Zondag in 'Podium Witteman': Lidy Blijdorp en Hannes Minnaar

zaterdag 26 september 2020

Paul Witteman ontvangt cellist Lidy Blijdorp, pianist Hannes Minnaar, componist Robert Zuidam, klavecinist Olga Pashchenko, en twee nationale finalisten van het Prinses Christina Concours.

De jaarlijkse Nationale Finale van het Prinses Christina Concours is dit jaar vanwege corona niet alleen van het voorjaar naar het najaar verhuisd, maar vindt dit keer zelfs online plaats, met ingezonden filmpjes van de deelnemers. Twee finalisten komen naar de studio.


Cellist Lidy Blijdorp is bezig aan een stevige opmars in de Nederlandse muziekwereld. Natuurlijk hoort daar een ijzersterke debuut-cd bij en die is er nu. Lidy speelt in 'Podium Witteman' een van haar lijfstukken: de Sonate voor cello solo van Zoltán Kodály, waarin de cello als slagwerk, dan weer als een hese fluit klinkt.

Toen pianist Hannes Minnaar de Nederlandse première verzorgde van het Tanglewood Concerto van componist  Robert Zuidam was de componist zo enthousiast dat hij meteen begon met het componeren van een paar stukken voor piano solo, speciaal voor hem.  Dat leidde uiteindelijk tot een cyclus onder de titel Nox. Dat is Latijn voor nacht. In 'Podium Witteman' presenteert Hannes Minnaar deze muziek aan het grote publiek.

Floris Kortie vertelt over het intrigerende klavierwerk Les Barricades Mystérieuses van de Franse barokcomponist François Couperin. Wat is het verhaal achter deze wonderlijke titel? Klavecinist Olga Pashchenko komt dit favoriete stuk voor hem uitvoeren.

In 'Podium Witteman Extra' is er, vanwege de aanstaande Nederlandse Dansdagen (1-8 oktober), volop aandacht voor de balletten van Hans van Manen. U ziet vier choreografieën op muziek van onder anderen Bach, Pärt en Mozart. 'Podium Witteman Extra' wordt wekelijks uitgezonden op het digitale kanaal NPO 2 Extra, aansluitend aan de reguliere uitzending van 'Podium Witteman'.

'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.

'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagmiddag om 10.30 uur.

'Podium Witteman', zondag 27 september van 18.15 tot 19.15 uur op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Got Talent' (VTM)

Nora-Leah toont in de vierde auditieshow dat meisjes net zo goed kunnen breakdancen als jongens. Clown Tof doet dan weer heel erg haar best om de jury aan het lachen te krijgen, terwijl Meermens een wel héél bijzondere ode brengt aan zijn vriendin.

'Got Talent', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:30
    Eigen kweek
    22:20
    VRT NWS laat
  • 21:05
    Irvine Welsh's Crime
  • 20:50
    Sporza: EK Volleybal Mannen 2026
    23:00
    Geen uitzending
  • 20:40
    Got Talent
    22:45
    Liefde voor Muziek NL
  • 20:30
    A Quiet Place: Day One
    22:25
    Inside Man
  • 20:15
    Knives Out
    22:40
    Pretty Woman
  • 21:30
    Caught on Dashcam
    22:30
    Dawn of the Planet of the Apes
  • 20:35
    Christmas Cupid
    22:10
    A Cookie Cutter Christmas
  • 21:35
    Slisse & Cesar
    22:40
    Tegen de Sterren Op
  • 21:05
    Bockie Gaat Naar School
    22:00
    Axel Terug Naar Amerika
  • 21:15
    NCIS
    23:00
    Criminal Minds
  • 20:35
    London Has Fallen
    22:30
    Black Adam
  • 21:25
    De Hanslers: van de Piste naar de Playa
    22:25
    Naked Attraction
  • 21:20
    World's Most Evil Women
  • 21:30
    Z-Weekoverzicht
    22:03
    Trends Talk
  • 21:30
    Hobbyklus
    22:00
    Classics 55
  • 21:25
    Becoming Meewis
    22:10
    De Smaaktoerist
  • 21:00
    Luther
    22:05
    Blue Lights
  • 21:35
    American Dad
    22:35
    NCIS
  • 21:30
    Wolven
    22:20
    Dit was het nieuws
  • 21:15
    Maarten & Philip op het spoor
    22:00
    Nieuwsuur
  • 21:35
    The Guest
    22:40
    De pupil