Zondag in 'Podium Witteman': Joan Berkhemer en 2 Edisonwinnaars

Paul Witteman ontvangt 2 winnaars van de Edison Klassiek 2020, violist Joan Berkhemer en het Mokum Kwartet, sopraan Josefin Bölz en gitarist Fernando Cordas, en fluitist Remko de Landmeter.
Het is weer tijd voor de Edison Klassiek, een van ’s werelds oudste en meest prestigieuze onderscheidingen voor de beste klassieke cd’s en dvd’s van het jaar. Traditiegetrouw reikt Paul het iconische beeldje uit aan enkele prijswinnaars. Wie dat dit jaar zijn verklappen we natuurlijk nog niet!
Deze winter gaat het Mokum Kwartet alle 16 strijkkwartetten van Ludwig van Beethoven uitvoeren. En dat worden heel bijzondere concerten, want primarius Joan Berkhemer heeft een fascinatie voor de uitvoeringspraktijk van de periode 1900-1940, de tijd dat musici nog heel persoonlijke, lees: romantische interpretaties ten gehore brachten. Aan tafel legt Joan Berkhemer het allemaal uit. En het Mokum Kwartet speelt het eerste deel uit het Quartetto serioso van Beethoven.
Floris Kortie is gefascineerd geraakt door bijzonder kunstige 3D-afbeeldingen van beroemde componisten. Met moderne technieken worden afbeeldingen van o.a. Beethoven en Schubert gemaakt die niet van een foto zijn te onderscheiden. Als afsluiting van zijn verhaal klinkt het lied 'Seligkeit' van Schubert, uitgevoerd door sopraan Josefin Bölz en gitarist Fernando Cordas.
Mike Boddé gaat zijn overleden vader eren met een bijzonder gedicht en een eenstemmige compositie, gespeeld door Remko de Landmeter op altfluit.
In 'Podium Witteman Extra' een pareltje uit het archief: een uitvoering van de tragikomische eenakter 'Trouble in Tahiti' uit 1952 van Leonard Bernstein – over een dag uit het leven van een uit elkaar groeiend echtpaar in een saaie buitenwijk. Met in de hoofdrollen sopraan Roberta Alexander en bariton Maarten Koningsberger. 'Podium Witteman Extra' wordt wekelijks uitgezonden op het digitale kanaal NPO 2 Extra, aansluitend aan de reguliere uitzending van 'Podium Witteman'.
'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.
Het NTR-programma 'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagochtend om 10.30 uur.
'Podium Witteman', zondag 29 november van 18.15 tot 19.15 uur bij de NTR op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- MAX is er, de hele zomer
- Proximus presenteert: Best of Rock Werchter en Les Ardentes 2026 én verjaardagscadeau
- Singles gezocht voor 'Wedding in a Week?' bij NET5
- Kijkcijfers: 30 juni en 1 & 2 juli 2026
- 'Boxing Gladiators' terug bij Videoland met profdebuut Dave Roelvink
- Graham Norton interviewt Madonna
- Documentaireserie over Michael Jackson gaat controverses niet uit de weg
- Vlak voor haar huwelijk: 'Telefacts Zomer' brengt het liefdesverhaal van Taylor Swift
- In nieuwe 'Powned of View' duikt Filemon in de wereld van de Enhanced Games
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Dit hoor je zaterdag in 'FM op 5'
- Van Admiral Freebee tot Sons: Willy palmt deze zomer opnieuw M Leuven in
- Brahim vanaf september te horen op Radio 2
- Steven Lemmens stopt als nethoofd van MNM, VRT ontkent link met dalende luistercijfers
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Deventer
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Taylor Swift, a love story' in 'Telefacts Zomer' -
Koppels 'Met Vier in Bed' wacht een bijzondere verrassing
-
Jaloezie loert al om de hoek in eerste 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez is terug! -
Play brengt iconische spelprogramma 'Zeg eens Euh' terug -
Annie Geeraerts en Ray Verhaeghe officieel in Guinness Book of Records -
'Lil Kleine: Terug' binnenkort nieuw op Prime Video -
Emoties bereiken hoogtepunt in seizoensfinale 'Florentina' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Lekker Messy' op njam! -
Netflix kondigt derde en laatste seizoen van 'Haantjes' aan -
Meyrem Almaci openhartig in 'Viva 50' bij Willy -
Ward Lemmelijn reageert op deelname na WK Hyrox -
Ward Lemmelijn gaat nog een laatste keer Hard! -
Kijk het sluitstuk van 'Heartstopper' in juli op Neflix! -
Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief' -
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+ -
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5!
Kijktip van de dag
Ontdek de programma's van vandaag in onze tv-gids.



































