Zondag in 'Podium Witteman': Nino Gvetadze en Henk van der Meulen

zaterdag 19 oktober 2019

Paul Witteman ontvangt pianist Nino Gvetadze, bestuurder en muziekkenner Henk van der Meulen, slagwerker Kalina Vladovska, cellist Alexander Rudin en fortepianist Aapo Häkkinen.

De Georgisch Nederlandse pianiste Nino Gvetadze komt een lans breken voor de Engelse componist Cyril Scott. Hij werd geroemd door zijn tijdgenoten Debussy en Stravinski, maar na de Tweede Wereldoorlog is zijn muziek compleet in vergetelheid geraakt. Ten onrechte natuurlijk. Volgens Gvetadze is zijn muziek ‘rijk, teder en meditatief’. We zijn benieuwd!


Pauls Jonge Held is deze week slagwerker Kalina Vladovska. Zij bespeelt de tupan, een traditionele trom uit haar vaderland Bulgarije. De tupan is een grote trom met twee vellen, die wordt bespeeld met twee verschillende stokken: rechts een dikke stok voor de zware tellen, en links een dunne, het riet, voor het invulwerk.

Henk van der Meulen is naast directeur van het Koninklijk Conservatorium in Den Haag een muziekfanaat met een enorme kennis. In 'Podium Witteman' komt hij ons alles vertellen over de vernieuwingen die de grensverleggende componist Claudio Monteverdi introduceerde in de 17de eeuw.

De arpeggione is een vergeten muziekinstrument uit de 19de eeuw; een kruising tussen de gitaar en de cello. We kennen het instrument eigenlijk alleen nog van de titel van die ene beroemde Arpeggione-Sonate van Franz Schubert. Die sonate wordt altijd op cello gespeeld, maar wij horen hem zoals hij is bedoeld, gespeeld door Alexander Rudin (arpeggione) en Aapo Häkkinen (fortepiano).

In 'Podium Witteman Extra' gaat Emma van der Schalie langs bij de Viooldag 2019 in Utrecht, waar jonge violisten in aanraking komen met verschillende viooltechnieken. Zo zijn er onder andere workshops en masterclasses van barokviolist Shunske Sato, klassiek violist Peter Brunt en improviserend violist Tim Kliphuis. 'Podium Witteman Extra' wordt wekelijks uitgezonden op het digitale kanaal NPO 2 Extra, aansluitend aan de reguliere uitzending van 'Podium Witteman'.

'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.

'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna twee keer herhaald: op maandag rond middernacht en op zaterdagmiddag om 14.20 uur.

'Podium Witteman', zondag 20 oktober van 18.10 tot 19.10 uur op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Lili en Marleen' (VTM)

Terwijl moeder Lisa herstelt van een maagzweer, proberen Jef en Ida vergeefs sfeer te brengen in het café. De klanten blijven weg uit 'De Lichttoren' en Rik stelt voor te verkopen. Dan duikt onverwacht Kostas Papadopoulos op.

'Lili en Marleen', om 20.00 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:20
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
    23:20
    VRT NWS laat
  • 20:35
    De Afspraak op vrijdag
    21:30
    The Tower
  • 20:15
    VRT NWS journaal met VGT
    21:00
    Geen uitzending
  • 20:40
    Familie
    21:15
    I Can See Your Voice
  • 19:00
    World Cup of Darts 2026
    00:00
    Boss Level
  • 20:35
    Skyscraper
    22:30
    Enough
  • 20:35
    Arachnophobia
    22:30
    Uncle Buck
  • 20:00
    S.W.A.T.
    20:50
    Narcos
  • 20:35
    Coppers
    22:30
    Airwolf
  • 20:40
    What Happens in Vegas
    22:40
    RAUW: Nick Bril
  • 20:35
    Elsbeth
    22:25
    CIA
  • 20:35
    Into the Storm
    22:10
    Transfusion
  • 20:35
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
    21:45
    48 Hours to Buy
  • 20:30
    Death Row Confidential: Secrets of a Serial Killer
    23:40
    Without a Trace
  • 20:23
    Trends Talk
    20:59
    Z-Nieuws
  • 20:39
    Mijn tuin
    20:55
    Crooner
  • 20:40
    Loïc zot van koken weekmenu
    21:30
    Open Vuur
  • 20:10
    Hudson & Rex
    21:00
    Silent Witness
  • 20:35
    Scandal
    22:25
    Soul
  • 20:40
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
    23:25
    NOS Journaal Laat
  • 20:30
    Mischa en de mannen die het beter weten
    21:05
    Café Kockelmann
  • 20:20
    Toppers in Concert 2025
    23:40
    De Grannies van Amsterdam