Belgacom betreurt verlies uitzendrechten Belgisch voetbal

vrijdag 10 juni 2011

De toekenning van de uitzendrechten aan Telenet is een opdoffer van formaat voor Belgacom. De telecomreus houdt enkele de vijf zaterdagavondwedstrijden over. Alle andere wedstrijden zijn bij Telenet te volgen. In een persbericht betreurt Belgacom de beslissing van de Profliga.

Op donderdag 9 juni heeft Belgacom een bod gedaan op de uitzendrechten voor het kampioenschap van de 1ste divisie van het Belgische voetbal (Jupiler Pro League) voor de volgende drie seizoenen. Na uitvoerig de opportuniteiten en verplichtingen verbonden aan dit project te hebben onderzocht, heeft Belgacom een bod uitgebracht op alle loten die de Profliga aanbiedt voor de exclusieve rechtstreekse uitzending van de wedstrijden in de loten 1,2 en 3. De Profliga heeft zonet beslist een deel van de uitzendrechten toe te wijzen aan Belgacom.


Het bod, dat was uitgebracht via haar volle dochteronderneming van Skynet, Skynet iMotion Activities, was een zeer behoorlijk bod, waaruit de interesse van Belgacom voor het voetbal bleek, maar niet tot elke prijs.

Belgacom is zich ervan bewust en betreurt dat de voetbalfans niet langer alle wedstrijden zullen kunnen volgen op Belgacom 11. De 5 zaterdagavondwedstrijden blijven de komende 3 jaar op Belgacom TV te bekijken.

Het is een verrassing dat de League gekozen heeft voor 2 operatoren, met als gevolg dat de supporters moeten beschikken over 2 decoders indien zij ook de andere wedstrijden willen bekijken.

Bijgevolg zal Belgacom haar abonnementformules voor het voetbal herzien. Nog deze maand zal Belgacom de klanten informeren over haar vernieuwde aanbod dat start bij de aftrap van het nieuwe voetbalseizoen, op 29 juli.

Belgacom zal er op korte termijn alles aan doen om de inhoud van haar platform te verrijken en de klanten allerlei toepassingen en innovatieve ervaringen aan te bieden.


Persbericht Belgacom

DOSSIER: Voetbalcontract 2011-2014 naar Telenet

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Ik Vraag Het Aan' (VRT 1)

Niels ontvangt Imane Boudadi, Wannes Lacroix, Aaron Blommaert, Petra De Sutter en Daphne Agten. Voor Aaron is de song 'Ben' van Michael Jackson voor eeuwig verbonden met de dag waarop hun trouwe viervoeter Ben stierf. En het Gentse collectief Lézard zet de studio op zijn kop met het geweldige Rock Lobster' van The B-52’s. Komen ook: Judith, Alice Mae, Natalia en Portland. Niels zingt 'Visiting Hours' van Ed Sheeran voor Jolien uit het publiek.

'Ik Vraag Het Aan', om 20.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:35
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 00:40
    Nachtlus
    08:00
    Winterbeelden
  • 22:25
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 02:40
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:30
    Geen uitzending
    00:45
    Yellowjackets
  • 01:25
    Geen uitzending
    00:20
    60 Days In
  • 01:15
    Geen uitzending
    15:15
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
  • 01:25
    Geen uitzending
    01:00
    The Golden Girls
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:40
    De Tafel van de Week
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:00
    Criminal Minds
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:00
    The Winter King
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:45
    Extreme Makeover: Home Edition
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:20
    C.S.I. New York
  • 04:01
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 05:36
    Red de meubelen
    05:55
    Sixties To Six
  • 05:25
    Guillaume's Paris
  • 05:30
    Am I Being Unreasonable?
    01:35
    Midsomer Murders
  • 05:40
    Shipping Wars
    01:35
    NCIS
  • 03:40
    NOS Journaal
    01:00
    EenVandaag
  • 01:20
    Nieuwsuur
    01:05
    Dit is de Week
  • 02:35
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal
    01:00
    First Dates