Zondag in 'Podium Witteman': Lidy Blijdorp en Hannes Minnaar

zaterdag 26 september 2020

Paul Witteman ontvangt cellist Lidy Blijdorp, pianist Hannes Minnaar, componist Robert Zuidam, klavecinist Olga Pashchenko, en twee nationale finalisten van het Prinses Christina Concours.

De jaarlijkse Nationale Finale van het Prinses Christina Concours is dit jaar vanwege corona niet alleen van het voorjaar naar het najaar verhuisd, maar vindt dit keer zelfs online plaats, met ingezonden filmpjes van de deelnemers. Twee finalisten komen naar de studio.


Cellist Lidy Blijdorp is bezig aan een stevige opmars in de Nederlandse muziekwereld. Natuurlijk hoort daar een ijzersterke debuut-cd bij en die is er nu. Lidy speelt in 'Podium Witteman' een van haar lijfstukken: de Sonate voor cello solo van Zoltán Kodály, waarin de cello als slagwerk, dan weer als een hese fluit klinkt.

Toen pianist Hannes Minnaar de Nederlandse première verzorgde van het Tanglewood Concerto van componist  Robert Zuidam was de componist zo enthousiast dat hij meteen begon met het componeren van een paar stukken voor piano solo, speciaal voor hem.  Dat leidde uiteindelijk tot een cyclus onder de titel Nox. Dat is Latijn voor nacht. In 'Podium Witteman' presenteert Hannes Minnaar deze muziek aan het grote publiek.

Floris Kortie vertelt over het intrigerende klavierwerk Les Barricades Mystérieuses van de Franse barokcomponist François Couperin. Wat is het verhaal achter deze wonderlijke titel? Klavecinist Olga Pashchenko komt dit favoriete stuk voor hem uitvoeren.

In 'Podium Witteman Extra' is er, vanwege de aanstaande Nederlandse Dansdagen (1-8 oktober), volop aandacht voor de balletten van Hans van Manen. U ziet vier choreografieën op muziek van onder anderen Bach, Pärt en Mozart. 'Podium Witteman Extra' wordt wekelijks uitgezonden op het digitale kanaal NPO 2 Extra, aansluitend aan de reguliere uitzending van 'Podium Witteman'.

'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.

'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagmiddag om 10.30 uur.

'Podium Witteman', zondag 27 september van 18.15 tot 19.15 uur op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Een Syrische academica in Amsterdam ontvangt beelden van een bloedbad onder burgers, gepleegd door een onbekende officier tijdens de oorlog in Syrië. De beelden laten haar niet los. Ze spoort de dader op en doet zich voor als 'Anna' om via Facebook contact te leggen, waarna ze hem verleidt tot een reeks onthullende gesprekken.

'Killing Anna', om 22.40 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 22:55
    Home sweet home: Vlamingen in Amerika
    23:45
    Thuis
  • 22:40
    Killing Anna
    23:59
    Het weer
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 23:05
    Alloo bij de Wegpolitie
    23:45
    Telefacts
  • 22:55
    Wouter Deprez - Wouter moet meer orde hebben!
    00:15
    Overtreders
  • 22:30
    Prometheus
    00:50
    9-1-1: Lone Star
  • 22:30
    Scarface
    01:30
    Caught on Dashcam
  • 22:15
    Loving Christmas
    00:00
    If I Only Had Christmas
  • 23:10
    Zomerrust
    00:10
    De Bunker
  • 23:25
    De Tafel van de Week
    02:00
    Geen uitzending
  • 23:05
    The Rookie
    00:00
    Doc
  • 22:45
    22 Jump Street
    00:55
    Concussion
  • 23:10
    Blind Gekocht NL
    03:00
    De Hanslers: van de Piste naar de Playa
  • 22:10
    Hailey Dean Mystery: A Will to Kill
    23:40
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 23:00
    Alle Zaken op een Rijtje
    23:54
    City Reports
  • 23:31
    De perfecte werkplaats
    00:00
    Oh What A Night
  • 23:35
    Lekker Messy - Weekmenu
    00:25
    Open Vuur
  • 23:00
    Happy Valley
    00:00
    Ripper Street
  • 22:45
    The Resident
    23:45
    NCIS
  • 23:35
    NOS Journaal Laat
    23:55
    De Bauers, een nieuwe fase
  • 22:40
    NPO Doc: Molly versus het algoritme
    00:10
    Podium Klassiek
  • 22:40
    Kabul
    23:40
    De mosterd van Meus