Zondag in 'Podium Witteman': René Jacobs en Daniel Rowland

zaterdag 27 maart 2021

Paul Witteman ontvangt dirigent René Jacobs, sopraan Robin Johannsen, bas Arttu Kataja, leden van de Nederlandse Bachvereniging, violist Daniel Rowland, bandoneonist Marcelo Nisinman, pianist Natacha Kudritskaya, contrabassist Zoran Marković, gitarist Alberto Mesirca, cellist Maja Bogdanovich, en het Van Gogh Trio.

De Belgische topdirigent René Jacobs is wereldvermaard om zijn uitvoeringen van vocale oude muziek. Zijn vele cd-opnamen van opera’s, missen en oratoria worden unaniem geprezen! Maar niet iedereen weet meer dat hij ooit is begonnen als countertenor. Sterker nog, René Jacobs was ooit de eerste countertenor die in Nederland voor publiek de alt-aria’s in de Matthäus-Passion zong! Deze weken is hij in Nederland om de Johannes-Passion te dirigeren bij de Nederlandse Bachvereniging. We horen een aria uit de Johannes, gezongen door bas Arttu Kataja en sopraan Robin Johannsen.


Violist Daniel Rowland komt met een kleurrijk internationaal tangosextet, geformeerd rondom de fenomenale Argentijnse bandoneonvirtuoos Marcelo Nisinman. Deze maand wordt de 100ste geboortedag van de legendarische tangocomponist Astór Piazzolla gevierd en het sextet wil een cd met zijn muziek gaan opnemen. Naast Rowland en Nisinman horen we pianist Natacha Kudritskaya, contrabassist Zoran Marković, gitarist Alberto Mesirca en Maja Bogdanovich op cello.

In Pauls Jonge Helden zijn deze keer drie musici te gast: violist Enzo Kok, cellist Charlotte Brussee en pianist Maxim Heijmerink. Samen vormen zij een veelbelovend pianotrio: het Van Gogh Trio. In 'Podium Witteman' spelen zij muziek van Felix Mendelssohn.

Ter ere van de 77ste sterfdag van Sergej Rachmaninov duikt Floris Kortie in de geschiedenis van het kerkgezang 'Dies Irae'. Want Rachmaninov gebruikte het thema van het 'Dies Irae' veelvuldig in zijn muziek, zeg maar gerust: op het obsessieve af. Niet toevallig dus dat de melodie ook voorkomt in het pianowerk 'Au Tombeau de Rachmaninoff' van de onbekende Russische componist Vladimir Drozdoff, dat deze componeerde als eerbetoon aan zijn grote held. Meesterpianist Caspar Vos speelt het vergeten pareltje.

In de 'Podium Witteman Podcast' praat Floris Kortie met docent Liesbeth Steffens en Fuse-lid Adriaan Breunis over de reputatie van de altviool - het meest bespotte, maar misschien ook wel het meest onderschatte instrument van het hele orkest! Is het niet hoog tijd voor een herwaardering? De 'Podium Witteman Podcast' verschijnt elke week en is te beluisteren via www.podiumwitteman.nl of je favoriete podcastapp.

In 'Podium Witteman Extra' kunt u kijken naar een ZaterdagMatineeconcert uit 1998, met een hoofdrol voor de vermaarde Letse violist Gidon Kremer. Met zijn kamerorkest KREMERata speelt hij muziek van Arvo Pärt, Dimitri Sjostakovitsj en Astor Piazzolla.

'Podium Witteman Extra' wordt wekelijks uitgezonden op het digitale kanaal NPO 2 Extra, aansluitend aan de reguliere uitzending van 'Podium Witteman'.

'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.

Het NTR-programma 'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagochtend om 10.30 uur.

'Podium Witteman', zondag 28 maart van 18.20 tot 19.20 uur bij de NTR op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm4 vtm

Advocate Kate McQuean krijgt doodsbedreigingen. Ze stapt naar de ­politie waar ze kan rekenen op de steun van detective Max Kirkpatrick. Hij besluit haar in veiligheid te brengen in een afgelegen motel, maar ook daar weten haar belagers haar te vinden. Zelfs de hulp van zijn collega-agenten en de FBI mag niet baten. Max vertrouwt niemand meer en neemt zelf de touwtjes in handen om Kate te redden.

'Fair Game', film uit 1995 met oa. Cindy Crawford, om 20.35 uur op VTM 4.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:30
    Sporza: Milaan Cortina 2026
    15:15
    Clips
  • 13:40
    Winterbeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 13:35
    Draken: Rijders van Berk
    13:55
    Where's Chicky?
  • 13:40
    Familie
    14:15
    Wittekerke
  • 13:35
    Helicopter ER
    14:30
    De Alarmcentrale: Pech Onderweg
  • 11:50
    Geen uitzending
    14:30
    S.W.A.T.
  • 13:00
    Geen uitzending
    14:40
    Xena: Warrior Princess
  • 08:40
    Geen uitzending
    15:40
    Baywatch
  • 10:00
    Joe
    15:05
    Geen uitzending
  • 13:50
    De Tafel van de Week
    14:25
    Bake Off Vlaanderen
  • 13:00
    C.S.I. New York
    13:55
    Fame
  • 13:15
    Swamp People
    16:45
    Brooklyn Nine-Nine
  • 13:45
    Soep!
    14:00
    De Gezonde Goesting
  • 13:50
    Forensic Files II
    14:15
    Snapped
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 13:38
    Zo doe je het!
    13:55
    Met Nederlandse hits naar het komende uur
  • 13:35
    Guten Appetit
    14:30
    Sarah's Sweet Table
  • 13:50
    Art Detectives
    14:50
    The Wives
  • 13:00
    The Real Housewives of Beverly Hills
    13:55
    First Dates Australia
  • 13:30
    NOS Olympische Winterspelen
    21:25
    NOS Olympische Winterspelen Studio Olimpico
  • 13:20
    Hasans Wereld
    14:00
    NOS Journaal
  • 13:45
    PAW Patrol
    13:55
    DORA