Zondag in 'Podium Witteman': Nino Gvetadze en Henk van der Meulen

Paul Witteman ontvangt pianist Nino Gvetadze, bestuurder en muziekkenner Henk van der Meulen, slagwerker Kalina Vladovska, cellist Alexander Rudin en fortepianist Aapo Häkkinen.
De Georgisch Nederlandse pianiste Nino Gvetadze komt een lans breken voor de Engelse componist Cyril Scott. Hij werd geroemd door zijn tijdgenoten Debussy en Stravinski, maar na de Tweede Wereldoorlog is zijn muziek compleet in vergetelheid geraakt. Ten onrechte natuurlijk. Volgens Gvetadze is zijn muziek ‘rijk, teder en meditatief’. We zijn benieuwd!
Pauls Jonge Held is deze week slagwerker Kalina Vladovska. Zij bespeelt de tupan, een traditionele trom uit haar vaderland Bulgarije. De tupan is een grote trom met twee vellen, die wordt bespeeld met twee verschillende stokken: rechts een dikke stok voor de zware tellen, en links een dunne, het riet, voor het invulwerk.
Henk van der Meulen is naast directeur van het Koninklijk Conservatorium in Den Haag een muziekfanaat met een enorme kennis. In 'Podium Witteman' komt hij ons alles vertellen over de vernieuwingen die de grensverleggende componist Claudio Monteverdi introduceerde in de 17de eeuw.
De arpeggione is een vergeten muziekinstrument uit de 19de eeuw; een kruising tussen de gitaar en de cello. We kennen het instrument eigenlijk alleen nog van de titel van die ene beroemde Arpeggione-Sonate van Franz Schubert. Die sonate wordt altijd op cello gespeeld, maar wij horen hem zoals hij is bedoeld, gespeeld door Alexander Rudin (arpeggione) en Aapo Häkkinen (fortepiano).
In 'Podium Witteman Extra' gaat Emma van der Schalie langs bij de Viooldag 2019 in Utrecht, waar jonge violisten in aanraking komen met verschillende viooltechnieken. Zo zijn er onder andere workshops en masterclasses van barokviolist Shunske Sato, klassiek violist Peter Brunt en improviserend violist Tim Kliphuis. 'Podium Witteman Extra' wordt wekelijks uitgezonden op het digitale kanaal NPO 2 Extra, aansluitend aan de reguliere uitzending van 'Podium Witteman'.
'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.
'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna twee keer herhaald: op maandag rond middernacht en op zaterdagmiddag om 14.20 uur.
'Podium Witteman', zondag 20 oktober van 18.10 tot 19.10 uur op NPO 2.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- VRT brengt extra duidingsprogramma's voor live-uitzending Eurovisiesongfestival
- Nederlandse tv-première 'Sergio in Italië' met Marco Borsato op 25 april op SBS6
- Nieuwe serie 'Neighborhood Watch' op HGTV
- 'Podium Klassiek' zoekt kandidaten voor Masterclass Operazang Tania Kross
- Bekerfinale voetbal voor het eerst in jaren niet op tv
- Coaches staan lijnrecht tegenover elkaar in Cross Battles van 'The Voice'
- Bokssensatie Gradus Kraus stapt in de ring tijdens ‘Boxing Gladiators’, live bij Videoland
- 'Meldpunt Actueel' over zelfbeschikking bij het levenseinde
- Kookavontuur Ruben Van Gucht aan zijden draadje na diepe snijwonde
- 'NPO Doc: Alles moet beter' op NPO 3
- Radio 1-luisteraars maken opnieuw statement voor vrede: 'Imagine' van John Lennon op nummer 1 in 'Radio 1 Classics 1000'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Henkjan Smits valt in bij 'FM op 5'
- DINO wint MNM Start to dj 2026
Multimedia SPOTLIGHT
-
Dit is de releasedatum van 'Heartstopper Forever' -
Kijk vrijdag eerste studioshow van 'So You Think You Can Dance' -
Kijk nu de hilarische trailer van 'STRIKE!' op Streamz -
Aster Nzeyimana over zijn mediatransfer in 'Achter de Schermen' -
Cerina wijst Marthe en Matthias terecht in 'Huis Gemaakt' -
Kijk nu de trailer van het nieuwe seizoen 'Temptation Island' -
'Flashback' duikt in de wilde jaren van JIM -
Dit is de afvaller na aflevering 4 van De Mol -
'De Container Cup' is back baby! -
Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe woning -
Kijk binnenkort het nieuwe seizoen van 'Amsterdam Centraal 24/7' -
Het verjaardagsfeest van Kiki loopt volledig uit de hand -
Ex-coaches grijpen de macht in 'The Voice' -
Laura Tesoro zet haar twee kanonnen tegenover elkaar in 'The Voice' -
Netflix deelt officiële trailer van nieuwe actiethriller 'Man on Fire'
-
'Welkom in de praktijk van dokter Lemmelijn' -
'MasterChef'-jury krijgt het aan de stok met Ruben Van Gucht -
Netflix dropt trailer van tweede seizoen 'Haantjes' -
'True Crime Belgium' over de Bende van horen, zien en zwijgen -
Marco Borsato negende gast in 'Sergio in Italië' -
Deze 'Mol'-kandidaat moet na de derde aflevering naar huis -
Eerste 'Blind Gekocht'-koppel zorgt meteen voor verwarring -
Is deze 'kleine Bambi' de hiphoprevelatie van 'SYTYCD'? -
Kijk nu de trailer van 'Half Man' op HBO Max -
Emotionele Natassia past haar trouwjurk -
Het gaat stuiven in 'Thuis'! -
'Hakken over de Sloot' seizoen 2 is terug op Prime Video -
'Malcolm in the Middle: Life's Still Unfair' nieuw op Disney+ -
Bekim uit 'De Trein' krijgt oproep over gewapende man in station -
Dit zie je deze week in 'Hacked' op Streamz
Kijktip van de dag

Na een typisch Limburgs folklore schuttersfestival wordt de winnaar doodgeschoten aangetroffen. Is hier sprake van jaloezie, of zit er meer achter? Marion en Romeo krijgen te maken met aan jeugdzorg toevertrouwde kinderen die er alles aan doen om zich aan die zorg te onttrekken. Pubergedrag, of is er sprake van grotere problemen?
'Flikken Maastricht', om 20.40 uur op VRT 1.



































