Zondag in 'Podium Witteman': Jeanine De Bique & Daria van den Bercken, Diana Tishchenko & Anna Fedorova

Paul Witteman ontvangt sopraan Jeanine De Bique, pianist Daria van den Bercken, violist Diana Tishchenko & pianist Anna Fedorova, pianist Aaron Wajnberg, Holland Baroque, en het Fibonacci Kwartet.
De verschrikkingen van de Russische invasie van Oekraïne hebben de wereld in zijn greep. De in Nederland woonachtige Oekraïense pianist Anna Fedorova organiseert zondagavond met bevriende musici een benefietconcert in het Concertgebouw in Amsterdam. Even voor dat concert speelt ze in 'Podium Witteman' met violist Diana Tishchenko het bewogen 'Melody' van Myroslav Skoryk.
De Trinidese sopraan Jeanine De Bique maakt internationaal furore bij alle grote operahuizen. De vakbladen staan er vol van. En haar nieuwe album 'Mirrors' met barokaria’s is ook heel goed ontvangen. Het album vormt een mooie gelegenheid om haar voor te stellen aan het grote publiek! Samen met pianist Aaron Wajnberg zingt De Bique een klassiek lied, en na haar interview een aria uit de opera 'Deidamia' van Händel, begeleid door Holland Baroque!
Pianist Daria van den Bercken heeft een nieuw album gemaakt met stukken die geïnspireerd zijn op het romantische idee van de natuur. Niet alleen de schoonheid van de natuur, maar ook het angstaanjagende of ontzagwekkende. Daria laat die eeuwenlange fascinatie met de natuur horen in stukken van François Couperin (17de eeuw) en Sergej Rachmaninov (20ste eeuw).
Pauls Jonge Helden zijn deze keer de vier leden van het Fibonacci Quartet - een jong internationaal strijkkwartet met als thuisbasis Londen. De Nederlandse Luna de Mol is een van de violisten. Het Fibonacci Quartet is verbonden aan de Nederlandse Strijkkwartet Academie en won onlangs de eerste prijs van de Triomphe de l'Art Competition in Brussel. In 'Podium Witteman' spelen de jonge helden een deel uit Strijkkwartet nr. 1 van Leoš Janaček.
Mike Boddé heeft een bijzonder plan opgevat. Hij wil een eigen Mis gaan componeren. En dan geen doorsnee katholieke Mis, maar een persoonlijk werk met een spirituele lading. In 'Podium Witteman' presenteert hij het eerste deel: het Credo, maar dan anders.
Floris Kortie heeft het ensemble Släpstick (voorheen de Wereldband) uitgenodigd en hij wil het graag over de hoogtijdagen van de slapstick hebben: de 'Roaring Twenties'. In die tijd brachten de helden van het witte doek, zoals Charlie Chaplin, Buster Keaton en The Marx Brothers, de fysieke grappen en grollen tot een ongeëvenaard hoog niveau. En daarbij speelde muziek vaak een onmisbare rol.
Wat moet er achter de schermen allemaal gedaan worden om een goed concert neer te zetten? In de 'Podium Witteman Podcast' gaat Floris Kortie hierover in gesprek met twee toneelmeesters van de klassieke muziek: Jan Ummels, orkestbode van het Koninklijk Concertgebouworkest, en Laura Jonker, producer en stagemanager voor tal van klassieke gezelschappen. De 'Podium Witteman Podcast' verschijnt elke week en is te beluisteren via www.podiumwitteman.nl of je favoriete podcastapp.
'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.
Het NTR-programma 'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagochtend om 10.30 uur.
'Podium Witteman', zondag 6 maart van 18.15 tot 19.15 uur bij de NTR op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Femke danst zich naar de top en wint 'So You Think You Can Dance'
- Nieuwe documentaire 'The Cult of the Real Housewife' op TLC
- De WK-koorts begint bij Ziggo Sport
- Wilfred Genee presenteert nieuw programma 'Mi Dushi: Wat is dan liefde?'
- Wie wordt de beste danser van de Lage Landen en wint 'So You Think You Can Dance'?
- Joke Devynck dinsdag in 'Door de Bomen'
- Zomerse avonturen in juni op Cartoon Network
- Juni wordt één groot kijkfeest met je favoriete Cartoonito-vrienden
- Zomerse avonturen in juni op Cartoon Network
- Ontdek nieuwe afleveringen van jouw favorieten op Cartoonito
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Maastricht
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- 'FM op 5' over bijzonder opnames van The Nits
- Belle Perez brengt live haar grootste hits tijdens De Foute Party van Qmusic
Multimedia SPOTLIGHT
-
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was -
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling -
'Spider-Noir' nieuw te zien op Prime Video -
'RAUW': een openhartig portret van sterrenchef Nick Bril -
Stan Van Samang brengt 'een ster' naar 'Florentina' -
Haar in de boter bij Spor-voorzitters Rik en Sam -
EOdoc 'Het Corioliseffect': een weergaloze ode aan het leven op aarde -
Dit was de Q-Lift Off met Berre! -
Coaches van 'The Voice' reageren op gemene comments over zichzelf -
Same city, final chapter. merci, Paris. -
Een heel weekend K3 bij VTM! -
Viktor Verhulst deelt eigen nostalgische herinneringen -
Joshua en Noah gooien traditioneel rollenpatroon om in 'SYTYCD' -
Kijk nu de officiële trailer van 'KYLIE' -
'Jack Ryan: Ghost War' nieuw te zien op Prime Video -
'Ze Zeggen Dat' onderzoekt de orgasmekloof -
Kijk naar de reünie van 'The Real Housewives of Antwerp'
Kijktip van de dag

Nu de nieuwe film over Michael Jackson is uitgekomen, duiken er nieuwe beschuldigingen van seksueel misbruik van kinderen op. Het gaat om vier kinderen uit één Amerikaans gezin, de familie Cascio. Jackson was er letterlijk vriend aan huis. Ze zijn intussen volwassen en vier van de vijf kinderen beweren dat ze langdurig seksueel misbruikt zijn. Ze wisten het niet van elkaar, want het was een geheim tussen hen en de popster.
'Telefacts Zomer', om 21.50 uur op VTM.



































