Zondag 'Podium Witteman' met James Oesi, Beorn Nijenhuis en Aukelien van Hoytema

Paul Witteman ontvangt contrabassist James Oesi en oud-schaatskampioen Beorn Nijenhuis, radiopresentator Aukelien van Hoytema en pianist Daria van den Bercken, violist Adinda van Delft, mondharmonicaspeler Hermine Deurloo, bariton Maarten Koningsberger en The Atlantic Trio & strijkensemble ROctet.
Pauls Jonge Held is deze week de piepjonge violist Adinda van Delft. Vorig jaar stond de 11-jarige in de finale van het bekende programma 'Holland’s Got Talent'. Speciaal voor Paul speelt Adinda de wereldberoemde melodie van de film 'Schindler’s List'.
Onder het motto ‘Wat kunnen musici en sporters van elkaar leren?’ werkt contrabassist James Oesi samen met oud-schaatskampioen en neurowetenschapper Beorn Nijenhuis aan een onderzoeksproject. James wil met methoden uit de sport efficiënter leren studeren. Beorns wetenschappelijke kennis en zijn ervaring als topsporter komen daarbij goed van pas.
Radiopresentator Aukelien van Hoytema, bekend van ‘Een Goedemorgen Met’, komt Paul alles vertellen over het bewogen liefdesleven van Ludwig van Beethoven. De componist is ondanks vele verliefdheden altijd single gebleven. Pianist Daria van den Bercken speelt de finale uit de pianosonate Der Sturm.
Het ensemble ROctet wordt gevormd door acht strijkers van het Radio Filharmonisch Orkest. ROctet speelt een dubbelkwartet met de titel Huisinwijding van de Russische componist Nikolai Afanasiev.
Floris Kortie duikt in de financiële handel en wandel van Beethoven. Kwam de componist een beetje rond of was hij stomweg rijk? En met welke stukken verdiende hij het meest? Bariton Maarten Koningsberger zingt, begeleid door The Atlantic Trio, een Schots drinklied van Beethoven.
Mike Boddé heeft mondharmonicaspeler Hermine Deurloo uitgenodigd om samen een stuk te spelen van de onbekende componist Gustav Jacob.
Ook in 'Podium Witteman Extra' aandacht voor het Beethovenjaar 2020. Emma van der Schalie bezoekt het Geelvinck Muziek Museum Zutphen, waar ze een interessante theorie hebben over Beethovens herkomst. Ook gaat zij op bezoek bij Floris Kortie, die repeteert voor zijn voorstelling ‘Het jaar 250 na Beethoven’. 'Podium Witteman Extra' wordt wekelijks uitgezonden op het digitale kanaal NPO 2 Extra, aansluitend aan de reguliere uitzending van 'Podium Witteman'.
'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.
'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna twee keer herhaald: op maandag rond middernacht en op zaterdagmiddag om 14.20 uur.
'Podium Witteman', zondag 26 januari om 18.10 uur bij de NTR op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'In Transit' toont de strijd van Indigo voor een leven buiten genderhokjes
- Ook VTM zendt het verhaal van slachtoffers seksueel misbruik in 'Het Bestaat' uit voor een breed publiek
- KRO-NCRV lanceert 'Alle Dagen Druk': een chaotische talkshow over ADHD voor kinderen én ouders
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Wallonië
- Ontdek wat National Geographic te bieden heeft in oktober
- Dit zie je in oktober bij RTL
- Dit zie je zondag in 'Tussen Kunst en Kitsch'
- 'Die mens is dood!': paniek bij Karen Damen tijdens geheimzinnige act in 'Got Talent'
- President Nederlandsche Bank Olaf Sleijpen in 'WNL Op Zondag'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Peter Van de Veire danst opnieuw 24 uur tegen kanker
- Na het verhaal van zussen Femke en Janne in Q-studio: opbrengst van Dorothees Doordenkers Scheurkalender 2027 gaat naar Bednet
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Alkmaar
Multimedia SPOTLIGHT
-
Paniek bij Karen Damen in 'Got Talent' -
Kijk nu 'Toy Story 5' op Disney+ -
Bekijk de trailer van 'Het Bestaat', aflevering 1 -
Willy Sommers verklapt zijn bezoek aan 'Maison Verhulst' -
Man van Ingeborg op bezoek in 'Kotmadam Sergeant' -
'Ochtendstond heeft granola in de mond' -
'Florentina' verwelkomt onverwachte nieuwkomer -
Tweestrijd barst los in 'De Verraders' -
'#LikeMe'-actrice Lotte De Clerck maakt pittige entree in 'Familie' -
Hangt er liefde in de lucht bij 'Blind Getrouwd'? -
Koningin Mathilde steunt STIP IT -
'Slechte chipolata' breekt Bockie zuur op -
Op startfeest 'De Slimste Mens' duikt plots een mysterieuze gast op -
Koop Dorothees Doordenkers Scheurkalender 2027 tvv Bednet! -
Videoland lost trailer van 'Gooische Vrouwen' seizoen 8 -
De eerste verrader ontmaskerd: exit Marc-Marie -
HBO Original-serie 'Youth' vanaf 21 september op HBO Max -
Duo's gooien alles in de strijd om kinderen spruitjes te laten eten -
Onderling verraad in 'De Verraders'? Marc-Marie neemt Kürt onder vuur! -
Annelien Coorevits scherp voor Sydney Sweeney in 'Happy Hour' -
Koor zonder stembanden maakt indruk in 'Got Talent'
-
Netflix onthult nieuwe trailer van 'Animals' met Ben Affleck -
Kotmadam Sergeant zet de puntjes op de i -
Chantal neemt oud recreatiepark onder de loep in 'De Inspecteurs' -
YES DAY bij 'Vincent Live'! -
Vincent Fierens en Emma Salden praten in 'Kraamkost' over maatschappelijke druk op ouderschap -
Margriet en Celien Hermans herbeleven hun eigen ingreep in 'De Operatiekamer' -
Axel Daeseleire wordt dikke zeemeermin -
Danira over RVG in 'De Verraders' -
Ellen en Matti hebben het moeilijk op huwelijksreis
Kijktip van de dag

Nora-Leah toont in de vierde auditieshow dat meisjes net zo goed kunnen breakdancen als jongens. Clown Tof doet dan weer heel erg haar best om de jury aan het lachen te krijgen, terwijl Meermens een wel héél bijzondere ode brengt aan zijn vriendin.
'Got Talent', om 20.40 uur op VTM.



































