Zondag in 'Podium Witteman': Lidy Blijdorp en Hannes Minnaar

Paul Witteman ontvangt cellist Lidy Blijdorp, pianist Hannes Minnaar, componist Robert Zuidam, klavecinist Olga Pashchenko, en twee nationale finalisten van het Prinses Christina Concours.
De jaarlijkse Nationale Finale van het Prinses Christina Concours is dit jaar vanwege corona niet alleen van het voorjaar naar het najaar verhuisd, maar vindt dit keer zelfs online plaats, met ingezonden filmpjes van de deelnemers. Twee finalisten komen naar de studio.
Cellist Lidy Blijdorp is bezig aan een stevige opmars in de Nederlandse muziekwereld. Natuurlijk hoort daar een ijzersterke debuut-cd bij en die is er nu. Lidy speelt in 'Podium Witteman' een van haar lijfstukken: de Sonate voor cello solo van Zoltán Kodály, waarin de cello als slagwerk, dan weer als een hese fluit klinkt.
Toen pianist Hannes Minnaar de Nederlandse première verzorgde van het Tanglewood Concerto van componist Robert Zuidam was de componist zo enthousiast dat hij meteen begon met het componeren van een paar stukken voor piano solo, speciaal voor hem. Dat leidde uiteindelijk tot een cyclus onder de titel Nox. Dat is Latijn voor nacht. In 'Podium Witteman' presenteert Hannes Minnaar deze muziek aan het grote publiek.
Floris Kortie vertelt over het intrigerende klavierwerk Les Barricades Mystérieuses van de Franse barokcomponist François Couperin. Wat is het verhaal achter deze wonderlijke titel? Klavecinist Olga Pashchenko komt dit favoriete stuk voor hem uitvoeren.
In 'Podium Witteman Extra' is er, vanwege de aanstaande Nederlandse Dansdagen (1-8 oktober), volop aandacht voor de balletten van Hans van Manen. U ziet vier choreografieën op muziek van onder anderen Bach, Pärt en Mozart. 'Podium Witteman Extra' wordt wekelijks uitgezonden op het digitale kanaal NPO 2 Extra, aansluitend aan de reguliere uitzending van 'Podium Witteman'.
'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.
'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagmiddag om 10.30 uur.
'Podium Witteman', zondag 27 september van 18.15 tot 19.15 uur op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Huub Stapel bekijkt het jaar vanuit vogelperspectief
- BN'ers opgejaagd door 'Premiejagers' in nieuwe realitycompetitie op SBS6
- 'De Grannies van Amsterdam' krijgen vierde seizoen en gaan internationaal
- Kijkcijfers: woensdag 7 oktober 2026
- Nationale staking verstoort VRT-programmering: geen 'Thuis' en 'Dwars door de Pyreneeën'
- Maike Meijer is eerste 'Geknipte Gast' van het nieuwe seizoen
- Bloed in deeg dwingt duo uit Oostende tot improvisatie in 'Mijn Restaurant'
- Vrijdag in 'Meldpunt Actueel': alleenstaande AOW'er met klein pensioen de dupe van afschaffen huishoudelijke hulp?
- Veerle Dobbelaere steekt het vuur aan in 'De Verraders'
- 'Oh my god! A nightmare!': Dan Karaty krijgt het zwaar te verduren in 'Got Talent'
- Luistercijfers: JOE grote winnaar met beste maandscore ooit
- Qmusic viert 25ste verjaardag met spectaculair lichtfestival in Mechelen
- KRO-NCRV Radioschool zoekt nieuw radiotalent voor 2027
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Renkum
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk nu de trailer van 'The Altruists' -
Kijk nu de beklijvende trailer van 'Breendonk' -
Netflix onthult trailer van 'Black Doves' seizoen 2 -
'Welkom, bienvenue Chez Dean! Enfin: chez moi!' -
Emotionele Axel Daeseleire breekt bij afscheid revalidatiecentrum -
Dan Karaty krijgt het zwaar te verduren in 'Got Talent'
-
Netflix deelt officiële teaser van 'Steps' -
Bekroonde coming-of-agefilm 'Skiff' komt naar Streamz -
Ontdek hier de 'Patattensmoothie'! -
Kijk de nieuwe serie 'Coven Academy' op Disney+ -
Outfit Francesco Planckaert mikpunt van spot in 'De Slimste Mens' -
Zondag gaat het hard tegen hard in 'De Verraders' -
Een 'verschrikkelijke fout' in 'Mijn Restaurant' -
Zingende kok blaast jury omver in 'Got Talent'
-
'Kotmadam Sergeant' en studenten maken zich klaar voor de Foute Party -
Marc Coucke heeft opvallend advies voor duo in 'Mijn Restaurant' -
Regi en Linda blikken terug op 30 jaar Milk Inc. -
Vrachtwagenchauffeur onder vuur genomen in 'Real Life Patsers' -
'Verboden te Lachen' met Peter Van den Begin nieuw op Streamz -
Axel Daeseleire spreekt met de 'meest gehate familie van Amerika' -
Margriet en Celien Hermans keren terug naar de operatiekamer -
Mattias' papa niet onder de indruk van kersverse schoondochter -
Karen Damen krijgt opvallende 'K2 Zoekt K3'-reünie in 'Got Talent'
-
Farzad getuigt in 'Kotmadam Sergeant' over discriminatie -
Kom in actie voor De Warmste Week! -
De groep valt uiteen in 'De Verraders' -
Erik Van Looy trapt nieuw seizoen 'De Slimste Mens ter Wereld' op gang -
Paniek bij Karen Damen in 'Got Talent' -
Kijk nu 'Toy Story 5' op Disney+ -
Bekijk de trailer van 'Het Bestaat', aflevering 1
Kijktip van de dag
Een accordeonensemble verrast de jury met een gedurfde keuze. Een jonge illusionist zet alles op alles met een persoonlijke act. Louis en Seppe raken iedereen met een intense choreografie. Collective X knalt het podium af met bakken energie. Grote dromen botsen op keiharde keuzes. Wie verovert een plek in de volgende ronde?
'Got Talent', om 20.45 uur op VTM.



































