Docuserie 'Steve Stevaert, de schaduw van de macht' nieuw op VRT Canvas

maandag 10 maart 2025
Foto: VRT Canvas - © VRT 2025

Op 2 april 2025 zal het tien jaar geleden zijn dat minister van staat Steve Stevaert zich van het leven benam. Hij was 61. De dagen voor z'n dood waren de geruchten rond zijn grensoverschrijdend gedrag alsmaar luider gaan klinken.

Rond z’n vijftigste was Stevaert nog de populairste politicus van het land, die haast op z’n eentje de zieltogende socialistische partij terug op de kaart zette. ‘Steve is God’, kopte de pers na de historische verkiezingsoverwinning van 2004, en zo leek het ook even.


Stevaert was een selfmade man, een Hasseltse cafébaas die geen diploma had maar de taal sprak van het volk. Maar Steve Stevaert was ook een machtspoliticus, een man die geen 'nee' kon aanvaarden. Niet van collega-politici tijdens onderhandelingen, en niet van vrouwen op wie hij z’n oog had laten vallen.

In deze vierdelige reeks praat Luc Haekens met mannen en vrouwen die Stevaert van dichtbij hebben meegemaakt. Bert Anciaux, Willy Claes, Frieda Brepoels, Patrick Janssens, Johan Van de Lanotte, Noël Slangen, Brigitte Vermeersch, Siegfried Bracke, Anissa Temsamani, en nog vele anderen getuigen over hun ervaringen met de gewezen toppoliticus.

'Steve Stevaert, de schaduw van de macht' is niet alleen het verhaal van de rise and fall van een toppoliticus, maar schetst een heel tijdperk.

Luc Haekens: 'Ik heb Stevaert zelf een paar keren ontmoet, dat was telkens erg gezellig, dus toen later de verhalen over zijn donkere kant aan het licht kwamen, wou ik er alles over weten.'

Luc Haekens realiseerde de reeks in samenwerking met productiehuis Borgerhoff & Lamberigts.

Aflevering 1 : (dinsdag 11 maart)
In deze eerste aflevering blikken we terug op de jeugd van Robert Stevaert, we gaan naar het dorp waar hij is opgegroeid, en zien hoe hij op z’n 18de aan z’n eerste café begon. Hij bouwt stilaan een imperium aan cafés uit, wordt een populaire cafébaas in Hasselt en omstreken, en komt zo in het vizier van de politiek. De socialisten overtuigen hem op bij hun partij te komen, Robert werd Steve en Steve wordt al snel burgemeester van Hasselt.

Podcast 'Macht verandert alles'
Luc Haekens werkt daarnaast ook aan de podcast 'Macht verandert alles' waarin hij uitzoekt wat macht doet met een mens. En vooral waar het is kunnen mislopen in het verhaal van Steve Stevaert. Hij neemt de Hasseltse audio- documentairemaakster Lotte Nijsten mee op pad, die nog exact weet waar ze was toen ze het nieuws over Stevaert vernam. Ze praten met experten in de wetenschappelijke benadering van leiderschap, zowel in de politiek als in het bedrijfsleven. ​ En hebben het over wat macht kan veranderen. Experten: filosofe Tinneke Beeckman, econoom en psycholoog Jesse Segers, bioloog Rudy D'Hooghe, econoom Katleen De Stobbeleir, journalist Rik Van Cauwelaert, politicoloog Jonathan Holslag en klinisch psychologe Gwendolyn Portzky.

'Steve Stevaert, de schaduw van de macht', vanaf dinsdag 11 maart om 21.20 uur op VRT Canvas en VRT MAX.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT 1 logo

Jurgen heeft zijn knappe collega Sibel na een korte affaire ten huwelijk gevraagd. Hij is een Vlaming, zij heeft Turkse roots. Voor de ouders van beide twintigers komt de trouw als een complete verrassing. Sibel en Jurgen zijn smoorverliefd en kijken enorm uit naar een prachtig trouwfeest. Dat is echter buiten de druk, de verwachtingen en de twijfels van hun families gerekend. Eén ding is zeker: het wordt een trouwfeest om nooit meer te vergeten.

'Trouw met Mij!', film uit 2014 met oa. Mieke Bouve, om 20.40 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 06:20
    Mega Maffe Monsterfreaks
    06:00
    Mr. Magoo
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    09:00
    Lentebeelden
  • 06:20
    Sarah zingt
    05:00
    Geen uitzending
  • 06:20
    Kabouter Plop
    01:10
    Geen uitzending
  • 02:35
    Geen uitzending
    07:15
    The Motorway
  • 06:00
    Qmusic
    01:40
    Geen uitzending
  • 01:55
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 00:55
    Geen uitzending
    15:30
    Baywatch
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 06:00
    Nostalgie: The Warming-up Show & Sta Op! met Véronique De Kock
    03:00
    Geen uitzending
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:30
    Neighbours: A New Chapter
  • 05:45
    MacGyver
    02:20
    Geen uitzending
  • 05:45
    The Real Housewives of Beverly Hills
    02:30
    Geen uitzending
  • 05:00
    Geen uitzending
    07:15
    Shades of Blue
  • 04:07
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:10
    De ambachter
    00:00
    Oh What A Night
  • 06:15
    Winterse Kost
    02:00
    A la carte
  • 06:00
    Miss Fisher's Murder Mysteries
  • 06:20
    Make You Laugh Out Loud
    02:25
    Grey's Anatomy
  • 06:10
    MAX Geheugentrainer
    02:15
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 01:35
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 06:20
    Sesamstraat
    02:05
    Eva