Zondag in 'Podium Witteman': René Jacobs en Daniel Rowland

Paul Witteman ontvangt dirigent René Jacobs, sopraan Robin Johannsen, bas Arttu Kataja, leden van de Nederlandse Bachvereniging, violist Daniel Rowland, bandoneonist Marcelo Nisinman, pianist Natacha Kudritskaya, contrabassist Zoran Marković, gitarist Alberto Mesirca, cellist Maja Bogdanovich, en het Van Gogh Trio.
De Belgische topdirigent René Jacobs is wereldvermaard om zijn uitvoeringen van vocale oude muziek. Zijn vele cd-opnamen van opera’s, missen en oratoria worden unaniem geprezen! Maar niet iedereen weet meer dat hij ooit is begonnen als countertenor. Sterker nog, René Jacobs was ooit de eerste countertenor die in Nederland voor publiek de alt-aria’s in de Matthäus-Passion zong! Deze weken is hij in Nederland om de Johannes-Passion te dirigeren bij de Nederlandse Bachvereniging. We horen een aria uit de Johannes, gezongen door bas Arttu Kataja en sopraan Robin Johannsen.
Violist Daniel Rowland komt met een kleurrijk internationaal tangosextet, geformeerd rondom de fenomenale Argentijnse bandoneonvirtuoos Marcelo Nisinman. Deze maand wordt de 100ste geboortedag van de legendarische tangocomponist Astór Piazzolla gevierd en het sextet wil een cd met zijn muziek gaan opnemen. Naast Rowland en Nisinman horen we pianist Natacha Kudritskaya, contrabassist Zoran Marković, gitarist Alberto Mesirca en Maja Bogdanovich op cello.
In Pauls Jonge Helden zijn deze keer drie musici te gast: violist Enzo Kok, cellist Charlotte Brussee en pianist Maxim Heijmerink. Samen vormen zij een veelbelovend pianotrio: het Van Gogh Trio. In 'Podium Witteman' spelen zij muziek van Felix Mendelssohn.
Ter ere van de 77ste sterfdag van Sergej Rachmaninov duikt Floris Kortie in de geschiedenis van het kerkgezang 'Dies Irae'. Want Rachmaninov gebruikte het thema van het 'Dies Irae' veelvuldig in zijn muziek, zeg maar gerust: op het obsessieve af. Niet toevallig dus dat de melodie ook voorkomt in het pianowerk 'Au Tombeau de Rachmaninoff' van de onbekende Russische componist Vladimir Drozdoff, dat deze componeerde als eerbetoon aan zijn grote held. Meesterpianist Caspar Vos speelt het vergeten pareltje.
In de 'Podium Witteman Podcast' praat Floris Kortie met docent Liesbeth Steffens en Fuse-lid Adriaan Breunis over de reputatie van de altviool - het meest bespotte, maar misschien ook wel het meest onderschatte instrument van het hele orkest! Is het niet hoog tijd voor een herwaardering? De 'Podium Witteman Podcast' verschijnt elke week en is te beluisteren via www.podiumwitteman.nl of je favoriete podcastapp.
In 'Podium Witteman Extra' kunt u kijken naar een ZaterdagMatineeconcert uit 1998, met een hoofdrol voor de vermaarde Letse violist Gidon Kremer. Met zijn kamerorkest KREMERata speelt hij muziek van Arvo Pärt, Dimitri Sjostakovitsj en Astor Piazzolla.
'Podium Witteman Extra' wordt wekelijks uitgezonden op het digitale kanaal NPO 2 Extra, aansluitend aan de reguliere uitzending van 'Podium Witteman'.
'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.
Het NTR-programma 'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagochtend om 10.30 uur.
