Zondag in 'Podium Witteman': Nicolas Altstaedt en Ghalia Benali

Paul Witteman ontvangt cellist Nicolas Altstaedt, harpistes Sanne Bakker en Sarah van de Brink, ensemble La petite écurie, zangeres Ghalia Benali en Fuse!
De Frans/Duitse meestercellist Nicolas Altstaedt is voor concerten in Nederland en natuurlijk staat 'Podium Witteman' dan vooraan om hem uit te nodigen. Sinds zijn vorige optreden in onze show is zijn ster almaar gerezen, met prijswinnende cd’s en gastoptredens bij alle grote orkesten. En naast een van de beste cellisten van dit moment is hij ook gewoon een superaardige kerel die veel heeft te vertellen. Op de lessenaars zet hij een prachtig middendeel voor cello en strijkers uit een symfonie van Joseph Haydn, daarbij begeleid door de strijkers van Fuse.
Harpistes Sanne Bakker en Sarah van de Brink vormen sinds een aantal jaren een vast duo. Ze leerden elkaar kennen in jeugdorkest Vuurvogel in Zwolle en hadden meteen een klik. Nu studeren ze allebei aan het ArtEZ Conservatorium en willen ze als duo laten horen dat er veel meer mogelijk is met een harp dan je zou denken.
Onze vrienden van Fuse houden dit jaar open huis in Club Sheherazade - een denkbeeldige club waarin musici uit de hele wereld hun stem kunnen laten horen. Deze keer is de Tunesische zangeres Ghalia Benali te gast. Op haar laatste cd ‘Call to Prayer’ mengt ze haar Arabisch geschoolde stem met de klank van westerse barokinstrumenten. In Podium Witteman zullen Ghalia en Fuse hun beider sound laten samensmelten!
Floris Kortie vertelt over de muziek uit de tijd van de Britse Queen Anne (begin 18de eeuw), toen het hobokwartet heel populair was. Op begrafenissen en vrolijker feesten klonk er muziek voor hobo’s en het Koninklijke Hof had een eigen kwartet dat het overal mee naar toe nam. De muzikale omlijsting komt van het ensemble La petite écurie.
In de 'Podium Witteman Podcast' gaat het deze week over de vraag: hoe brengen we klassiek aan de man bij een jong publiek? Floris Kortie vraagt het aan Caecilia Thunnissen, regisseur en artistiek directeur van jeugdmuziekgezelschap Oorkaan en Jan Pieter Koch, die als componist en adviseur aan veel kindervoorstellingen meewerkte. De 'Podium Witteman Podcast' verschijnt elke week en is te beluisteren via www.podiumwitteman.nl of je favoriete podcastapp.
Podium Witteman omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.
Het NTR-programma 'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagochtend om 10.30 uur.
'Podium Witteman', zondag 13 februari om 18.15 uur bij de NTR op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Nieuwe NTR-serie over de rol van wetenschap in tijden van oorlog
- Kijkcijfers: dinsdag 4 augustus 2026
- Dit zijn de kandidaten van het tweede seizoen van 'Bestemming X'
- Goed nieuws voor de fans: 'Mijn Restaurant' dit najaar weer bij VTM
- Daan Boom, Tobias Camman en Stijn van Vliet reizen naar India in nieuw seizoen 'FOMO Show'
- Kleurrijke nazomer bij MAX met drie bloemencorso’s
- Dit is de tussenstand voor de 4e kwalificatieronde van de Gouden Televizier-Ring 2026
- Kijk in augustus naar de première van 'Camp Rock 3' op Disney Channel
- 'Telefacts Zomer' over nepagent die 30 staten in zijn greep hield
- Dit mag je niet missen op Crime+Investigation in augustus
- Luistercijfers: JOE groeit sterk in juli, Qmusic blijft absolute marktleider
- BNNVARA presenteert nieuwe ochtendshow NPO Radio 2 'Daniël & Roelof Zijn Al Op'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Speciale MAX-uitzending op NPO Radio 1: kan Nederland nog zonder vrijwilligers?
- Radiospecial over vrouwenstraten in 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Check nu de officiële trailer van 'The Last Sunrise' -
Neem samen met VTM een kijkje op 'Kamping Kitsch' -
Goedele Liekens zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
'Niet opnemen!': de nepagent die 30 staten in zijn greep hield -
'Niets houdt me tegen' door Celien Hermans, Siska, Niels & Zita tijdens VRT Zomerhit -
100-jarige Annie Geeraerts wordt verrast op de set van 'Familie' -
Tara heeft een zaadje geplant -
CAMILLE & MAKSIM zingen nummer uit Circus Camille exclusief in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk vanaf maandag naar 'Furious' op Disney+ -
Kijk naar de bijzondere kasteelweek van 'Met Vier In Bed' -
Wouter laat het strand spreken in 'B&B Zoekt Lief' -
Herinneringen aan Margriet Hermans in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk nu naar 'Pompeii: Out of Time with Tom Hiddleston' -
Alain Remue getuigt over de hel in Pepinster -
'Charlotte ZKT. Lief' nieuwe Play Short -
'Met Vier In Bed' in het spoor van Brad Pitt -
Onverwachte onthulling in 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez brengt de zomer naar 'Tien Om Te Zien' -
Kijk de trailer van 'Goens Docu: Cel Vermiste Personen' -
Kijk de trailer van 'Echte Jongens op Safari' -
'Familie'-iconen Annie en Ray op audiëntie bij de Koning -
Kijk binnenkort 'The Whisper Man' op Netflix
-
Isaura vertelt openhartig over panseksualiteit in 'B&B Zoekt Lief' -
Veel competitiedrang deze week in 'Met Vier in Bed' -
Check nu de trailer van 'The Gentlemen S2' -
Kijk nu de trailer van 'Koppels in Crisis 2' -
Marc Coucke zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
Ruben Van Gucht beleeft de Tour de France op VTM GO -
Dominique Van Malder over gastric bypass in 'Viva 50' -
Kijk naar 'True Crime Belgium: Moord zonder Lijk' op Streamz
Kijktip van de dag

Wanneer documentairemaker Zoe hoort dat haar jeugdvriend Kaz gekozen heeft voor een traditioneel gearrangeerd huwelijk, besluit ze hier een documentaire over te maken. Gaandeweg slaan de twijfels toe.
'What's Love Got to Do with It?', film uit, 2022 met oa. Emma Thompson, om 20.35 uur op Play Fictie.



































