Zondag 'Podium Witteman' met Alexandre Kantorow & Fuse

zaterdag 10 oktober 2020

Paul Witteman ontvangt zondag pianist Alexandre Kantorow, zangeres Maria Warenberg & pianist Gabriele Zemaityte, het Nederlands Kamerorkest & dirigent Gordan Nikolić, en Fuse!

De Franse pianist Alexandre Kantorow treedt deze week op met het Nederlands Kamerorkest, het orkest waar zijn vader Jean-Jacques vaak te gast is geweest als solist en gastdirigent. In 'Podium Witteman' spelen Alexandre Kantorow en het NKO o.l.v. Gordan Nikolić het langzame deel uit het Tweede Pianoconcert van Frédéric Chopin. Een negen minuten durende gelukzaligheid!


In Pauls Jonge Helden deze week de mezzosopraan Maria Warenberg. Zij is 25 jaar oud en zit in haar laatste jaar aan het Conservatorium van Amsterdam. Maria heeft Russische roots, haar vader emigreerde in de jaren '70 met de hele familie vanuit Sint Petersburg naar Nederland. Maria spreekt dan ook Russisch en de Russische muziek is haar met de paplepel ingegoten. Zondag zingt ze het lied 'To forget so soon' van Tsjaikovski. Ze wordt begeleid door pianist Gabriele Zemaityte.

Fuse verkent ook dit seizoen de muziek van deze tijd en speelt werken van jonge componisten uit de hele wereld. Zondag presenteert Fuse de Amerikaanse componist Gabriella Smith. Zij is een avontuurlijke componist, afkomstig uit Noord-Californië, woonachtig in Marseille, en naast musicus een bevlogen milieuactivist. Fuse speelt Carrot Revolution, een stuk oorspronkelijk voor strijkkwartet, maar speciaal voor Fuse bewerkt door Gabriella Smith zelf.

Floris Kortie duikt deze zondag, tijdens de maand van de geschiedenis, in het leven en werk van de onbekende Curaçaose componist Wim Statius Muller. Deze was niet alleen pianist en componist, maar ook spion in dienst van de Nederlandse Staat en de Navo. Zijn kleinzoon Alexander Kraft van Ermel speelt het lijflied van zijn opa, de Wals Nostalgia.

In 'Podium Witteman Extra' deze week de documentaire Nostalgia (2013) van regisseur Alaric Smeets over het leven en werk van de Curaçaose componist Wim Statius Muller (1930 - 2019). 'Podium Witteman Extra' wordt wekelijks uitgezonden op het digitale kanaal NPO 2 Extra, aansluitend aan de reguliere uitzending van 'Podium Witteman'.

'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.

Het NTR-programma 'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagmiddag om 10.30 uur.

'Podium Witteman', zondag 11 oktober van 18.15 tot 19.15 uur bij de NTR op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Telefacts Zomer' - Birgit Van Mol (VTM)

Nu de nieuwe film over Michael Jackson is uitgekomen, duiken er nieuwe beschuldigingen van seksueel misbruik van kinderen op. Het gaat om vier kinderen uit één Amerikaans gezin, de familie Cascio. Jackson was er letterlijk vriend aan huis. Ze zijn intussen volwassen en vier van de vijf kinderen beweren dat ze langdurig seksueel misbruikt zijn. Ze wisten het niet van elkaar, want het was een geheim tussen hen en de popster.

'Telefacts Zomer', om 21.50 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:15
    Thuis
    20:45
    Spoed 24/7
  • 20:00
    Terzake
    20:30
    Het weer
  • 20:15
    VRT NWS journaal met VGT
    21:00
    Geen uitzending
  • 20:00
    Familie
    20:35
    Huis Gemaakt
  • 19:00
    Blind getrouwd: Australië
    20:30
    Tracker
  • 20:05
    How I Met Your Mother
    20:35
    Mission: Impossible
  • 19:40
    Ultimate Police Interceptors
    20:35
    Bulletproof Gangster
  • 20:00
    S.W.A.T.
    20:50
    La Brea
  • 20:05
    Ramona
    20:35
    Patrouille Linkeroever
  • 20:05
    Stukken van mensen
    21:15
    Blind Gekocht
  • 19:40
    FBI: International
    20:35
    Aloha
  • 19:40
    Lost Car Rescue
    20:35
    The First 48
  • 19:45
    Chateau Meiland: En Route
    20:35
    Junior Bake Off Vlaanderen
  • 19:40
    Snapped
    20:30
    Snapped: Killer Couples
  • 20:11
    Z-Beurs
    20:27
    Z-Nieuws
  • 20:17
    Hallo Roger
    20:55
    Sorry Music Classics
  • 20:20
    Soep!
    20:40
    Loïc: Zot van Koken
  • 20:10
    Hudson & Rex
    21:00
    Miss Scarlet
  • 19:45
    Grey's Anatomy
  • 20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
    20:35
    Blauw
  • 20:25
    Radar
    21:15
    Opsporing Verzocht
  • 20:25
    Daten in het Dorp op Texel
    21:20
    Geheime Liefde