nog vele anderen getuigen over hun ervaringen met de gewezen toppoliticus.
'Steve Stevaert, de schaduw van de macht' is niet alleen het verhaal van de rise and fall van een toppoliticus, maar schetst een heel tijdperk.
Luc Haekens: 'Ik heb Stevaert zelf een paar keren ontmoet, dat was telkens erg gezellig, dus toen later de verhalen over zijn donkere kant aan het licht kwamen, wou ik er alles over weten.'
Luc Haekens realiseerde de reeks in samenwerking met productiehuis Borgerhoff & Lamberigts.
Aflevering 1 : (dinsdag 11 maart)
In deze eerste aflevering blikken we terug op de jeugd van Robert Stevaert, we gaan naar het dorp waar hij is opgegroeid, en zien hoe hij op z’n 18de aan z’n eerste café begon. Hij bouwt stilaan een imperium aan cafés uit, wordt een populaire cafébaas in Hasselt en omstreken, en komt zo in het vizier van de politiek. De socialisten overtuigen hem op bij hun partij te komen, Robert werd Steve en Steve wordt al snel burgemeester van Hasselt.
Podcast 'Macht verandert alles'
Luc Haekens werkt daarnaast ook aan de podcast 'Macht verandert alles' waarin hij uitzoekt wat macht doet met een mens. En vooral waar het is kunnen mislopen in het verhaal van Steve Stevaert. Hij neemt de Hasseltse audio- documentairemaakster Lotte Nijsten mee op pad, die nog exact weet waar ze was toen ze het nieuws over Stevaert vernam. Ze praten met experten in de wetenschappelijke benadering van leiderschap, zowel in de politiek als in het bedrijfsleven. En hebben het over wat macht kan veranderen. Experten: filosofe Tinneke Beeckman, econoom en psycholoog Jesse Segers, bioloog Rudy D'Hooghe, econoom Katleen De Stobbeleir, journalist Rik Van Cauwelaert, politicoloog Jonathan Holslag en klinisch psychologe Gwendolyn Portzky.
'Steve Stevaert, de schaduw van de macht', vanaf dinsdag 11 maart om 21.20 uur op VRT Canvas en VRT MAX.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'Sterren op het Doek' keert terug met presentatrice Carrie ten Napel
- Dit is de winnaar van 'Project Dans 2026'
- TV-zenders maken specifiek AI‑gebruik zichtbaar in uitzendingen
- Kijkcijfers: maandag 20 april 2026
- 'Secrets of the Bees' met ontdekkingsreiziger Bertie Gregory op National Geographic
- 'Een sok op de werf?': Cerina wijst Marthe en Matthias terecht in 'Huis Gemaakt'
- Alcohol in het ziekenhuis en vrouwen op het voetbalveld: 'Ze Zeggen Dat' legt pijnpunten en clichés bloot
- 'VRT NWS Pano' onderzoekt: Niet naar school
- Persoonlijke verhalen over spierziekten en veelbelovend onderzoek in 'Tijd voor MAX'
- 'Je Zal Het Maar Hebben Special' over Sheneeva en Chenelva
- Radio 1-luisteraars maken opnieuw statement voor vrede: 'Imagine' van John Lennon op nummer 1 in 'Radio 1 Classics 1000'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Henkjan Smits valt in bij 'FM op 5'
- DINO wint MNM Start to dj 2026
Multimedia SPOTLIGHT
-
Cerina wijst Marthe en Matthias terecht in 'Huis Gemaakt' -
Kijk nu de trailer van het nieuwe seizoen 'Temptation Island' -
'Flashback' duikt in de wilde jaren van JIM -
Dit is de afvaller na aflevering 4 van De Mol -
'De Container Cup' is back baby! -
Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe woning -
Kijk binnenkort het nieuwe seizoen van 'Amsterdam Centraal 24/7' -
Het verjaardagsfeest van Kiki loopt volledig uit de hand -
Ex-coaches grijpen de macht in 'The Voice' -
Laura Tesoro zet haar twee kanonnen tegenover elkaar in 'The Voice' -
Netflix deelt officiële trailer van nieuwe actiethriller 'Man on Fire'
-
'Welkom in de praktijk van dokter Lemmelijn' -
'MasterChef'-jury krijgt het aan de stok met Ruben Van Gucht -
Netflix dropt trailer van tweede seizoen 'Haantjes' -
'True Crime Belgium' over de Bende van horen, zien en zwijgen -
Marco Borsato negende gast in 'Sergio in Italië' -
Deze 'Mol'-kandidaat moet na de derde aflevering naar huis -
Eerste 'Blind Gekocht'-koppel zorgt meteen voor verwarring -
Is deze 'kleine Bambi' de hiphoprevelatie van 'SYTYCD'? -
Kijk nu de trailer van 'Half Man' op HBO Max -
Emotionele Natassia past haar trouwjurk -
Het gaat stuiven in 'Thuis'! -
'Hakken over de Sloot' seizoen 2 is terug op Prime Video -
'Malcolm in the Middle: Life's Still Unfair' nieuw op Disney+ -
Bekim uit 'De Trein' krijgt oproep over gewapende man in station -
Dit zie je deze week in 'Hacked' op Streamz -
Ezra brengt zijn 94-jarige steunpilaar mee op het podium in 'SYTYCD' -
Matteo Simoni te gast in eerste 'A-typisch' op Streamz -
Jade Mintjens in 'Sergio in Italië' over de afwijziging die haar carrière lanceerde -
Zwangere Guy eerlijk over zijn strijd met alcohol in 'Sergio in Italië'
Kijktip van de dag

Vijf jaar na hun eerste culinaire ontmoeting voor het programma 'Sergio over de grens' trekken Sergio Herman en Marco Borsato terug naar Toscane. In Firenze duiken ze in de wereld van gelato en gaan ze op zoek naar de perfecte fiore di latte. Met een eigen machine en artisanale melk probeert Marco het ultieme ijs te maken.
'Sergio in Italië: Marco 2026', om 21.50 uur op VTM.



































