Zondag in 'Podium Witteman'

Paul Witteman ontvangt dirigent Otto Tausk, kersverse chef-dirigent van het PHION, samen met strijkers van het PHION, theorbist Mike Fentross, counter tenor Maarten Engeltjes, klarinettist Jules Baeten en Fuse!
Otto Tausk is de nieuwe chef-dirigent van het PHION, de samenvoeging van het Gelders Orkest en Het Orkest van het Oosten. Hij is terug in Nederland, waar hij ooit begon als assistent van de wereldberoemde Valéry Gergiev bij het Rotterdams Philharmonisch Orkest. Naast zijn nieuwe aanstelling is hij nog chef-dirigent van de Vancouver Symphony Orchestra. Hij vertelt over het vak van dirigeren en zijn liefde voor muziek.
De muziek van de Nederlandse componist Willem de Fesch, geboren in 1687, is voor het grote publiek nog niet zo bekend. Theorbist en dirigent Mike Fentross wil daar verandering in brengen en brengt een gloednieuwe cd uit met verschillende Concerti Grossi, samen met zijn ensemble La Sfera Armoniosa en violiste Lidewij van der Voort.
Pauls Jonge Held is de 20-jarige klarinettist Jules Baeten. Hij komt een deel uit de Sonate voor klarinet van Francis Poulenc spelen.
Met een nieuw muzikaal jaar in het verschiet verdiept Floris Kortie zich in de geschiedenis van St. Cecilia, de beschermheilige van de muziek. Door de eeuwen heen hebben vele componisten hun muziek aan haar opgedragen. Countertenor Maarten Engeltjes en luitist Mike Fentross zullen de prachtige aria 'Here the deities approve' uit 'Welcome to all the pleasures' van Henry Purcell uitvoeren.
Fuse is er weer en brengt deze keer Georgische muziek mee van de componist Sulkhan Tsintsadze. Celliste Mascha van Nieuwkerk is met zwangerschapsverlof en wordt vervangen door de Georgische celliste Ketevan Roinishvili. Tijd voor Fuse om zich onder te dompelen in de muziek van Ketevans vaderland.
Mike Boddé liet zich als student inspireren door het Zen Boeddhisme, althans... hij hield in die tijd heel erg van het Grote Nietsdoen. In deze huidige tijd is het niets doen een stuk moeilijker, zo ervaart hij. Hij schreef het piano solo stuk 'Wu Wei'.
'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.
Het NTR-programma 'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagochtend om 10.30 uur.
'Podium Witteman', zondag 10 januari om 18.20 uur op NPO 2.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Onderwijseditie 'The Passion' brengt paasverhaal dichter bij jongeren
- Katy Perry aangekondigd als headliner van 'Isle Of MTV Malta 2026'
- Koppel daagt elkaar uit in 'So You Think You Can Dance'
- Van Italië tot Kirgizië en alles daartussen: dit zijn de nieuwe 'Celebrity MasterChefs'
- 'Vandaag Inside' en 'De Oranjezomer' verhuizen tijdelijk naar het zonnige Curaçao
- Jo Vally laat deelnemers van 'De Box' een toontje lager zingen
- De Planckaerts steken de handen uit de mouwen in 'Huis Gemaakt'
- Karine Claassen gaat 'Op Een Ander' bij Musica Mundi
- Dinsdag in 'Je Zal Het Maar Hebben': Waar mag ik je voor wakker maken?
- 'Break Free' vertelt het verhaal van Manon
- VRT reageert op de heisa rond filmpje van Studio Brussel-presentatoren
- FunX Awards 2026: Edison-winnaar CHO, Kaya Imani en Qlas treden op
- Ruud de Wild tijdelijk afwezig op NPO Radio 2
- Qmusic-dj’s Mattie & Marieke gaan de strijd aan met de zomertijd
- Kobe Ilsen presenteert 'Verstand van Zaken' op Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Dit zijn de nieuwe 'Celebrity MasterChefs'! -
Jo Vally laat deelnemers van 'De Box' een toontje lager zingen -
Joost Klein breekt de regels in 'The Voice van Vlaanderen' -
'Blind Gekocht' is terug! -
Deze familie wint de finale van 'Konvooi' -
Dit zijn de 10 kandidaten van 'De Mol' seizoen 14 -
HBO Max lanceert teaser van DC Studios-serie 'Lanterns' -
Kijk 'The Comeback' seizoen 3 op HBO Max -
Bockie en Jeroom pranken elkaar nog eens goed in finale 'Konvooi' -
Dansende vuilnisman Yusri grijpt zijn kans in 'SYTYCD' -
Carlo Bonte kan Olga Leyers niet bekoren -
De prijs van de De Jacht op Vincent Live is pure luxe -
Zita Wauters verrast vader Koen in 'The Voice' -
Ontdek de trailer van 'The Chestnut Man: Hide and Seek' -
Jean-Marie Pfaff verrast een Griekse taxichauffeur -
Kandidaten staan voor spectaculaire uitdaging in 'De Box' -
HOO-RAY! Ray 'Albert' Verhaeghe wordt 100! -
Willy duikt (letterlijk) in de jaren '90 -
'En dan zeggen ze dat ne sjotter dom is' -
'De Trein' is een exclusieve rit achter de schermen van NMBS -
Helmut Lotti over zijn 'verborgen' huwelijk -
Jeroom en Bockie verdwalen op rond punt in Italië -
Jury 'So You Think You Can Dance' overspoeld door danstalent -
'De Mol': Tweedracht maakt macht. -
Kijk de trailer van 'Máxima', seizoen 2 -
Zita Wauters verrast papa Koen in 'The Voice' -
Niels Destadsbader sluit bijzondere deal in 'Stukken van Mensen' -
Mathieu Terryn en Laura Tesoro aan het zingen in 'The Voice' -
De Goorissen zijn onder de indruk in Athene -
Wordt Ward Lemmelijn wereldkampioen HYROX?
Kijktip van de dag

Met Emmanuel Item verkent Tijs Wenen, een stad vol verborgen lagen. Van de Secession en klassieke én hedendaagse koffiehuizen tot het Amalienbad en de Akademie der bildenden Künste. Ze bezoeken de Plaster Cast Collection, Kugelmugel en het Prater, terwijl verhalen over spionnen een andere kant van de gelukkigste stad ter wereld blootleggen.
'Tattoorist', om 21.25 uur op VRT Canvas.



































