Zondag 'Podium Witeman' met Remy van Kesteren & Tjeerd Top

Paul Witteman ontvangt harpist Remy van Kesteren, violist Tjeerd Top, violist Liza Ferschtman & pianist Aidan Mikdad, saxofonist Lisa Schreiber & pianist Vital Stahievitch, hoboïst Miriam Pastor Burgos, en het Busch Trio.
Harpist Remy van Kesteren heeft zich voor zijn nieuwste project laten inspireren door de magisch-realitische animatiefilm The Red Turtle uit 2016. Hij heeft een alternatieve soundtrack gecomponeerd die hij bij een vertoning van de film live kan spelen. Remy komt vertellen wat hem zo boeit aan deze film en speelt natuurlijk een nummer van zijn nieuwe album!
Violist Tjeerd Top is plaatsvervangend concertmeester van het Koninklijk Concertgebouworkest, de Mount Everest van de klassieke muziek in Nederland. Het is daarom best verrassend te noemen dat Tjeerd Top een oude liefde koestert voor Hard Rock en Heavy Metal. In 'Podium Witteman' laat hij horen dat die rocknummers met hun gillende gitaarsolo’s ook geweldig kunnen klinken op een klassieke viool.
In Pauls Jonge Helden is deze week te gast de Duitse saxofonist Lisa Schreiber. Zij is op haar achtste begonnen met saxofoon spelen en studeert nu in Amsterdam bij Arno Bornkamp. Met pianist Vital Stahievitch speelt Lisa muziek van Heitor Villa-Lobos.
Floris gaat in deze geschiedenismaand het verhaal vertellen van de Kreutzer-Sonate van Ludwig van Beethoven. Deze vioolsonate had namelijk ook heel anders kunnen heten en dat zou niet zonder gevolgen zijn gebleven voor de literaire en muziekgeschiedenis zoals wij die kennen. Het droomduo violist Liza Ferschtman en pianist Aidan Mikdad komt spelen!
Een creatieve geest als die van Mike Boddé weet altijd uiteenlopende zaken met elkaar te verbinden: het vallen van de bladeren, een gedicht van Rainer Maria Rilke en melancholische Tsjechische muziek. Met hoboïst Miriam Pastor Burgos speelt hij ‘Een weggewaaid blad’ van Leoš Janáček.
Het vermaarde Busch Trio komt het Tweede Pianotrio van Franz Schubert spelen, een van de, nee, misschien wel hét beste pianotrio ooit gecomponeerd.
'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.
Het NTR-programma 'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagmiddag om 10.30 uur.
'Podium Witteman', zondag 25 oktober van 18.15 tot 19.15 uur bij de NTR op NPO 2.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Stan Van Samang brengt ‘een ster' naar Florentina
- 'Ik moest op pauze drukken’: sterrenchef Nick Bril over ongeval, twijfels en opnieuw beginnen in nieuwe Play-docu ‘RAUW’
- Nog één keer alles geven: dit zijn de 6 finalisten van 'So You Think You Can Dance'
- ‘Mag ik jouw nier?’ gelanceerd op sterfdag BNN-oprichter Bart de Graaff
- Verboden Liefdes en familiegeheimen in nieuwe dramaserie 'Geheime Liefde'
- Kato en Thibault vinden 'Blind Gekocht' huis te klein: 'Het staat hier direct terug vol'
- Dit zie je maandag in een nieuwe aflevering van 'Radar'
- Welke 'Dagelijkse Kost' eten we deze week?
- Dit zie je deze week in 'Sturm der Liebe' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Home and Away' - PREVIEW
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Berkel en Rodenrijs
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- De lucht kleurt Q: Berre geeft in luchtballon van Qmusic spectaculaire showcase vanuit de lucht
- K3 keert na ruim 16 jaar terug in de Top 40 met het Foute Anthem van Qmusic 'Schaduw'
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
'RAUW': een openhartig portret van sterrenchef Nick Bril -
Stan Van Samang brengt 'een ster' naar 'Florentina' -
Haar in de boter bij Spor-voorzitters Rik en Sam -
EOdoc 'Het Corioliseffect': een weergaloze ode aan het leven op aarde -
Dit was de Q-Lift Off met Berre! -
Coaches van 'The Voice' reageren op gemene comments over zichzelf -
Same city, final chapter. merci, Paris. -
Een heel weekend K3 bij VTM! -
Viktor Verhulst deelt eigen nostalgische herinneringen -
Joshua en Noah gooien traditioneel rollenpatroon om in 'SYTYCD' -
Kijk nu de officiële trailer van 'KYLIE' -
'Jack Ryan: Ghost War' nieuw te zien op Prime Video -
'Ze Zeggen Dat' onderzoekt de orgasmekloof -
Kijk naar de reünie van 'The Real Housewives of Antwerp' -
HBO lanceert eerste beelden van 'Life, Larry and the Pursuit of Unhappiness' -
'Ticket to the Tribes' is binnenkort nieuw op Prime Video -
Het wordt heel heet in de studio van 'So You Think You Can Dance' -
Amy's 30ste verjaardag ontploft na verrassende onthullingen in 'The Real Housewives of Antwerp' -
'Vanavond Bij Ons' is nieuw op njam! -
Hoe ver gaat Andreas in 'Thuis'? -
Kijk de trailer van het nieuwe seizoen van 'Rivals' -
Zo klonk Essyla tijdens de halve finale van het Eurovisiesongfestival -
Mathieu Terryn geeft exclusieve inkijk in de backstage van 'The Voice' -
Eerste vrouwelijke dansduo raast over het 'SYTYCD'-podium -
Allesbehalve saai: 'A BORING YEAR'! -
Bartel Van Riet brengt Elie van z’n melk in 'Huis Gemaakt' -
Nieuw seizoen van '3FF' brengt 'D5R' terug! -
Anne en Hannelore moeten toegevingen doen in 'Blind Gekocht' -
Chemie spat van scherm in 'So You Think You Can Dance' -
'The Miniature Wife' is nu nieuw te zien op Streamz
Kijktip van de dag

Februari 1954: Marilyn Monroe onderbreekt haar huwelijksreis in Japan en vliegt naar het door oorlog verscheurde Korea. Voor meer dan 100.000 uitgeputte soldaten staat ze op het podium - voor het eerst in haar leven écht op een podium - en zingt ze zich de ziel uit haar lijf in de ijzige kou. Het is het moment waarop Marilyn Monroe ophoudt een filmster te zijn en zichzelf ontdekt als iets veel groters. Via gerestaureerde archiefbeelden duikt deze documentaire in een weinig bekend maar bepalend hoofdstuk uit haar leven.
'Marilyn Monroe: The Rise of an Icon', om 20.15 uur op VRT Canvas.



