'Podium Witteman', zondag 28 maart van 18.20 tot 19.20 uur bij de NTR op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Annechien Steenhuizen maakt comeback bij NOS Journaal na ruim twee jaar afwezigheid
- Gilles De Coster gaat in gesprek met jeugdpsychiaters over de uitdagingen van hun vak
- NOS behoudt Eredivisie-samenvattingen tot 2032: ook vrouwenvoetbal krijgt meer aandacht
- Hoofdrolspeler EO-dramaserie 'De Camino' bekend
- Kijkcijfers: woensdag 4 november 2026
- Wie wint 50.000 euro? Tien acts strijden om de overwinning in de finale van 'Got Talent'
- 'Hij is fantastisch grappig!': maakt Mechelen dé comeback van het seizoen in 'Mijn Restaurant'?
- Mark Baanders onderzoekt in 'PowNed of View' waarom kweekvlees hier nog altijd niet op ons bord ligt
- Lara Taveirne vrijdag in 'Alleen Elvis Blijft Bestaan'
- 'Vrederechter' is duidelijk: WhatsAppberichten volstaan niet als bewijs
- Glazen Huis-dj Wijnand Speelman rent tot hij niet meer kan voor '3FM Serious Request'
- Luistercijfers: Qmusic weer marktleider, JOE groeit
- Radiostudio Qmusic blijft leeg: Domien en Anton maken middagshow bij luisteraars over de vloer
- Feestelijke sloteditie van Iedereen Klassiek brengt vijftienduizend muziekliefhebbers samen in Brugge
- Hoe doet hij het?! Sander stapt om 16.22 uur uit zijn studio zonder tijd en breekt eigen record
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk mee binnen bij Vlaanderens grootste online sterren -
Mini Made2Move klaar voor de finale van 'Got Talent' -
Conner Rousseau in 'Anastasya op een Ander' -
Astrid Coppens over paniek tijdens haar eerste bevalling -
Verrassende plottwist in 'Love Island VIPS' -
Dit zijn de kandidaten van 'Dancing with the Stars 2026' -
Crisis bij LABO! -
Seizoensrevelatie Amber Piddington uitgeschakeld in 'De Slimste Mens ter Wereld' -
Kürt Rogiers over zijn exit in 'De Verraders' in 'De Tafel van Ruben' -
Noah offert bondgenoot Bert in 'De Verraders' -
'Gevangenisdirecteurs' toont schrijnende gevolgen van stakingen -
Faroek opent aanval op verrader Stephanie aan De Ronde Tafel -
Deze tactiek hanteert Pauline Slangen in 'Expeditie Robinson'
-
'Ik vind hem kleiner dan gedacht!' -
'Expeditie Robinson' start met stevige realitycheck -
Nieuwe vodcast 'Alloo Jambers – de Jambers tapes' -
Repetitie gaat mis voor Double Trouble in 'Got Talent' -
Oostende pakt allereerste vrijstelling in 'Mijn Restaurant' -
'Marc, mag ik uw onderbroeken?' -
'Blind Getrouwd'-koppel Mattias en Marjan nog steeds madly in love -
Netflix deelt de officiële trailer van 'Pride and Prejudice' -
Christina en Thira strijden om Donny in 'Love Island VIPS' -
Bekijk de trailer van 'Anastasya op een Ander' -
'Boer zkt Vrouw' sexier en spannender dan ooit -
Shauna: van euforie naar bittere exit in 'De Verraders' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'The Mob' op Disney+ -
Wie blijft samen? Wie vraagt de scheiding aan? -
'Reputatieschade? Je m’en fous!' -
'De Verhulstjes' gaan bowlen! -
'Monsters: The Truth Behind the Myths' nieuw op National Geographic
Kijktip van de dag

De tien finalisten brengen voor de laatste keer een gloednieuwe act. De jury kiest een top drie, waarna het publiek de winnaar bepaalt. Wie kroont zich tot winnaar van 'Got Talent' en gaat naar huis met de prijzenpot van 50.000 euro?
'Got Talent', om 20.45 uur op VTM.




































