Belgacom betreurt verlies uitzendrechten Belgisch voetbal

vrijdag 10 juni 2011

De toekenning van de uitzendrechten aan Telenet is een opdoffer van formaat voor Belgacom. De telecomreus houdt enkele de vijf zaterdagavondwedstrijden over. Alle andere wedstrijden zijn bij Telenet te volgen. In een persbericht betreurt Belgacom de beslissing van de Profliga.

Op donderdag 9 juni heeft Belgacom een bod gedaan op de uitzendrechten voor het kampioenschap van de 1ste divisie van het Belgische voetbal (Jupiler Pro League) voor de volgende drie seizoenen. Na uitvoerig de opportuniteiten en verplichtingen verbonden aan dit project te hebben onderzocht, heeft Belgacom een bod uitgebracht op alle loten die de Profliga aanbiedt voor de exclusieve rechtstreekse uitzending van de wedstrijden in de loten 1,2 en 3. De Profliga heeft zonet beslist een deel van de uitzendrechten toe te wijzen aan Belgacom.


Het bod, dat was uitgebracht via haar volle dochteronderneming van Skynet, Skynet iMotion Activities, was een zeer behoorlijk bod, waaruit de interesse van Belgacom voor het voetbal bleek, maar niet tot elke prijs.

Belgacom is zich ervan bewust en betreurt dat de voetbalfans niet langer alle wedstrijden zullen kunnen volgen op Belgacom 11. De 5 zaterdagavondwedstrijden blijven de komende 3 jaar op Belgacom TV te bekijken.

Het is een verrassing dat de League gekozen heeft voor 2 operatoren, met als gevolg dat de supporters moeten beschikken over 2 decoders indien zij ook de andere wedstrijden willen bekijken.

Bijgevolg zal Belgacom haar abonnementformules voor het voetbal herzien. Nog deze maand zal Belgacom de klanten informeren over haar vernieuwde aanbod dat start bij de aftrap van het nieuwe voetbalseizoen, op 29 juli.

Belgacom zal er op korte termijn alles aan doen om de inhoud van haar platform te verrijken en de klanten allerlei toepassingen en innovatieve ervaringen aan te bieden.


Persbericht Belgacom

DOSSIER: Voetbalcontract 2011-2014 naar Telenet

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

Nadat zijn ouders voor zijn ogen worden neergeschoten door een overvaller, wordt miljonairszoon Bruce Wayne opgevangen door zijn butler Alfred. Jaren later reist de gedesillusioneerde Bruce naar Azië, waar hij in contact komt met de mysterieuze Henri Ducard, die hem opleidt tot ninja. Nadien besluit Bruce terug te keren naar Gotham City om zijn geboortestad te zuiveren van corruptie en misdaad.

'Batman Begins', film uit 2005 met oa. Christian Bale, om 20.35 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 09:00
    Radio 2 Lenteweek
    00:10
    Journaallus
  • 09:00
    Lentebeelden
    00:00
    Nachtlus
  • 09:00
    Pelle de politiewagen
    21:45
    Geen uitzending
  • 09:15
    Maya de Bij
    01:20
    Geen uitzending
  • 08:00
    Geen uitzending
    07:20
    Urk!
  • 09:00
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 07:00
    Willy
    01:10
    Geen uitzending
  • 08:45
    Geen uitzending
    15:30
    Baywatch
  • 06:00
    Joe
    01:25
    Geen uitzending
  • 09:00
    Geen uitzending
    01:45
    De Container Cup
  • 09:10
    Fuller House
    01:55
    This Is Us
  • 08:45
    Bar Rescue
    02:20
    Geen uitzending
  • 09:05
    Vietnjam, met Quyên
    01:25
    Botched
  • 09:05
    Fear Thy Neighbour
    01:15
    FBI
  • 04:08
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:14
    Tooldokter
    00:00
    Oh What A Night
  • 08:40
    Het Weekmenu
    02:00
    A la carte
  • 09:00
    Midsomer Murders
    01:20
    DCI Banks
  • 09:10
    NCIS
    01:40
    Scrubs
  • 09:10
    Goedemorgen Nederland
    02:00
    EenVandaag
  • 09:10
    Nederland in Beweging
    01:55
    Nieuwsuur
  • 09:05
    Pieter Konijn
    01:55
    Je Zal Het Maar Hebben Special