Zondag in 'Podium Witteman': Sebastiaan Kemner & Raoul Steffani

zaterdag 3 april 2021

Paul Witteman ontvangt trombonist Sebastiaan Kemner en pianist Andrea Vasi, bariton Raoul Steffani, fluitist Anna May van der Feen en pianist Mariken Zandvliet, het Busch Trio, en Club Classique!

Trombonist Sebastiaan Kemner is de trotse winnaar van de Nederlandse Muziekprijs! Helaas is vanwege corona de uitreiking verplaatst tot nader order, maar daar wil 'Podium Witteman' niet langer op wachten. Sebastiaan Kemner is een muzikant met een missie. Een van zijn doelen is de zangerige kwaliteiten van de trombone meer voor het voetlicht te brengen. Samen met pianist Andrea Vasi speelt hij bewerkingen van liederen uit 'The Hollywood Songbook' van Hanns Eisler.


Floris Kortie wil graag meer aandacht voor de Nederlandse componist Alphons Diepenbrock - volgens kenners de grootste Nederlandse componist na Jan Pieterszoon Sweelinck. In het hele land zijn er straten naar hem vernoemd, maar het grote publiek heeft geen idee van de man en zijn muziek. De dag na de uitzending is Diepenbrocks honderdste sterfdag, en dat maakt dit tot een goed moment om daar eens verandering in te brengen! Bariton Raoul Steffani zingt het prachtige 'En Sourdine', samen met de musici van Club Classique.

Pauls Jonge Held is deze week de 20-jarige Zeeuwse fluitist Anna May van der Feen. Anna May studeert aan het Conservatorium van Amsterdam en won al diverse prijzen, waaronder het Eastman Muziekconcours.  Sinds 2014 is ze een vast lid van het JeugdOrkest Nederland, en naast fluitspelen kan ze ook heel mooi zingen. In 'Podium Witteman' wordt ze begeleid door pianist Mariken Zandvliet.

Het onvolprezen Busch Trio bracht eind vorig jaar een album uit met de Mount Everest van alle pianotrio’s: het tweede pianotrio van Franz Schubert, het magische opus 100. In 'Podium Witteman' spelen ze daaruit het geliefde Andante. Zonder coupures. Negen hemelse minuten!

In de Podium Witteman Podcast gaat Floris Kortie op zoek naar de beste covers van klassieke muziek. Mike Boddé en NPO Radio 4-presentator Jet Berkhout nemen hun favoriete versies van klassieke stukken mee.

'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.

Het NTR-programma 'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagochtend om 10.30 uur.

'Podium Witteman', zondag 4 april van 18.15 tot 19.15 uur bij de NTR op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

TVV Familie 2026 Peter Bulckaen als Mathias (VTM)

Mathias is in alle staten wanneer de kleine Victor wordt ontvoerd. Ook voor Cédric is de schok enorm. Mathias neemt het heft in eigen handen en vraagt Véronique om te zwijgen tegen Marlies. Het komt tot een heftige confrontatie en een ijzingwekkende race tegen de klok.

'Familie', om 20.05 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:55
    Thuis
    14:20
    Clips
  • 13:00
    Zomerbeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 14:10
    Timbalo
    14:15
    Uki
  • 14:10
    Florentina
    15:00
    Familie
  • 13:45
    My Kitchen Rules
    15:10
    Onderweg naar liefde
  • 13:50
    Community
    14:20
    Family History Mysteries: Buried Past
  • 13:35
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 09:30
    Geen uitzending
    15:40
    Matlock
  • 10:00
    Joe
    14:50
    Geen uitzending
  • 13:20
    The Notebook
    15:30
    Oogappels
  • 14:05
    Aloha
    15:55
    Castle
  • 13:45
    Most Outrageous Crimes
    14:40
    Ice Airport Alaska
  • 14:05
    De Gezonde Goesting
    14:30
    Urban Barbecue
  • 13:35
    Accident, Suicide, or Murder
    14:20
    Snapped
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 14:12
    Het zelfbouwhuis
    14:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 14:00
    Het Weekmenu
    14:40
    Lekker Messy - Weekmenu
  • 13:45
    Hudson & Rex
    14:30
    The Good Ship Murder
  • 13:35
    NCIS
    15:15
    Burn Notice
  • 14:00
    NOS Journaal
    16:05
    Tussen Kunst en Kitsch
  • 13:20
    De Ongelooflijke Podcast
    14:20
    Rail Away
  • 14:10
    Splat & Seymour
    14:20
    SamSam