Zondag 'Podium Witteman' met Avi Avital en Nicolas Van Poucke

Paul Witteman ontvangt mandolinist Avi Avital & Holland Baroque, pianist Nicolas Van Poucke, de winnaar van het Nationaal Cello Concours, en Fuse!
In zijn rubriek Pauls Jonge Helden ontvangt Paul Witteman de winnaar van het Nationaal Cello Concours. Dit is alweer de achtste editie van het concours, dat in het verleden winnaars kende als Harriet Krijgh en Alexander Warenberg. Vrijdag a.s. strijden drie finalisten in het Muziekgebouw aan ’t IJ voor een achtkoppige jury. Het publiek kan de eindstrijd online volgen.
Holland Baroque is een vertrouwde gast in 'Podium Witteman'. Ditmaal neemt het ensemble de Israëlische mandolinist Avi Avital mee. Genomineerd voor een klassieke Grammy (de Amerikaanse Edison) is Avi Avital de drijvende kracht achter de opleving van de mandoline. Met Holland Baroque speelt hij een programma vol vurige barok, mediterrane melodieën en gloedvolle improvisaties.
Pianist Nicolas van Poucke heeft tijdens de eerste 'intelligente lockdown' niet stilgezeten. Geen concerten meer betekende voor hem veel lezen en studeren, én lekker koken uit een receptenboek, met daarbij precies de goede wijn! Het vele studeren heeft geresulteerd in een nieuw album gewijd aan de muziek van Robert Schumann. In 'Podium Witteman' horen we een voorproefje.
In Floris Vertelt aandacht voor het project Festivals for Compassion. Een Nederlands initiatief dat in tijden van corona een positief geluid van verbinding en solidariteit wil laten horen. Componist des Vaderlands Calliope Tsoupaki schreef voor dit project het stuk Thin Air, waarmee vanaf juni wereldwijd tientallen festival zijn geopend, o.a. in Nieuw-Zeeland, Canada, Finland en Ghana!
Fuse is dit jaar bezig aan een muzikale wereldtrip op zoek naar nieuwe spannende componisten. Vandaag speelt Fuse muziek van Nathalie Joachim, een Haïtiaans-Amerikaanse fluitist en componist die in haar muziek een unieke mix creëert van klassiek, elektronica, Haïtiaans erfgoed, hiphop en soul!
In 'Podium Witteman Extra' een opname van het allereerste Koningsdagconcert in 2014. Op het programma destijds een gezamenlijk optreden van de Holland Baroque Society met trompettist Eric Vloeimans en Canto Ostinato Audio Visual onder leiding van harpiste Gwyneth Wentink. 'Podium Witteman Extra' wordt wekelijks uitgezonden op het digitale kanaal NPO 2 Extra, aansluitend aan de reguliere uitzending van 'Podium Witteman'.
'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.
Het NTR-programma 'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagochtend om 10.30 uur.
'Podium Witteman', zondag 1 november van 18.15 tot 19.15 uur bij de NTR op NPO 2.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- BNNVARA zoekt singles voor nieuw liefdesavontuur in 'First Dates Beach Club'
- Kijkcijfers: maandag 18 mei 2026
- Margriet Hermans zet punt achter carrière na diagnose van zeldzame kanker
- Fantastische Europa League-finale voor heel Nederland gratis te zien bij Ziggo Sport
- Musical Awards Gala 2026 woensdag op NPO 1
- Van een 'sekstafette' tot trouwen met een algoritme: 'Ze Zeggen Dat' test de orgasmekloof en AI-liefde
- De jury van 'Huis Gemaakt' is streng in Langdorp: 'Boring as hell'
- VRT NWS 'Pano' onderzoekt: De Anderlechtse Haard
- Slachtoffers, familie en speciale eenheden blikken voor het eerst terug op 'Die ochtend in Ede'
- Klassenstrijd in halve finale 'MasterChef': 'Moeten wij nu kinderen in de pan hakken?'
- Tweede speeldag Qmusic-strijd 'Mattie versus Marieke' barst spectaculair los op 34,6 meter hoge klimmuur
- Mattie versus Marieke: Qmusic-strijd barst los op TT Circuit
- 'WinWin' zet dit jaar extra in op persoonlijke hulp bij het invullen van je belastingaangifte
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Zeeland
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk nu de officiële trailer van 'KYLIE' -
'Jack Ryan: Ghost War' nieuw te zien op Prime Video -
'Ze Zeggen Dat' onderzoekt de orgasmekloof -
Kijk naar de reünie van 'The Real Housewives of Antwerp' -
HBO lanceert eerste beelden van 'Life, Larry and the Pursuit of Unhappiness' -
'Ticket to the Tribes' is binnenkort nieuw op Prime Video -
Het wordt heel heet in de studio van 'So You Think You Can Dance' -
Amy's 30ste verjaardag ontploft na verrassende onthullingen in 'The Real Housewives of Antwerp' -
'Vanavond Bij Ons' is nieuw op njam! -
Hoe ver gaat Andreas in 'Thuis'? -
Kijk de trailer van het nieuwe seizoen van 'Rivals' -
Zo klonk Essyla tijdens de halve finale van het Eurovisiesongfestival -
Mathieu Terryn geeft exclusieve inkijk in de backstage van 'The Voice' -
Eerste vrouwelijke dansduo raast over het 'SYTYCD'-podium -
Allesbehalve saai: 'A BORING YEAR'! -
Bartel Van Riet brengt Elie van z’n melk in 'Huis Gemaakt' -
Nieuw seizoen van '3FF' brengt 'D5R' terug! -
Anne en Hannelore moeten toegevingen doen in 'Blind Gekocht' -
Chemie spat van scherm in 'So You Think You Can Dance' -
'The Miniature Wife' is nu nieuw te zien op Streamz -
Er zijn nieuwe verleidsters op 'Temptation Island' -
Thomas Smith en Begijn le Bleu blikken terug op auditie 'SYTYCD' -
Bart De Wever ongewoon in 'A-typisch' -
'Heel Mijn Hart': Verliefdheid na verlies? -
Check nu de teaser van 'House of the Dragon' -
Annelies viert haar 25ste cosmetische ingreep met een Plastic is Fantastic-feest -
Deze talenten stoten door naar de liveshows van 'The Voice' -
Ward Lemmelijn toont geheim mentaal wapen -
Heeft Alex Callier een nieuwe zangeres voor Hooverphonic gevonden? -
Camilia Blereau doet Hugo Sigal schrikken in 'Familie'
Kijktip van de dag

Zetten Andy en Dina hun relatie met de AI-liefjes verder? Ze buigen zich ook over de orgasmekloof. Een onderzoek met veel hoogtepunten en een climax met een heuse 'sekstafette'. Vervolgens gaat het duo verder met hun digitale scam via phishing aan huis.
'Ze Zeggen Dat', om 20.35 uur op VTM.



































