Zondag in 'Podium Witteman'

zaterdag 9 januari 2021

Paul Witteman ontvangt dirigent Otto Tausk, kersverse chef-dirigent van het PHION, samen met strijkers van het PHION, theorbist Mike Fentross, counter tenor Maarten Engeltjes, klarinettist Jules Baeten en Fuse!

Otto Tausk is de nieuwe chef-dirigent van het PHION, de samenvoeging van het Gelders Orkest en Het Orkest van het Oosten. Hij is terug in Nederland, waar hij ooit begon als assistent van de wereldberoemde Valéry Gergiev bij het Rotterdams Philharmonisch Orkest. Naast zijn nieuwe aanstelling is hij nog chef-dirigent van de Vancouver Symphony Orchestra. Hij vertelt over het vak van dirigeren en zijn liefde voor muziek.


De muziek van de Nederlandse componist Willem de Fesch, geboren in 1687, is voor het grote publiek nog niet zo bekend. Theorbist en dirigent Mike Fentross wil daar verandering in brengen en brengt een gloednieuwe cd uit met verschillende Concerti Grossi, samen met zijn ensemble La Sfera Armoniosa en violiste Lidewij van der Voort.

Pauls Jonge Held is de 20-jarige klarinettist Jules Baeten. Hij komt een deel uit de Sonate voor klarinet van Francis Poulenc spelen.

Met een nieuw muzikaal jaar in het verschiet verdiept Floris Kortie zich in de geschiedenis van St. Cecilia, de beschermheilige van de muziek. Door de eeuwen heen hebben vele componisten hun muziek aan haar opgedragen. Countertenor Maarten Engeltjes en luitist Mike Fentross zullen de prachtige aria 'Here the deities approve' uit 'Welcome to all the pleasures' van Henry Purcell uitvoeren.

Fuse is er weer en brengt deze keer Georgische muziek mee van de componist Sulkhan Tsintsadze. Celliste Mascha van Nieuwkerk is met zwangerschapsverlof en wordt vervangen door de Georgische celliste Ketevan Roinishvili. Tijd voor Fuse om zich onder te dompelen in de muziek van Ketevans vaderland.

Mike Boddé liet zich als student inspireren door het Zen Boeddhisme, althans... hij hield in die tijd heel erg van het Grote Nietsdoen. In deze huidige tijd is het niets doen een stuk moeilijker, zo ervaart hij. Hij schreef het piano solo stuk 'Wu Wei'.

'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.

Het NTR-programma 'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagochtend om 10.30 uur.

'Podium Witteman', zondag 10 januari om 18.20 uur op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Ontdek de programma's van vandaag in onze tv-gids.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:00
    Sporza: European Open
    02:45
    Journaallus
  • 13:00
    Herfstbeelden
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 15:55
    Samson en Marie
    06:00
    Tik Tak
  • 15:50
    Verschoten & zoon
    07:50
    De Buurtpolitie Extra
  • 15:05
    Blind Getrouwd UK
    00:45
    Geen uitzending
  • 15:20
    The Change-Up
    06:00
    Qmusic
  • 15:45
    Stargate Atlantis
    07:00
    Willy
  • 15:50
    Christmas in Palm Springs
    06:50
    The Spirit of Christmas
  • 15:50
    Geen uitzending
    01:10
    Walker, Texas Ranger
  • 15:00
    De Tafel van Gert
    01:30
    De Tafel van de Week
  • 15:05
    Rescue: HI-Surf
    02:35
    Geen uitzending
  • 15:25
    Highway Thru Hell
    07:45
    The First 48
  • 15:30
    The Block Australia
    08:10
    Karola's Kitchen
  • 15:05
    Homicide: Hours to Kill
    08:45
    World's Most Evil Killers
  • 14:00
    Herhalingslus
    09:00
    Z-Weekoverzicht
  • 15:52
    Jong geleerd
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 15:50
    Wordt aangekondigd
    02:05
    Loïc zot van koken weekmenu
  • 15:50
    Father Brown
    02:25
    The Great British Bake Off
  • 15:55
    Below Deck
    07:20
    Zombie House Flipping
  • 15:40
    Ivo op zondag
    08:00
    NOS Journaal
  • 14:50
    Blokhuis extra
    08:00
    Nieuwsuur
  • 15:50
    Kosmoo
    07:55
    Dino Daan & Lucy