Zondag in 'Podium Witteman': Maxime Gulikers & Andrea Vasi & Olivia Vermeulen

Paul Witteman ontvangt violist Maxime Gulikers en pianist Andrea Vasi, mezzosopraan Olivia Vermeulen en pianist Jan Philip Schulze, altviolist Sedna Heitzman en pianist Elena Malinova, altviolist Mara Tieles en Fuse!
Violist Maxime Gulikers en pianist Andrea Vasi studeerden allebei in Den Haag en traden jarenlang samen op in binnen- en buitenland. Maar daar kwam halverwege dit decennium een beetje de klad in. Andrea verhuisde naar het Himalayastaatje Bhutan om muziekles te geven aan minderbedeelden, en Maxime toog naar Berlijn voor een topopleiding aan de Hochschule für Musik Hanns Eisler. Ondanks de mindere frequentie en de tegengestelde ervaringen is hun muzikale relatie juist verdiept en halen ze naar eigen zeggen het beste in elkaar naar boven.
In Pauls Jonge Helden is de 21-jarige Sedna Heitzman te gast. Sedna studeert altviool én viool aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag en won afgelopen november op overtuigende wijze het 7e Nationale Altvioolconcours. In de uitzending speelt ze met pianist Elena Malinova het langzame deel uit de 1e Altvioolsonate van Johannes Brahms.
Aan de vooravond van Blue Monday, de meest deprimerende maandag van het jaar, duikt Floris Kortie in de muzikale geschiedenis van de dood. Componisten door de eeuwen heen behandelen het onderwerp veelvuldig en op allerlei verschillende manieren. Mezzosopraan Olivia Vermeulen en pianist Jan Philip Schulze brengen het verrukkelijke repertoire.
Onze huisband Fuse heeft iedere aflevering een andere musicus te gast in hun Club Sheherazade – een club waarin muziek uit de hele wereld een plek gaat krijgen. Deze keer is hun speciale gast de Cubaanse altviolist Mara Tieles. Zij komt uit de muzikale kringen van Havanna waarin men zowel de Europese klassieke muziek als de Cubaanse ritmes hoog in het vaandel heeft staan. Dat heeft geleid tot een typische Cubaanse klassieke muziek.
Mike Boddé heeft een mooie tekst geschreven over het ongrijpbare wonder van de liefde, en hij gaat een poging doen het onzegbare in muziek uit te drukken.
'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.
Het NTR-programma 'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagochtend om 10.30 uur.
'Podium Witteman', zondag 16 januari van 18.15 tot 19.15 uur bij de NTR op NPO 2.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijfers: nu al 11,5 miljoen kijkers voor Olympische Winterspelen
- In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen: 'Meldpunt Actueel Debat' over zorg
- 'The Beckham Feud: Truth & Lies' donderdag bij TLC
- Dan toch! 'Tien Om Te Zien' deze zomer vanuit Middelkerke
- 'Een Vergetelijk Mooie Reis': Paul de Leeuw reist met mensen met dementie naar Benidorm
- 'Dealen met Coke': Brusselse politie focust op preventie bij drugsverslaafden
- Klaasje Meijer, Alex Agnew en meer in 'Ik Vraag Het Aan' deze week
- Dit zie je dinsdag in 'Je Zal Het Maar Hebben'
- 'Telefacts' brengt getuigenissen over horrornacht in Crans-Montana
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk vanaf 3 maart naar 'De Box' -
Wie verdient zijn eigen droomhuis in 'Huis Gemaakt'? -
Wat doet Jonathan Medart in de backstage van 'The Voice'? -
De tweede Lach van JOE is geraden! -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Ruzie bij de Badi’s in 'Konvooi' -
Vanaf dan zie je 'Rooster' op HBO Max -
Verrassing van formaat in 'Stukken Van Mensen' -
Nieuw seizoen van 'Komen Eten' op Play! -
Planckendael ontwaakt in 'Het Echte Leven in de ZOO' -
Hilarisch! Familie Gooris waagt zich aan de doedelzak. -
De coaches trappen 'The Voice' zélf zingend op gang -
Kijk het tweede seizoen van 'Cross' bij Prime Video -
Siska Schoeters overmand door emoties in 'Een Echte Job' -
Tinneke trekt ten strijde in 'Bestemming X' -
Konvooi-families op proef gesteld met 'schimmelteenwijn' van Bockie -
'Paul McCartney: Man on the Run' binnenkort te zien op Prime Video -
Kijk de trailer van Guy Ritchie's 'Young Sherlock' -
Netflix toont eerste beelden van tweede deel van 'Bridgerton' seizoen 4 -
De tijd dringt voor Lisa in 'Help, Mijn Man is Klusser' -
Stijn uit Oosterzele verdubbelde zijn jaarloon -
Zon, luxe en totale chaos in 'All In' op Streamz -
'Potverdikke, wie smijten ze hier binnen?' -
'Becoming Meewis' vanaf 1 februari nieuw op njam! -
Eerste bommetje in 'Konvooi' -
Dit is de jury van 'So You Think You Can Dance' -
Het nieuwe seizoen van 'The Voice van Vlaanderen' komt eraan! -
'Help, Mijn Man Is Klusser' nieuw op VTM 2 -
Maakt Kurt Rogiers de overstap naar Play? -
De Jordy kaapt wekelijks de Q-Foute Radio
Kijktip van de dag

Evert loopt nog steeds te treuren over de dood van Willemijn en nu is ook nog een van zijn honden overleden. Ondertussen is Martin nog steeds niet open tegen Cheryl en de therapie van dr. Rossi lijkt niet te helpen. In de winkelstraat wordt Claire opnieuw geconfronteerd met Ernst, zij lijken beiden hun verleden niet los te kunnen laten en Anouk wordt geacht vrijwilligerswerk te doen op de hockeyvereniging van Vlinder.
'Gooische Vrouwen', om 00.05 uur op VTM.



































