Zondag in 'Podium Witteman' speciale uitzending over meester-leerling

zaterdag 16 mei 2020

'Podium Witteman' staat zondag in het teken van Meester-Leerling. Met optredens van Paul van Vliet en cellist Lidy Blijdorp. En met bijdragen van Paul Witteman, Mike Boddé en Floris Kortie.

Er is voor musici geen relatie zo belangrijk als die van een meester en zijn leerling. Welke personen zijn van invloed geweest op je talent? Wanneer heb je talent? En hoe ontwikkel je dat? Wie hebben je geïnspireerd te doen wat je nu doet?


De talentvolle celliste Lidy Blijdorp vertelt over een van haar leermeesters, wijlen Anner Bijlsma, wiens cello ze nu bespeelt. Lidy is met met pianist Tobias Borsboom naar Het Jagthuis in Nederhorst den Berg getogen om daar met uitzicht op de weilanden het stuk 'Lever du Jour' (zonsopgang) van Maurice Ravel te spelen.

Mike Boddé luisterde als kind vaak naar de typetjes en liedjes van Paul van Vliet. Hij is voor Mike een lichtend voorbeeld als het gaat om het schrijven van mooie liedjes. Vanuit het 'thuishonk' van Paul van Vliet, de lege Koninklijke Schouwburg in Den Haag, brengen ze samen twee liedjes: 'Er is nog zoveel niet gezegd' en 'Ik drink op de mensen'.

Floris Kortie duikt in het fenomeen masterclass. Een dagje les krijgen van een wereldberoemde musicus betekent vaak een enorme boost of eye-opener voor studenten, maar soms zijn ze de hel.

Verder uit het archief een vrolijk interview dat Paul Witteman in 2015 had met topvioliste Janine Jansen en haar eerste vioollerares Coosje Wijzenbeek, en het ontroerende optreden uit 2017 van de toen 95-jarige vioollegende Ivry Gitlis.

Wegens succes vervolgd. Door de vele, vaak hartverwarmende reacties op onze speciale uitzendingen heeft de NPO besloten dat 'Podium Witteman' drie extra afleveringen mag maken. We gaan dus door tot en met zondag 31 mei!

'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.

'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden van 18.10 tot 19.10 uur op NPO 2. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagmiddag om 14.20 uur.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Telefacts Zomer' - Birgit Van Mol (VTM)

Nu de nieuwe film over Michael Jackson is uitgekomen, duiken er nieuwe beschuldigingen van seksueel misbruik van kinderen op. Het gaat om vier kinderen uit één Amerikaans gezin, de familie Cascio. Jackson was er letterlijk vriend aan huis. Ze zijn intussen volwassen en vier van de vijf kinderen beweren dat ze langdurig seksueel misbruikt zijn. Ze wisten het niet van elkaar, want het was een geheim tussen hen en de popster.

'Telefacts Zomer', om 21.50 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:20
    De Zevende Dag
    01:20
    Journaallus
  • 22:55
    Swan Song
    00:30
    Nachtlus
  • 22:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 00:20
    The Floor
    01:35
    Geen uitzending
  • 23:45
    Overtreders
    00:35
    Crime Scene Cleaners
  • 00:10
    9-1-1
    01:00
    Geen uitzending
  • 22:30
    The People vs. Larry Flynt
    00:45
    Mafia's Greatest Hits
  • 23:55
    ER
    00:45
    Suits
  • 23:45
    Coppers
    00:40
    Drie mannen onder een dak
  • 00:20
    De Tafel van de Week
    02:15
    Geen uitzending
  • 00:00
    SkyMed
    01:50
    Geen uitzending
  • 00:05
    Space Jam
    01:35
    Geen uitzending
  • 23:40
    Bake Off Vlaanderen
    00:30
    The Real Housewives of Amsterdam
  • 00:25
    CSI: Crime Scene Investigation
    02:00
    Geen uitzending
  • 00:04
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 00:00
    Oh What A Night
    00:47
    Simple diy
  • 00:20
    Open Vuur
    01:10
    De Gezonde Goesting
  • 23:50
    The Puzzle Lady
    03:40
    Scott & Bailey
  • 23:45
    NCIS
    01:25
    Law & Order: Organized Crime
  • 00:15
    WNL op Zondag
    01:20
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 23:40
    De klas van '26
  • 00:05
    NOS Studio Sport
    00:55
    Andere Tijden Sport