Zondag 'Podium Witteman' met Jan Wijn

zaterdag 17 oktober 2020

Paul Witteman ontvangt pianopedagoog Jan Wijn, pianisten Thomas Beijer en Eduard Preda, violist Niek Baar en het Intercontinental Ensemble.

Paul Witteman ontvangt Jan Wijn, de nestor van de Nederlandse pianowereld. Jan Wijn is leermeester en mentor van meerdere generaties Nederlandse toppianisten, zoals Ronald Brautigam, Wibi Soerjadi, en de broers Arthur en Lucas Jussen. Na 65 jaar trouwe dienst neemt hij als 86-jarige afscheid van het Conservatorium van Amsterdam. Oud-leerling Thomas Beijer komt voor hem spelen, evenals zijn jongste leerling Eduard Preda.


Floris Kortie wil in de Maand van de Geschiedenis een paar zaken in de klassieke muziek rechtzetten. Een daarvan is een pleidooi voor het weinig gespeelde Vioolconcert van Robert Schumann dat in weerwil van de heersende opinie zo slecht nog niet is. Violist Niek Baar speelt het langzame deel, samen met het Intercontinental Ensemble.

In 'Podium Wittenman Extra' een documentaire uit 2009 over de pianobroers Lucas en Arthur Jussen. Ze werden destijds gevolgd in de week voorafgaand aan een optreden in het Concertgebouw in Amsterdam, waarin ze onder meer les kregen van pianopedagoog Jan Wijn. 'Podium Witteman Extra' wordt wekelijks uitgezonden op het digitale kanaal NPO 2 Extra, aansluitend aan de reguliere uitzending van 'Podium Witteman'.

'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.

Het NTR-programma 'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagmiddag om 10.30 uur.

'Podium Witteman', zondag 18 oktober van 18.15 tot 19.15 uur op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Lichtpuntjes tegen Kanker' (VRT)

Met uitzicht op het Grootste Lichtpunt tegen Kanker in De Schorre in Boom luistert Siska Schoeters naar verhalen van bekende en onbekende mensen die met kanker kampen. We ontdekken hoe lama’s helpen om kanker te bestrijden, dj Vincent Fierens en de leden van de dansende lotgenotengroep Esperanza doorbreken het taboe op kanker in de schaamstreek, en Goedele Wachters en Geert De Vlieger zijn klaar om 1.000 kilometer te fietsen voor Kom op tegen Kanker.

'Lichtpuntjes tegen Kanker', om 21.35 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 09:45
    Sporza: Milaan Cortina 2026
    11:15
    Winterbeelden
  • 09:00
    Winterbeelden
    12:00
    Radio 1: Nieuwe Feiten
  • 10:30
    Tik Tak
    10:35
    Bumba
  • 09:50
    Geen uitzending
    11:55
    Familie
  • 09:55
    Ik Vertrek
    10:40
    Geen uitzending
  • 09:00
    Geen uitzending
    11:25
    The Goldbergs
  • 10:00
    Geen uitzending
    14:15
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 09:20
    Geen uitzending
    16:00
    Baywatch
  • 10:00
    Joe
    15:10
    Geen uitzending
  • 09:00
    Geen uitzending
    12:05
    Huizenjagers
  • 10:30
    Family Law
    11:20
    FBI
  • 10:15
    Borderforce USA: The Bridges
    11:15
    Geen uitzending
  • 09:40
    A Place in the Sun
    10:35
    Retour Masters
  • 10:00
    Mark of a Serial Killer
    10:50
    World's Most Evil Killers
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 10:29
    Publireportage
    10:55
    Dit Zijn De Classics van MENTpop-radio
  • 10:30
    De Eregast
    11:20
    De Garde van Gert
  • 10:00
    Death in Paradise
    12:05
    The Chelsea Detective
  • 10:05
    American Pickers
    11:05
    Shipping Wars
  • 10:30
    MAX Geheugentrainer
    10:45
    NOS Journaal
  • 10:00
    Nieuwsuur
    10:50
    Andere Tijden Kort
  • 10:25
    Hoi Duggee
    10:35
    Sesamstraat: 10 voor...