Zondag in 'Podium Witteman' speciale uitzending over meester-leerling

zaterdag 16 mei 2020

'Podium Witteman' staat zondag in het teken van Meester-Leerling. Met optredens van Paul van Vliet en cellist Lidy Blijdorp. En met bijdragen van Paul Witteman, Mike Boddé en Floris Kortie.

Er is voor musici geen relatie zo belangrijk als die van een meester en zijn leerling. Welke personen zijn van invloed geweest op je talent? Wanneer heb je talent? En hoe ontwikkel je dat? Wie hebben je geïnspireerd te doen wat je nu doet?


De talentvolle celliste Lidy Blijdorp vertelt over een van haar leermeesters, wijlen Anner Bijlsma, wiens cello ze nu bespeelt. Lidy is met met pianist Tobias Borsboom naar Het Jagthuis in Nederhorst den Berg getogen om daar met uitzicht op de weilanden het stuk 'Lever du Jour' (zonsopgang) van Maurice Ravel te spelen.

Mike Boddé luisterde als kind vaak naar de typetjes en liedjes van Paul van Vliet. Hij is voor Mike een lichtend voorbeeld als het gaat om het schrijven van mooie liedjes. Vanuit het 'thuishonk' van Paul van Vliet, de lege Koninklijke Schouwburg in Den Haag, brengen ze samen twee liedjes: 'Er is nog zoveel niet gezegd' en 'Ik drink op de mensen'.

Floris Kortie duikt in het fenomeen masterclass. Een dagje les krijgen van een wereldberoemde musicus betekent vaak een enorme boost of eye-opener voor studenten, maar soms zijn ze de hel.

Verder uit het archief een vrolijk interview dat Paul Witteman in 2015 had met topvioliste Janine Jansen en haar eerste vioollerares Coosje Wijzenbeek, en het ontroerende optreden uit 2017 van de toen 95-jarige vioollegende Ivry Gitlis.

Wegens succes vervolgd. Door de vele, vaak hartverwarmende reacties op onze speciale uitzendingen heeft de NPO besloten dat 'Podium Witteman' drie extra afleveringen mag maken. We gaan dus door tot en met zondag 31 mei!

'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.

'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden van 18.10 tot 19.10 uur op NPO 2. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagmiddag om 14.20 uur.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

Na zijn gevecht met Voldemort wordt Harry Potter bij de Duffelingen opgehaald door een groep tovenaars van de Orde van de Feniks, opgericht door Perkamentus om Voldemorts plannen te dwarsbomen. Maar binnen de tovenaarsgemeenschap gelooft bijna niemand dat Voldemort is teruggekeerd. Op Zweinstein is er een nieuwe lerares Verweer tegen de Zwarte Kunsten aangesteld. Ook zij ontkent de terugkeer van Voldemort en wil haar leerlingen niets van waarde bijbrengen.

'Harry Potter and the Order of the Phoenix', film uit 2007 met oa. Daniel Radcliffe en Emma Watson, om 20.00 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 16:15
    F*ck you, flik
    17:00
    Witse
  • 10:00
    Herfstbeelden
    16:40
    The Americas
  • 16:15
    De Chimera Wachters
    16:30
    Het Kind van de Gruffalo
  • 15:10
    Liefde voor muziek
    16:25
    De Branche-Expert
  • 16:15
    Bonje met de buren
    17:10
    Als de brandweer
  • 15:15
    A Dog's Way Home
  • 15:50
    Matlock
    16:50
    Police Interceptors
  • 15:50
    Once Upon a Holiday
    17:20
    Christmas Bedtime Stories
  • 16:20
    Geen uitzending
    16:50
    Binnenstebuiten
  • 16:05
    Huizenjagers
    18:55
    De Verhulstjes
  • 15:55
    NCIS
    23:05
    Criminal Minds
  • 15:50
    That '70s Show
  • 16:00
    Het Roer Om
    20:35
    Personal trainers
  • 15:50
    Snapped
    16:45
    World's Most Evil Killers
  • 15:51
    Z-Weekoverzicht
    16:25
    Trends Talk
  • 16:14
    Tooldokter
    18:00
    Classics 55
  • 16:00
    Meat Timon
    16:30
    De Smaaktoerist
  • 16:10
    Ghosts Australia
    17:10
    Bookish
  • 16:15
    NCIS
    18:05
    Hudson & Rex
  • 16:20
    Sterren NL Top 25
    17:00
    Wat speelt er
  • 16:05
    Pauscast
    16:30
    De verwondering
  • 15:25
    Dolfje Weerwolfje
    16:50
    Checkpoint