Zondag in 'Podium Witteman' speciale uitzending over meester-leerling

zaterdag 16 mei 2020

'Podium Witteman' staat zondag in het teken van Meester-Leerling. Met optredens van Paul van Vliet en cellist Lidy Blijdorp. En met bijdragen van Paul Witteman, Mike Boddé en Floris Kortie.

Er is voor musici geen relatie zo belangrijk als die van een meester en zijn leerling. Welke personen zijn van invloed geweest op je talent? Wanneer heb je talent? En hoe ontwikkel je dat? Wie hebben je geïnspireerd te doen wat je nu doet?


De talentvolle celliste Lidy Blijdorp vertelt over een van haar leermeesters, wijlen Anner Bijlsma, wiens cello ze nu bespeelt. Lidy is met met pianist Tobias Borsboom naar Het Jagthuis in Nederhorst den Berg getogen om daar met uitzicht op de weilanden het stuk 'Lever du Jour' (zonsopgang) van Maurice Ravel te spelen.

Mike Boddé luisterde als kind vaak naar de typetjes en liedjes van Paul van Vliet. Hij is voor Mike een lichtend voorbeeld als het gaat om het schrijven van mooie liedjes. Vanuit het 'thuishonk' van Paul van Vliet, de lege Koninklijke Schouwburg in Den Haag, brengen ze samen twee liedjes: 'Er is nog zoveel niet gezegd' en 'Ik drink op de mensen'.

Floris Kortie duikt in het fenomeen masterclass. Een dagje les krijgen van een wereldberoemde musicus betekent vaak een enorme boost of eye-opener voor studenten, maar soms zijn ze de hel.

Verder uit het archief een vrolijk interview dat Paul Witteman in 2015 had met topvioliste Janine Jansen en haar eerste vioollerares Coosje Wijzenbeek, en het ontroerende optreden uit 2017 van de toen 95-jarige vioollegende Ivry Gitlis.

Wegens succes vervolgd. Door de vele, vaak hartverwarmende reacties op onze speciale uitzendingen heeft de NPO besloten dat 'Podium Witteman' drie extra afleveringen mag maken. We gaan dus door tot en met zondag 31 mei!

'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.

'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden van 18.10 tot 19.10 uur op NPO 2. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagmiddag om 14.20 uur.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Home sweet home: Vlamingen in Amerika' (VRT 1)

Twintiger Emma trok naar Hawaii voor haar studies en verloor er haar hart aan surfen. Haar buurman en mede-Belg George vocht voor de VS in Irak en Afghanistan. Het duo neemt Karine mee in de wondere wereld van het prachtige eiland. Onder meer surfen, met haaien duiken en een ontroerend bezoek aan Pearl Harbor staan op het programma.

'Home Sweet Home: Vlamingen in Amerika', om 20.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:20
    VRT NWS Villa Politica
    15:50
    Sporza: WK Wielrennen
  • 15:00
    Sporza: Omloop van het Houtland
    15:15
    Sporza: WK Wielrennen
  • 15:05
    Sam & Julia
    15:15
    Sarah danst
  • 14:15
    Wittekerke
    15:25
    NYPD Blue
  • 14:55
    Achter gesloten deuren
    15:50
    Kitchen Nightmares
  • 13:50
    Spider-Man 2
    16:15
    9-1-1: Lone Star
  • 14:35
    Caught on Dashcam
    15:35
    Xena: Warrior Princess
  • 13:50
    Jingle All the Way to Love
    15:30
    Homemade Christmas
  • 14:55
    Geen uitzending
    15:25
    Joe
  • 14:35
    Blind Gekocht NL
    15:50
    De Tafel van Tine
  • 15:10
    The Twisted Tale of Amanda Knox
    16:15
    Castle
  • 14:50
    Heavy Rescue: 401
    15:45
    Pawn Stars
  • 14:35
    Foodies & The City
    15:15
    A Place in the Sun
  • 15:00
    Snapped: Killer Couples
    15:55
    World's Most Evil Killers
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 15:00
    Zo doe je het!
    15:55
    Sorry Music Classics
  • 15:10
    Becoming Meewis
    15:55
    Wordt aangekondigd
  • 14:10
    Beyond Paradise
    15:15
    All Creatures Great and Small
  • 15:05
    Burn Notice
    17:00
    Below Deck Down Under
  • 15:00
    NOS Journaal
    16:05
    Pauw & De Wit
  • 15:00
    Pointer
    15:30
    VPRO Vrije Geluiden Sessies
  • 15:05
    Zo is Joey!
    15:15
    Agent Binky