Zondag 'Podium Witteman' met Fazil Say en Gregor Bak

zaterdag 7 december 2019

Paul Witteman ontvangt componist en pianist Fazil Say, het Oeral Kozakkenkoor en dirigent Gregor Bak, het Nieuw Amsterdams Klarinet Kwartet en de Academie van het Koninklijk Concertgebouworkest.

Een van de meest besproken figuren van de klassieke muziek maakt zijn opwachting in 'Podium Witteman': de Turkse pianist en componist Fazil Say! Hij soleerde wereldwijd met de grootste orkesten en won meermaals een Echo Klassik voor zijn opnames. Voor het Beethovenjaar stort hij zich op de 32 pianosonates van Ludwig van Beethoven. In 'Podium Witteman' horen we een voorproefje van dit project.


Het Oeral Kozakkenkoor is een koor van amateurzangers uit Nederland. Maar het koor is in 1924 in Parijs opgericht door gevluchte Kozakken uit het Tsaristische leger. Het koor vertegenwoordigt dus een eeuwenoude traditie. Dirigent Gregor Bak legt de geheimen van deze traditie uit.

Deze maand staat Korties Kwesties geheel in het teken van muzikale sprookjes. Zondag duikt Floris in het verhaal van Romeo en Julia. Daarbij klinkt muziek uit de West Side Story van Leonard Bernstein, uitgevoerd door violist Nadia Wijzenbeek & het Nieuw Amsterdams Klarinet Kwartet.

De Academie van het Concertgebouworkest is het opleidingsinstituut van het orkest. Alleen de beste jonge talenten worden daarin toegelaten. In 'Podium Witteman' laten de studenten zich horen in het Octet van Max Bruch.

In 'Podium Witteman Extra' kunt u kijken naar een concertregistratie met muziek van Sergej Prokofjev, gespeeld door het Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Valery Gergiev. Podium Witteman Extra wordt wekelijks uitgezonden op het digitale kanaal NPO 2 Extra, aansluitend aan de reguliere uitzending van 'Podium Witteman'.

'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.

'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna twee keer herhaald: op maandag rond middernacht en op zaterdagmiddag om 14.20 uur.

'Podium Witteman', zondag 8 december van 18.10 tot 19.10 uur op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Lili en Marleen' (VTM)

Florreke is een schat van een meisje en iedereen is over haar in de wolken. Jef en Ida's geluk kan niet meer op als Pierre en Marleen aan Jef vragen om peter te worden. Tot blijkt dat Jef geen peter kan zijn zolang hij niet getrouwd is met Ida.

'Lili en Marleen', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 07:42
    D5R
    06:00
    Mr. Magoo
  • 06:00
    Sta op met Radio 2
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 07:35
    De Smurfen
    05:25
    Geen uitzending
  • 07:30
    Echte Verhalen: De Buurtpolitie
    02:40
    Geen uitzending
  • 01:10
    Geen uitzending
    09:30
    My Kitchen Rules
  • 06:00
    Qmusic
    09:00
    Geen uitzending
  • 07:00
    Willy
    10:00
    Geen uitzending
  • 00:45
    Geen uitzending
    15:10
    Matlock
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
    02:05
    De Tafel van Gert
  • 07:20
    Modern Family
    02:40
    Geen uitzending
  • 07:15
    Ice Airport Alaska
    02:00
    Pawn Stars
  • 06:45
    MasterChef UK
    02:50
    Geen uitzending
  • 05:00
    Geen uitzending
    07:20
    Without a Trace
  • 04:02
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:37
    Het perfecte terras
    05:55
    Sixties To Six
  • 07:35
    Lekker Messy
    02:20
    De Open Vuur Roadtrip naar Zweden
  • 07:40
    Call the Midwife
    02:50
    Father Brown
  • 07:40
    Burn Notice
    02:00
    Below Deck Down Under
  • 07:35
    NOS Journaal 07.00 uur
    02:15
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 07:15
    BinnensteBuiten
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 07:35
    Rubble & Crew
    02:30
    Welkom Terug