Zondag in 'Podium Witteman': Lucas & Arthur Jussen

Paul Witteman ontvangt de pianobroers Lucas en Arthur Jussen, mezzosopraan Elisa Maayeshi, cellist Joshua Herwig en pianist Katie Yao Morgan, en de Amsterdam Klezmer Band!
De broers Lucas en Arthur Jussen zijn vooral bekend om hun uitvoeringen van het grote klassieke en romantische repertoire voor pianovierhandig en twee piano’s. Maar met hun nieuwe album 'Dutch Masters', met alleen maar muziek van Nederlandse componisten, laten ze een andere kant zien: die van onverschrokken meesters van de moderne muziek. Het album is een ode aan de in 2015 overleden pianist en leraar Ton Hartsuiker, die hen al vanaf jongs af aan op het spoor van de moderne Nederlandse muziek zette.
In 'Pauls Jonge Helden' deze keer een gelegenheidsduo. Mezzosopraan Elisa Maayeshi en cellist Joshua Herwig studeren beiden aan het Conservatorium van Amsterdam en werken samen aan een podcast waarin zij bevriende musici die een stapje verder zijn in hun ontwikkeling, vragen hoe je je dromen als musicus kunt verwezenlijken. Misschien heeft Paul Witteman ook een tip voor hen. Samen met pianist Katie Yao Morgan voeren ze de schitterende Élegie uit van Jules Massenet.
Floris Kortie duikt in de geschiedenis van een Oekraïens volksliedje dat door verschillende componisten, onder welke Ludwig van Beethoven, is gebruikt. De melodie duikt op als basis voor een lied of een instrumentale variatiereeks. Floris heeft de Amsterdam Klezmer Band gevraagd een eigen bewerking te maken op basis van het originele volksliedje.
Deze week in de 'Podium Witteman Podcast' ruim baan voor de blokfluit. Floris Kortie ontvangt twee topsolisten op het instrument: Thomas Triesschijn en Sarah Jeffery. De 'Podium Witteman Podcast' verschijnt elke week en is te beluisteren via www.podiumwitteman.nl of je favoriete podcastapp.
'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.
Het NTR-programma 'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagochtend om 10.30 uur.
'Podium Witteman', zondag 24 april van 18.15 tot 19.15 uur op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 100-jarige Annie Geeraerts wordt op de set van 'Familie' verrast met grote stapel verjaardagskaartjes én zoenen
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Wallonië
- '100 jaar Annie': VTM zet Annie Geeraerts op haar verjaardag in de bloemetjes
- 'De Ochtend'-stem Leen De Witte verlaat VRT NWS voor RSC Anderlecht
- Deze programma's mag je in augustus niet missen bij National Geographic
- Ontdek wat de Disney Channels in augustus te bieden hebben
- Dit brengt augustus op BBC NL en BBC NL+
- B&B-uitbater Pierre haalt zijn meetlat én kritisch oog boven in een nieuwe week van 'Met Vier in Bed'
- Dit zie je deze week in 'Home and Away' - PREVIEW
- BNNVARA presenteert nieuwe ochtendshow NPO Radio 2 'Daniël & Roelof Zijn Al Op'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Speciale MAX-uitzending op NPO Radio 1: kan Nederland nog zonder vrijwilligers?
- Radiospecial over vrouwenstraten in 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
100-jarige Annie Geeraerts wordt verrast op de set van 'Familie' -
Tara heeft een zaadje geplant -
CAMILLE & MAKSIM zingen nummer uit Circus Camille exclusief in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk vanaf maandag naar 'Furious' op Disney+ -
Kijk naar de bijzondere kasteelweek van 'Met Vier In Bed' -
Wouter laat het strand spreken in 'B&B Zoekt Lief' -
Herinneringen aan Margriet Hermans in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk nu naar 'Pompeii: Out of Time with Tom Hiddleston' -
Alain Remue getuigt over de hel in Pepinster -
'Charlotte ZKT. Lief' nieuwe Play Short -
'Met Vier In Bed' in het spoor van Brad Pitt -
Onverwachte onthulling in 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez brengt de zomer naar 'Tien Om Te Zien' -
Kijk de trailer van 'Goens Docu: Cel Vermiste Personen' -
Kijk de trailer van 'Echte Jongens op Safari' -
'Familie'-iconen Annie en Ray op audiëntie bij de Koning -
Kijk binnenkort 'The Whisper Man' op Netflix
-
Isaura vertelt openhartig over panseksualiteit in 'B&B Zoekt Lief' -
Veel competitiedrang deze week in 'Met Vier in Bed' -
Check nu de trailer van 'The Gentlemen S2' -
Kijk nu de trailer van 'Koppels in Crisis 2' -
Marc Coucke zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
Ruben Van Gucht beleeft de Tour de France op VTM GO -
Dominique Van Malder over gastric bypass in 'Viva 50' -
Kijk naar 'True Crime Belgium: Moord zonder Lijk' op Streamz -
Franse bulldog Mieke steelt de show in 'Met Vier in Bed' -
Jana en Jelle vinden elkaar in 'B&B Zoekt Lief' -
Franse bulldog Mieke steelt de show in 'Met Vier in Bed' -
Glitter, glamour en Nederlandse directheid in 'The Real Housewives van het Zuiden' -
Ruben Van Gucht daagt Tess uit op JOE
Kijktip van de dag

De Kampioenen reizen naar Frankrijk voor een vriendenmatch tegen Saint-Tin-Tin, op uitnodiging van Albert Tartuffe, een vriend van voorzitter Balthasar Boma. Wat een fijne vakantie moest worden, loopt echter helemaal anders af dan de Kampioenen hadden gedacht.
'Kampioen zijn blijft plezant', film uit 2013 met oa. Marijn Devalck, om 19.50 uur op VRT 1.



































