Zondag 'Podium Witeman' met Remy van Kesteren & Tjeerd Top

Paul Witteman ontvangt harpist Remy van Kesteren, violist Tjeerd Top, violist Liza Ferschtman & pianist Aidan Mikdad, saxofonist Lisa Schreiber & pianist Vital Stahievitch, hoboïst Miriam Pastor Burgos, en het Busch Trio.
Harpist Remy van Kesteren heeft zich voor zijn nieuwste project laten inspireren door de magisch-realitische animatiefilm The Red Turtle uit 2016. Hij heeft een alternatieve soundtrack gecomponeerd die hij bij een vertoning van de film live kan spelen. Remy komt vertellen wat hem zo boeit aan deze film en speelt natuurlijk een nummer van zijn nieuwe album!
Violist Tjeerd Top is plaatsvervangend concertmeester van het Koninklijk Concertgebouworkest, de Mount Everest van de klassieke muziek in Nederland. Het is daarom best verrassend te noemen dat Tjeerd Top een oude liefde koestert voor Hard Rock en Heavy Metal. In 'Podium Witteman' laat hij horen dat die rocknummers met hun gillende gitaarsolo’s ook geweldig kunnen klinken op een klassieke viool.
In Pauls Jonge Helden is deze week te gast de Duitse saxofonist Lisa Schreiber. Zij is op haar achtste begonnen met saxofoon spelen en studeert nu in Amsterdam bij Arno Bornkamp. Met pianist Vital Stahievitch speelt Lisa muziek van Heitor Villa-Lobos.
Floris gaat in deze geschiedenismaand het verhaal vertellen van de Kreutzer-Sonate van Ludwig van Beethoven. Deze vioolsonate had namelijk ook heel anders kunnen heten en dat zou niet zonder gevolgen zijn gebleven voor de literaire en muziekgeschiedenis zoals wij die kennen. Het droomduo violist Liza Ferschtman en pianist Aidan Mikdad komt spelen!
Een creatieve geest als die van Mike Boddé weet altijd uiteenlopende zaken met elkaar te verbinden: het vallen van de bladeren, een gedicht van Rainer Maria Rilke en melancholische Tsjechische muziek. Met hoboïst Miriam Pastor Burgos speelt hij ‘Een weggewaaid blad’ van Leoš Janáček.
Het vermaarde Busch Trio komt het Tweede Pianotrio van Franz Schubert spelen, een van de, nee, misschien wel hét beste pianotrio ooit gecomponeerd.
'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.
Het NTR-programma 'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagmiddag om 10.30 uur.
'Podium Witteman', zondag 25 oktober van 18.15 tot 19.15 uur bij de NTR op NPO 2.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- De jury van 'KRO-NCRV Lief gebaar Award 2025' is bekend
- Tv- en radiopresentator Robert Jensen overleden op 52-jarige leeftijd
- Marco van Basten legt zijn tv-werk voor Ziggo Sport voorlopig neer
- Jeroen Van Dyck doet intrede als toyboy van Marianne in 'Thuis'
- Malou Petter is terug bij de NPO als presentator 'EenVandaag'
- 'Kassa' zaterdag over vluchtcompensaties en de gehandicaptenparkeerkaart
- NTR herhaalt vrijdag documentaire over Astrid Roemer
- Vrijdag in 'Meldpunt Actueel': mantelzorgers overbelast maar overheid vraagt hen meer te doen
- Dit zie je vrijdag in 'Ik Vertrek XL'
- EK Handbal 2026 mannen exclusief live bij Ziggo Sport
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Coen & Sander introduceren 'Nederlandstalige top 100' bij JOE met marathonuitzending
- Recordaantal versprekingen in week van 'Het Verboden Woord' op Qmusic
- Componist der Nederlanden Camiel Jansen co-presentator NPO Klassiek-programma 'Podium'
- NPO 3FM en NPO FunX vieren 40 jaar Eurosonic Noorderslag
Multimedia SPOTLIGHT
-
Zijn Q-gezichten Gerben Tuerlinckx en Clémentine Caron 'Twins?!' -
Disney+ onthult teaser voor tweede seizoen van 'Paradise' -
Derde seizoen van 'Euphoria' binnenkort op HBO Max -
Eric Goens laat professionele huurmoordenaar aan het woord -
Exclusieve kijk achter de schermen van BK-winst Thibau Nys -
'De Tafel van Gert' is terug vanaf 19 januari -
Aster Nzeyimana bekent: 'Bestemming X' blijft in België -
Kijk dit voorjaar naar het laatste seizoen van 'The Boys' op Prime Video -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Industry' op HBO Max -
Frustraties steken de kop op in 'Bestemming X' -
Kijk de eerste beelden van 'De Twaalf: De Botoxmoorden' -
Tante Rita keert terug in de midseizoensfinale van 'Familie' -
Dit zie je in 2026 op Netflix
-
Kijk de eerste beelden van de nieuwe fictiereeks 'All in' -
Netflix deelt de officiële trailer van 'Agatha Christie’s Seven Dials' -
Ontdek de eerste beelden van 'Juliet' seizoen 2 -
'Welkom Aan Boord' vliegt weer uit! -
Netflix kondigt zesde seizoen 'Emily in Paris' aan -
Netflix lost trailer van 'The Rip' met Ben Affleck en Matt Damon
-
Ode aan Circus Camillein 'JAMES & Co' -
'De Rechtbank' opent opnieuw de deuren -
Benjamin maakt geen goede beurt in 'Winter Vol Liefde' -
Het verboden woord is terug! -
Maarten & Dorothee verdubbelen jaarloon in 60 seconden -
Ontdek de officiële trailer van 'Megan', seizoen 2 -
Dit is de eerste afvaller van 'Bestemming X' -
Elodie Gabias leert het vakjargon van urologie in 'Een Echte Job' -
Vanaf maandag is 'Florentina' je nieuwe afspraak bij VTM -
Aster in 'Bestemming X': 'Dit zijn mijn twee finalisten' -
VTM Series brengt adrenaline van ER terug
Kijktip van de dag

In de toekomst woedt er oorlog tussen de mens en een AI-leger. Joshua is een voormalig agent van de speciale eenheid die rouwt om de verdwijning van zijn vrouw. Hij wordt gerekruteerd om de Schepper, de architect van de geavanceerde AI, op te sporen en te doden. Deze architect heeft een mysterieus wapen ontwikkeld dat niet alleen de oorlog maar ook de mensheid kan beëindigen.
'The Creator', film uit 2023 met oa. John David Washington en Gemma Chan, om 20.30 uur op Play.

































