Zondag 'Podium Witteman' met James Oesi, Beorn Nijenhuis en Aukelien van Hoytema

zaterdag 25 januari 2020

Paul Witteman ontvangt contrabassist James Oesi en oud-schaatskampioen Beorn Nijenhuis, radiopresentator Aukelien van Hoytema en pianist Daria van den Bercken, violist Adinda van Delft, mondharmonicaspeler Hermine Deurloo, bariton Maarten Koningsberger en The Atlantic Trio & strijkensemble ROctet.

Pauls Jonge Held is deze week de piepjonge violist Adinda van Delft. Vorig jaar stond de 11-jarige in de finale van het bekende programma 'Holland’s Got Talent'. Speciaal voor Paul speelt Adinda de wereldberoemde melodie van de film 'Schindler’s List'.


Onder het motto ‘Wat kunnen musici en sporters van elkaar leren?’ werkt contrabassist James Oesi samen met oud-schaatskampioen en neurowetenschapper Beorn Nijenhuis aan een onderzoeksproject. James wil met methoden uit de sport efficiënter leren studeren. Beorns wetenschappelijke kennis en zijn ervaring als topsporter komen daarbij goed van pas.

Radiopresentator Aukelien van Hoytema, bekend van ‘Een Goedemorgen Met’, komt Paul alles vertellen over het bewogen liefdesleven van Ludwig van Beethoven. De componist is ondanks vele verliefdheden altijd single gebleven. Pianist Daria van den Bercken speelt de finale uit de pianosonate Der Sturm.

Het ensemble ROctet wordt gevormd door acht strijkers van het Radio Filharmonisch Orkest. ROctet speelt een dubbelkwartet met de titel Huisinwijding van de Russische componist Nikolai Afanasiev.

Floris Kortie duikt in de financiële handel en wandel van Beethoven. Kwam de componist een beetje rond of was hij stomweg rijk? En met welke stukken verdiende hij het meest? Bariton Maarten Koningsberger zingt, begeleid door The Atlantic Trio, een Schots drinklied van Beethoven.

Mike Boddé heeft mondharmonicaspeler Hermine Deurloo uitgenodigd om samen een stuk te spelen van de onbekende componist Gustav Jacob.

Ook in 'Podium Witteman Extra' aandacht voor het Beethovenjaar 2020. Emma van der Schalie bezoekt het Geelvinck Muziek Museum Zutphen, waar ze een interessante theorie hebben over Beethovens herkomst. Ook gaat zij op bezoek bij Floris Kortie, die repeteert voor zijn voorstelling ‘Het jaar 250 na Beethoven’. 'Podium Witteman Extra' wordt wekelijks uitgezonden op het digitale kanaal NPO 2 Extra, aansluitend aan de reguliere uitzending van 'Podium Witteman'.

'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.

'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna twee keer herhaald: op maandag rond middernacht en op zaterdagmiddag om 14.20 uur.

'Podium Witteman', zondag 26 januari om 18.10 uur bij de NTR op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

Liveverslag van België - Turkije, de derde wedstrijd van de Rode Duivels in groep 1 van Divisie A van de UEFA Nations League, vanuit het Stade Maurice Dufrasne in Luik. Presentatie: Maarten Breckx.

'UEFA Nations League: België - Turkije', om 20.25 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:20
    Thuis
    20:45
    Everybody Happy
  • 20:00
    VRT NWS Terzake
    20:30
    Het weer
  • 20:15
    VRT NWS journaal met VGT
    21:00
    Time: out
  • 19:50
    Familie
    20:25
    UEFA Nations League
  • 20:00
    Darts
    00:00
    Killing Field
  • 20:10
    The Big Bang Theory
    20:35
    Back to Black
  • 19:35
    Caught on Dashcam
    20:35
    The Outpost
  • 18:50
    A Christmas in Switzerland
    20:35
    Planes, Trains, and Christmas Trees
  • 20:00
    'Allo 'Allo!
  • 20:00
    De Tafel van de Week
    20:35
    Jade en de Belgen
  • 19:40
    Superman & Lois
    20:35
    The Rookie
  • 19:35
    World's Most Dangerous Prisoners
  • 19:40
    Het Roer Om
    20:35
    Blind Gekocht NL
  • 19:35
    Snapped
    20:30
    Lucy Letby: Beyond Reasonable Doubt?
  • 20:20
    Trends Talk
    20:55
    Z-Nieuws
  • 20:10
    Kan ik het ook?
    20:55
    Mannenverzorging
  • 20:10
    Karola's Kitchen
  • 20:05
    Murdoch Mysteries
    21:00
    Grantchester
  • 19:45
    Grey's Anatomy
  • 20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
    20:35
    De Bauers, een nieuwe fase
  • 19:55
    Meldpunt Actueel
    20:25
    2 voor 12
  • 19:25
    De verloskundigen
    20:25
    Van Kooten en De Bie: vijftig jaar Simplisties Verbond