Zondag 'Podium Witteman' met Avi Avital en Nicolas Van Poucke

zaterdag 31 oktober 2020

Paul Witteman ontvangt mandolinist Avi Avital & Holland Baroque, pianist Nicolas Van Poucke, de winnaar van het Nationaal Cello Concours, en Fuse!

In zijn rubriek Pauls Jonge Helden ontvangt Paul Witteman de winnaar van het Nationaal Cello Concours. Dit is alweer de achtste editie van het concours, dat in het verleden winnaars kende als Harriet Krijgh en Alexander Warenberg. Vrijdag a.s. strijden drie finalisten in het Muziekgebouw aan ’t IJ voor een achtkoppige jury. Het publiek kan de eindstrijd online volgen.


Holland Baroque is een vertrouwde gast in 'Podium Witteman'. Ditmaal neemt het ensemble de Israëlische mandolinist Avi Avital mee. Genomineerd voor een klassieke Grammy (de Amerikaanse Edison) is Avi Avital de drijvende kracht achter de opleving van de mandoline. Met Holland Baroque speelt hij een programma vol vurige barok, mediterrane melodieën en gloedvolle improvisaties.

Pianist Nicolas van Poucke heeft tijdens de eerste 'intelligente lockdown' niet stilgezeten. Geen concerten meer betekende voor hem veel lezen en studeren, én lekker koken uit een receptenboek, met daarbij precies de goede wijn! Het vele studeren heeft geresulteerd in een nieuw album gewijd aan de muziek van Robert Schumann. In 'Podium Witteman' horen we een voorproefje.

In Floris Vertelt aandacht voor het project Festivals for Compassion. Een Nederlands initiatief dat in tijden van corona een positief geluid van verbinding en solidariteit wil laten horen. Componist des Vaderlands Calliope Tsoupaki schreef voor dit project het stuk Thin Air, waarmee vanaf juni wereldwijd tientallen festival zijn geopend, o.a. in Nieuw-Zeeland, Canada, Finland en Ghana!

Fuse is dit jaar bezig aan een muzikale wereldtrip op zoek naar nieuwe spannende componisten. Vandaag speelt Fuse muziek van Nathalie Joachim, een Haïtiaans-Amerikaanse fluitist en componist die in haar muziek een unieke mix creëert van klassiek, elektronica, Haïtiaans erfgoed, hiphop en soul!

In 'Podium Witteman Extra' een opname van het allereerste Koningsdagconcert in 2014. Op het programma destijds een gezamenlijk optreden van de Holland Baroque Society met trompettist Eric Vloeimans en Canto Ostinato Audio Visual onder leiding van harpiste Gwyneth Wentink. 'Podium Witteman Extra' wordt wekelijks uitgezonden op het digitale kanaal NPO 2 Extra, aansluitend aan de reguliere uitzending van 'Podium Witteman'.

'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.

Het NTR-programma 'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagochtend om 10.30 uur.

'Podium Witteman', zondag 1 november van 18.15 tot 19.15 uur bij de NTR op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Telefacts' - Birgit Van Mol (VTM)

Het online platform OnlyFans bestaat sinds 2016. Het was bedoeld als een platform waar creatievelingen hun content konden delen tegen betaling. Maar plots, mee door corona, werd het razend populair bij sekswerkers. Vijf jonge vrouwelijke sekswerkers die via OnlyFans werken, vertellen openhartig waarom ze kiezen voor hun job. Daar hebben ze zo hun eigen redenen voor. Goed verdienen is een reden, maar sommigen willen op die manier opnieuw controle krijgen over hun eigen lichaam en hoe mensen naar hen kijken.

'Telefacts', om 22.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 09:00
    Radio 2 op VRT 1: WinWin
    01:00
    Het weer (laat)
  • 09:00
    Herfstbeelden
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 09:20
    Sarah zingt
    06:00
    Tik Tak
  • 09:20
    Jokie
    07:00
    Jabaloe
  • 08:00
    Geen uitzending
    00:50
    Gestrand op Honeymoon Island - Australië
  • 09:00
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 07:00
    Willy
    00:50
    Geen uitzending
  • 09:05
    Miracle in Bethlehem, PA
    23:50
    Last Christmas At Home
  • 06:00
    Joe
    01:15
    Geen uitzending
  • 09:00
    Geen uitzending
    02:00
    De Tafel van Tine
  • 09:20
    Geen uitzending
    01:05
    FBI
  • 09:20
    NCIS: Los Angeles
    01:20
    Cobra Kai
  • 08:40
    De Chalet
    01:10
    Send Nudes: Body SOS
  • 08:40
    Cold Justice
    01:05
    My Life is Murder
  • 08:40
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:11
    Zo doe je het!
    05:55
    Sixties To Six
  • 08:30
    Guten Appetit
    01:20
    Winterse Kost
  • 08:45
    Midsomer Murders
    01:35
    The Madame Blanc Mysteries
  • 09:10
    Below Deck Sailing Yacht
    03:25
    The Secret Lives of Mormon Wives
  • 09:10
    Goedemorgen Nederland
    01:05
    Pauw & De Wit
  • 09:15
    Nederland in Beweging
    01:00
    Ongehoord Nieuws
  • 09:20
    Zin in Zappelin
    01:15
    Bij ons op de Wallen