Zondag stelt 'Kwesties' vragen over de dienstplicht

CDA-fractievoorzitter Sybrand Buma pleit voor een maatschappelijke en militaire dienstplicht. In eerste instantie voor 'jonge vandalen'. Ook ChristenUnie, SGP en VNL zien het idee zitten. Maar moeten we wel een herinvoering van de dienstplicht willen?
In Den Haag praat Rob Oudkerk met Sybrand Buma (CDA) over het verplicht stellen van de sociale en militaire dienstplicht. Jongeren zouden met de herinvoering volgens de verkiezingsprogramma’s van de partijen moeten leren tegenstellingen in de maatschappij te overbruggen - tussen rijk en arm, jong en oud - en zo samen aan een betere samenleving werken. Zou dit een oplossing zijn in het steeds verder polariserend Nederland?
Zo’n dienstplicht moeten we in Nederland niet willen, stelt Rutger de Ridder van de JOVD. Het zou een grove inbreuk zijn op de zelfbeschikking van het individu. Ook historicus Eddie van Roon kijkt kritisch naar de plannen voor de maatschappelijke en militaire dienstplicht. ‘Ongelijke verdeling zal altijd een rol blijven spelen,’ aldus Van Roon. Appie El Massaoudi, eigenaar van Ap’s Recycling en jongerenexpert, ziet de dienstplicht wel zitten. Hij vindt dat jongeren tegenwoordig niet weten welke kansen ze hebben. Ook leren ze niet meer zelfstandig te overleven.
Privacy alarmmeldingen
Marianne van den Anker reist af naar Delft om te praten over onze privacy als we naar 112 bellen. Want wanneer ambulance, politie of brandweer voor de deur stopt, zijn alle gegevens terug te vinden op internet. Is onze privacy in het gedrang? Suzanne Liem heeft dit zelf meegemaakt en vindt dat de politiek hier iets aan moet doen. Haar gegevens kwamen namelijk op straat te liggen. Ook Wilbert de Vries, beheerder van alarmeringen.nl, is te gast. Hij verdient goed geld met zijn websites.
'Kwesties', zondag 27 november om 20.00 uur live op NPO Radio 1.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Hoofdrolspeler EO-dramaserie 'De Camino' bekend
- Kijkcijfers: woensdag 4 november 2026
- 'Married at First Sight UK' stopt definitief na zware beschuldigingen
- 'De Slimste Mens' brengt eerbetoon aan Paulien Cornelisse tijdens finale
- Celien Hermans reageert gevat op jury 'De Slimste Mens ter Wereld': 'Ik zit precies in een strip van Asterix & Obelix'
- Wie wint 50.000 euro? Tien acts strijden om de overwinning in de finale van 'Got Talent'
- 'Hij is fantastisch grappig!': maakt Mechelen dé comeback van het seizoen in 'Mijn Restaurant'?
- Mark Baanders onderzoekt in 'PowNed of View' waarom kweekvlees hier nog altijd niet op ons bord ligt
- Lara Taveirne vrijdag in 'Alleen Elvis Blijft Bestaan'
- 'Vrederechter' is duidelijk: WhatsAppberichten volstaan niet als bewijs
- Glazen Huis-dj Wijnand Speelman rent tot hij niet meer kan voor '3FM Serious Request'
- Luistercijfers: Qmusic weer marktleider, JOE groeit
- Radiostudio Qmusic blijft leeg: Domien en Anton maken middagshow bij luisteraars over de vloer
- Feestelijke sloteditie van Iedereen Klassiek brengt vijftienduizend muziekliefhebbers samen in Brugge
- Hoe doet hij het?! Sander stapt om 16.22 uur uit zijn studio zonder tijd en breekt eigen record
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk mee binnen bij Vlaanderens grootste online sterren -
Mini Made2Move klaar voor de finale van 'Got Talent' -
Conner Rousseau in 'Anastasya op een Ander' -
Astrid Coppens over paniek tijdens haar eerste bevalling -
Verrassende plottwist in 'Love Island VIPS' -
Dit zijn de kandidaten van 'Dancing with the Stars 2026' -
Crisis bij LABO! -
Seizoensrevelatie Amber Piddington uitgeschakeld in 'De Slimste Mens ter Wereld' -
Kürt Rogiers over zijn exit in 'De Verraders' in 'De Tafel van Ruben' -
Noah offert bondgenoot Bert in 'De Verraders' -
'Gevangenisdirecteurs' toont schrijnende gevolgen van stakingen -
Faroek opent aanval op verrader Stephanie aan De Ronde Tafel -
Deze tactiek hanteert Pauline Slangen in 'Expeditie Robinson'
-
'Ik vind hem kleiner dan gedacht!' -
'Expeditie Robinson' start met stevige realitycheck -
Nieuwe vodcast 'Alloo Jambers – de Jambers tapes' -
Repetitie gaat mis voor Double Trouble in 'Got Talent' -
Oostende pakt allereerste vrijstelling in 'Mijn Restaurant' -
'Marc, mag ik uw onderbroeken?' -
'Blind Getrouwd'-koppel Mattias en Marjan nog steeds madly in love -
Netflix deelt de officiële trailer van 'Pride and Prejudice' -
Christina en Thira strijden om Donny in 'Love Island VIPS' -
Bekijk de trailer van 'Anastasya op een Ander' -
'Boer zkt Vrouw' sexier en spannender dan ooit -
Shauna: van euforie naar bittere exit in 'De Verraders' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'The Mob' op Disney+ -
Wie blijft samen? Wie vraagt de scheiding aan? -
'Reputatieschade? Je m’en fous!' -
'De Verhulstjes' gaan bowlen! -
'Monsters: The Truth Behind the Myths' nieuw op National Geographic
Kijktip van de dag

In Wommelgem kent iedereen Donald (66) als de goedlachse friturist, die zelfs na twee maagomleidingoperaties ook nog eens het lekkerste ijs blijft draaien. Na dertig jaar hard werken in hun frituur droomden hij en zijn vrouw Lieve ervan meer tijd in Kreta door te brengen, waar ze hun hart verloren. Maar toen kreeg Donald een harde diagnose. Janne Desmet gaat mee op een van zijn laatste trips naar Kreta.
'De Laatste Lach', om 21.00 uur op VRT 1.



































