Zondag 'Podium Witteman' met Alexandre Kantorow & Fuse

Paul Witteman ontvangt zondag pianist Alexandre Kantorow, zangeres Maria Warenberg & pianist Gabriele Zemaityte, het Nederlands Kamerorkest & dirigent Gordan Nikolić, en Fuse!
De Franse pianist Alexandre Kantorow treedt deze week op met het Nederlands Kamerorkest, het orkest waar zijn vader Jean-Jacques vaak te gast is geweest als solist en gastdirigent. In 'Podium Witteman' spelen Alexandre Kantorow en het NKO o.l.v. Gordan Nikolić het langzame deel uit het Tweede Pianoconcert van Frédéric Chopin. Een negen minuten durende gelukzaligheid!
In Pauls Jonge Helden deze week de mezzosopraan Maria Warenberg. Zij is 25 jaar oud en zit in haar laatste jaar aan het Conservatorium van Amsterdam. Maria heeft Russische roots, haar vader emigreerde in de jaren '70 met de hele familie vanuit Sint Petersburg naar Nederland. Maria spreekt dan ook Russisch en de Russische muziek is haar met de paplepel ingegoten. Zondag zingt ze het lied 'To forget so soon' van Tsjaikovski. Ze wordt begeleid door pianist Gabriele Zemaityte.
Fuse verkent ook dit seizoen de muziek van deze tijd en speelt werken van jonge componisten uit de hele wereld. Zondag presenteert Fuse de Amerikaanse componist Gabriella Smith. Zij is een avontuurlijke componist, afkomstig uit Noord-Californië, woonachtig in Marseille, en naast musicus een bevlogen milieuactivist. Fuse speelt Carrot Revolution, een stuk oorspronkelijk voor strijkkwartet, maar speciaal voor Fuse bewerkt door Gabriella Smith zelf.
Floris Kortie duikt deze zondag, tijdens de maand van de geschiedenis, in het leven en werk van de onbekende Curaçaose componist Wim Statius Muller. Deze was niet alleen pianist en componist, maar ook spion in dienst van de Nederlandse Staat en de Navo. Zijn kleinzoon Alexander Kraft van Ermel speelt het lijflied van zijn opa, de Wals Nostalgia.
In 'Podium Witteman Extra' deze week de documentaire Nostalgia (2013) van regisseur Alaric Smeets over het leven en werk van de Curaçaose componist Wim Statius Muller (1930 - 2019). 'Podium Witteman Extra' wordt wekelijks uitgezonden op het digitale kanaal NPO 2 Extra, aansluitend aan de reguliere uitzending van 'Podium Witteman'.
'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.
Het NTR-programma 'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagmiddag om 10.30 uur.
'Podium Witteman', zondag 11 oktober van 18.15 tot 19.15 uur bij de NTR op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijfers: donderdag 22 oktober 2026
- De familie Verhulst trakteert Gert op een namiddag bowling: 'Straks vallen we hier in kosten'
- Wintersportseizoen van start op Eurosport en HBO Max
- Klaas van Kruistum komt met nieuwe serie en onmogelijke missies
- Dyantha Brooks presenteert nieuwe strategische kennisquiz 'Oog om Oog' op SBS6
- David Van Reybrouck is zaterdag 'De Geknipte Gast'
- Dit zie je zaterdag in 'Kassa'
- 'Don’t try this at home': 'freak circus' zet het podium van 'Got Talent' in vuur en vlam
- 'Junior Eurovisie Songfestival 2026' zaterdag bij Zapp
- Eerste service legt pijnpunten bloot in 'Mijn Restaurant': 'Ik heb hier geen zin in, ga weg!'
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Willeke Alberti komt naar 'FM op 5'
- 'Sander tegen de Tijd' is terug: dit jaar samen tegen Sander!
- Radio 2 Eregalerij viert Bart Peeters en Dana Winner met feestelijke, muzikale avond
- NPO Klassiek en NPO Start presenteren 'De Gamemuziek Top 50'
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Freak circus' zet podium van 'Got Talent' in vuur en vlam -
Stream de nieuwe mysterieserie'Phony' op Disney+ -
Eerste service legt pijnpunten bloot in 'Mijn Restaurant' -
'Taken: Natalee Holloway' in november nieuw op Netflix
-
Margriet Hermans gelooft Shauna Dewit voor geen haar -
Graaft Femke haar eigen graf in 'Thuis'? -
'De carwash draaide op mijn kosten' -
Mattias en Marjan nemen afscheid van elkaar voor het beslissingsmoment -
Streamz onthult trailer voor nieuwe dramareeks 'Omerta' -
Repetitie loopt mis voor Golden Buzzer Amoukanama -
Isabelle A getuigt over haar kankerdiagnose in 'Radio 2 Dansathon' -
Karolien Debecker komt toe in Zottegem voor Radio 2 Dansathon -
Verspreekt Kürt Rogiers zich in 'De Verraders'? -
Netflix onthult officiële trailer van animatiefilm 'Steps' -
Axel Daeseleire kijkt binnen in slaapkamer president Blue Angels -
Jury grijpt in, in 'Mijn Restaurant' -
Ellen en Matti stoppen het 'Blind Getrouwd'-experiment -
Netflix deelt trailer van David Finchers 'The Further Mis-Adventures Of Cliff Booth'
-
Bert is Faroek 2.0 in 'De Verraders' -
Ontdek de eerste beelden van de nieuwe 'Fabeltjeskrant' -
Marc Coucke spaart duo's niet in 'Mijn Restaurant' -
Een nieuwe ronde doet zijn intrede in 'Got Talent' -
Kijk vanaf vandaag naar 'Gevangenisdirecteurs' -
Alain Remue blikt terug op angstige minuten in 'Goens Docu: Cel Vermiste Personen' -
Bert De Kock: 'Ik weet niet wat er gebeurde' -
'Nonkels 3' breekt records op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Altruists' -
Kijk nu de beklijvende trailer van 'Breendonk' -
Netflix onthult trailer van 'Black Doves' seizoen 2 -
'Welkom, bienvenue Chez Dean! Enfin: chez moi!'
Kijktip van de dag

De eerste tien halvefinalisten betreden het podium met een gloednieuwe act. De jury, met Karen Damen, James Cooke, Dan Karaty, Soundos El Ahmadi en Marc-Marie Huijbregts, kiest vijf acts die doorstoten naar de finale.
'Got Talent', om 20.40 uur op VTM.




































