Zondag in 'Podium Witteman' speciale uitzending over meester-leerling

'Podium Witteman' staat zondag in het teken van Meester-Leerling. Met optredens van Paul van Vliet en cellist Lidy Blijdorp. En met bijdragen van Paul Witteman, Mike Boddé en Floris Kortie.
Er is voor musici geen relatie zo belangrijk als die van een meester en zijn leerling. Welke personen zijn van invloed geweest op je talent? Wanneer heb je talent? En hoe ontwikkel je dat? Wie hebben je geïnspireerd te doen wat je nu doet?
De talentvolle celliste Lidy Blijdorp vertelt over een van haar leermeesters, wijlen Anner Bijlsma, wiens cello ze nu bespeelt. Lidy is met met pianist Tobias Borsboom naar Het Jagthuis in Nederhorst den Berg getogen om daar met uitzicht op de weilanden het stuk 'Lever du Jour' (zonsopgang) van Maurice Ravel te spelen.
Mike Boddé luisterde als kind vaak naar de typetjes en liedjes van Paul van Vliet. Hij is voor Mike een lichtend voorbeeld als het gaat om het schrijven van mooie liedjes. Vanuit het 'thuishonk' van Paul van Vliet, de lege Koninklijke Schouwburg in Den Haag, brengen ze samen twee liedjes: 'Er is nog zoveel niet gezegd' en 'Ik drink op de mensen'.
Floris Kortie duikt in het fenomeen masterclass. Een dagje les krijgen van een wereldberoemde musicus betekent vaak een enorme boost of eye-opener voor studenten, maar soms zijn ze de hel.
Verder uit het archief een vrolijk interview dat Paul Witteman in 2015 had met topvioliste Janine Jansen en haar eerste vioollerares Coosje Wijzenbeek, en het ontroerende optreden uit 2017 van de toen 95-jarige vioollegende Ivry Gitlis.
Wegens succes vervolgd. Door de vele, vaak hartverwarmende reacties op onze speciale uitzendingen heeft de NPO besloten dat 'Podium Witteman' drie extra afleveringen mag maken. We gaan dus door tot en met zondag 31 mei!
'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.
'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden van 18.10 tot 19.10 uur op NPO 2. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagmiddag om 14.20 uur.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'Goedemorgen Nederland' maakt plek voor nieuw journalistiek talent
- Barbara Sarafian neemt drastisch besluit in 'Kotmadam Sarafian': 'Ik stop als jullie kotmadam'
- The HISTORY Channel staat stil bij 25 jaar na 9/11 met documentaire '102 Minutes: Inside The Towers'
- Een huis vol nieuwe stappen: van eerste schooldagen tot grote bruiloften
- 'De Grannies van Amsterdam' vallen internationaal in de prijzen
- Jade Mintjens over ongemakkelijk eerste gynaecoloogbezoek: 'Ik had een jumpsuit aan'
- Elke heeft Denzel iets te vertellen in 'Blind Getrouwd'
- Oproep om pensioenschade te repareren in 'Meldpunt Actueel'
- Seppe maakt zijn opwachting in 'Knokke Tof': 'I love the smell of granola in the morning'
- Ruben kent de waarheid, Marc-Marie vreest de genadeslag in 'De Verraders'
- Coen & Sander vieren bijzonder radiohuwelijk op JOE
- Luistercijfers : JOE beleeft beste maand van het jaar, Qmusic stevig op nummer één
- Tim van Wim De Craene verovert eerste plaats in 'Radio 1 Lage Landenlijst'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Zwammerdam
Multimedia SPOTLIGHT
-
Jade Mintjens over ongemakkelijk eerste gynaecoloogbezoek -
Barbara Sarafian neemt emotioneel afscheid -
Elke heeft Denzel iets te vertellen in 'Blind Getrouwd' -
Seppe maakt zijn opwachting in 'Knokke Tof' -
Anke Buckinx over bizar tv-moment in 'Honderd Hete Vragen' -
Biecht verrader Marc-Marie zijn leugen op? -
Newlyweds Hyndi en Valentijn bezegelen jawoord in het zwembad -
'De Mutti’s Extra: Els Van Doesburg' nu op VTM GO -
De bom barst in 'Kotmadam Sarafian' -
Ontdek de harde realiteit in 'De Inspecteurs' -
Adám danst met een missie in 'Got Talent' -
Ruben Van Gucht 'flikt den boel' in 'De Verraders' -
Nieuwe teaser HBO Original-serie 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Videoland toont eerste beelden van 'Gooische Vrouwen' seizoen 8 -
Kijk de laatste aflevering van 'A-typisch' met Ella Leyers -
Barbara ontfermt zich over Leandro -
Marjan gooit roet in het eten bij 'Blind Getrouwd' -
Celien Hermans onthult anekdote over mama Margriet -
Bockie sukkelt tijdens spreekbeurt Frans -
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school' -
Dominique Persoone en Tom Degroote op roadtrip naar Zweden -
Ruben Van Gucht praat voor het eerst over zijn dochter in 'Happy Hour' -
Tara en Sam zijn verliefd! -
'Florentina' worstelt met liefde, verraad en burn-out -
Netflix onthult trailer van 'The Gentlemen' S2 -
Jade Mintjens over haar gênantste wc-bezoek ooit op de trein -
Kijk het laatste seizoen van 'Nonkels' volledig op Streamz! -
Frances Lefebure overvalt Elke in 'Blind Getrouwd' -
Qmusic trapt het najaar af met 'Elke Beller Wint…' -
Chaos troef in nieuw seizoen van 'Kamp Jeroom'
Kijktip van de dag

Op 11 maart 2011 wordt Japan getroffen door een zware aardbeving en tsunami. Bij de kerncentrale van Fukushima vallen de koelsystemen uit en dreigt een catastrofale meltdown. Deze documentaire reconstrueert voor het eerst de negen dagen waarin technici en hulpverleners vechten om het ergste te voorkomen.
'Fukushima: A Nuclear Nightmare', om 21.25 uur op VRT Canvas.



































