Zondag in 'Podium Witteman': Julien Libeer & Fuse

zaterdag 7 mei 2022
Foto: NTR - © Lilian van Rooij 2019

Paul Witteman ontvangt meesterpianist Julien Libeer, tubaïst Perry Hoogendijk, bastrombonist Martin Schippers, contrabassist Rob Dirksen, contrabasklarinettist Jesse Faber en contrafagottist Alvaro Machado, tablaspeler Niti Ranjan Biswas en Fuse!

De Belgische meesterpianist Julien Libeer combineert op zijn nieuwe album 'Bach & Beyond' muziek van Bach met componisten die door hem zijn geïnspireerd. Rondom delen uit Das Wolhtemperierte Klavier speelt hij werk van Beethoven, Chopin, Bartók en Rachmaninov. Libeer komt Paul uitleggen waar die inspiratie in zit.


Floris Kortie gaat op zoek naar het laagste van alle lage instrumenten. Vier blazers en een strijker doen mee aan deze battle of basses: tubaïst Perry Hoogendijk, bastrombonist Martin Schippers, contrabasklarinettist Jesse Faber, contrafagottist Alvaro Machado en contrabassist Rob Dirksen. Tot slot leeft het baskwintet zich uit op het bekende thema van de Pink Panther.

Huisband Fuse nodigt dit seizoen telkens een andere musicus uit in hun imaginaire Club Sheherazade, waarin muziek uit de hele wereld een plek gaat krijgen. Dit keer neemt Fuse de Indiase tablaspeler Niti Ranjan Biswas mee - een virtuoos die les geeft aan het Codarts in Rotterdam geeft en een onvermoeibare ambassadeur is van de Indiase klassieke muziek.

In de 'Podium Witteman Podcast' de vraag: hoe kun je als professioneel zanger ervoor zorgen dat je stem in topconditie blijft. Wat moet je wel en wat vooral niet doen? Floris Kortie gaat in gesprek met stemcoach Kirsten Schötteldreier. De 'Podium Witteman Podcast' verschijnt elke week en is te beluisteren via www.podiumwitteman.nl of je favoriete podcastapp.

'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.

Het NTR-programma 'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagochtend om 10.30 uur.

'Podium Witteman', zondag 8 mei van 18.15 tot 19.15 uur bij de NTR op NPO 2.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play Crime logo

Wanneer Luke Horton een dronken ex-medeleerlinge huiswaarts brengt na een schoolreünie, verdwijnt hij spoorloos. Martin ontdekt dat Luke overdag vaak in een hotel te vinden was. Aanvankelijk wordt er vermoed dat hij een affaire heeft met de vrouw van zijn baas, maar nadien blijkt dat hij ook vaak in homobars vertoeft. De storm rond de Reyes-schietpartij waarin Vivian en Martin betrokken waren, lijkt maar niet te gaan liggen. Wanneer beide agenten mogelijk een leugendetectortest moeten afleggen, besluit Martin aan Jack de waarheid op te biechten.

'Without a Trace', om 22.05 uur op Play Crime.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 12:30
    Blokken
    13:00
    VRT NWS journaal 13u
  • 12:00
    Radio 1: Nieuwe Feiten
    13:00
    Zomerbeelden
  • 12:55
    Mega Mindy
    13:20
    Geitenmeid
  • 12:25
    Sara
    13:00
    VTM Nieuws
  • 12:30
    My Kitchen Rules
    13:50
    Rich Kids Go Skint
  • 09:20
    Geen uitzending
    15:15
    The Goldbergs
  • 10:00
    Geen uitzending
    15:05
    Most Daring
  • 08:40
    Geen uitzending
    16:00
    Matlock
  • 10:00
    Joe
    15:15
    Geen uitzending
  • 12:50
    Oogappels
    13:45
    Lang Leve de Liefde
  • 12:20
    The Rookie
    13:05
    FBI: International
  • 12:15
    Geen uitzending
    13:15
    Highway Thru Hell
  • 12:15
    Next Level Chef
    13:00
    The Block Australia
  • 12:55
    Garage Sale Mystery: The Art of Murder
    14:25
    Killer at the Crime Scene
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 12:42
    Het perfecte terras
    13:00
    Geen Nieuws - Goed Nieuws
  • 12:45
    Foodies & The City
    13:20
    Peppe's Toscane
  • 12:35
    Ghosts
    13:10
    Hudson & Rex
  • 12:50
    Grey's Anatomy
  • 12:15
    Ongehoord Nieuws
    13:00
    NOS Journaal
  • 12:40
    Andere Tijden Kort
    13:00
    NOS Journaal
  • 12:50
    Maya de Bij
    13:00
    Vegesauriërs