Zondag in 'Podium Witteman': Jeanine De Bique & Daria van den Bercken, Diana Tishchenko & Anna Fedorova

Paul Witteman ontvangt sopraan Jeanine De Bique, pianist Daria van den Bercken, violist Diana Tishchenko & pianist Anna Fedorova, pianist Aaron Wajnberg, Holland Baroque, en het Fibonacci Kwartet.
De verschrikkingen van de Russische invasie van Oekraïne hebben de wereld in zijn greep. De in Nederland woonachtige Oekraïense pianist Anna Fedorova organiseert zondagavond met bevriende musici een benefietconcert in het Concertgebouw in Amsterdam. Even voor dat concert speelt ze in 'Podium Witteman' met violist Diana Tishchenko het bewogen 'Melody' van Myroslav Skoryk.
De Trinidese sopraan Jeanine De Bique maakt internationaal furore bij alle grote operahuizen. De vakbladen staan er vol van. En haar nieuwe album 'Mirrors' met barokaria’s is ook heel goed ontvangen. Het album vormt een mooie gelegenheid om haar voor te stellen aan het grote publiek! Samen met pianist Aaron Wajnberg zingt De Bique een klassiek lied, en na haar interview een aria uit de opera 'Deidamia' van Händel, begeleid door Holland Baroque!
Pianist Daria van den Bercken heeft een nieuw album gemaakt met stukken die geïnspireerd zijn op het romantische idee van de natuur. Niet alleen de schoonheid van de natuur, maar ook het angstaanjagende of ontzagwekkende. Daria laat die eeuwenlange fascinatie met de natuur horen in stukken van François Couperin (17de eeuw) en Sergej Rachmaninov (20ste eeuw).
Pauls Jonge Helden zijn deze keer de vier leden van het Fibonacci Quartet - een jong internationaal strijkkwartet met als thuisbasis Londen. De Nederlandse Luna de Mol is een van de violisten. Het Fibonacci Quartet is verbonden aan de Nederlandse Strijkkwartet Academie en won onlangs de eerste prijs van de Triomphe de l'Art Competition in Brussel. In 'Podium Witteman' spelen de jonge helden een deel uit Strijkkwartet nr. 1 van Leoš Janaček.
Mike Boddé heeft een bijzonder plan opgevat. Hij wil een eigen Mis gaan componeren. En dan geen doorsnee katholieke Mis, maar een persoonlijk werk met een spirituele lading. In 'Podium Witteman' presenteert hij het eerste deel: het Credo, maar dan anders.
Floris Kortie heeft het ensemble Släpstick (voorheen de Wereldband) uitgenodigd en hij wil het graag over de hoogtijdagen van de slapstick hebben: de 'Roaring Twenties'. In die tijd brachten de helden van het witte doek, zoals Charlie Chaplin, Buster Keaton en The Marx Brothers, de fysieke grappen en grollen tot een ongeëvenaard hoog niveau. En daarbij speelde muziek vaak een onmisbare rol.
Wat moet er achter de schermen allemaal gedaan worden om een goed concert neer te zetten? In de 'Podium Witteman Podcast' gaat Floris Kortie hierover in gesprek met twee toneelmeesters van de klassieke muziek: Jan Ummels, orkestbode van het Koninklijk Concertgebouworkest, en Laura Jonker, producer en stagemanager voor tal van klassieke gezelschappen. De 'Podium Witteman Podcast' verschijnt elke week en is te beluisteren via www.podiumwitteman.nl of je favoriete podcastapp.
'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.
Het NTR-programma 'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagochtend om 10.30 uur.
'Podium Witteman', zondag 6 maart van 18.15 tot 19.15 uur bij de NTR op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Nederland houdt deur naar Songfestival 2027 nog open
- Ellen en Matti hebben het moeilijk op huwelijksreis
- VRT 1 komt met opvallende nieuwe realityreeks 'De goldies': vijf 65-plussers vieren het leven
- Kijk 'Botched Homes' vanaf woensdag op HGTV
- Jurre Geluk volgt jonge nierpatiënten in 'Mag ik jouw Nier?’
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Meditation Island, gevreesde beeptest en valse noten in 'Bockie Gaat Naar School'
- Kotmadam Sergeant pakt het op z’n Ingeborgs aan met de kotstudenten
- Wereldberoemde kip Curry krijgt concurrentie: baasje Jo keert terug naar 'Got Talent' met hond Bo
- 'Het Uur van de Wolf' over Gene Wilder
- Een recordaantal oproepen! Bijna 11 miljoen telefoontjes in amper twee uur tijd voor ‘Elke Beller Wint’ bij Qmusic
- Van Friesland tot Maastricht: 'De Klassieke Top 400 Stembus' rijdt door het hele land om stemmen op te halen
- Sander Tegen De Tijd keert terug: dit jaar wordt de uitdaging nóg moeilijker
- Eric Corton blijft de komende jaren te horen bij KINK
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit café De Engel aan de Groote Markt in Oldenzaal
Multimedia SPOTLIGHT
-
Ellen en Matti hebben het moeilijk op huwelijksreis -
Bockie loopt gevreesde beeptest -
Kotmadam Sergeant neemt studenten mee naar trampolinepark -
Krijgt 'Kip Curry' concurrentie van Bo in 'Got Talent'! -
Bekijk de trailer van 'Bankzitters: Overleven In Het Wild' -
Opdracht met een geurtje aan in 'Kamp Jeroom' -
Jury kijkt met open mond naar mysterieuze act in 'Got Talent'
-
Kotmadam Sergeant in the house! -
Netflix deelt eerste beelden van 'The Mosquito Bowl' -
Jade Mintjens over ongemakkelijk eerste gynaecoloogbezoek -
Barbara Sarafian neemt emotioneel afscheid -
Elke heeft Denzel iets te vertellen in 'Blind Getrouwd' -
Seppe maakt zijn opwachting in 'Knokke Tof' -
Anke Buckinx over bizar tv-moment in 'Honderd Hete Vragen' -
Biecht verrader Marc-Marie zijn leugen op? -
Newlyweds Hyndi en Valentijn bezegelen jawoord in het zwembad -
'De Mutti’s Extra: Els Van Doesburg' nu op VTM GO -
De bom barst in 'Kotmadam Sarafian' -
Ontdek de harde realiteit in 'De Inspecteurs' -
Adám danst met een missie in 'Got Talent' -
Ruben Van Gucht 'flikt den boel' in 'De Verraders' -
Nieuwe teaser HBO Original-serie 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Videoland toont eerste beelden van 'Gooische Vrouwen' seizoen 8 -
Kijk de laatste aflevering van 'A-typisch' met Ella Leyers -
Barbara ontfermt zich over Leandro -
Marjan gooit roet in het eten bij 'Blind Getrouwd' -
Celien Hermans onthult anekdote over mama Margriet -
Bockie sukkelt tijdens spreekbeurt Frans -
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school' -
Dominique Persoone en Tom Degroote op roadtrip naar Zweden
Kijktip van de dag

Terwijl de studenten nog moeten bekomen van het afscheid van Barbara, maakt de nieuwe kotmadam haar intrede al. Farzad overtuigt iedereen om een dag mee te vasten, Maxim toont zijn kwetsbare kant en de studenten krijgen hun punten.
'Kotmadam Sarafian', om 20.40 uur op VTM.



































