Zondag 'Kruispunt Profiel' van Tim Hofman

zaterdag 10 december 2022
Foto: © KRO-NCRV 2020

Het jaar 2022 was zonder twijfel dat van Tim Hofman. Met zijn online programma 'BOOS' over de misstanden bij 'The Voice' zette hij seksueel overschrijdend gedrag op de kaart.

Hij won er de Nipkowschijf en andere prijzen mee. Het onderstreepte nog eens zijn imago van succesvol strijder tegen onrecht. Waar komt die gedrevenheid vandaan? Wat is zijn kracht?


In de KRO-NCRV-reeks 'Kruispunt'-profielen schetsen verschillende mensen hoe Tim Hofman zich kan vastbijten in iets, hoe hij alles wil oplossen en deuren kan openen. Zijn beste vriendin en ‘soulmate’, Talisia Misiedjan, zegt zich te irriteren aan mensen die twijfelen aan zijn oprechtheid of hem té veel vinden deugen. 'Waarom zou je niet gewoon als mens heel hard je best willen doen om het goed te doen?', vraagt zij zich af. Zij is ervan overtuigd dat de uitzending van 'BOOS' over 'The Voice', zijn hoogtepunt was. 'Elke werkgever is achter z’n oren gaan krabben of hij of zij het wel goed heeft geregeld. Hij maakte veel los.'

'Over Mijn Lijk'
Naast 'BOOS' leverde hij opnieuw een indrukwekkende reeks van 'Over Mijn Lijk' af, waarmee hij vorig jaar de Televizier-Ring won. In dit programma, waarbij kankerpatiënten in hun laatste levensfase met de camera worden gevolgd, zien we Tim van zijn invoelende kant. Kiki, die in 2021 overleed, was een van de deelnemers van 'Over Mijn Lijk'. Haar moeder Susanne was onder de indruk van Tim. 'Hij is een warm en lief mens, zoals ik het heb ervaren. Als hij bij ons thuis was, had hij alle aandacht voor Kiki. Hij stelt de mooie vragen en dat dúrft hij ook te doen.'

Kinderpardon
ChristenUnie-politicus Gert-Jan Segers leerde Tim Hofman kennen rond het Kinderpardon. Daarna waren ze samen betrokken bij coalitie Y. 'Hij opent deuren omdat hij heel gemotiveerd is, hij maakt problemen tastbaar en werkt daar hard voor. Zoals met de toen negenjarige Turkse jongen Nemr', aldus Segers. Ook al schuurt het soms tussen die twee, ze weten elkaar wel altijd te vinden op persoonlijk vlak.

Tim Hofman lijkt de hele wereld op zijn schouders te willen nemen, altijd het goede te willen doen en te willen deugen. Lijdt hij aan een Messias-complex? Hoe houdt hij het vol? Zijn directe Hofman-aanpak is niet zonder gevaar. Hij liep hij al eens flinke klappen op. Is dat het waard?

'Kruispunt Profiel' van Tim Hofman, zondag 11 december 17.45 uur bij KRO-NCRV op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Live Live Live' (VRT 1)

In de tot warme club omgetoverde VRT Studio 5 ontvangen Bart Peeters en The Atomic Orchestra, een 47-koppig orkest onder leiding van Jo Hermans, tal van artiesten om samen een symfonische versie te maken van hun liedjes. Bazart, Mentissa, Sylvie Kreusch, Warhaus, Günther Neefs en Belle Perez steken hun grootste hits en andere songs in een nieuw, klassiek jasje. Muziekliefhebber Jeroen Meus onthult daarnaast waarom hij een saxmaniak is.

'Live Live Live', om 20.20 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:00
    Het Huis
    06:00
    In bed met Olly
  • 23:50
    Trigger Point
    08:00
    Radio 2: Weekwatchers
  • 21:05
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 23:40
    Blind getrouwd
    05:40
    Maya de Bij
  • 20:35
    Conan the Barbarian
    00:50
    Ramsay's Kitchen Nightmares
  • 22:30
    Dumb and Dumber To
    01:00
    Geen uitzending
  • 22:20
    Last Action Hero
    00:35
    Xena: Warrior Princess
  • 22:05
    A Heidelberg Holiday
    01:30
    JOE XMAS
  • 23:30
    Zomerrust
    01:05
    Home Improvement
  • 23:35
    De 42 Kinderen van de Goeroe
    04:50
    Geen uitzending
  • 23:20
    FBI
    01:20
    New Amsterdam
  • 22:55
    Annabelle: Creation
    01:40
    Cobra Kai
  • 22:20
    Creating Christmas
    02:00
    Geen uitzending
  • 23:25
    C.S.I. New York
    01:20
    My Life is Murder
  • 00:00
    Business Branding
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 23:02
    Zelf gedaan, goed gedaan
    05:55
    Sixties To Six
  • 23:45
    Toasted on wheels!
    01:00
    Veldvers
  • 23:55
    Vienna Blood
    01:35
    Ghosts
  • 23:20
    The Descendants
    01:25
    The Equalizer
  • 23:50
    NOS Journaal Laat
    01:25
    Onvergetelijke Liedjes
  • 23:35
    Carmen Curlers
    01:35
    Café Kockelmann
  • 23:30
    Louis Theroux Interviews
    01:40
    Onderweg naar liefde