Zondag in 'Podium Witteman': Thomas Triesschijn en The Counterpoints XL

zaterdag 19 februari 2022
Foto: NTR - © Lilian van Rooij 2019

Paul Witteman ontvangt blokfluitist Thomas Triesschijn en The Counterpoints XL, countertenor Arturo den Hartog en pianist Djuwa Mroivili, violist Valentine Blanché en gitarist Cem Karayalçin, en componist Anne-Maartje Lemereis.

De 30-jarige blokfluitist Thomas Triesschijn maakt internationaal furore met zowel barokmuziek als hedendaags repertoire. Met zijn ensemble The Counterpoints XL, dat hij samen met klavecinist Aljosja Mietus heeft opgericht, heeft hij een album opgenomen met muziek van de barokcomponisten Telemann, Graupner, J.S. Bach en Fasch. Vier Duitse componisten die in 1722 solliciteerden naar dezelfde baan in Leipzig. U kunt misschien wel raden wie die baan kreeg, maar was hij ook de eerste keuze van de commissie?


Countertenor Arturo den Hartog en pianist Djuwa Mroivili leerden kennen elkaar bij het Opera Forward Festival van De Nationale Opera en Ballet. Daar brachten ze samen een programma rond zwarte componisten, zoals bijvoorbeeld Florence Price, die als zwarte vrouw in de vorige eeuw niet de waardering kreeg die haar muziek verdiende. Arturo en Djuwa willen een lans breken voor deze vergeten zwarte componisten.

Pauls Jonge Held is de 21-jarige violist Valentine Blangé. Valentine won een paar weken geleden de Jonge Makers Prijs bij het Nederlands Vioolconcours, de prijs voor violisten die uitblinken in andere genres dan het klassieke. Samen met gitarist Cem Karayalçin bracht ze o.a. een swingende rumba-versie van een klassieker van Camille Saint-Saëns.

Floris Kortie vertelt het bijzondere verhaal achter de collectie Keijser, een verzameling van ca. 900 rammelaars die momenteel te zien is in het Joods Historisch Museum. Speciaal voor deze gelegenheid wordt een stuk gecomponeerd door Anne-Maartje Lemereis.

Mike Boddé heeft een bijzonder plan opgevat. Hij wil een eigen Mis gaan componeren. En dan geen doorsnee katholieke Mis, maar een persoonlijk werk met een spirituele lading. In 'Podium Witteman' presenteert hij het eerste deel: zijn Credo, maar dan anders.

In de 'Podium Witteman Podcast' gaat het deze week over Louis Andriessen. Floris Kortie blikt terug op het werk van de vorig jaar overleden componist met violist Isa Goldschmeding componist Remy Alexander. De 'Podium Witteman Podcast' verschijnt elke week en is te beluisteren via www.podiumwitteman.nl of je favoriete podcastapp.

'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.

Het NTR-programma 'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagochtend om 10.30 uur.

'Podium Witteman', zondag 20 februari van 18.15 tot 19.15 uur bij de NTR op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Sergio in Italië: Marco 2026' (VTM GO+)

Vijf jaar na hun eerste culinaire ontmoeting voor het programma 'Sergio over de grens' trekken Sergio Herman en Marco Borsato terug naar Toscane. In Firenze duiken ze in de wereld van gelato en gaan ze op zoek naar de perfecte fiore di latte. Met een eigen machine en artisanale melk probeert Marco het ultieme ijs te maken.

'Sergio in Italië: Marco 2026', om 21.50 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:45
    Sporza: Waalse Pijl
    18:04
    VRT NWS Update
  • 16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
    17:45
    The Office
  • 16:15
    Robin Hood
    16:25
    De Marsupilami's
  • 15:25
    The Good Doctor
    16:35
    Sara
  • 15:45
    Achter gesloten deuren
    16:35
    De Pfaffs
  • 16:00
    A Paris Proposal
    17:30
    9-1-1
  • 15:25
    Baywatch Hawaii
    16:25
    Cheers
  • 16:15
    Baywatch
    16:55
    Suits
  • 16:15
    Geen uitzending
    16:45
    Wat nu weer?
  • 15:55
    De Tafel van Tine
    17:10
    Huizenjagers
  • 16:15
    This Is Us
    17:05
    Sullivan's Crossing
  • 15:50
    Doom Patrol
    16:50
    Two and a Half Men
  • 16:05
    Het Blok
    16:55
    Love Island UK
  • 16:15
    World's Most Evil Killers
  • 15:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 16:16
    Red de meubelen
    16:55
    Dit Zijn De Classics van MENTpop-radio
  • 16:15
    DIY
    17:05
    Tot op het Bot: Het Varken
  • 16:10
    Hudson & Rex
    17:05
    Death in Paradise
  • 15:45
    The Secret Lives of Mormon Wives
    16:55
    Below Deck Mediterranean
  • 16:05
    Pauw & De Wit
    17:00
    NOS Journaal in Makkelijke Taal
  • 16:10
    Kook mee met MAX
    16:25
    Rail Away
  • 16:15
    Grizzy en de Lemmingen
    16:20
    Waffel de wonderhond