Zutphen startpunt nieuwe serie 'Hier zijn de Van Rossems'

maandag 3 februari 2020

Ze zijn weer terug! Na het uitstapje naar Duitsland van Maarten en Vincent van Rossem voor Broeders in Berlijn nu weer met z'n drieën.

Sis doet volop mee en speelt als altijd een belangrijke rol bij de verkenningstochten van een zestal steden. De Van Rossems vertellen over die steden als vanouds: met veel kennis, zonder enige opsmuk en met gevoel voor humor. Maarten doet dat vanuit zijn specialiteit, geschiedenis, Sis als kunsthistorica en Vincent als expert op het gebied van architectuur. De serie is geproduceerd door Skyhigh TV in opdracht en onder eindredactie van de NTR.


In de eerste aflevering, op dinsdag 4 februari, 20.25 uur op NPO 2, brengen de Van Rossems een bezoek aan Zutphen.

Zutphen blijkt een stad te zijn waar de Van Rossems blij door worden verrast. Als Vincent niet net al was verhuisd, zou hij serieus overwegen Zutphen als woonplaats te kiezen. Hij komt tot die conclusie nadat het drietal de vele torens van de stad aan de IJssel heeft bewonderd, het nabijgelegen Museum MORE heeft bezocht en van het vele groen in de stad heeft genoten. Maarten is enthousiast over de Librije (de kettingbibliotheek, niet het restaurant) waar hij oog in oog komt met een eerste druk van het destijds ketterse boek van Copernicus, waarin niet de aarde maar de zon tot centrum van ons zonnestelsel werd verklaard.

Na Zutphen zien we de Van Rossems nog in Gouda (11 feb), Bergen op Zoom (18 feb), Antwerpen (25 feb), Leiden (3 maart) en Leeuwarden (10 maart).

'Hier zijn de Van Rossems', dinsdag 4, 11, 18, 25 februari, 3, 10 maart 2020 om 20.25 uur bij de NTR op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Breendonk' (VRT/Streamz)

Antwerpen, 1942. Na een mislukte verzetsactie worden Rik en zijn vader Leon opgepakt en naar de SS-strafgevangenis Breendonk gebracht. Terwijl Rik geconfronteerd wordt met de harde realiteit van het kamp, weigert Elisabeth hem op te geven. Ondertussen probeert de ambitieuze Vlaamse SS'er Hendrik Vaes zijn positie binnen het bezettingsapparaat verder uit te bouwen.

'Breendonk', om 20.55 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:50
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 00:25
    Nachtlus
    08:00
    Herfstbeelden
  • 22:25
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 00:15
    Telefacts
    01:10
    Geen uitzending
  • 00:40
    Police Interceptors
    01:40
    Geen uitzending
  • 00:55
    How I Met Your Mother
    01:20
    Geen uitzending
  • 00:25
    60 Days In
    01:25
    Geen uitzending
  • 01:05
    Joe
    06:00
    Write Before Christmas
  • 01:00
    Cheers
    01:30
    Geen uitzending
  • 00:35
    De Tafel van de Week
    01:45
    Geen uitzending
  • 01:00
    Criminal Minds
    02:40
    Geen uitzending
  • 23:30
    Blade Runner
    01:45
    The Girl in the Spider's Web
  • 00:45
    De Moeite Waard?!
    03:10
    Geen uitzending
  • 00:05
    Strike
    03:25
    Geen uitzending
  • 00:01
    Herhalingslus
    09:00
    Z-Weekoverzicht
  • 01:00
    De tip
    05:55
    Sixties To Six
  • 00:50
    Winterse Kost
    01:40
    De Garde van Gert
  • 01:05
    Hope Street
    01:50
    Murdoch Mysteries
  • 00:30
    The Resident
    05:00
    First Dates Australia
  • 01:00
    Even tot hier
    01:55
    NOS Journaal Laat
  • 00:55
    Nieuwsuur
    08:00
    Petrus in het land
  • 00:15
    First Dates
    06:01
    Kiwi & Strit