Zondag in 'Podium Witteman': Lisa Batiashvili & Pynarello

zaterdag 9 april 2022
Foto: NTR - © Jean Pierre Heijmans 2018

Paul Witteman ontvangt zondag violist Lisa Batiashvili, pianist Nino Gvetadze, Pynarello, Basily Gipsy Band en pianist Carter Muller.

De Georgische violist Lisa Batiashvili is een echte wereldster. Zij is in Nederland voor een concert en wil in 'Podium Witteman' graag haar betrokkenheid komen tonen met het lot van de mensen in de Oekraïne. Lisa is als tiener uit angst voor een dreigende burgeroorlog met haar ouders naar Duitsland gevlucht. Samen met de Georgisch/Nederlandse pianist Nino Gvetadze speelt ze het lied Beau soir van Claude Debussy en de Dans van de Ridders uit het ballet Romeo en Julia, van de in de Oekraïne geboren Sergej Prokofjev.


Rebellencollectief Pynarello gaat op tournee met een passieprogramma. Pynarello speelt daarin onder meer een bijzondere bewerking van het openingskoor van Bachs Johannes-Passion. Orgel en klavecimbel zijn vervangen door bandoneon en harp en het koor bestaat uit slechts vier zangers: sopraan Karin Timmerman, alt Caroline Cartens, tenor Peter Gijsbertsen en bariton Mattijs van de Woerd.

Pauls Jonge Held is de veelbelovende Amerikaans/Nederlandse pianist Carter Muller. De 20-jarige studeert momenteel in Zürich bij de befaamde pianist Till Fellner en eind april treedt hij op in het Naarden International Piano Festival. Een mooi moment om zich voor te stellen in 'Podium Witteman'. Carter Muller speelt een deel uit het prachtige Variations sérieuses van Felix Mendelssohn.

Floris vertelt over de rijke muziekcultuur van de Nederlandse Sinti. Hij heeft daarvoor het Basily Gipsy Band uitgenodigd – een swingende jazzgroep die nog met de beroemde Franse violist Stéphane Grapelli heeft gespeeld. In Podium Witteman speelt de band het uitbundige Gipsy Wedding.

In de 'Podium Witteman Podcast' gaat het over het strijkkwartet. Wat zijn de mooiste, belangrijkste en vreemdste strijkkwartetten ooit geschreven? Floris Kortie gaat in gesprek met Robin de Bruijn, voormalig programmeur van de Strijkkwartet Biënnale en nu van De Doelen, en Margot Kolodziej, primarius van het ADAM Quartet. De 'Podium Witteman Podcast' verschijnt elke week en is te beluisteren via www.podiumwitteman.nl of je favoriete podcastapp.

'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.

Het NTR-programma 'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagochtend om 10.30 uur.

'Podium Witteman', zondag 10 april om 18.15 uur bij de NTR op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Ze Zeggen Dat' (VTM)

Dina en Andy geven een gezellig nieuwjaarsfeest voor bekende gasten, waarbij ze tussen de gangen en cadeautjes door verschillende 'Ze zeggen dats' onderzoeken. Hoe effectief zijn de valstrikken van Kevin uit 'Home Alone' om boeven buiten te houden? Eten we op nieuwjaarsdag evenveel calorieën als een renner tijdens een etappe in de Tour de France?

'Ze Zeggen Dat: Gelukkig Nieuwjaar!', om 21.00 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 02:05
    Live live live: de strafste optredens
    01:00
    Thuis
  • 02:00
    Pink Floyd at Pompeii: MCMLXXII
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:50
    Geen uitzending
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:00
    The Masked Singer Christmas Concert
    01:15
    NYPD Blue
  • 02:15
    Geen uitzending
    07:15
    Filthy House SOS
  • 01:35
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 00:55
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:05
    JOE XMAS
    05:05
    A Royal Christmas Ball
  • 01:20
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 01:10
    Play kerst haardvuur 2025
    06:00
    Nostalgie: The Warming-up Show & Sta Op! met Véronique De Kock
  • 01:45
    New Amsterdam
    01:05
    FBI
  • 02:00
    Customer Wars
    02:10
    Play kerst haardvuur 2025
  • 01:45
    Play kerst haardvuur 2025
    06:10
    De Dagschotel
  • 01:35
    Play kerst haardvuur 2025
    01:20
    My Life is Murder
  • 00:28
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 02:14
    Roger
    05:55
    Sixties To Six
  • 02:15
    A la carte
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:25
    Beyond Paradise
    01:40
    Call the Midwife
  • 01:55
    NCIS: New Orleans
    01:05
    Robyn Hood
  • 01:15
    Peter Pannekoek: Oudejaarsconference 2025
    01:00
    NOS Journaal
  • 01:35
    MAX Muziekspecial - Bouke & The ElvisMatters Band
    01:24
    De Nachtzoen
  • 01:05
    Toppers in Concert 2025
    01:05
    Muziekfeest van het Jaar 2025