Zondag 'Podium Witeman' met Remy van Kesteren & Tjeerd Top

Paul Witteman ontvangt harpist Remy van Kesteren, violist Tjeerd Top, violist Liza Ferschtman & pianist Aidan Mikdad, saxofonist Lisa Schreiber & pianist Vital Stahievitch, hoboïst Miriam Pastor Burgos, en het Busch Trio.
Harpist Remy van Kesteren heeft zich voor zijn nieuwste project laten inspireren door de magisch-realitische animatiefilm The Red Turtle uit 2016. Hij heeft een alternatieve soundtrack gecomponeerd die hij bij een vertoning van de film live kan spelen. Remy komt vertellen wat hem zo boeit aan deze film en speelt natuurlijk een nummer van zijn nieuwe album!
Violist Tjeerd Top is plaatsvervangend concertmeester van het Koninklijk Concertgebouworkest, de Mount Everest van de klassieke muziek in Nederland. Het is daarom best verrassend te noemen dat Tjeerd Top een oude liefde koestert voor Hard Rock en Heavy Metal. In 'Podium Witteman' laat hij horen dat die rocknummers met hun gillende gitaarsolo’s ook geweldig kunnen klinken op een klassieke viool.
In Pauls Jonge Helden is deze week te gast de Duitse saxofonist Lisa Schreiber. Zij is op haar achtste begonnen met saxofoon spelen en studeert nu in Amsterdam bij Arno Bornkamp. Met pianist Vital Stahievitch speelt Lisa muziek van Heitor Villa-Lobos.
Floris gaat in deze geschiedenismaand het verhaal vertellen van de Kreutzer-Sonate van Ludwig van Beethoven. Deze vioolsonate had namelijk ook heel anders kunnen heten en dat zou niet zonder gevolgen zijn gebleven voor de literaire en muziekgeschiedenis zoals wij die kennen. Het droomduo violist Liza Ferschtman en pianist Aidan Mikdad komt spelen!
Een creatieve geest als die van Mike Boddé weet altijd uiteenlopende zaken met elkaar te verbinden: het vallen van de bladeren, een gedicht van Rainer Maria Rilke en melancholische Tsjechische muziek. Met hoboïst Miriam Pastor Burgos speelt hij ‘Een weggewaaid blad’ van Leoš Janáček.
Het vermaarde Busch Trio komt het Tweede Pianotrio van Franz Schubert spelen, een van de, nee, misschien wel hét beste pianotrio ooit gecomponeerd.
'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.
Het NTR-programma 'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagmiddag om 10.30 uur.
'Podium Witteman', zondag 25 oktober van 18.15 tot 19.15 uur bij de NTR op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- KRO-NCRV roept Nederland op tot een Lief gebaar
- Kijkcijfers: 8, 9, 10 en 11 oktober 2026
- Hoe willen bekende Vlamingen sterven? En wat willen ze als laatste avondmaal?
- Deze Nederlandse én Vlaamse kandidaten strijden om de titel van Robinson 2026
- Deze Vlaamse én Nederlandse kleppers strijden voor de titel van Robinson 2026
- 'Wat komen we hier doen?': Marc Coucke spaart duo’s niet tijdens generale repetitie in 'Mijn Restaurant'
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Nieuwe ronde, nieuwe acts, nieuwe regels in De Kwalificatie van 'Got Talent'
- DNA-detectives speuren naar diagnoses in 'Focus'
- DNA-test centraal in laatste aflevering van 'Sous X'
- Qmusic Foute Party grootser dan ooit: 'The Big One' gaat naar GelreDome
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Luistercijfers: JOE grote winnaar met beste maandscore ooit
- Qmusic viert 25ste verjaardag met spectaculair lichtfestival in Mechelen
- KRO-NCRV Radioschool zoekt nieuw radiotalent voor 2027
Multimedia SPOTLIGHT
-
Marc Coucke spaart duo's niet in 'Mijn Restaurant' -
Een nieuwe ronde doet zijn intrede in 'Got Talent' -
Kijk vanaf vandaag naar 'Gevangenisdirecteurs' -
Alain Remue blikt terug op angstige minuten in 'Goens Docu: Cel Vermiste Personen' -
Bert De Kock: 'Ik weet niet wat er gebeurde' -
'Nonkels 3' breekt records op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Altruists' -
Kijk nu de beklijvende trailer van 'Breendonk' -
Netflix onthult trailer van 'Black Doves' seizoen 2 -
'Welkom, bienvenue Chez Dean! Enfin: chez moi!' -
Emotionele Axel Daeseleire breekt bij afscheid revalidatiecentrum -
Dan Karaty krijgt het zwaar te verduren in 'Got Talent'
-
Netflix deelt officiële teaser van 'Steps' -
Bekroonde coming-of-agefilm 'Skiff' komt naar Streamz -
Ontdek hier de 'Patattensmoothie'! -
Kijk de nieuwe serie 'Coven Academy' op Disney+ -
Outfit Francesco Planckaert mikpunt van spot in 'De Slimste Mens' -
Zondag gaat het hard tegen hard in 'De Verraders' -
Een 'verschrikkelijke fout' in 'Mijn Restaurant' -
Zingende kok blaast jury omver in 'Got Talent'
-
'Kotmadam Sergeant' en studenten maken zich klaar voor de Foute Party -
Marc Coucke heeft opvallend advies voor duo in 'Mijn Restaurant' -
Regi en Linda blikken terug op 30 jaar Milk Inc. -
Vrachtwagenchauffeur onder vuur genomen in 'Real Life Patsers' -
'Verboden te Lachen' met Peter Van den Begin nieuw op Streamz -
Axel Daeseleire spreekt met de 'meest gehate familie van Amerika' -
Margriet en Celien Hermans keren terug naar de operatiekamer -
Mattias' papa niet onder de indruk van kersverse schoondochter -
Karen Damen krijgt opvallende 'K2 Zoekt K3'-reünie in 'Got Talent'
-
Farzad getuigt in 'Kotmadam Sergeant' over discriminatie
Kijktip van de dag

De koppels genieten van een romantisch weekend in Brugge, met cava en openhartige gesprekken. Na een pittige teamactiviteit volgt de ultieme ontknoping. Denzel en Elke krijgen lof van de experten, terwijl Ellen en Matti twijfelen over hun toekomst.
'Blind Getrouwd', om 20.40 uur op VTM.



































