Zondag stelt 'Kwesties' vragen over de dienstplicht

zaterdag 26 november 2016

CDA-fractievoorzitter Sybrand Buma pleit voor een maatschappelijke en militaire dienstplicht. In eerste instantie voor 'jonge vandalen'. Ook ChristenUnie, SGP en VNL zien het idee zitten. Maar moeten we wel een herinvoering van de dienstplicht willen?

In Den Haag praat Rob Oudkerk met Sybrand Buma (CDA) over het verplicht stellen van de sociale en militaire dienstplicht. Jongeren zouden met de herinvoering volgens de verkiezingsprogramma’s van de partijen moeten leren tegenstellingen in de maatschappij te overbruggen - tussen rijk en arm, jong en oud - en zo samen aan een betere samenleving werken. Zou dit een oplossing zijn in het steeds verder polariserend Nederland?


Zo’n dienstplicht moeten we in Nederland niet willen, stelt Rutger de Ridder van de JOVD. Het zou een grove inbreuk zijn op de zelfbeschikking van het individu. Ook historicus Eddie van Roon kijkt kritisch naar de plannen voor de maatschappelijke en militaire dienstplicht. ‘Ongelijke verdeling zal altijd een rol blijven spelen,’ aldus Van Roon. Appie El Massaoudi, eigenaar van Ap’s Recycling en jongerenexpert, ziet de dienstplicht wel zitten. Hij vindt dat jongeren tegenwoordig niet weten welke kansen ze hebben. Ook leren ze niet meer zelfstandig te overleven.

Privacy alarmmeldingen
Marianne van den Anker reist af naar Delft om te praten over onze privacy als we naar 112 bellen. Want wanneer ambulance, politie of brandweer voor de deur stopt, zijn alle gegevens terug te vinden op internet. Is onze privacy in het gedrang? Suzanne Liem heeft dit zelf meegemaakt en vindt dat de politiek hier iets aan moet doen.  Haar gegevens kwamen namelijk op straat te liggen. Ook Wilbert de Vries, beheerder van alarmeringen.nl, is te gast. Hij verdient goed geld met zijn websites.

'Kwesties', zondag 27 november om 20.00 uur live op NPO Radio 1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Logo Play Fictie

Eind jaren 70. Wanneer Patrizia Reggiani, een vrouw van eenvoudige komaf, trouwt met Maurizio Gucci, erfgenaam van het modehuis Gucci, meent ze dat haar broodje gebakken is. De jonge Maurizio interesseert zich weinig voor het familiebedrijf, maar Patrizia brandt van ambitie en gaat over lijken om haar doel te bereiken.

'House of Gucci', film uit 2021 met oa. Lady Gaga, om 20.35 uur op Play Fictie.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:20
    Chateau Planckaert
    01:00
    Thuis
  • 23:20
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 23:40
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 00:10
    The Good Doctor
    01:00
    Geen uitzending
  • 23:50
    Confessions of a Cam Girl
    00:40
    Blind getrouwd: Australië
  • 00:20
    The Big Bang Theory
    00:45
    Geen uitzending
  • 23:45
    Police Interceptors
    00:30
    Geen uitzending
  • 00:00
    Suits
    00:45
    Geen uitzending
  • 00:25
    SOS Piet
    01:00
    Geen uitzending
  • 00:05
    De Tafel van Gert
    01:10
    De Container Cup
  • 00:15
    Fire Country
    01:05
    This Is Us
  • 00:10
    Pawn Stars: Best Of
    01:05
    Bar Rescue
  • 00:00
    Love Triangle Australia
    01:20
    Botched
  • 23:45
    The Rookie
    00:30
    FBI: International
  • 00:12
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 00:17
    Hobbyklus
    00:35
    Wonen
  • 00:20
    Meesterlijke Klassiekers
    01:00
    Meat Timon
  • 23:50
    DCI Banks
    01:20
    Darby and Joan
  • 00:15
    The Secret Lives of Mormon Wives
    01:20
    Scrubs
  • 00:15
    NOS Journaal
    00:35
    Eva
  • 00:10
    De wereld rond met boeken
    00:40
    De Nachtzoen
  • 00:05
    First Dates
    01:00
    Down The Road