Zondag stelt 'Kwesties' vragen over de dienstplicht

zaterdag 26 november 2016

CDA-fractievoorzitter Sybrand Buma pleit voor een maatschappelijke en militaire dienstplicht. In eerste instantie voor 'jonge vandalen'. Ook ChristenUnie, SGP en VNL zien het idee zitten. Maar moeten we wel een herinvoering van de dienstplicht willen?

In Den Haag praat Rob Oudkerk met Sybrand Buma (CDA) over het verplicht stellen van de sociale en militaire dienstplicht. Jongeren zouden met de herinvoering volgens de verkiezingsprogramma’s van de partijen moeten leren tegenstellingen in de maatschappij te overbruggen - tussen rijk en arm, jong en oud - en zo samen aan een betere samenleving werken. Zou dit een oplossing zijn in het steeds verder polariserend Nederland?


Zo’n dienstplicht moeten we in Nederland niet willen, stelt Rutger de Ridder van de JOVD. Het zou een grove inbreuk zijn op de zelfbeschikking van het individu. Ook historicus Eddie van Roon kijkt kritisch naar de plannen voor de maatschappelijke en militaire dienstplicht. ‘Ongelijke verdeling zal altijd een rol blijven spelen,’ aldus Van Roon. Appie El Massaoudi, eigenaar van Ap’s Recycling en jongerenexpert, ziet de dienstplicht wel zitten. Hij vindt dat jongeren tegenwoordig niet weten welke kansen ze hebben. Ook leren ze niet meer zelfstandig te overleven.

Privacy alarmmeldingen
Marianne van den Anker reist af naar Delft om te praten over onze privacy als we naar 112 bellen. Want wanneer ambulance, politie of brandweer voor de deur stopt, zijn alle gegevens terug te vinden op internet. Is onze privacy in het gedrang? Suzanne Liem heeft dit zelf meegemaakt en vindt dat de politiek hier iets aan moet doen.  Haar gegevens kwamen namelijk op straat te liggen. Ook Wilbert de Vries, beheerder van alarmeringen.nl, is te gast. Hij verdient goed geld met zijn websites.

'Kwesties', zondag 27 november om 20.00 uur live op NPO Radio 1.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Mijn Restaurant' (VTM)

Een verrassende wending: een geheim recensentenduo krijgt een belangrijk aandeel in de wedstrijd. Terwijl de duo's hun juryscores verwerken en de takeaway voorbereiden, bezoeken de geheime recensenten onopgemerkt al twee restaurants.

'Mijn Restaurant', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:25
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 01:00
    Nachtlus
    06:00
    Sta op met Radio 2
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:20
    Gooische Vrouwen
    23:55
    Mijn Restaurant
  • 01:40
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:45
    The Big Bang Theory
    01:35
    Geen uitzending
  • 01:05
    Geen uitzending
    00:25
    Police Interceptors
  • 23:35
    Good Morning Christmas!
    01:30
    Joe
  • 00:55
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 01:05
    De Tafel van Ruben
    02:05
    Geen uitzending
  • 01:20
    NCIS: Hawaii
    02:05
    Fire Country
  • 00:55
    Wordt aangekondigd
    01:00
    See No Evil
  • 00:55
    Masterchef USA
    01:40
    A Place in the Sun
  • 01:45
    Cold Case
    02:55
    Geen uitzending
  • 00:52
    Z-Weekoverzicht
    01:02
    Z-Extra
  • 01:49
    Publireportage
    05:55
    Sixties To Six
  • 01:45
    Meat Timon
    01:15
    Puur Oosters - Japans
  • 01:25
    Scott & Bailey
    01:35
    The Suspicions of Mr Whicher
  • 01:20
    NCIS: Los Angeles
    02:00
    NCIS
  • 01:15
    Pauw & De Wit
    01:55
    EenVandaag
  • 01:00
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 01:35
    Motorbendes
    01:25
    De Narsisters