Zondag in 'Podium Witteman'

Paul Witteman ontvangt dirigent Otto Tausk, kersverse chef-dirigent van het PHION, samen met strijkers van het PHION, theorbist Mike Fentross, counter tenor Maarten Engeltjes, klarinettist Jules Baeten en Fuse!
Otto Tausk is de nieuwe chef-dirigent van het PHION, de samenvoeging van het Gelders Orkest en Het Orkest van het Oosten. Hij is terug in Nederland, waar hij ooit begon als assistent van de wereldberoemde Valéry Gergiev bij het Rotterdams Philharmonisch Orkest. Naast zijn nieuwe aanstelling is hij nog chef-dirigent van de Vancouver Symphony Orchestra. Hij vertelt over het vak van dirigeren en zijn liefde voor muziek.
De muziek van de Nederlandse componist Willem de Fesch, geboren in 1687, is voor het grote publiek nog niet zo bekend. Theorbist en dirigent Mike Fentross wil daar verandering in brengen en brengt een gloednieuwe cd uit met verschillende Concerti Grossi, samen met zijn ensemble La Sfera Armoniosa en violiste Lidewij van der Voort.
Pauls Jonge Held is de 20-jarige klarinettist Jules Baeten. Hij komt een deel uit de Sonate voor klarinet van Francis Poulenc spelen.
Met een nieuw muzikaal jaar in het verschiet verdiept Floris Kortie zich in de geschiedenis van St. Cecilia, de beschermheilige van de muziek. Door de eeuwen heen hebben vele componisten hun muziek aan haar opgedragen. Countertenor Maarten Engeltjes en luitist Mike Fentross zullen de prachtige aria 'Here the deities approve' uit 'Welcome to all the pleasures' van Henry Purcell uitvoeren.
Fuse is er weer en brengt deze keer Georgische muziek mee van de componist Sulkhan Tsintsadze. Celliste Mascha van Nieuwkerk is met zwangerschapsverlof en wordt vervangen door de Georgische celliste Ketevan Roinishvili. Tijd voor Fuse om zich onder te dompelen in de muziek van Ketevans vaderland.
Mike Boddé liet zich als student inspireren door het Zen Boeddhisme, althans... hij hield in die tijd heel erg van het Grote Nietsdoen. In deze huidige tijd is het niets doen een stuk moeilijker, zo ervaart hij. Hij schreef het piano solo stuk 'Wu Wei'.
'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.
Het NTR-programma 'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagochtend om 10.30 uur.
'Podium Witteman', zondag 10 januari om 18.20 uur op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'Eurovisiesongfestival 2027' vindt plaats in Bulgaarse kuststad Burgas
- VTM verschuift 'Ik Weet Er Alles Van' naar late avond na tegenvallende kijkcijfers
- Afscheid van Michiel maandag 17 augustus live te volgen
- Kijkcijfers: donderdag 13 augustus 2026
- Natassia Van Kerkvoorde stapt onverwacht uit ‘The Real Housewives of Antwerp’: 'De juiste keuze op dit moment'
- Tommy Wieringa is zondag te gast in 'VPRO Zomergasten'
- 'Ahoy Zingt De Nijs': een muzikale hommage aan Rob de Nijs bij MAX
- Dit zie je zondag in 'Tussen Kunst en Kitsch'
- 'Harrie Jekkers: In mijn liedjes kan ik wonen' zaterdag op NPO 1
- Een eigenwijze bewoonster zet de boel op stelten in 'Taakstraf'
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit Steenwijkerland
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Nostalgie zet volop in op muziek, persoonlijkheid en nostalgie in het najaar 2026
- Qmusic trapt 'Het Foute Uur' een half uur vroeger af
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanaf Theater aan de Parade in Den Bosch
Multimedia SPOTLIGHT
-
Prime Video kondigt nieuw seizoen aan van 'Young Sherlock' -
Nieuwe trailer voor derde seizoen van 'Percy Jackson and the Olympians' -
CAMILLE geeft exclusieve inkijk achter de schermen van 'Tien Om Te Zien' -
Netflix deelt officiële trailer van 'De Eetclub' -
Kijk nu de podcast 'Vik & Marie: Studio 100 Rewind' bij Play -
Netflix deelt officiële teaser van 'Animals' -
'Topgangster' vertelt hoe hij grootste diamantroof ooit minutieus voorbereidde -
'De Kabouterdans'... 'Ik Weet Er Alles Van' -
De lat ligt letterlijk en figuurlijk hoog in 'Met Vier in Bed' -
Jamine vertelt over haar transitie in 'B&B Zoekt Lief' -
Prime Video deelt officiële trailer van 'L*VE KLEINE' -
Check nu de officiële trailer van 'The Last Sunrise' -
Neem samen met VTM een kijkje op 'Kamping Kitsch' -
Goedele Liekens zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
'Niet opnemen!': de nepagent die 30 staten in zijn greep hield -
'Niets houdt me tegen' door Celien Hermans, Siska, Niels & Zita tijdens VRT Zomerhit -
100-jarige Annie Geeraerts wordt verrast op de set van 'Familie' -
Tara heeft een zaadje geplant -
CAMILLE & MAKSIM zingen nummer uit Circus Camille exclusief in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk vanaf maandag naar 'Furious' op Disney+ -
Kijk naar de bijzondere kasteelweek van 'Met Vier In Bed' -
Wouter laat het strand spreken in 'B&B Zoekt Lief' -
Herinneringen aan Margriet Hermans in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk nu naar 'Pompeii: Out of Time with Tom Hiddleston' -
Alain Remue getuigt over de hel in Pepinster -
'Charlotte ZKT. Lief' nieuwe Play Short -
'Met Vier In Bed' in het spoor van Brad Pitt -
Onverwachte onthulling in 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez brengt de zomer naar 'Tien Om Te Zien' -
Kijk de trailer van 'Goens Docu: Cel Vermiste Personen'
Kijktip van de dag

Nieke heeft een nieuwe kennis, Armand. Hij is een zeer galante jongen die in pruiken handelt. Hij verkoopt Jef een haarstukje en maakt hem wijs dat hij op Clark Gable gelijkt. Jef is in de wolken. Armand valt in eenieders smaak, maar schijn bedriegt.
'Lili en Marleen', om 19.55 uur op VTM.



































