Belgacom betreurt verlies uitzendrechten Belgisch voetbal

De toekenning van de uitzendrechten aan Telenet is een opdoffer van formaat voor Belgacom. De telecomreus houdt enkele de vijf zaterdagavondwedstrijden over. Alle andere wedstrijden zijn bij Telenet te volgen. In een persbericht betreurt Belgacom de beslissing van de Profliga.
Op donderdag 9 juni heeft Belgacom een bod gedaan op de uitzendrechten voor het kampioenschap van de 1ste divisie van het Belgische voetbal (Jupiler Pro League) voor de volgende drie seizoenen. Na uitvoerig de opportuniteiten en verplichtingen verbonden aan dit project te hebben onderzocht, heeft Belgacom een bod uitgebracht op alle loten die de Profliga aanbiedt voor de exclusieve rechtstreekse uitzending van de wedstrijden in de loten 1,2 en 3. De Profliga heeft zonet beslist een deel van de uitzendrechten toe te wijzen aan Belgacom.
Het bod, dat was uitgebracht via haar volle dochteronderneming van Skynet, Skynet iMotion Activities, was een zeer behoorlijk bod, waaruit de interesse van Belgacom voor het voetbal bleek, maar niet tot elke prijs.
Belgacom is zich ervan bewust en betreurt dat de voetbalfans niet langer alle wedstrijden zullen kunnen volgen op Belgacom 11. De 5 zaterdagavondwedstrijden blijven de komende 3 jaar op Belgacom TV te bekijken.
Het is een verrassing dat de League gekozen heeft voor 2 operatoren, met als gevolg dat de supporters moeten beschikken over 2 decoders indien zij ook de andere wedstrijden willen bekijken.
Bijgevolg zal Belgacom haar abonnementformules voor het voetbal herzien. Nog deze maand zal Belgacom de klanten informeren over haar vernieuwde aanbod dat start bij de aftrap van het nieuwe voetbalseizoen, op 29 juli.
Belgacom zal er op korte termijn alles aan doen om de inhoud van haar platform te verrijken en de klanten allerlei toepassingen en innovatieve ervaringen aan te bieden.
Lees ook:
Telenet-topman: 'Voetbalcontract op vraag van onze klanten'
Telenet en vtm halen voetbalcontract binnen
VMMa tevreden met toekenning voetbalcontract
DOSSIER: Voetbalcontract 2011-2014 naar Telenet
volledig dossierTVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijfers: woensdag 15 april 2026
- Dit koppel levert de beste woonkamer af in 'Huis Gemaakt'
- Nederlandse tv-première 'Sergio in Italië' met Marco Borsato op 25 april op SBS6
- Ticketverkoop van de 21ste Nederland Zingt Dag van start
- Kijkcijfers: maandag 13 en dinsdag 14 april 2026
- 'Welkom in de praktijk van dokter Lemmelijn': tussen zware trainingssessies door oefent Ward Lemmelijn zijn skills als... verpleger
- 'Pointer' legt vinger op jarenlang verkeerde aanpak intieme terreur
- In 'Meldpunt Actueel': vaker diagnose ADHD bij ouderen
- 'MasterChef'-jury krijgt het aan de stok met Ruben Van Gucht: 'Ik durf er niks meer tegen zeggen, anders wordt hij boos'
- Vrijdag in 'Nomaden': 'Destination Ghana – Pim'
- DINO wint MNM Start to dj 2026
- Qmusic lanceert AI-gestuurd stemmen via DM als extra kanaal voor 00s hitlijst
- NPO 3FM zoekt ultieme festivalganger voor het 3FM Gouden Festivalbandje
- Genomineerden NPO FunX Awards 2026 bekend: Qlas grootste kanshebber
- Al 25 jaar de luisteraar centraal in Stand.nl op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Welkom in de praktijk van dokter Lemmelijn' -
'MasterChef'-jury krijgt het aan de stok met Ruben Van Gucht -
Netflix dropt trailer van tweede seizoen 'Haantjes' -
'True Crime Belgium' over de Bende van horen, zien en zwijgen -
Marco Borsato negende gast in 'Sergio in Italië' -
Deze 'Mol'-kandidaat moet na de derde aflevering naar huis -
Eerste 'Blind Gekocht'-koppel zorgt meteen voor verwarring -
Is deze 'kleine Bambi' de hiphoprevelatie van 'SYTYCD'? -
Kijk nu de trailer van 'Half Man' op HBO Max -
Emotionele Natassia past haar trouwjurk -
Het gaat stuiven in 'Thuis'! -
'Hakken over de Sloot' seizoen 2 is terug op Prime Video -
'Malcolm in the Middle: Life's Still Unfair' nieuw op Disney+ -
Bekim uit 'De Trein' krijgt oproep over gewapende man in station -
Dit zie je deze week in 'Hacked' op Streamz -
Ezra brengt zijn 94-jarige steunpilaar mee op het podium in 'SYTYCD' -
Matteo Simoni te gast in eerste 'A-typisch' op Streamz -
Jade Mintjens in 'Sergio in Italië' over de afwijziging die haar carrière lanceerde -
Zwangere Guy eerlijk over zijn strijd met alcohol in 'Sergio in Italië' -
Netflix deelt releasedatum van 'Avatar: The Last Airbender S2' -
Ontdek de nieuwe trailer van 'Star Wars: Maul – Shadow Lord' bij Disney+ -
Zoë blaast de jury omver in 'So You Think You Can Dance' -
'Meat Timon' is zondag nieuw op najm! -
De strijd barst opnieuw los in 'The Floor' -
TAGMAG-ster Amber gaat op zoek naar de liefde in nieuw seizoen van 'LoveMe' -
An Lemmens verrast Yasmina bij de VRT -
'Blind Gekocht' is terug met torenhoge verwachtingen -
'Klopjacht' is terug! -
Kijk nu de trailer van 'Temptation Island' op Streamz -
Axel Daeseleire fluit Sofie Dumont terug in 'Eenmaal Andermaal'
Kijktip van de dag

Charlie ontdekt onder zijn huis een geheim hoofdkwartier dat van een mysterieuze superheld lijkt te zijn. Samen met zijn vrienden gaat hij op onderzoek uit, maar hun avontuur verandert in een nachtmerrie wanneer de plek aangevallen wordt door slechteriken. Om het hoofdkwartier te verdedigen en de wereld te redden, moeten Charlie en zijn vrienden hun krachten bundelen en elk hulpmiddel inzetten dat ze kunnen vinden.
'Secret Headquarters', film uit 2022 met oa. Owen Wilson, om 20.35 uur op VTM 3.




































