Zondag in 'Podium Witteman': Julien Libeer & Fuse

zaterdag 7 mei 2022
Foto: NTR - © Lilian van Rooij 2019

Paul Witteman ontvangt meesterpianist Julien Libeer, tubaïst Perry Hoogendijk, bastrombonist Martin Schippers, contrabassist Rob Dirksen, contrabasklarinettist Jesse Faber en contrafagottist Alvaro Machado, tablaspeler Niti Ranjan Biswas en Fuse!

De Belgische meesterpianist Julien Libeer combineert op zijn nieuwe album 'Bach & Beyond' muziek van Bach met componisten die door hem zijn geïnspireerd. Rondom delen uit Das Wolhtemperierte Klavier speelt hij werk van Beethoven, Chopin, Bartók en Rachmaninov. Libeer komt Paul uitleggen waar die inspiratie in zit.


Floris Kortie gaat op zoek naar het laagste van alle lage instrumenten. Vier blazers en een strijker doen mee aan deze battle of basses: tubaïst Perry Hoogendijk, bastrombonist Martin Schippers, contrabasklarinettist Jesse Faber, contrafagottist Alvaro Machado en contrabassist Rob Dirksen. Tot slot leeft het baskwintet zich uit op het bekende thema van de Pink Panther.

Huisband Fuse nodigt dit seizoen telkens een andere musicus uit in hun imaginaire Club Sheherazade, waarin muziek uit de hele wereld een plek gaat krijgen. Dit keer neemt Fuse de Indiase tablaspeler Niti Ranjan Biswas mee - een virtuoos die les geeft aan het Codarts in Rotterdam geeft en een onvermoeibare ambassadeur is van de Indiase klassieke muziek.

In de 'Podium Witteman Podcast' de vraag: hoe kun je als professioneel zanger ervoor zorgen dat je stem in topconditie blijft. Wat moet je wel en wat vooral niet doen? Floris Kortie gaat in gesprek met stemcoach Kirsten Schötteldreier. De 'Podium Witteman Podcast' verschijnt elke week en is te beluisteren via www.podiumwitteman.nl of je favoriete podcastapp.

'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.

Het NTR-programma 'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagochtend om 10.30 uur.

'Podium Witteman', zondag 8 mei van 18.15 tot 19.15 uur bij de NTR op NPO 2.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Telefacts Zomer' - Birgit Van Mol (VTM)

Een vader en zoon uit de UK, Andrew en Macauly Dodd, willen veel geld verdienen. Ze rollen de business van de illegale steroïden in: importeren grondstoffen, bouwen een lab en een dsitributienetwerk op. Heel lang gaat het goed, tot ze opgepakt worden en de cel in vliegen. Ze vertellen uitgebreid hoe ze te werk zijn gegaan en welke mensen ze allemaal gebruikt hebben om hun doel te bereiken.

'Telefacts Zomer', om 21.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:45
    Ons huis, nieuw huis
    21:50
    De repair shop
  • 21:25
    De Campus Cup
    22:15
    Deep Deception
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 20:35
    Huis Gemaakt
    21:55
    Telefacts Zomer
  • 21:25
    Overtreders
    22:20
    Crime Scene Cleaners
  • 20:35
    Robin Hood: Prince of Thieves
    23:10
    Departure
  • 20:35
    K-19: The Widowmaker
    22:50
    One Shot
  • 20:50
    Fair Trade
    22:45
    ER
  • 21:35
    De Planckaerts
    22:50
    Airwolf
  • 21:15
    Gert & James Zomershow: beste vrienden
    22:15
    RAUW: Nick Bril
  • 20:35
    The Hating Game
    22:35
    Friends
  • 21:30
    SEAL Team
    22:25
    Leverage: Redemption
  • 21:20
    Komen Eten
    22:15
    Huizenjagers
  • 21:20
    World's Most Evil Killers
  • 21:36
    Z-Food
    21:40
    Car Upd8te
  • 21:32
    Hallo Roger
    22:00
    ¡Vive!
  • 21:25
    Ware Delicatessen
    22:00
    BBQ Vanavond?!
  • 21:00
    Wild Cherry
    22:00
    The Chelsea Detective
  • 21:30
    The Resident
    22:25
    Law & Order: Special Victims Unit
  • 20:30
    NOS Voetbal: Oefeninterland Mannen
    23:00
    NOS Voetbal
  • 21:25
    De dag dat
    22:00
    Nieuwsuur
  • 21:20
    Parels voor de zwijnen
    22:15
    Die Andere Late Night