Zondag in 'Podium Witteman': Lisa Batiashvili & Pynarello

Paul Witteman ontvangt zondag violist Lisa Batiashvili, pianist Nino Gvetadze, Pynarello, Basily Gipsy Band en pianist Carter Muller.
De Georgische violist Lisa Batiashvili is een echte wereldster. Zij is in Nederland voor een concert en wil in 'Podium Witteman' graag haar betrokkenheid komen tonen met het lot van de mensen in de Oekraïne. Lisa is als tiener uit angst voor een dreigende burgeroorlog met haar ouders naar Duitsland gevlucht. Samen met de Georgisch/Nederlandse pianist Nino Gvetadze speelt ze het lied Beau soir van Claude Debussy en de Dans van de Ridders uit het ballet Romeo en Julia, van de in de Oekraïne geboren Sergej Prokofjev.
Rebellencollectief Pynarello gaat op tournee met een passieprogramma. Pynarello speelt daarin onder meer een bijzondere bewerking van het openingskoor van Bachs Johannes-Passion. Orgel en klavecimbel zijn vervangen door bandoneon en harp en het koor bestaat uit slechts vier zangers: sopraan Karin Timmerman, alt Caroline Cartens, tenor Peter Gijsbertsen en bariton Mattijs van de Woerd.
Pauls Jonge Held is de veelbelovende Amerikaans/Nederlandse pianist Carter Muller. De 20-jarige studeert momenteel in Zürich bij de befaamde pianist Till Fellner en eind april treedt hij op in het Naarden International Piano Festival. Een mooi moment om zich voor te stellen in 'Podium Witteman'. Carter Muller speelt een deel uit het prachtige Variations sérieuses van Felix Mendelssohn.
Floris vertelt over de rijke muziekcultuur van de Nederlandse Sinti. Hij heeft daarvoor het Basily Gipsy Band uitgenodigd – een swingende jazzgroep die nog met de beroemde Franse violist Stéphane Grapelli heeft gespeeld. In Podium Witteman speelt de band het uitbundige Gipsy Wedding.
In de 'Podium Witteman Podcast' gaat het over het strijkkwartet. Wat zijn de mooiste, belangrijkste en vreemdste strijkkwartetten ooit geschreven? Floris Kortie gaat in gesprek met Robin de Bruijn, voormalig programmeur van de Strijkkwartet Biënnale en nu van De Doelen, en Margot Kolodziej, primarius van het ADAM Quartet. De 'Podium Witteman Podcast' verschijnt elke week en is te beluisteren via www.podiumwitteman.nl of je favoriete podcastapp.
'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.
Het NTR-programma 'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagochtend om 10.30 uur.
'Podium Witteman', zondag 10 april om 18.15 uur bij de NTR op NPO 2.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Nick Schilder, Davina Michelle, Yves Berendse en Waylon zingen met nieuw talent in 'Sing With Me'
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Wallonië
- #LikeMe gaat door: seizoen 7 aangekondigd
- Kijkcijfers: donderdag 2 april 2026
- Dit zie je deze week in 'Florentina' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Thuis' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Familie' - PREVIEW
- Dit zijn zaterdag de onderwerpen van 'Kassa'
- Van VRT naar VTM: An Lemmens verrast Yasmina in laatste Blind Auditions van 'The Voice'
- The Cats ontvangt NPO Radio 5 Evergreen Award
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- 'FM op 5' viert start Evergreen week van de jaren 60
- Estelle Cruijff en Johnny de Mol luiden weekend in met nieuwe radioshow op Radio Noordzee
- Politiek commentator Kees Boonman stopt bij 'Nieuwsweekend'
Multimedia SPOTLIGHT
-
De strijd barst opnieuw los in 'The Floor' -
TAGMAG-ster Amber gaat op zoek naar de liefde in nieuw seizoen van 'LoveMe' -
An Lemmens verrast Yasmina bij de VRT -
'Blind Gekocht' is terug met torenhoge verwachtingen -
'Klopjacht' is terug! -
Kijk nu de trailer van 'Temptation Island' op Streamz -
Axel Daeseleire fluit Sofie Dumont terug in 'Eenmaal Andermaal' -
Komt de waarheid binnenkort bovendrijven in 'Thuis'? -
Arthur danst voor jeugdidool Dan Karaty -
Kijk naar 'The Lady' op Streamz -
Cuteness overload in 'The Voice van Vlaanderen' -
Nicoline Dossche duikt op in 'Familie' -
Dit is de eerste afvaller van 'De Mol' -
Noah zet alles op alles in 'So You Think You Can Dance' -
An Lemmens verrast een kandidaat in 'The Voice van Vlaanderen' -
Joris wint 'De Box' en neemt €17.500 mee naar huis -
Meteen alle hens aan dek in 'De Trein' -
Wie wordt de winnaar van 'De Box'? -
Check de eerste teaser van 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Luisteraar Nathalie vindt Q-dj Vincent Fierens -
Dit zie je woensdag in 'Justice For All' -
'Strijder' van Arjen Lubach is binnenkort te zien op Streamz -
Dit zijn de nieuwe 'Celebrity MasterChefs'! -
Jo Vally laat deelnemers van 'De Box' een toontje lager zingen -
Joost Klein breekt de regels in 'The Voice van Vlaanderen' -
'Blind Gekocht' is terug! -
Deze familie wint de finale van 'Konvooi' -
Dit zijn de 10 kandidaten van 'De Mol' seizoen 14 -
HBO Max lanceert teaser van DC Studios-serie 'Lanterns' -
Kijk 'The Comeback' seizoen 3 op HBO Max
Kijktip van de dag

Twee van de kandidaten nemen het meteen tegen elkaar op in een duel, waarbij de verliezer direct afvalt. Na deze eerste schifting blijven nog 89 kandidaten over in de strijd om 40.000 euro.
'The Floor', om 20.30 uur op VTM.



































