Zondag in 'Podium Witteman': Lisa Batiashvili & Pynarello

Paul Witteman ontvangt zondag violist Lisa Batiashvili, pianist Nino Gvetadze, Pynarello, Basily Gipsy Band en pianist Carter Muller.
De Georgische violist Lisa Batiashvili is een echte wereldster. Zij is in Nederland voor een concert en wil in 'Podium Witteman' graag haar betrokkenheid komen tonen met het lot van de mensen in de Oekraïne. Lisa is als tiener uit angst voor een dreigende burgeroorlog met haar ouders naar Duitsland gevlucht. Samen met de Georgisch/Nederlandse pianist Nino Gvetadze speelt ze het lied Beau soir van Claude Debussy en de Dans van de Ridders uit het ballet Romeo en Julia, van de in de Oekraïne geboren Sergej Prokofjev.
Rebellencollectief Pynarello gaat op tournee met een passieprogramma. Pynarello speelt daarin onder meer een bijzondere bewerking van het openingskoor van Bachs Johannes-Passion. Orgel en klavecimbel zijn vervangen door bandoneon en harp en het koor bestaat uit slechts vier zangers: sopraan Karin Timmerman, alt Caroline Cartens, tenor Peter Gijsbertsen en bariton Mattijs van de Woerd.
Pauls Jonge Held is de veelbelovende Amerikaans/Nederlandse pianist Carter Muller. De 20-jarige studeert momenteel in Zürich bij de befaamde pianist Till Fellner en eind april treedt hij op in het Naarden International Piano Festival. Een mooi moment om zich voor te stellen in 'Podium Witteman'. Carter Muller speelt een deel uit het prachtige Variations sérieuses van Felix Mendelssohn.
Floris vertelt over de rijke muziekcultuur van de Nederlandse Sinti. Hij heeft daarvoor het Basily Gipsy Band uitgenodigd – een swingende jazzgroep die nog met de beroemde Franse violist Stéphane Grapelli heeft gespeeld. In Podium Witteman speelt de band het uitbundige Gipsy Wedding.
In de 'Podium Witteman Podcast' gaat het over het strijkkwartet. Wat zijn de mooiste, belangrijkste en vreemdste strijkkwartetten ooit geschreven? Floris Kortie gaat in gesprek met Robin de Bruijn, voormalig programmeur van de Strijkkwartet Biënnale en nu van De Doelen, en Margot Kolodziej, primarius van het ADAM Quartet. De 'Podium Witteman Podcast' verschijnt elke week en is te beluisteren via www.podiumwitteman.nl of je favoriete podcastapp.
'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.
Het NTR-programma 'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagochtend om 10.30 uur.
'Podium Witteman', zondag 10 april om 18.15 uur bij de NTR op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Dina Tersago roept kijkers van 'Huis Gemaakt' op tot meer respect: 'Niemand verdient haat'
- Erik Dijkstra duikt in spraakmakende non-fictieverhalen in nieuw programma 'Goed Verhaal'
- Liefde, leugens en loslaten in slotseizoen 'Dertigers'
- Nieuw seizoen van 'My Lottery Dream Home' op HGTV
- 'Carrie op Vrijdag' blijft dan toch bestaan
- Derde seizoen van 'Batwheels' op Cartoonito
- Liefhebbers van 'South Park' opgelet: seizoen 29 vanaf september op Comedy Central
- Veel actie en spanning maandag in 'Blauw'
- Cartoonito lanceert derde seizoen van 'Batwheels'
- Co-sleepingkamer van Sofie en Giovanni bezorgt Daan kopzorgen: 'Heel mijn plan valt in duigen'
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit de Kunstkerk in Dordrecht
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie in nieuwe reeks op JOE Gold
- Luistercijfers: JOE noteert recordmaand, Qmusic zes jaar op rij nummer één
Multimedia SPOTLIGHT
-
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was -
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling -
'Spider-Noir' nieuw te zien op Prime Video -
'RAUW': een openhartig portret van sterrenchef Nick Bril -
Stan Van Samang brengt 'een ster' naar 'Florentina' -
Haar in de boter bij Spor-voorzitters Rik en Sam -
EOdoc 'Het Corioliseffect': een weergaloze ode aan het leven op aarde -
Dit was de Q-Lift Off met Berre!
Kijktip van de dag

De tweede finalist wordt bekendgemaakt en dat betekent ook dat één koppel vlak voor de finish afvalt. Na maanden keihard werken, trekken de koppels naar een luxe retreat om al het stof voorgoed af te spoelen, maar de rust is van korte duur.
'Huis Gemaakt', om 21.10 uur op VTM.



































