Zondag in 'Podium Witteman': René Jacobs en Daniel Rowland

Paul Witteman ontvangt dirigent René Jacobs, sopraan Robin Johannsen, bas Arttu Kataja, leden van de Nederlandse Bachvereniging, violist Daniel Rowland, bandoneonist Marcelo Nisinman, pianist Natacha Kudritskaya, contrabassist Zoran Marković, gitarist Alberto Mesirca, cellist Maja Bogdanovich, en het Van Gogh Trio.
De Belgische topdirigent René Jacobs is wereldvermaard om zijn uitvoeringen van vocale oude muziek. Zijn vele cd-opnamen van opera’s, missen en oratoria worden unaniem geprezen! Maar niet iedereen weet meer dat hij ooit is begonnen als countertenor. Sterker nog, René Jacobs was ooit de eerste countertenor die in Nederland voor publiek de alt-aria’s in de Matthäus-Passion zong! Deze weken is hij in Nederland om de Johannes-Passion te dirigeren bij de Nederlandse Bachvereniging. We horen een aria uit de Johannes, gezongen door bas Arttu Kataja en sopraan Robin Johannsen.
Violist Daniel Rowland komt met een kleurrijk internationaal tangosextet, geformeerd rondom de fenomenale Argentijnse bandoneonvirtuoos Marcelo Nisinman. Deze maand wordt de 100ste geboortedag van de legendarische tangocomponist Astór Piazzolla gevierd en het sextet wil een cd met zijn muziek gaan opnemen. Naast Rowland en Nisinman horen we pianist Natacha Kudritskaya, contrabassist Zoran Marković, gitarist Alberto Mesirca en Maja Bogdanovich op cello.
In Pauls Jonge Helden zijn deze keer drie musici te gast: violist Enzo Kok, cellist Charlotte Brussee en pianist Maxim Heijmerink. Samen vormen zij een veelbelovend pianotrio: het Van Gogh Trio. In 'Podium Witteman' spelen zij muziek van Felix Mendelssohn.
Ter ere van de 77ste sterfdag van Sergej Rachmaninov duikt Floris Kortie in de geschiedenis van het kerkgezang 'Dies Irae'. Want Rachmaninov gebruikte het thema van het 'Dies Irae' veelvuldig in zijn muziek, zeg maar gerust: op het obsessieve af. Niet toevallig dus dat de melodie ook voorkomt in het pianowerk 'Au Tombeau de Rachmaninoff' van de onbekende Russische componist Vladimir Drozdoff, dat deze componeerde als eerbetoon aan zijn grote held. Meesterpianist Caspar Vos speelt het vergeten pareltje.
In de 'Podium Witteman Podcast' praat Floris Kortie met docent Liesbeth Steffens en Fuse-lid Adriaan Breunis over de reputatie van de altviool - het meest bespotte, maar misschien ook wel het meest onderschatte instrument van het hele orkest! Is het niet hoog tijd voor een herwaardering? De 'Podium Witteman Podcast' verschijnt elke week en is te beluisteren via www.podiumwitteman.nl of je favoriete podcastapp.
In 'Podium Witteman Extra' kunt u kijken naar een ZaterdagMatineeconcert uit 1998, met een hoofdrol voor de vermaarde Letse violist Gidon Kremer. Met zijn kamerorkest KREMERata speelt hij muziek van Arvo Pärt, Dimitri Sjostakovitsj en Astor Piazzolla.
'Podium Witteman Extra' wordt wekelijks uitgezonden op het digitale kanaal NPO 2 Extra, aansluitend aan de reguliere uitzending van 'Podium Witteman'.
'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.
Het NTR-programma 'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagochtend om 10.30 uur.
'Podium Witteman', zondag 28 maart van 18.20 tot 19.20 uur bij de NTR op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Huub Stapel bekijkt het jaar vanuit vogelperspectief
- BN'ers opgejaagd door 'Premiejagers' in nieuwe realitycompetitie op SBS6
- 'De Grannies van Amsterdam' krijgen vierde seizoen en gaan internationaal
- Kijkcijfers: woensdag 7 oktober 2026
- Nationale staking verstoort VRT-programmering: geen 'Thuis' en 'Dwars door de Pyreneeën'
- Maike Meijer is eerste 'Geknipte Gast' van het nieuwe seizoen
- Bloed in deeg dwingt duo uit Oostende tot improvisatie in 'Mijn Restaurant'
- Vrijdag in 'Meldpunt Actueel': alleenstaande AOW'er met klein pensioen de dupe van afschaffen huishoudelijke hulp?
- Veerle Dobbelaere steekt het vuur aan in 'De Verraders'
- 'Oh my god! A nightmare!': Dan Karaty krijgt het zwaar te verduren in 'Got Talent'
- Luistercijfers: JOE grote winnaar met beste maandscore ooit
- Qmusic viert 25ste verjaardag met spectaculair lichtfestival in Mechelen
- KRO-NCRV Radioschool zoekt nieuw radiotalent voor 2027
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Renkum
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk nu de trailer van 'The Altruists' -
Kijk nu de beklijvende trailer van 'Breendonk' -
Netflix onthult trailer van 'Black Doves' seizoen 2 -
'Welkom, bienvenue Chez Dean! Enfin: chez moi!' -
Emotionele Axel Daeseleire breekt bij afscheid revalidatiecentrum -
Dan Karaty krijgt het zwaar te verduren in 'Got Talent'
-
Netflix deelt officiële teaser van 'Steps' -
Bekroonde coming-of-agefilm 'Skiff' komt naar Streamz -
Ontdek hier de 'Patattensmoothie'! -
Kijk de nieuwe serie 'Coven Academy' op Disney+ -
Outfit Francesco Planckaert mikpunt van spot in 'De Slimste Mens' -
Zondag gaat het hard tegen hard in 'De Verraders' -
Een 'verschrikkelijke fout' in 'Mijn Restaurant' -
Zingende kok blaast jury omver in 'Got Talent'
-
'Kotmadam Sergeant' en studenten maken zich klaar voor de Foute Party -
Marc Coucke heeft opvallend advies voor duo in 'Mijn Restaurant' -
Regi en Linda blikken terug op 30 jaar Milk Inc. -
Vrachtwagenchauffeur onder vuur genomen in 'Real Life Patsers' -
'Verboden te Lachen' met Peter Van den Begin nieuw op Streamz -
Axel Daeseleire spreekt met de 'meest gehate familie van Amerika' -
Margriet en Celien Hermans keren terug naar de operatiekamer -
Mattias' papa niet onder de indruk van kersverse schoondochter -
Karen Damen krijgt opvallende 'K2 Zoekt K3'-reünie in 'Got Talent'
-
Farzad getuigt in 'Kotmadam Sergeant' over discriminatie -
Kom in actie voor De Warmste Week! -
De groep valt uiteen in 'De Verraders' -
Erik Van Looy trapt nieuw seizoen 'De Slimste Mens ter Wereld' op gang -
Paniek bij Karen Damen in 'Got Talent' -
Kijk nu 'Toy Story 5' op Disney+ -
Bekijk de trailer van 'Het Bestaat', aflevering 1
Kijktip van de dag
Een accordeonensemble verrast de jury met een gedurfde keuze. Een jonge illusionist zet alles op alles met een persoonlijke act. Louis en Seppe raken iedereen met een intense choreografie. Collective X knalt het podium af met bakken energie. Grote dromen botsen op keiharde keuzes. Wie verovert een plek in de volgende ronde?
'Got Talent', om 20.45 uur op VTM.



































