Zondag 'Kruispunt Profiel' van Tim Hofman

zaterdag 10 december 2022
Foto: © KRO-NCRV 2020

Het jaar 2022 was zonder twijfel dat van Tim Hofman. Met zijn online programma 'BOOS' over de misstanden bij 'The Voice' zette hij seksueel overschrijdend gedrag op de kaart.

Hij won er de Nipkowschijf en andere prijzen mee. Het onderstreepte nog eens zijn imago van succesvol strijder tegen onrecht. Waar komt die gedrevenheid vandaan? Wat is zijn kracht?


In de KRO-NCRV-reeks 'Kruispunt'-profielen schetsen verschillende mensen hoe Tim Hofman zich kan vastbijten in iets, hoe hij alles wil oplossen en deuren kan openen. Zijn beste vriendin en ‘soulmate’, Talisia Misiedjan, zegt zich te irriteren aan mensen die twijfelen aan zijn oprechtheid of hem té veel vinden deugen. 'Waarom zou je niet gewoon als mens heel hard je best willen doen om het goed te doen?', vraagt zij zich af. Zij is ervan overtuigd dat de uitzending van 'BOOS' over 'The Voice', zijn hoogtepunt was. 'Elke werkgever is achter z’n oren gaan krabben of hij of zij het wel goed heeft geregeld. Hij maakte veel los.'

'Over Mijn Lijk'
Naast 'BOOS' leverde hij opnieuw een indrukwekkende reeks van 'Over Mijn Lijk' af, waarmee hij vorig jaar de Televizier-Ring won. In dit programma, waarbij kankerpatiënten in hun laatste levensfase met de camera worden gevolgd, zien we Tim van zijn invoelende kant. Kiki, die in 2021 overleed, was een van de deelnemers van 'Over Mijn Lijk'. Haar moeder Susanne was onder de indruk van Tim. 'Hij is een warm en lief mens, zoals ik het heb ervaren. Als hij bij ons thuis was, had hij alle aandacht voor Kiki. Hij stelt de mooie vragen en dat dúrft hij ook te doen.'

Kinderpardon
ChristenUnie-politicus Gert-Jan Segers leerde Tim Hofman kennen rond het Kinderpardon. Daarna waren ze samen betrokken bij coalitie Y. 'Hij opent deuren omdat hij heel gemotiveerd is, hij maakt problemen tastbaar en werkt daar hard voor. Zoals met de toen negenjarige Turkse jongen Nemr', aldus Segers. Ook al schuurt het soms tussen die twee, ze weten elkaar wel altijd te vinden op persoonlijk vlak.

Tim Hofman lijkt de hele wereld op zijn schouders te willen nemen, altijd het goede te willen doen en te willen deugen. Lijdt hij aan een Messias-complex? Hoe houdt hij het vol? Zijn directe Hofman-aanpak is niet zonder gevaar. Hij liep hij al eens flinke klappen op. Is dat het waard?

'Kruispunt Profiel' van Tim Hofman, zondag 11 december 17.45 uur bij KRO-NCRV op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'So You Think You Can Dance' - Ezra (VTM)

De allerlaatste auditiedag is aangebroken. De plaatsen voor de Callback zijn schaars, de Golden Tickets nog schaarser. Onder anderen een dansende advocaat, een dokter en een klassieke ballerina wagen hun kans.

'So You Think You Can Dance', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 09:50
    Sporza: Marathon
    02:20
    Journaallus
  • 10:00
    Erediensten
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 09:00
    Asterix: Het Geheim van de Toverdrank
    05:45
    Geen uitzending
  • 09:45
    Geen uitzending
    01:10
    The Good Doctor
  • 10:00
    Champions League Magazine
    01:35
    Geen uitzending
  • 09:35
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 10:00
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 08:20
    Geen uitzending
    15:30
    Baywatch
  • 10:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 10:00
    Het appartement
    02:20
    De Tafel van Tine
  • 10:00
    FBI
    02:20
    Geen uitzending
  • 09:45
    MacGyver
    02:15
    Pawn Stars
  • 09:45
    Het Blok
    02:25
    Geen uitzending
  • 09:55
    The Crossbow Cannibal
    02:20
    FBI
  • 09:33
    Trends Talk
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:57
    Het appartement
    05:55
    Sixties To Six
  • 10:05
    Guillaume's Paris
  • 09:55
    The Madame Blanc Mysteries
    02:30
    Blue Lights
  • 10:00
    Cougar Town
    02:05
    Scrubs
  • 09:45
    NOS Studio Sport Live
    02:00
    EenVandaag
  • 10:00
    Eucharistieviering
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 10:10
    Masha en de Beer
    02:15
    NPO Doc: Alles moet beter