Zondag 'Podium Witteman' met James Oesi, Beorn Nijenhuis en Aukelien van Hoytema

Paul Witteman ontvangt contrabassist James Oesi en oud-schaatskampioen Beorn Nijenhuis, radiopresentator Aukelien van Hoytema en pianist Daria van den Bercken, violist Adinda van Delft, mondharmonicaspeler Hermine Deurloo, bariton Maarten Koningsberger en The Atlantic Trio & strijkensemble ROctet.
Pauls Jonge Held is deze week de piepjonge violist Adinda van Delft. Vorig jaar stond de 11-jarige in de finale van het bekende programma 'Holland’s Got Talent'. Speciaal voor Paul speelt Adinda de wereldberoemde melodie van de film 'Schindler’s List'.
Onder het motto ‘Wat kunnen musici en sporters van elkaar leren?’ werkt contrabassist James Oesi samen met oud-schaatskampioen en neurowetenschapper Beorn Nijenhuis aan een onderzoeksproject. James wil met methoden uit de sport efficiënter leren studeren. Beorns wetenschappelijke kennis en zijn ervaring als topsporter komen daarbij goed van pas.
Radiopresentator Aukelien van Hoytema, bekend van ‘Een Goedemorgen Met’, komt Paul alles vertellen over het bewogen liefdesleven van Ludwig van Beethoven. De componist is ondanks vele verliefdheden altijd single gebleven. Pianist Daria van den Bercken speelt de finale uit de pianosonate Der Sturm.
Het ensemble ROctet wordt gevormd door acht strijkers van het Radio Filharmonisch Orkest. ROctet speelt een dubbelkwartet met de titel Huisinwijding van de Russische componist Nikolai Afanasiev.
Floris Kortie duikt in de financiële handel en wandel van Beethoven. Kwam de componist een beetje rond of was hij stomweg rijk? En met welke stukken verdiende hij het meest? Bariton Maarten Koningsberger zingt, begeleid door The Atlantic Trio, een Schots drinklied van Beethoven.
Mike Boddé heeft mondharmonicaspeler Hermine Deurloo uitgenodigd om samen een stuk te spelen van de onbekende componist Gustav Jacob.
Ook in 'Podium Witteman Extra' aandacht voor het Beethovenjaar 2020. Emma van der Schalie bezoekt het Geelvinck Muziek Museum Zutphen, waar ze een interessante theorie hebben over Beethovens herkomst. Ook gaat zij op bezoek bij Floris Kortie, die repeteert voor zijn voorstelling ‘Het jaar 250 na Beethoven’. 'Podium Witteman Extra' wordt wekelijks uitgezonden op het digitale kanaal NPO 2 Extra, aansluitend aan de reguliere uitzending van 'Podium Witteman'.
'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.
'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna twee keer herhaald: op maandag rond middernacht en op zaterdagmiddag om 14.20 uur.
'Podium Witteman', zondag 26 januari om 18.10 uur bij de NTR op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Pieter-Jaap Aalbersberg nieuwe voorzitter Raad van Toezicht NPO
- Art Rooijakkers presenteert psychologische kennisquiz 'Dit Weet Jij Niet?!'
- Kijkcijfers: 14 miljoen volgen het WK Voetbal bij de NOS
- Nieuw seizoen van 'Deadliest Catch' op Discovery
- Dit najaar nieuw bij Veronica: 'Brandweer 010'
- Kijk 'Belgian Party': jaarlijkse apotheose van de Nationale Feestdag met muziek en vuurwerk op Proximus Showcase
- Nieuw seizoen van 'Woeste Grond' van start
- Dit zie je deze week in 'Home and Away' - PREVIEW
- Wellnessmoment tussen Jelle en Sara krijgt onverwachte wending in 'B&B Zoekt Lief': 'Dat is eigenlijk mijn ex'
- MAX zet koers naar nieuw seizoen 'Skûtsje Journaal'
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' live vanuit Tilburg
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'FM op 5'
- Maarten & Dorothee zijn terug met een nieuw seizoen van 'De 10 Meest Gegoogelde Vragen Over…'
- Qmusic-dj’s Tom & Joe lanceren zomerhit 'Marchar' met Rolf Sanchez
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Charlotte ZKT. Lief' nieuwe Play Short -
'Met Vier In Bed' in het spoor van Brad Pitt -
Onverwachte onthulling in 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez brengt de zomer naar 'Tien Om Te Zien' -
Kijk de trailer van 'Goens Docu: Cel Vermiste Personen' -
Kijk de trailer van 'Echte Jongens op Safari' -
'Familie'-iconen Annie en Ray op audiëntie bij de Koning -
Kijk binnenkort 'The Whisper Man' op Netflix
-
Isaura vertelt openhartig over panseksualiteit in 'B&B Zoekt Lief' -
Veel competitiedrang deze week in 'Met Vier in Bed' -
Check nu de trailer van 'The Gentlemen S2' -
Kijk nu de trailer van 'Koppels in Crisis 2' -
Marc Coucke zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
Ruben Van Gucht beleeft de Tour de France op VTM GO -
Dominique Van Malder over gastric bypass in 'Viva 50' -
Kijk naar 'True Crime Belgium: Moord zonder Lijk' op Streamz -
Franse bulldog Mieke steelt de show in 'Met Vier in Bed' -
Jana en Jelle vinden elkaar in 'B&B Zoekt Lief' -
Franse bulldog Mieke steelt de show in 'Met Vier in Bed' -
Glitter, glamour en Nederlandse directheid in 'The Real Housewives van het Zuiden' -
Ruben Van Gucht daagt Tess uit op JOE
-
'Taylor Swift, a love story' in 'Telefacts Zomer' -
Koppels 'Met Vier in Bed' wacht een bijzondere verrassing
-
Jaloezie loert al om de hoek in eerste 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez is terug! -
Play brengt iconische spelprogramma 'Zeg eens Euh' terug -
Annie Geeraerts en Ray Verhaeghe officieel in Guinness Book of Records -
'Lil Kleine: Terug' binnenkort nieuw op Prime Video -
Emoties bereiken hoogtepunt in seizoensfinale 'Florentina' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Lekker Messy' op njam!
Kijktip van de dag

Hadisa probeert indruk te maken op Terry met haar project in Schilde, maar krijgt onverwacht slecht nieuws. De komst van Nicolas zorgt voor spanning, vooral bij Eline. Op Babs' verlovingsfeestje barst de bom en biecht Eline haar geheim op aan Nina.
'Eyecatchers', om 21.20 uur op VRT 1.



































