Zondag in 'Podium Witteman': Víkingur Ólaffson & Henk van der Meulen

Paul Witteman ontvangt sterpianist Víkingur Ólafsson, harpist Joost Willemze, conservatoriumdirecteur Henk van der Meulen, pianisten Rutger Jansen en Bob Marsdon en Fuse!
De IJslandse pianist Víkingur Ólaffson is een van de grootste nieuwe sterren van de klassieke muziek. Vorig jaar werd hij door het gezaghebbende maandblad Gramophone uitgeroepen tot Artist of the Year 2019! Víkingur speelt in 'Podium Witteman' muziek van twee Franse grootmeesters uit twee verschillende eeuwen: Jean-Philippe Rameau en Claude Debussy.
Fuse speelt voor deze gelegenheid muziek van de IJslandse componist Ólafur Arnalds. Deze multi-instrumentalist en producer begon zijn carrière als drummer in punk- en heavymetalbands. Nu componeert hij sfeervolle, bijna meditatieve muziek.
De 24-jarige harpist Joost Willemze was in 2009 als hoogbegaafd kind al op televisie te zien. Het kind is een jongeman geworden die klassieke talen Russisch studeert in Leiden en daarnaast aan een muziekcarrière werkt. Joost speelt een onbekend stukje Western romantiek van de Amerikaan Marcel Grandjany: 'The Colorado Trail'.
Conservatoriumdirecteur en muziekfanaat Henk van der Meulen komt uitleggen waarom de Russische componist Igor Stravinsky aan het begin van de 20ste eeuw zo’n grensverlegger is geweest. Hij zoomt in op de première van 'Le sacre du printemps', in 1913 in Parijs, die een rel veroorzaakte. Rutger Jansen en Bob Marsdon, studenten van het Haags Conservatorium, spelen delen uit het ballet op piano vierhandig.
In 'Podium Witteman Extra' kunt u kijken naar documentaire over 'Le sacre du printemps'' van Igor Stravinsky. Daarin worden Valery Gergiev en het Rotterdams Philharmonisch Orkest gevolgd tijdens de repetitie en uitvoering van het revolutionaire ballet uit 1913. 'Podium Witteman Extra' wordt wekelijks uitgezonden op het digitale kanaal NPO 2 Extra, aansluitend aan de reguliere uitzending van 'Podium Witteman'.
'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.
'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna twee keer herhaald: op maandag rond middernacht en op zaterdagmiddag om 14.20 uur.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Convoi exceptionnel: deze gezinnen rijden mee in 'Konvooi'
- Een reis door het dagelijks leven van toen in 'Nederland op Film'
- Van de makers van 'De Oost': nieuwe dramaserie 'Hemelrijk'
- Ontdek het beste van Bargoens op Pickx+
- Donderdag opent 'Maison Verhulst' voor het eerst de deuren in Saint-Tropez
- In 'Meldpunt Actueel': meer 80-plussers, minder vraag naar verpleegzorg
- 'Kirsten van Teijn: CLUB QUEERSTEN' vrijdag op NPO 3
- 'Ik Vertrek XL' neemt poolshoogte in Frankrijk en Oostenrijk
- Limburgse ex-drugsbaron klapt uit de biecht over drugslozing
- Dit zie je dinsdag in 'Vier Handen op één Buik'
- Coen & Sander gestart met marathonuitzending 'Nederlandstalige Top 100' op JOE
- DI-RECT, Sef, Claude en jet van der steen treden op bij 3FM Awards
- Dit is de Top 5 van de RadioRing 2025
- Stem nu op de Q-top 500 van de 90s
- NPO 3FM lanceert twee veelbelovende 3FM Talents tijdens Eurosonic Noorderslag
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Loena Hendrickx - Chasing Grace' nu te bekijken op VTM GO -
Peter Van de Veire openhartig in 'Maison Verhulst' -
'A Knight of the Seven Kingdoms' vanaf maandag te streamen op HBO Max -
Zelfs de bus heeft twee gezichten in 'Bestemming X' -
Even slikken voor Bart Appeltans in 'Een Echte Job' -
Verdubbel je jaarloon in 60 seconden! -
Zijn Q-gezichten Gerben Tuerlinckx en Clémentine Caron 'Twins?!' -
Disney+ onthult teaser voor tweede seizoen van 'Paradise' -
Derde seizoen van 'Euphoria' binnenkort op HBO Max -
Eric Goens laat professionele huurmoordenaar aan het woord -
Exclusieve kijk achter de schermen van BK-winst Thibau Nys -
'De Tafel van Gert' is terug vanaf 19 januari -
Aster Nzeyimana bekent: 'Bestemming X' blijft in België -
Kijk dit voorjaar naar het laatste seizoen van 'The Boys' op Prime Video -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Industry' op HBO Max -
Frustraties steken de kop op in 'Bestemming X' -
Kijk de eerste beelden van 'De Twaalf: De Botoxmoorden' -
Tante Rita keert terug in de midseizoensfinale van 'Familie' -
Dit zie je in 2026 op Netflix
-
Kijk de eerste beelden van de nieuwe fictiereeks 'All in' -
Netflix deelt de officiële trailer van 'Agatha Christie’s Seven Dials' -
Ontdek de eerste beelden van 'Juliet' seizoen 2 -
'Welkom Aan Boord' vliegt weer uit! -
Netflix kondigt zesde seizoen 'Emily in Paris' aan -
Netflix lost trailer van 'The Rip' met Ben Affleck en Matt Damon
-
Ode aan Circus Camillein 'JAMES & Co' -
'De Rechtbank' opent opnieuw de deuren -
Benjamin maakt geen goede beurt in 'Winter Vol Liefde' -
Het verboden woord is terug! -
Maarten & Dorothee verdubbelen jaarloon in 60 seconden
Kijktip van de dag

Kevin heeft een verrassing voor Aurore, terwijl Anne-Marie en Dirk samen de Oostenrijkse bergen intrekken. In Zermatt wil skilerares Saar een gesprek met Robbe. Ondertussen is Nicolas tijdens een romantische date eerlijk tegen Frauke.
'Winter Vol Liefde', om 20.40 uur op VTM.



































