Zondag in 'Podium Witteman': Víkingur Ólaffson & Henk van der Meulen

zaterdag 29 februari 2020

Paul Witteman ontvangt sterpianist Víkingur Ólafsson, harpist Joost Willemze, conservatoriumdirecteur Henk van der Meulen, pianisten Rutger Jansen en Bob Marsdon en Fuse!

De IJslandse pianist Víkingur Ólaffson is een van de grootste nieuwe sterren van de klassieke muziek. Vorig jaar werd hij door het gezaghebbende maandblad Gramophone uitgeroepen tot Artist of the Year 2019! Víkingur speelt in 'Podium Witteman' muziek van twee Franse grootmeesters uit twee verschillende eeuwen: Jean-Philippe Rameau en Claude Debussy.


Fuse speelt voor deze gelegenheid muziek van de IJslandse componist Ólafur Arnalds. Deze multi-instrumentalist en producer begon zijn carrière als drummer in punk- en heavymetalbands. Nu componeert hij sfeervolle, bijna meditatieve muziek.

De 24-jarige harpist Joost Willemze was in 2009 als hoogbegaafd kind al op televisie te zien. Het kind is een jongeman geworden die klassieke talen Russisch studeert in Leiden en daarnaast aan een muziekcarrière werkt. Joost speelt een onbekend stukje Western romantiek van de Amerikaan Marcel Grandjany: 'The Colorado Trail'.

Conservatoriumdirecteur en muziekfanaat Henk van der Meulen komt uitleggen waarom de Russische componist Igor Stravinsky aan het begin van de 20ste eeuw zo’n grensverlegger is geweest. Hij zoomt in op de première van 'Le sacre du printemps', in 1913 in Parijs, die een rel veroorzaakte. Rutger Jansen en Bob Marsdon, studenten van het Haags Conservatorium, spelen delen uit het ballet op piano vierhandig.

In 'Podium Witteman Extra' kunt u kijken naar documentaire over 'Le sacre du printemps'' van Igor Stravinsky. Daarin worden Valery Gergiev en het Rotterdams Philharmonisch Orkest gevolgd tijdens de repetitie en uitvoering van het revolutionaire ballet uit 1913. 'Podium Witteman Extra' wordt wekelijks uitgezonden op het digitale kanaal NPO 2 Extra, aansluitend aan de reguliere uitzending van 'Podium Witteman'.

'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.

'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna twee keer herhaald: op maandag rond middernacht en op zaterdagmiddag om 14.20 uur.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Gala van de Gouden K's 2025' (Ketnet)

De Ketnetters hebben gestemd: welke artiesten, songs, socialmediasterren en programma's waren het afgelopen jaar het populairst en mogen een van de acht Gouden K's mee naar huis nemen? Je ontdekt wie wint tijdens een legendarische show vol muziek, bekende gezichten en verrassingen in een uitverkochte ING Arena. De genomineerde programma's in de categorie 'Ketnet fictie' zijn 'Diede-Skate', 'De regels van Floor', 'Waiko', '#LikeMe' en 'United'.

'Het Gala van de Gouden K's 2025', om 20.25 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:45
    Sporza: Veldrijden
    00:20
    Journaallus
  • 14:00
    Winterbeelden
    00:45
    Nachtlus
  • 16:05
    Mega Mindy
    20:50
    Geen uitzending
  • 16:00
    America's Funniest Home Videos
  • 14:00
    Darts
    00:00
    Te bepalen
  • 15:05
    Breakthrough
    00:50
    Yellowjackets
  • 15:25
    Baywatch
    00:45
    60 Days In
  • 16:00
    The Endgame
    00:50
    Geen uitzending
  • 15:55
    Joe
    00:10
    The X-Files
  • 15:40
    Huizenjagers
    00:40
    De Tafel van de Week
  • 15:40
    NCIS
    01:00
    Criminal Minds
  • 15:50
    Brooklyn Nine-Nine
    23:10
    In Time
  • 16:00
    Chateau Meiland
    01:00
    Extreme Makeover: Home Edition
  • 15:45
    Snapped
    00:20
    C.S.I. New York
  • 16:06
    Business Branding
    22:00
    Wordt aangekondigd
  • 15:55
    Simple diy
    00:00
    Oh What A Night
  • 15:10
    Bon Appetit
    00:35
    De Chalet, Hollandse Maatjes
  • 15:10
    Return to Paradise
    00:45
    Murdoch Mysteries
  • 15:20
    NCIS: New Orleans
    01:00
    The Resident
  • 14:50
    NOS Sport: UCI WK Veldrijden 2026
    00:15
    The Connection
  • 16:05
    Pauscast
    00:20
    The Old Bachelor
  • 15:30
    De familie Boef
    00:50
    First Dates