Zondag in 'Podium Witteman': Nino Gvetadze en Henk van der Meulen

zaterdag 19 oktober 2019

Paul Witteman ontvangt pianist Nino Gvetadze, bestuurder en muziekkenner Henk van der Meulen, slagwerker Kalina Vladovska, cellist Alexander Rudin en fortepianist Aapo Häkkinen.

De Georgisch Nederlandse pianiste Nino Gvetadze komt een lans breken voor de Engelse componist Cyril Scott. Hij werd geroemd door zijn tijdgenoten Debussy en Stravinski, maar na de Tweede Wereldoorlog is zijn muziek compleet in vergetelheid geraakt. Ten onrechte natuurlijk. Volgens Gvetadze is zijn muziek ‘rijk, teder en meditatief’. We zijn benieuwd!


Pauls Jonge Held is deze week slagwerker Kalina Vladovska. Zij bespeelt de tupan, een traditionele trom uit haar vaderland Bulgarije. De tupan is een grote trom met twee vellen, die wordt bespeeld met twee verschillende stokken: rechts een dikke stok voor de zware tellen, en links een dunne, het riet, voor het invulwerk.

Henk van der Meulen is naast directeur van het Koninklijk Conservatorium in Den Haag een muziekfanaat met een enorme kennis. In 'Podium Witteman' komt hij ons alles vertellen over de vernieuwingen die de grensverleggende componist Claudio Monteverdi introduceerde in de 17de eeuw.

De arpeggione is een vergeten muziekinstrument uit de 19de eeuw; een kruising tussen de gitaar en de cello. We kennen het instrument eigenlijk alleen nog van de titel van die ene beroemde Arpeggione-Sonate van Franz Schubert. Die sonate wordt altijd op cello gespeeld, maar wij horen hem zoals hij is bedoeld, gespeeld door Alexander Rudin (arpeggione) en Aapo Häkkinen (fortepiano).

In 'Podium Witteman Extra' gaat Emma van der Schalie langs bij de Viooldag 2019 in Utrecht, waar jonge violisten in aanraking komen met verschillende viooltechnieken. Zo zijn er onder andere workshops en masterclasses van barokviolist Shunske Sato, klassiek violist Peter Brunt en improviserend violist Tim Kliphuis. 'Podium Witteman Extra' wordt wekelijks uitgezonden op het digitale kanaal NPO 2 Extra, aansluitend aan de reguliere uitzending van 'Podium Witteman'.

'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.

'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna twee keer herhaald: op maandag rond middernacht en op zaterdagmiddag om 14.20 uur.

'Podium Witteman', zondag 20 oktober van 18.10 tot 19.10 uur op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Welkom Aan Boord' (VTM)

De crew staat voor een bijzondere uitdaging: een vlucht met de Rode Duivels. Ze moeten 118 maaltijden serveren in slechts één uur tijd. Alsof dat niet volstaat, zorgt code oranje voor zware turbulentie. Voor de crew altijd een echte beproeving.

'Welkom aan Boord', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:45
    De dag van vandaag
    01:00
    Het weer (laat)
  • 22:15
    Black Box Diaries
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 21:45
    Erfgenaam Gezocht
    01:10
    Gooische Vrouwen
  • 22:20
    Humo's Comedy Cup 2025
  • 20:35
    The Proposal
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:35
    The Outpost
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 21:40
    Yellowjackets
    01:25
    Geen uitzending
  • 22:25
    Baywatch
    01:05
    The Golden Girls
  • 22:10
    Nonkels
    01:15
    Geen uitzending
  • 20:35
    The Zookeeper's Wife
  • 22:25
    NCIS: Los Angeles
    01:30
    Running Wild With Bear Grylls
  • 22:30
    Blind Gekocht
    01:40
    Embarrassing Bodies
  • 22:25
    Cold Case
    01:20
    Big Sky
  • 22:31
    Z-Sustainable Future
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 22:14
    Tooldokter
    05:55
    Sixties To Six
  • 22:00
    Ware Delicatessen
    01:05
    De Chalet aan de Semois
  • 22:10
    Foyle's War
  • 22:25
    NCIS: New Orleans
    01:10
    Hudson & Rex
  • 21:35
    Van onschatbare waarde
    01:10
    Pauw & De Wit
  • 22:00
    Nieuwsuur
    09:40
    Wordt aangekondigd
  • 22:30
    Vier handen op één buik
    01:30
    Sterk