Zondag in 'Podium Witteman': Michael Wilmering, Jean-Guihen Queyras en Fuse

zaterdag 16 april 2022
Foto: NTR - © Jean Pierre Heijmans 2018

Paul Witteman ontvangt bariton Michael Wilmering en pianist Daan Boertien, cellist Jean-Guihen Queyras en pianist Frank van de Laar, violist Joshua Galasse en pianist Jorn Quirijnen, Syrène Saxofoonkwartet, Fuse en de Afrikaanse band Studio Shap Shap.

Bariton Michael Wilmering en pianist Daan Boertien hebben de Mount Everest van het liedrepertoire opgenomen: de cyclus Winterreise van Franz Schubert. Hun cd gooit hoge ogen in de Nederlandse muziekpers! In Podium Witteman voeren ze het lied Frühlingstraum uit.


Pauls Jonge Held is de 18-jarige Joshua Galasse, violist uit België. Hij is een van de finalisten van het Prinses Christina Concours. Zijn grote voorbeeld is de legendarische violist Jascha Heifetz en hij gaat ook een arrangement van zijn grote idool spelen: het populaire lied Estrellita van de Mexicaan Manuel Ponce. Hij wordt begeleid door pianist Jorn Quirijnen.

Floris Kortie duikt deze week in de rijke relatie van de klassieke muziek met het natuurelement  water. Componisten als Chopin en Debussy hebben zich door alle vormen van water laten inspireren, bijvoorbeeld de regen en de zee. Het Syrène Saxofoonkwartet speelt toepasselijke fragmenten én een langer deel uit de Water Music van Händel.

De wereldberoemde cellist Jean-Guihen Queyras is in Nederland en komt samen met pianist Frank van de Laar Liebesleid en Liebesfreud van Fritz Kreisler spelen.

Huisband Fuse heeft dit seizoen telkens een andere musicus te gast in hun Club Sheherazade – een club waarin muziek uit de hele wereld een plek gaat krijgen. Deze keer is dat de Afrikaanse band Studio Shap Shap uit Niger. Studio Shap Shap speelt een mix van pop en traditionele muziek uit de Sahara. In 'Podium Witteman' komen daar de rijke klanken van Fuse bij!

Is het u al eens opgevallen dat alle slechteriken in films van klassieke muziek houden? In de 'Podium Witteman Podcast' gaat Floris Kortie hierover een boom opzetten met dirigent Pieter van Nes en movie buff Daniël Steneker. De Podium Witteman Podcast verschijnt elke week en is te beluisteren via www.podiumwitteman.nl of je favoriete podcastapp.

'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.

Het NTR-programma 'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagochtend om 10.30 uur.

'Podium Witteman', zondag 17 april van 18.15 tot 19.15 uur bij de NTR op NPO 2.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Medisch Centrum West' - seizoen 2 (VTM)

Luna en Kyra gaan de strijd aan. Ingrid maakt zich zorgen om een patiënte met onverklaarbare buikpijn. Milo belandt in een hachelijke situatie en kan zijn ziekte niet langer verborgen houden.

'Medisch Centrum West', om 21.05 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 02:50
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
    02:00
    VRT NWS laat
  • 23:50
    Nachtlus
    08:00
    Radio 2: Weekwatchers
  • 22:45
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 02:35
    Geen uitzending
    06:30
    Plop & de Peppers
  • 00:55
    Geen uitzending
    10:45
    GPs: Behind Closed Doors
  • 01:30
    Geen uitzending
    13:45
    Departure
  • 01:05
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:05
    Geen uitzending
    15:35
    La Brea
  • 00:40
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 03:20
    Geen uitzending
    09:25
    Roger
  • 02:40
    Geen uitzending
    06:40
    Manifest
  • 02:50
    Geen uitzending
    02:40
    Blue Bloods
  • 02:40
    Geen uitzending
    02:00
    First on Scene
  • 02:10
    Geen uitzending
    06:50
    Without a Trace
  • 00:30
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 03:37
    Tooldokter
    05:55
    Sixties To Six
  • 02:40
    Snel, Makkelijk & Lekker - Het Weekmenu
    02:40
    Open Vuur
  • 03:20
    Midsomer Murders
    02:40
    Inspector George Gently
  • 03:45
    First Dates Australia
    02:05
    Below Deck Mediterranean
  • 02:40
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
    08:00
    NOS WK Ontbijt
  • 01:50
    NOS Journaal met gebarentaal
    03:55
    De Nachtzoen
  • 03:05
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal
    06:02
    Olly, het kleine witte busje