Zondag stelt 'Kwesties' vragen over de dienstplicht

zaterdag 26 november 2016

CDA-fractievoorzitter Sybrand Buma pleit voor een maatschappelijke en militaire dienstplicht. In eerste instantie voor 'jonge vandalen'. Ook ChristenUnie, SGP en VNL zien het idee zitten. Maar moeten we wel een herinvoering van de dienstplicht willen?

In Den Haag praat Rob Oudkerk met Sybrand Buma (CDA) over het verplicht stellen van de sociale en militaire dienstplicht. Jongeren zouden met de herinvoering volgens de verkiezingsprogramma’s van de partijen moeten leren tegenstellingen in de maatschappij te overbruggen - tussen rijk en arm, jong en oud - en zo samen aan een betere samenleving werken. Zou dit een oplossing zijn in het steeds verder polariserend Nederland?


Zo’n dienstplicht moeten we in Nederland niet willen, stelt Rutger de Ridder van de JOVD. Het zou een grove inbreuk zijn op de zelfbeschikking van het individu. Ook historicus Eddie van Roon kijkt kritisch naar de plannen voor de maatschappelijke en militaire dienstplicht. ‘Ongelijke verdeling zal altijd een rol blijven spelen,’ aldus Van Roon. Appie El Massaoudi, eigenaar van Ap’s Recycling en jongerenexpert, ziet de dienstplicht wel zitten. Hij vindt dat jongeren tegenwoordig niet weten welke kansen ze hebben. Ook leren ze niet meer zelfstandig te overleven.

Privacy alarmmeldingen
Marianne van den Anker reist af naar Delft om te praten over onze privacy als we naar 112 bellen. Want wanneer ambulance, politie of brandweer voor de deur stopt, zijn alle gegevens terug te vinden op internet. Is onze privacy in het gedrang? Suzanne Liem heeft dit zelf meegemaakt en vindt dat de politiek hier iets aan moet doen.  Haar gegevens kwamen namelijk op straat te liggen. Ook Wilbert de Vries, beheerder van alarmeringen.nl, is te gast. Hij verdient goed geld met zijn websites.

'Kwesties', zondag 27 november om 20.00 uur live op NPO Radio 1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Eenmaal Andermaal' (VTM)

Op de grote rommelmarkt van het Zand in Brugge vormt Jacques een team met actrice Liesa Naert, in haar geboortestad. Axel krijgt acteur Manou Kersting aan zijn zijde voor een speurtocht met een Nederlandse tongval en een Antwerps accent.

'Eenmaal andermaal', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:20
    Villa Politica
    15:50
    Clips
  • 13:00
    Lentebeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 15:45
    Saïd & Anna
    15:55
    Samson en Marie
  • 15:15
    The Good Doctor
    16:15
    America's Funniest Home Videos
  • 15:35
    Een Eigen Huis
    16:25
    Achter gesloten deuren
  • 15:30
    The Goldbergs
    15:50
    The Scorpion King
  • 15:00
    Police Interceptors
    15:55
    Cheers
  • 09:05
    Geen uitzending
    16:10
    Baywatch
  • 15:40
    Joe
    16:10
    Geen uitzending
  • 15:00
    Bake Off Vlaanderen
    16:05
    De Tafel van Tine
  • 15:25
    Wild Cards
    16:20
    This Is Us
  • 15:00
    Seal Team
    15:50
    Doom Patrol
  • 15:00
    Paris in Love
    16:05
    Het Blok
  • 15:10
    Killer Couples
    16:00
    World's Most Evil Killers
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 15:35
    De ambachter
    15:55
    Sorry Music Classics
  • 15:40
    De Smaaktoerist
    16:10
    Open Vuur
  • 15:15
    Murdoch Mysteries
    16:10
    Call the Midwife
  • 15:25
    Bob's Burgers
  • 15:35
    NOS Journaal
    16:05
    Pauw & De Wit
  • 15:45
    Art Department
    16:00
    NOS Journaal
  • 15:40
    Interstellar Ella
    15:50
    Buurman en Buurman